Προς το περιεχόμενο

«Μια ματιά στο μέλλον του PlayStation 5» θα δείξει η Sony στις 9 Σεπτεμβρίου


Harmwell

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Sony ανακοίνωσε ότι θα προχωρήσει σε μια on-demand παρουσίαση για το PlayStation η οποία θα μεταδοθεί αποκλειστικά online στις 9 Σεπτεμβρίου.

Η παρουσίαση θα ξεκινήσει στις 23:00 ώρα Ελλάδος και γνωρίζουμε από τώρα ότι θα έχει διάρκεια 40 λεπτών. To PlayStation Showcase όπως ονομάζεται η παρουσίαση, θα επικεντρωθεί αναμενόμενα σε ειδήσεις νέων κυκλοφοριών όχι μόνο από τα PlayStation Studios αλλά και από μικρότερους δημιουργούς.

Σε αυτές περιλαμβάνονται παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν την προσεχή εορταστική περίοδο και τους πρώτους μήνες της νέας χρονιάς όπως το Horizon Forbidden West του οποίου η παρουσίαση έχει αναβληθεί για τις 18 Φεβρουαρίου του 2022. Την επόμενη χρονιά αναμένεται να κυκλοφορήσουν τα νέα God Of War καθώς και το Gran Turismo 7, κάτι που σημαίνει ότι η Sony μπορεί να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες για τα δύο αυτά κορυφαία παιχνίδια.

You’re invited: PlayStation Showcase 2021 Broadcast next Thursday

Επιπλέον ίσως μάθουμε για το πότε η Sony θα κυκλοφορήσει επίσημα την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση λογισμικού για το PlayStation 5 η οποία ξεχωρίζει για την υποστήριξη M.2 SSD τρίτων κατασκευαστών ενώ παρέχει βελτιώσεις στο περιβάλλον του PS5 dashboard. Σίγουρη θεωρείται η απουσία οποιασδήποτε ενημέρωσης για την επόμενη γενιά του PlayStation VR για το οποίο γνωρίζουμε με βάση τις τελευταίες πληροφορίες, ότι θα συνδέεται με την κονσόλα με μόλις 1 καλώδιο ενώ θα διαθέτει OLED οθόνες με ανάλυση 2000 x 2040 pixels ανά μάτι και γωνία θέασης 110 μοιρών.

Η παρουσίαση θα μεταδοθεί μέσα από τα επίσημα κανάλια του PlayStation στο YouTube και στο Twitch.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δηλαδη θα βγαλει Pro ε;

Παιχνίδια, software update και τηλεοράσεις θα δείξει. Δεν είπε πουθενά για προ. To pro από 2023-04 το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Παιχνίδια, software update και τηλεοράσεις θα δείξει. Δεν είπε πουθενά για προ. To pro από 2023-04 το βλέπω.

Σαν ποθο το εγραψα, θα μου πεις εδω δεν ειδαμε το απλο καλα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνε cinematic trailer του GOD Of War μπορεί να δείξουν αλλά δεν πιστεύω να δείξουν ημερομηνία κυκλοφορίας και μπορεί και και το GT 7 από τα αποκλειστικά 

Επεξ/σία από bagos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πο πο χολή που βγάζετε μερικοί για την Sony ! Μέτοχοι της MS είστε ; 🤣🤣🤣🤣 Θεέ μου για αυτό στην Ελλάδα δεν πάμε μπροστά η ζήλια θα σας φάει 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Στο μέλλον θα αντικατασταθεί από το Playstation 6. Σημειώστε τα λόγια μου.

Μέχρι και το ps10 η Sony έχει κατοχυρώσει τις ονομασίες ! Όποτε λογικό νομίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vrr να δώσει μπας και το πάρει και η τηλεόραση που διαφήμιζε και χαρώ το Series X μου. Κατά τα άλλα ίσως ανακοινώσει Τρίτη έκδοση του ps5 με ακόμα πιο μικρή ψηξη πιο ελαφρύ και καμιά δεκαριά βαθμούς παραπάνω 🤣

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sxcite είπε

Μέχρι και το ps10 η Sony έχει κατοχυρώσει τις ονομασίες ! Όποτε λογικό νομίζω 

Αλήθεια; Δεν το γνωρίζω. Νομίζω το playstation μόνο του θα πρέπει να είναι αρκετό.
Είναι προφανής η απορία που δημιουργείται: μπορώ να κυκλοφορήσω το 11 εγώ αύριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...