Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Pad 5


nick_corobos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

Εχω βρει το xiaomi pad 5 pro που για τα χρηματα του ειναι πραγματικα θηριο. Ενδιαφερομαι λοιπον να το αγορασω απο κινα, αλλα η κινεζικη rom με προβληματιζει ιδαιτερα. Απο οσο ακουγεται, θα ερθει και σε ευρωπη αλλα φυσικα με αλλη rom που θα εχει και τα google services. Η ερωτηση μου ειναι λοιπον, αν αγορασω το κινεζικο, μετα υπαρχει τροπος να φλασαρω την ευρωπαικη rom με official τροπο? 

Επιπλεον, κοντα στα 400€, υπαρχει κατι αντιστοιχο με το mi pad 5 που να εχει google play services? 

Ευχαριστω

Επεξ/σία από nick_corobos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα κανεις τον κυκλο σου και εσυ και θα καταληξεις εκει που καταληξαμε ολοι μας.

σε αυτα τα λεφτα παρε ενα ipad. (400 ευρω που λες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, CaratNaturelle είπε

θα κανεις τον κυκλο σου και εσυ και θα καταληξεις εκει που καταληξαμε ολοι μας.

σε αυτα τα λεφτα παρε ενα ipad. (400 ευρω που λες)

Δεν υπάρχει περίπτωση. Τα κοίταξα και υπάρχουν πολλοί λόγοι για να μην παρω ipad. Η αλήθεια είναι ότι όταν το είδα απο κοντά απογοητευτικα όπως βέβαια και με κάθε android tablet εκτός απο το tab s7, το οποίο ξεφεύγει σε τιμή και για αυτό είδα ότι η καλύτερη συσκευή στα χρήματα είναι το xiaomi pad 5 pro. Απλά no google services for the moment, άρα περιμένω

Επεξ/σία από nick_corobos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nick_corobos είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση. Τα κοίταξα και υπάρχουν πολλοί λόγοι για να μην παρω ipad. Η αλήθεια είναι ότι όταν το είδα απο κοντά απογοητευτικα όπως βέβαια και με κάθε android tablet εκτός απο το tab s7, το οποίο ξεφεύγει σε τιμή και για αυτό είδα ότι η καλύτερη συσκευή στα χρήματα είναι το xiaomi pad 5 pro. Απλά no google services for the moment, άρα περιμένω

Οπως σου ειπα, θα κανεις και εσυ τον κυκλο σου.

Εκτος και αν εισαι απο αυτους που εχουνε ενα δυο εφαρμογες που δεν   παιζουνε στο ipados και τρεχουνε συνεχως για μονταρισματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CaratNaturelle είπε

Οπως σου ειπα, θα κανεις και εσυ τον κυκλο σου.

Εκτος και αν εισαι απο αυτους που εχουνε ενα δυο εφαρμογες που δεν   παιζουνε στο ipados και τρεχουνε συνεχως για μονταρισματα.

Τελος παντων, δεν εχει νοημα να το συνεχισουμε. Δεν με βολευει το ios για παρα πολλους λογους και δεν θα παω ποτε σε αυτο, αλλα βγαινουμε εκτος θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελευταία μέρα προσφορας σήμερα για το Huawei matepad 11 + bt keyboard + stylus  =450 απο όλα τα γνωστα μαγαζια . 6/128 ram  Snapdragon 865  και ασε τα Ipad .  Google apps δεν έχει αλλά υπάρχει τρόπος να περάσεις το account σου και να λειτουργούν όλα . Το τσίμπησα χθές και είμαι καταευχαριστημένος με το ολο πακέτο . Ρίξε μια ματιά !

Σημείωση  το Hdmi out δουλευει κανονικα με αντάπτορα  και χωρίς ρεύμα .

Επεξ/σία από Galaxy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, SergioX είπε

Τραγική τιμολόγηση στο Ελλάντα,400 ευρώ!Αν είναι δυνατον,οι τύποι είναι τραγικοί!

Ασε και στην Αγγλία 370£ έχει. Γενικά τραγική Ευρωπαϊκή Ένωση. (Φορολογική ένωση έπρεπε να λέγεται)

Την ίδια στιγμή που στην Αμερική μπορείς σήμερα (λόγο προσφοράς) να πάρεις με λιγότερο απο 400$ το galaxy tab s7

Επεξ/σία από nick_corobos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nick_corobos είπε

Ασε και στην Αγγλία 370£ έχει. Γενικά τραγική Ευρωπαϊκή Ένωση. (Φορολογική ένωση έπρεπε να λέγεται)

Την ίδια στιγμή που στην Αμερική μπορείς σήμερα (λόγο προσφοράς) να πάρεις με λιγότερο απο 400$ το galaxy tab s7

Υποθέτω οτι μετά το brexit θα πρέπει να υπάρχει διαφορετική φορολογία σε ηλεκτρονικές συσκευες,δεν είμαι σίγουρος.Επίσης,στην Σερβία το έχουν σε προσφορά προπαραγγελίας στα 250...Οπότε?Καπέλο αντιπροσωπείας μου μυρίζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, nick_corobos said:

Ασε και στην Αγγλία 370£ έχει. Γενικά τραγική Ευρωπαϊκή Ένωση. (Φορολογική ένωση έπρεπε να λέγεται)

Την ίδια στιγμή που στην Αμερική μπορείς σήμερα (λόγο προσφοράς) να πάρεις με λιγότερο απο 400$ το galaxy tab s7

Που το βρήκες αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα κι εγώ χτες σε μαύρο.

Με τιμολόγιο πήγε 321€ και πούλησα και τα Xiaomi ακουστικά 2 pro που έδινε δώρο 70€,οπότε μου κόστισε 250€ η ταμπλέτα.

Ακόμα και με 400€ δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αντροιντ!

Apple δεν ξαναπάω μετά το ipad Air 2019 που είχα πάρει.Δεν θα τα βρω ποτέ εγώ με το iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fronimitis είπε

Δεν θα τα βρω ποτέ εγώ με το iOS.

 Για πες μου τι ακριβως σου την εδωσε? Δεν εχω δουλεψει ios αλλα απο λιγο που εχω δει τα limitations που εχει δεν θελω ουτε να το δοκιμασω.

Αρχικα με ενοχλει απο οσο ξερω που δεν μπορεις να βαλεις δικα σου mkv αρχεια και αλλα πραγματα απο το pc απευθειας και πρεπει να το κανεις μεσα απο itunes? Αρα κατεβασμενες σειρες ουτε καν φανταζομαι.

Αν ο αλλος εχει android τι κανεις? Πως σου στελνει αρχεια?

Oxi youtube vanced.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα ηθελα να μου πει καποιος, αν ξερει, γιατι ο ενας (google/android) τα εχει ολα ανοιχτα και μπορεις να κανεις οτιδηποτε και ο αλλος (apple) σου βαζει τοσα εμποδια, γνωριζοντας, προφανως οτι κοβει απο τις πωλησεις.

Εκει εχω ενα θεμα να το καταλαβω.

 

Για αυτο λετε?

 

xiaomi.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...