Προς το περιεχόμενο

Rapid test εργαζομένων


nickol-us

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά η βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος σκαναρετε με την εφαρμογη covid free ? Γιατι μου την βγαζει άκυρη χαχαχα   για δοκιμάστε κ εσείς και πείτε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, johnnie44 είπε

Στα τεστ των φαρμακειων μπορεις να βγαλεις κανονικα βεβαιωση. Αυτη περναει στο ΕΡΓΑΝΗ ή θα εχω θεμα;

Δεν περνάς καμία βεβαίωση στο ΕΡΓΑΝΗ.

Το διαγνωστικό - φαρμακείο - κλινική δηλώνει το τεστ που έκανες στο ΑΜΚΑ σου και το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να τυπώσεις την Βεβαίωση Αρνητικού Διαγνωστικού Ελέγχου από τη σελίδα του GOV.

Αυτή την βεβαίωση σκανάρει αυτός που σε ελέγχει μέσω της εφαρμογής Covid Free.

Την εφαρμογή δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά, στο store γράφονται πολλά σχόλια οτι έχει αρκετά προβλήματα για να απαντήσω και στο τελευταίο μήνυμα. Εφόσον έχεις την βεβαίωση μαζί σου, τυπωμένη είτε σε pdf δεν υπάρχει πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lambgeo είπε

Παιδιά η βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος σκαναρετε με την εφαρμογη covid free ? Γιατι μου την βγαζει άκυρη χαχαχα   για δοκιμάστε κ εσείς και πείτε μου

Εβγαλε σήμερα άκυρη την βεβαίωση συναδελφου απο το Σαββατο (μεσημέρι), λόγω παρέλευσης 48ώρου. Δεν το υπολογίζει με τις ώρες, αλλα ημερολογιακά

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dith είπε

Εβγαλε σήμερα άκυρη την βεβαίωση συναδελφου απο το Σαββατο (μεσημέρι), λόγω παρέλευσης 48ώρου. Δεν το υπολογίζει με τις ώρες, αλλα ημερολογιακά

Τι φάση...

Μόλις δοκίμασα να σκανάρω την δική μου (11/9) πετάει μήνυμα ΑΚΥΡΟ

Τσάμπα το 20ρικο :D

 

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράφει πως το 48ωρο ισχύει απο τις 00:01 της ημέρας της εξέτασης δείγματος.Αυτό έχει λογική μόνο για να ταξιδέψει κάποιος εντός 48 ωρών:

https://www.kathimerini.gr/society/561473935/covid-free-app-pos-leitoyrgei-i-efarmogi/

Γιατί μετά τις 48 ώρες το barcode βγαίνει άκυρο;Αφού θα πρέπει να έχει ισχύ 7 ημέρες για να μπαίνουν οι υπάλληλοι.

Σήμερα τσεκάραμε κάπου τους μισούς που μπήκαν με rapid και πιστοποιητικά εμβολιασμού.

Κάθε μέρα θέλουν να ελέγχουμε.

Αν υποθέσουμε πως όσους ελέγξουμε σήμερα θα τους επιτρέψουμε την είσοδο για 7 ημέρες, τότε πώς θα γνωρίζουμε πως οι υπόλοιποι μισοί έχουν έγκυρο rapid test και την ημερομηνία που το έκαναν;Θα έρθουν αύριο-μεθαύριο και τα barcode θα βγαίνουν άκυρα.

Η γενικώς πως θα μπεί κάποιος εξωτερικός συνεργάτης;

 Η ο γιαλός είναι στραβός, η στραβά αρμενίζουμε. 😆

Οπότε στο τέλος θα γίνεται ταυτοποίηση με το έντυπο η το pdf που θα αναφέρει ημερομηνία, ονοματεπώνυμο και ταυτοποίηση με πολιτική η υπηρεσιακή ταυτότητα.Είναι η μόνη λύση και λογική εξήγηση. Επίσης και σε περίπτωση ελέγχου απ' έξω.

Αύριο το πρωί δηλαδή θα ρίξουμε σε όλους τους υπαλλήλους "πόρτα"; 😅

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Χαχαχ   δηλαδή η εφαρμογή τα σκαναρει έγκυρα μόνο για 2 μέρες ενώ αυτοί λένε να κάνουμε ένα rapid την βδομάδα.    Οπότε αν έρθει έλεγχος στην 3η μέρα και μετά   ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ οτι η εφαρμόγή είναι χρήσιμη σε χώρους όπως εστιατόρια κτλ.

Το χαρτί της εξέτασης (γραφει ημερα και ώρα) θα αρκεί για την είσοδο σε εργασιακό χώρο, άσχετα αν η εφαρμογή το βγάζει άκυρο

Αρκεί βέβαια να το επιβεβαιώσουν και οι κυβερνώντες σουπριμ λίντερς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που προσπαθείται να βγάλετε άκρη.

Εδώ το ΦΕΚ κυκλοφόρησε λίγες ώρες πριν την εφαρμογή των μέτρων και παράλληλα αρκετοί εδώ μέσα μιλούσαν για απαγόρευση εισόδου...

Παρόλο που προσπαθώ να κρατήσω χαρακτήρα, τέτοια Μπανανία δεν υπάρχει αλλού στον κόσμο (δεν εξαιρώ καμία παρελθούσα κυβέρνηση, μην παρεξηγηθώ)

 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Απλά λέω με 55-60% εμβολιασμένο πληθυσμό, είναι περίεργο να υπάρχει εταιρεία με μόλις 30%. Από στατιστικής άποψης. Μόνο το αντικείμενο ενασχόλησης μπορεί να το εξηγεί

ΕΛΑΣ 

Κι αν τολμάνε ας τους βάλουν αναστολή 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lambgeo είπε

Χαχαχ   δηλαδή η εφαρμογή τα σκαναρει έγκυρα μόνο για 2 μέρες ενώ αυτοί λένε να κάνουμε ένα rapid την βδομάδα.    Οπότε αν έρθει έλεγχος στην 3η μέρα και μετά   ?  

Αύριο δεν έχω εγώ το πρωί βάρδια, οπότε δεν θα φάω εγώ το ξύλο από τους εργαζόμενους. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν βοηθαει καθολου: στο πιστοποιητικο εμβολιασμου και με την εφαρμογη:

μετρουσαν μονο οι μερες και οχι οι ωρες. Απο τις 00.01 αλλαζε η μερα. 
σαν +1 μετρουσε η επομενη μερα, και οχι η μερα που το κανεις.

εβγαινε ακυρο οταν δεν ειχες 14 μερες της 2ης δοσης. Απο την 14η και μετα πρασινιζε (απο την εφαρμογη) το qr code χωρις να κανεις τιποτα εσυ.

ισως κατι παρομοιο γινεται και με εσας. Προσαρμοσμενο στις μερες σας.

ολοι βριζαν την εφαρμογη εκτος απο μενα που ειχα καταλαβει πως λειτουργει και πως μετραει.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, dith είπε

Θεωρώ οτι η εφαρμόγή είναι χρήσιμη σε χώρους όπως εστιατόρια κτλ.

Το χαρτί της εξέτασης (γραφει ημερα και ώρα) θα αρκεί για την είσοδο σε εργασιακό χώρο, άσχετα αν η εφαρμογή το βγάζει άκυρο

Αρκεί βέβαια να το επιβεβαιώσουν και οι κυβερνώντες σουπριμ λίντερς

Απο αύριο, όλοι οι ανεμβολίαστοι εργαζόμενοι κοπάνα και για καφέ-φαγητό. 😁

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Μου αρέσει που προσπαθείται να βγάλετε άκρη.

Εδώ το ΦΕΚ κυκλοφόρησε λίγες ώρες πριν την εφαρμογή των μέτρων και παράλληλα αρκετοί εδώ μέσα μιλούσαν για απαγόρευση εισόδου...

Δυστυχώς ο συνάδελφος αποφάσισε να πάει για νέο rapid, βασισμένος στην πεποίθηση οτι η εφαρμογή είναι το απόλυτο εργαλείο.

Είναι βέβαιο οτι πάρα πολλοι δώσανε 10ρικα τζαμπατζίδικα. Και κάπως έτσι έρχετε το 2ψήφιο ποσοστό ανάπτυξης....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dith είπε

Εβγαλε σήμερα άκυρη την βεβαίωση συναδελφου απο το Σαββατο (μεσημέρι), λόγω παρέλευσης 48ώρου. Δεν το υπολογίζει με τις ώρες, αλλα ημερολογιακά

 

2 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Aν βοηθαει καθολου: στο πιστοποιητικο εμβολιασμου και με την εφαρμογη:

μετρουσαν μονο οι μερες και οχι οι ωρες. Απο τις 00.01 αλλαζε η μερα. 
σαν +1 μετρουσε η επομενη μερα, και οχι η μερα που το κανεις.

εβγαινε ακυρο οταν δεν ειχες 14 μερες της 2ης δοσης. Απο την 14η και μετα πρασινιζε (απο την εφαρμογη) το qr code χωρις να κανεις τιποτα εσυ.

ισως κατι παρομοιο γινεται και με εσας. Προσαρμοσμενο στις μερες σας.

ολοι βριζαν την εφαρμογη εκτος απο μενα που ειχα καταλαβει πως λειτουργει και πως μετραει.

 

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Αύριο δεν έχω εγώ το πρωί βάρδια, οπότε δεν θα φάω εγώ το ξύλο από τους εργαζόμενους. 😂

 

ο εοδδυ ειναι για κλαματα, το ιδιο και οι ανακοινωσεις του. ενω παντου ζητάνε τεστ 48 ωρων, τετοιο δεν υπαρχει. ειναι μαξ 30ωρων. Η επομενη μερα της εξέτασης ειναι η τελευταια. Μετα τις 12 ειναι ακυρο. Ειναι τοσο χαζοι που ακομα δεν εχουν σεταρει την εφαρμογη να τα ακυρωνει στις 6μμ ενω συνεχιζουν να γραφουν στα φεκ τεστ 48ωρων. Τους το ειπα στο τηλεφωνο και λενε "το ξερουμε ειναι λιγο λάθος". Το λιμενικο γιαυτο ακριβως το λογο ακυρωσε τελειως το σκαν και κοιταει το χαρτι. Σε περνάνε με αρνητικο έως ΚΑΙ 2 μέρες πριν ταξιδεψεις. Προφανως γιατι έβγαζε ακυρους ενα σωρο ανθρώπους. Τωρα ζητάνε να βλέπει το τεστ στην πορτα ο καθε μαγαζάτορας που μπορεί να βαζει κοσμο και στις 1 και στις 2 το χαραμα. ΟΛΑ αυτα τα τεστ ξαφνικα ειναι ΑΚΥΡΑ. Για να παει λοιπον καποιος σε οποιονδηποτε χωρο λειτουργει μετα τις 12 πρεπει να εχει κανει τεστ ΜΟΝΟ την ιδια μερα. Μιλάμε για μπαχαλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Τωρα ζητάνε να βλέπει το τεστ στην πορτα ο καθε μαγαζάτορας που μπορεί να βαζει κοσμο και στις 1 και στις 2 το χαραμα. ΟΛΑ αυτα τα τεστ ξαφνικα ειναι ΑΚΥΡΑ. Για να παει λοιπον καποιος σε οποιονδηποτε χωρο λειτουργει μετα τις 12 πρεπει να εχει κανει τεστ ΜΟΝΟ την ιδια μερα. Μιλάμε για μπαχαλο.

Αν ως καταστηματα αναφερεσαι στην εστιαση, αυτη δεν εχεια καμια σχεση με τα rapid και συνεχιζει να ισχυει για μονο εμβολιασμενους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...