Προς το περιεχόμενο

Frp factory reset protection


Killbill125

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Killbill125 είπε

Δλδ για να καταλάβω φτιάχνω ένα καινούργιο ξεχωριστό email και το βάζω στην αρχή μετά από 24 ώρες 

Όχι πάλι......

Έχεις έναν παλιό και ένα καινούργιο έτσι δεν είναι?

Τον καινούργιο που έφτιαξες πρόσφατα θα βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Killbill125 είπε

Δλδ για να καταλάβω φτιάχνω ένα καινούργιο ξεχωριστό email και το βάζω στην αρχή μετά από 24 ώρες 

Πολλαπλά τα λαθη.. Δεν κανεις ποτε reset ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή οπως αλλιώς το γνωριζεις χωρις να αφαιρεσεις εμαιλ και ή μοτιβο πιν κτλ απο το κινητο... Δεν αλλαζεις κωδικο. Αν το προσπαθησεις, το λαμβανει σαν αποπειρα hack και σε προτρεπει να ξαναπροσπαθησεις αργότερα οταν θα εχουν επεξεργαστει τα νεα στοιχεια που εδωσες... Η δημιουργία νεου εμαιλ που σου προτεινουν πιο πανω ,ειναι η ταφοπλακα. Το κινητο κλειδωσε στο εμαιλ που ειχε... Αυτο και μονο αυτο πρεπει να μπει με τον παλιο κωδικο. Αλλαγη κωδικου την βλεπει σαν απόπειρα hack. Παντα να αφαιρεις το γμαιλ και το μοτιβο ή πιν πριν κανεις reset

2 λεπτά πριν, Tsilitheo2 είπε

 

 

Επεξ/σία από Tsilitheo2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tsilitheo2 είπε

Πολλαπλά τα λαθη.. Δεν κανεις ποτε reser ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή οπως αλλιώς το γνωριζεις χωρις να αφαιρεσεις εμαιλ και ή μοτιβο πιν κτλ απο το κινητο... Δεν αλλαζεις κωδικο. Αν το προσπαθησεις, το λαμβανει σαν αποπειρα hack και σε προτρεπει να ξαναπροσπαθησεις αργότερα οταν θα εχουν επεξεργαστει τα νεα στοιχεια που εδωσες... Η δημιουργία νεου εμαιλ που σου προτεινουν πιο πανω ,ειναι η ταφοπλακα. Το κινητο κλειδωσε στο εμαιλ που ειχε... Αυτο και μονο αυτο πρεπει να μπει με τον παλιο κωδικο. Αλλαγη κωδικου την βλεπει σαν απόπειρα hack. Παντα να αφαιρεις το γμαιλ και το μοτιβο ή πιν πριν κανεις reset

 

Ναι το ξέρω έκανα λάθος το θέμα είναι τώρα τι κάνω ειδα μερικά βίντεο στο YouTube όμως δεν εφαρμόζονται στο ταμπλετ πάω να κατεβάσω για παράδειγμα το bypass μέσω google και δεν με αφήνει όλη το να μπω στις ρυθμίσεις τι μου προτείνετε πήγα σε ένα μαγαζί και μου είπαν για fpr θέλουν 30 ευρώ υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι μόνος μου η όχι 

Μόλις τώρα, Killbill125 είπε

Ναι το ξέρω έκανα λάθος το θέμα είναι τώρα τι κάνω ειδα μερικά βίντεο στο YouTube όμως δεν εφαρμόζονται στο ταμπλετ πάω να κατεβάσω για παράδειγμα το bypass μέσω google και δεν με αφήνει όλη το να μπω στις ρυθμίσεις τι μου προτείνετε πήγα σε ένα μαγαζί και μου είπαν για fpr θέλουν 30 ευρώ υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι μόνος μου η όχι 

Έπισης στο email μου φαίνεται πως το ταμπλετ είναι είναι συγχρονισμένο εκεί κ δε ξέρω τι να κάνω να πατήσω να διαγραφή η συσκευή ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Killbill125 είπε

Ναι το ξέρω έκανα λάθος το θέμα είναι τώρα τι κάνω ειδα μερικά βίντεο στο YouTube όμως δεν εφαρμόζονται στο ταμπλετ πάω να κατεβάσω για παράδειγμα το bypass μέσω google και δεν με αφήνει όλη το να μπω στις ρυθμίσεις τι μου προτείνετε πήγα σε ένα μαγαζί και μου είπαν για fpr θέλουν 30 ευρώ υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι μόνος μου η όχι 

Εχεις παλιο gmail??? Αυτο που ειχε η συσκευη μεσα;;;. Και κωδικο... Ακομα και αν τον αλλαξες απο αλλη συσκευη. Προσπαθησε να τα βαζεις μεχρι να το δεχτει... Τα youtube video made in india (ξερεις τι λεω αφου εψαξες) ειναι για να μαζευουν θεασεις και μονο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tsilitheo2 είπε

Εχεις παλιο gmail??? Αυτο που ειχε η συσκευη μεσα;;;. Και κωδικο... Ακομα και αν τον αλλαξες απο αλλη συσκευη. Προσπαθησε να τα βαζεις μεχρι να το δεχτει... Τα youtube video made in india (ξερεις τι λεω αφου εψαξες) ειναι για να μαζευουν θεασεις και μονο

Το έχω βάλει πάνω από 100 φορές επίσης όταν βάζω το τηλ μου το πιάνει μου έρχεται ένας κωδικός στο τηλέφωνο τα κάνω όλα σωστά και μετά λέει ότι δυστηχως κάτι πήγε στραβά ξανά προσπαθήστε ..Στην αρχή όταν ανοίγω το ταμπλετ λέει έγινε μη εξουσιωδοτημενη κάτι και αφού βάζω το κωδικό πετάει αυτό το μνμ για 24 ώρες στα αγγλικά 

Επίσης αυτό το email δε το θυμόμουν και μου το εμφάνισε το ίδιο το ταμπλετ όταν έβαλα το τηλέφωνο μου και άλλαξα το κωδικό υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω …τα  made in India χαχαχαχα τελικά κατάλαβα πως όντως είναι μόνο για θεάσεις να είσαι καλά γέλασα με το σχόλιο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Killbill125 είπε

Το έχω βάλει πάνω από 100 φορές επίσης όταν βάζω το τηλ μου το πιάνει μου έρχεται ένας κωδικός στο τηλέφωνο τα κάνω όλα σωστά και μετά λέει ότι δυστηχως κάτι πήγε στραβά ξανά προσπαθήστε ..Στην αρχή όταν ανοίγω το ταμπλετ λέει έγινε μη εξουσιωδοτημενη κάτι και αφού βάζω το κωδικό πετάει αυτό το μνμ για 24 ώρες στα αγγλικά 

Σου λεει μη εξουσιοδοτημενη επαναφορα..  Το λαμβανει σαν χακ διοτι ΔΕΝ αφαιρεσες το γμαιλ ή ΚΑΙ το μοτιβο ή πιν που ειχες.. Τοτε δεν θα ειχες κανενα θεμα... Αυτο με το κινητο... Καλα το πας... Μην το κουραζεις ομως... Καθε 24 ωρες.... Οχι 100 φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tsilitheo2 είπε

Σου λεει μη εξουσιοδοτημενη επαναφορα..  Το λαμβανει σαν χακ διοτι ΔΕΝ αφαιρεσες το γμαιλ ή ΚΑΙ το μοτιβο ή πιν που ειχες.. Τοτε δεν θα ειχες κανενα θεμα... Αυτο με το κινητο... Καλα το πας... Μην το κουραζεις ομως... Καθε 24 ωρες.... Οχι 100 φορες

Καλημέρα θα το πάρω μου φαίνεται σε τεχνικό γιατί δε βλέπω να ανοίγει αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/9/2021 στις 2:54 ΠΜ, Killbill125 είπε

Καλημέρα θα το πάρω μου φαίνεται σε τεχνικό γιατί δε βλέπω να ανοίγει αλλιως

Το FRP Lock δεν προέρχεται παντα απο το mail. Υπάρχουν και άλλοι λόγοι που το παθαίνεις. Ο μονος τρόπος να ξεπεράσεις το FRP Lock δεν ειναι να περιμένεις της ωρες που λεει. Γιατι πάλι θα στο λέει ξανα και ξανα. Πολυ απλα κατεβάζεις το πρόγραμμα odin και περνας stock rom της samsung για το μοντέλο του tablet η του κινητού. Δες στο youtube πως κανεις flash με odin. Δεν θα σου παρει περισσότερο απο 10 λεπτα. Αμα δεν μπορεις να βρεις stock rom γράψε μου το μοντέλο και θα σου βρω εγω πια rom ειναι. Την κανεις flash και ειναι σαν καινούριο χωρίς FRP Lock.

Επεξ/σία από abAeterno
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ απλά επειδή είμαι λίγο άσχετος πρέπει να έχω υπολογιστή για να το κάνω αυτό ;;; galaxy tab a6 είναι το μοντέλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Killbill125 είπε

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ απλά επειδή είμαι λίγο άσχετος πρέπει να έχω υπολογιστή για να το κάνω αυτό ;;; galaxy tab a6 είναι το μοντέλο 

Ναι με υπολογιστή γίνεται.

Και εννοείται ότι πρέπει να ξέρεις.

Αλλιώς αν πάει κάτι στραβά ......κλαφτα χαραλαμπε

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία πως θα το κάνω θα πάω σε ένα φίλο μου που έχει υπολογιστή 

4 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Ναι με υπολογιστή γίνεται.

Και εννοείται ότι πρέπει να ξέρεις.

Αλλιώς αν πάει κάτι στραβά ......κλαφτα χαραλαμπε

Όποτε καλύτερα να το δώσω σε κάποιον που ξέρει γιατί αν πάει κάτι στραβά τι θα γίνει;;

Επεξ/σία από Killbill125
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Killbill125 είπε

Ωραία πως θα το κάνω θα πάω σε ένα φίλο μου που έχει υπολογιστή 

Όποτε καλύτερα να το δώσω σε κάποιον που ξέρει γιατί αν πάει κάτι στραβά τι θα γίνει;;

Εδώ σου έχω όλη την διαδικασία

 

 

1 ώρα πριν, abAeterno είπε

Το FRP Lock δεν προέρχεται παντα απο το mail. Υπάρχουν και άλλοι λόγοι που το παθαίνεις. Ο μονος τρόπος να ξεπεράσεις το FRP Lock δεν ειναι να περιμένεις της ωρες που λεει. Γιατι πάλι θα στο λέει ξανα και ξανα. Πολυ απλα κατεβάζεις το πρόγραμμα odin και περνας stock rom της samsung για το μοντέλο του tablet η του κινητού. Δες στο youtube πως κανεις flash με odin. Δεν θα σου παρει περισσότερο απο 10 λεπτα. Αμα δεν μπορεις να βρεις stock rom γράψε μου το μοντέλο και θα σου βρω εγω πια rom ειναι. Την κανεις flash και ειναι σαν καινούριο χωρίς FRP Lock.

Είσαι σίγουρος ότι γίνεται η θα του ζητήσει πάλι email και κωδικό?

@Tsilitheo2 εσύ μανάρι δεν λες τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GATE123 είπε

Εδώ σου έχω όλη την διαδικασία

 

 

Είσαι σίγουρος ότι γίνεται η θα του ζητήσει πάλι email και κωδικό?

@Tsilitheo2 εσύ μανάρι δεν λες τίποτα?

Ναι θα έχει 100% επιτυχία. Θα του ζητήσει email αλλά όχι για frp lock. Αλλά για να κάνει install τα service όπως κάνεις σε ένα απλό Hard reset. Το frp lock θα φύγει και θα είναι οκ. Το μοντέλο είναι Samsung galaxy ta a6 SM T285? Αύριο θα στείλω την rom και ένα πολύ εύκολο video πως να κάνει flash σε tablet γιατι θα χρειαστεί button compination για να μπει σε download mode με το tablet. Σε 10 λεπτά θα είναι έτοιμο. 

1 ώρα πριν, Killbill125 είπε

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ απλά επειδή είμαι λίγο άσχετος πρέπει να έχω υπολογιστή για να το κάνω αυτό ;;; galaxy tab a6 είναι το μοντέλο 

Ναι pc και καλώδιο USB θα σου στείλω αύριο ένα απλό video πως να το κάνεις βήμα βήμα. Πιο μοντέλο είναι? Το T285? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, abAeterno είπε

Ναι θα έχει 100% επιτυχία. Θα του ζητήσει email αλλά όχι για frp lock. Αλλά για να κάνει install τα service όπως κάνεις σε ένα απλό Hard reset. Το frp lock θα φύγει και θα είναι οκ. Το μοντέλο είναι Samsung galaxy ta a6 SM T285? Αύριο θα στείλω την rom και ένα πολύ εύκολο video πως να κάνει flash σε tablet γιατι θα χρειαστεί button compination για να μπει σε download mode με το tablet. Σε 10 λεπτά θα είναι έτοιμο. 

Ναι pc και καλώδιο USB θα σου στείλω αύριο ένα απλό video πως να το κάνεις βήμα βήμα. Πιο μοντέλο είναι? Το T285? 

Αν είναι το μοντέλο που λες εδώ το λέει https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-t285-galaxy-tab-a-70-lte-2016/download-mode/

Αυτό θα μας το πει ο TS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...