Προς το περιεχόμενο

Το Xiaomi Pad 5 tablet έρχεται Ευρώπη με τιμή €349


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, manolis940 είπε

Δεν είμαι φανατικός χρήστης tablet, αλλά δεν έχω συναντήσει ποτέ κάτι τέτοιο τουλάχιστον στις πιο γνωστές εφαρμογές

Σε ποιον κόσμο  ζεις εσυ?

Οι περισσότερες εφαρμογές που τρέχεις σε ενα android tablet ειναι σαν να τις τρέχεις σε ενα μεγάλο κινητο….και πολλές φορές δεν υποστηρίζουν landscape. 

3 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Από την άποψη ότι έχει καλό file manager , μπορεί να κάνει βασικά πράγματα όπως να φορμάρει ένα δίσκο , να κατεβάσει κάνα torrent , να διαχειριστεί σε παραθυρικό περιβάλλον  τις εφαρμογές κλπ , πράγματα τα οποία ένα iPad δεν μπορεί. 

Δε εχω ασχοληθεί με torrents - μόνο λίγο στο PC μου αλλα εδω λεει οτι γίνεται και στο ipad https://www.macworld.co.uk/how-to/download-torrents-ipad-3678817/

 Απο την άλλη αν θέλεις να ασχοληθείς με τορρεντς και λοιπές χαζομαρούλες παίρνεις ενα φτηνό λαπτοπ και τελείωνεις. 

Επισης Εχω το  Sandisk Ultra Dual DriveGo 128GB USB 3.1 το οποίο «έπαιξε» αμέσως στο air 2020 μου, χωρίς να κάνω απολύτως τίποτε….όπως θα έβαζα ενα usb stick σε ενα pc…

2 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Ναι το MiUi παίζει να είναι πλέον το χειρότερο Android περιβάλλον , αλλά συνεχίζει να είναι καλύτερο Laptop replacement από ένα iPad.  

Εάν θέλεις λαπτοπ θα εχεις λαπτοπ….δεν θα ψάχνεις κάτι άλλο! Τι μανία ειναι αυτη που σε έπιασε???

Γιατι να ψάχνεις για laptop replacement οταν απλούστατα μπορείς να εχεις ενα λαπτοπ το οποίο μάλιστα τρέχει και με emulator μια χαρα android apps .

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Metaksas said:

Άπατο θα πάει με την τιμή π έχει τ νέο iPad.

Πράγματι, η σύγκριση με το iPad 8 (πόσο μάλλον με το 9...) είναι καταλυτική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, DrFreeman είπε

Οπως το δει κανείς, ανάλογα με τις εργασίες που εκτελείς στη συσκευή σου.

Για τις χρήση που κάνω εγώ προσωπικά στο iPad, το iPadOS έρχεται κουτί.

Το android με εξυπηρετεί πολύ στο smartphone ωστόσο. Best of both worlds για μένα.

Αυτο ακριβώς….και εγω εχω Android smartphone και τωρα ενα iPad Air 4Gen…επίσης και ενα mi pad 4 LTE που το τρώει το συρτάρι πλέον….καμία αναβάθμιση λογισμικού με τρομερά bugs και αναγκάστικα να το ρουταρω και να του περάσω την LineAge10 εκει μόνο κατάφερα να το δουλέψω. Αν ειναι όμως να αγοράζεις κάτι και να ψάχνεις μετά τι να του περάσεις ειναι τραγικό …. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, trib είπε

Ήταν λάθος υποψιάζομαι της πηγής και διορθώθηκε (το ίδιο και η πληροφορία στην ίδια την πηγή).

Όσοι παρακολουθούν τον χώρο ξέρουν ότι βγήκε με 860. **just saying**

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Metaksas είπε

Άπατο θα πάει με την τιμή π έχει τ νέο iPad.

Ε ναι όπως όλες οι πωλήσεις των iPad….ε ρε τι διαβάζω ο άνθρωπος….κοιτα λιγο τι παίζει με τα μερίδια και τις πωλήσεις των tablet 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλή προσπάθεια από την Xiaomi και πάλι….παρολαυτα στην ίδια τιμή με ipad και χώρις την ανάλογη υποστήριξη…δύσκολα θα βρει χώρο στην κατηγορία (πάντα για Ελλάδα μιλώ). Η τιμολογιακή πολιτική της apple είναι καταλυτική (ίσως μόνο) όσον αφορά στα βασικά iPad …σε αυτή την τιμή ακόμη και το ipad 8 ( πόσo μάλλον) το 9 δεν έχει αντίπαλο… Αν ήταν μάλιστα το iPad mini ήταν 450 το θα ήταν αυτό best value for money…

Επεξ/σία από teovag
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spectaculator είπε

Αυτό είναι για σένα ένα laptop; Το παραθυρικό MIUI περιβάλλον είναι για γέλια! Άσε που καμιά εφαρμογή android δεν κατάφερε να εκθρονίσει καμιά desktop! Όλο το ΜIUI είναι μάπα. MIUI Sucks! Εκατομμύρια κει έξω το κράζουν. Δεν είναι τυχαίο!

https://www.google.com/search?q=ios+sucks&oq=ios+sucks&aqs=chrome..69i57.4478j0j7&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GreekLegend2 είπε

Μονο που στην τιμή που κανει το mi pad παιρνεις το ipad με τεράστια bezel και 32 gb χώρο.. Γελάνε και οι πέτρες

1000 φορές να παρω αυτό ή της huawei. Μιλαω παντα σε αυτο το ευρος τιμης, οσοι λενε "ναι αλλα το ipad δεν εχει αντίπαλο" δεν βλεπουν καν τη διαφορά στη τιμή. 1000 φορες αυτο ή της huawei παρα ενα ipad με bezel 2014 και 32 gb χώρο χωρίς δυνατότητα επέκτασης. Αν εχεις 600 με 1000 ευρώ και εγώ το ipad θα προτεινα...

Ε, ναι, ποιός χρειάζεται εφαρμογές και υποστήριξη, φτάνει τα bezels να είναι μικρά. Αν δε δούμε μερίδια αγοράς του βασικού iPad μάλλον μόνο οι πέτρες αγοράζουν ταμπλέτες με Android πάνω από 200 ευρώ. 
 

ΥΓ. Το νέο iPad ξεκινάει από 64GB χωρητικότητα. Το δικό μου είναι 4ετίας και για τη χρήση που του κάνω τα 32 φθάνουν και περισσεύουν. Το Mi Pad 2 λειτουργεί μόνο ως σουβεράκι

Επεξ/σία από gippas
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gippas είπε

Ε, ναι, ποιός χρειάζεται εφαρμογές και υποστήριξη όταν τς bezels είναι μικρά

Εχω το matepad 11 της huawei και οσες εφαρμογές εχω που χρειαζομαι μια χαρα φαινονται. Vcl, vanced,netflix,browsing, filmora hd, nebo, noteshelf. Οταν στα ιδια λεφτα μπορω να παρω ενα ταμπλετ με 120hz οθονη, sd 865 , 128gb χώρο δεν θα προτιμούσα ποτε ενα ipad με 32 gb χωρο το 2021. Και τονιζω μιλαω αποκλειστικά στο συγκεκριμένο ευρος τιμής.

 

9 λεπτά πριν, gippas είπε

Ε, ναι, ποιός χρειάζεται εφαρμογές και υποστήριξη, φτάνει τα bezels να είναι μικρά. Αν δε δούμε μερίδια αγοράς του βασικού iPad μάλλον μόνο οι πέτρες αγοράζουν ταμπλέτες με Android πάνω από 200 ευρώ. 
 

ΥΓ. Το νέο iPad ξεκινάει από 64GB χωρητικότητα. Το δικό μου είναι 4ετίας και για τη χρήση που του κάνω τα 32 φθάνουν και περισσεύουν. Το Mi Pad 2 λειτουργεί μόνο ως σουβεράκι

Δεν αντιλέγω, την γνώμη μου είπα, αν και πιστεύω το συγκεκριμένο της Xiaomi θα παει καλα στις πωλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Ε ναι όπως όλες οι πωλήσεις των iPad….ε ρε τι διαβάζω ο άνθρωπος….κοιτα λιγο τι παίζει με τα μερίδια και τις πωλήσεις των tablet 😅

Βγάλε τα γυαλάκια σου από το Cupertino και ξαναδιάβασε το. Το ίδιο λέτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Βγάλε τα γυαλάκια σου από το Cupertino και ξαναδιάβασε το. Το ίδιο λέτε. 

Άστοχος ο χαρακτηρισμός σου καθώς το smartphone μου εξακολουθεί να ειναι android και εχω και android tablet.

Δεν αντιλήφθηκα την ειρωνια στα γραφόμενα του εάν θέλει ο ίδιος ας το επιβεβαιώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Ναι το MiUi παίζει να είναι πλέον το χειρότερο Android περιβάλλον , αλλά συνεχίζει να είναι καλύτερο Laptop replacement από ένα iPad.  

Δεν υπάρχει laptop replacement με tablet και μάλιστα με android. Τελεία! Η καλύτερη υλοποίηση που πλησίασε σε κάτι τέτοιο, αλλά χάθηκε ήταν το Lenovo Yogabook. Απέτυχε όμως η έκδοσή του με Android (είχε και με Win 10) εν ριπή οφθαλμού. Αν νομίζεις πως laptop σημαίνει κατεβάζω κανα torrent, να έχει καλό file manager και να βλέπεις τα apps σε "παράθυρα" παρόλο που δεν είναι φτιαγμένες για παράθυρα, τι να σου πω;
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Δεν υπάρχει laptop replacement με tablet και μάλιστα με android. Τελεία! Η καλύτερη υλοποίηση που πλησίασε σε κάτι τέτοιο, αλλά χάθηκε ήταν το Lenovo Yogabook. Απέτυχε όμως η έκδοσή του με Android (είχε και με Win 10) εν ριπή οφθαλμού. Αν νομίζεις πως laptop σημαίνει κατεβάζω κανα torrent, να έχει καλό file manager και να βλέπεις τα apps σε "παράθυρα" παρόλο που δεν είναι φτιαγμένες για παράθυρα, τι να σου πω;
 

Ρε σύ , για ένα απλό χρήστη που δεν θέλει να κάνει προγραμματισμό , τα Android Tablet έχουν πλέον PC Mode και μπορείς να κάνεις πάρα πολλά.

Από εγκαταστάσεις εφαρμογών με ένα κλικ , που πολλοί χρήστες δεν είναι εξοικειωμένοι , μέχρι και απλή επεξεργασία βίντεο και εικόνας. 

Μιλάμε πάντα για εντελώς απλούς καθημερινούς χρήστες που μέχρι τώρα με ένα λαπτοπ κάνουν τα βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Ρε σύ , για ένα απλό χρήστη που δεν θέλει να κάνει προγραμματισμό , τα Android Tablet έχουν πλέον PC Mode και μπορείς να κάνεις πάρα πολλά.

Από εγκαταστάσεις εφαρμογών με ένα κλικ , που πολλοί χρήστες δεν είναι εξοικειωμένοι , μέχρι και απλή επεξεργασία βίντεο και εικόνας. 

Μιλάμε πάντα για εντελώς απλούς καθημερινούς χρήστες που μέχρι τώρα με ένα λαπτοπ κάνουν τα βασικά.

Απο ποτε θεωρείται “PC MODE” Οι εγκαταστάσεις εφαρμογών με ένα κλικ και η απλή Επεξεργασία  βίντεο και εικόνας???

Και ποιος σου είπε ότι το iPad δεν μπορεί να τα κάνει αυτά?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...