Προς το περιεχόμενο

Pc case airflow


Takis Vardakastanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, ICE-T είπε

ναι έχεις δίκιο το δίνει για  labater γραφείου 😂, μπερδεύτηκες λίγο δεν πειράζει.

Τελικά πιο να πάρω έχω μπερδευτεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Takis Vardakastanis είπε

Για το phanteks p500a τι γνώμη έχετε? 

Έχουν απαντήσει 3 άτομα στο νήμα και με τους 3 να λένε οκ για το phanteks. Μόνο ο icet πρότεινε lian li για περιορισμένο budget ενώ τόνισε ότι αν δεν υπάρχει οικονομικό πήγαινε εκεί. Οπότε τι ρωτάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Έχουν απαντήσει 3 άτομα στο νήμα και με τους 3 να λένε οκ για το phanteks. Μόνο ο icet πρότεινε lian li για περιορισμένο budget ενώ τόνισε ότι αν δεν υπάρχει οικονομικό πήγαινε εκεί. Οπότε τι ρωτάς;

Είναι αναποφάσιστος 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Takis Vardakastanis είπε

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας!θέλω να παρω ένα κουτί με καλό airflow!έχω δει τα εξής κουτιά:phanteks p500a,nzxt 710i,loan li Lincoln II mesh.εχω το phanteks eclipse p400 και είναι φούρνος με την 3070ti

Εχεις βαλει 3 ανεμιστηρες μπροστα ; Πριν παρεις οτιδηποτε δοκιμασε να το δουλεψεις ΧΩΡΙΣ το εμπρος καπακι να δεις αν αν εχει διαφορα.

Επεξ/σία από leolipop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, leolipop είπε

Εχεις βαλει 3 ανεμιστηρες μπροστα ; Πριν παρεις οτιδηποτε δοκιμασε να το δουλεψεις ΧΩΡΙΣ το εμπρος καπακι να δεις αν αν εχει διαφορα.

Παίρνει μόνο δύο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Takis Vardakastanis είπε

Παίρνει μόνο δύο 

3x120 λέει τι επίσημο site ή 2x140.

Σίγουρα μπορείς να δοκιμάσεις διάφορα setup πριν μπεις σε έξοδα. Θα μπορρούσες για παράδειγμα να κάνεις intake επάνω και να δοκιμάσεις να κάνει exhaust μπροστά (ή και πίσω) βγάζοντας τα φίλτρα από το front panel.

1 ώρα πριν, Takis Vardakastanis είπε

Σας ευχαριστώ όλους και συγνώμη που σας ταλαιπωρίσα! 

Δεν υπάρχει ταλαιπωρία, απλά πρέπει να γίνεις πιο αποφασιστικός στο τι θες.

Εδώ μπορεί να μπουν 13 άτομα και το καθένα να διαλέξει διαφορετικό κουτί. Κάποιος που θέλει να βάλει 7 δίσκους θα επιλέξει το χ1 κουτί, κάποιος που θέλει 360 υδρόψυξη στο πάνω μέρος το χ2, κάποιος που θέλει αερόψυξη 165mm το χ3 και πάει λέγοντας. Κανένας από τους παραπάνω δεν έχει κάνει λάθος επιλογή. Όλα τα κουτιά είναι καλά και κάνουν την δουλειά τους απλά θα πρέπει να βάλεις το δικά σου κριτήρια και το δικό σου γούστο ώστε να καταλήξεις κάπου.

 

Ελπίζω να μην μπερδεύτηκες, να ξεκαθαρίσεις τι θες και να καταλήξεις σύντομα στην καλύτερη(για σένα) δυνατή απόφαση

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Takis Vardakastanis είπε

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας!θέλω να παρω ένα κουτί με καλό airflow!έχω δει τα εξής κουτιά:phanteks p500a,nzxt 710i,loan li Lincoln II mesh.εχω το phanteks eclipse p400 και είναι φούρνος με την 3070ti

 

21 ώρες πριν, Takis Vardakastanis είπε

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας!θέλω να παρω ένα κουτί με καλό airflow!έχω δει τα εξής κουτιά:phanteks p500a,nzxt 710i,loan li Lincoln II mesh.εχω το phanteks eclipse p400 και είναι φούρνος με την 3070ti

 

21 ώρες πριν, Takis Vardakastanis είπε

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας!θέλω να παρω ένα κουτί με καλό airflow!έχω δει τα εξής κουτιά:phanteks p500a,nzxt 710i,loan li Lincoln II mesh.εχω το phanteks eclipse p400 και είναι φούρνος με την 3070ti

Corsair Obsidian 750D Airflow Edition

https://www.skroutz.gr/s/7682542/Corsair-Obsidian-750D-Airflow-Edition.html

προσθέτεις και 2 ανεμιστήρες επάνω και είσαι  εντάξει.

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Molpadia είπε

 

 

Corsair Obsidian 750D Airflow Edition

https://www.skroutz.gr/s/7682542/Corsair-Obsidian-750D-Airflow-Edition.html

προσθέτεις και 2 ανεμιστήρες επάνω και είσαι  εντάξει.

Ποίο παλιό δεν είχε να του προτείνεις?

2 ώρες πριν, Takis Vardakastanis είπε

Σας ευχαριστώ όλους και συγνώμη που σας ταλαιπωρίσα! 

Δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά μπορείς μου φαίνεται να βάλεις το mesh front panel από το 400Α mesh δεν ξέρω αν χρειάζεται μοντα αλλά με 25 ευρώ μπορεί να το λύσεις το πρόβλημα σου, εκτός αν δεν έχεις το κλειστό μπροστά.

1 ώρα πριν, nickol-us είπε

3x120 λέει τι επίσημο site ή 2x140.

Σίγουρα μπορείς να δοκιμάσεις διάφορα setup πριν μπεις σε έξοδα. Θα μπορρούσες για παράδειγμα να κάνεις intake επάνω και να δοκιμάσεις να κάνει exhaust μπροστά (ή και πίσω) βγάζοντας τα φίλτρα από το front panel.

Δεν υπάρχει ταλαιπωρία, απλά πρέπει να γίνεις πιο αποφασιστικός στο τι θες.

Εδώ μπορεί να μπουν 13 άτομα και το καθένα να διαλέξει διαφορετικό κουτί. Κάποιος που θέλει να βάλει 7 δίσκους θα επιλέξει το χ1 κουτί, κάποιος που θέλει 360 υδρόψυξη στο πάνω μέρος το χ2, κάποιος που θέλει αερόψυξη 165mm το χ3 και πάει λέγοντας. Κανένας από τους παραπάνω δεν έχει κάνει λάθος επιλογή. Όλα τα κουτιά είναι καλά και κάνουν την δουλειά τους απλά θα πρέπει να βάλεις το δικά σου κριτήρια και το δικό σου γούστο ώστε να καταλήξεις κάπου.

 

Ελπίζω να μην μπερδεύτηκες, να ξεκαθαρίσεις τι θες και να καταλήξεις σύντομα στην καλύτερη(για σένα) δυνατή απόφαση

 

μπορεί να βάλει το μπροστινό front mesh 25 euros έχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, ICE-T είπε

μπορεί να βάλει το μπροστινό front mesh 25 euros έχει

Είδα για το p400a και φαίνεται πως υπάρχουν αναφορές οτι ταιριάζει. Αξίζει για 20+ ευρώ και θα βγει από όλη την ταλαιπωρία

Edit η ίδια η εταιρία λέει οτι ταιριάζει

https://www.phanteks.com/Eclipse-P400A-FrontPanel.html

Αναφορά σε κείμενο

Front Mesh Panel for current owners of P400 and P400S chassis looking to improve airflow through the front of the case.

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Είδα για το p400a και φαίνεται πως υπάρχουν αναφορές οτι ταιριάζει. Αξίζει για 20+ ευρώ και θα βγει από όλη την ταλαιπωρία

Edit η ίδια η εταιρία λέει οτι ταιριάζει

https://www.phanteks.com/Eclipse-P400A-FrontPanel.html

 

Πολυ ωραία, cudos για την έρευνα  αρκεί να το τσεκαρει ο ενδιαφερόμενος,ελπίζω να μην μας κουφανει και μας πει ότι έχει με το mesh panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ICE-T είπε

Ποίο παλιό δεν είχε να του προτείνεις?

Δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά μπορείς μου φαίνεται να βάλεις το mesh front panel από το 400Α mesh δεν ξέρω αν χρειάζεται μοντα αλλά με 25 ευρώ μπορεί να το λύσεις το πρόβλημα σου, εκτός αν δεν έχεις το κλειστό μπροστά.

μπορεί να βάλει το μπροστινό front mesh 25 euros έχει

το ότι είναι από τα καλύτερα κουτιά για airflow και πραγματικά άνετο με πολύ χώρο  δεν σε ενδιαφέρει;  δεν είναι επίδειξη ρούχων  για να είναι εκτός μόδας, η χρησιμότητα είναι ο μοναδικός παράγοντας επιλογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...