Προς το περιεχόμενο

Πως να αναβαθμιστείτε εντελώς δωρεάν στην τελική έκδοση των Windows 11 που μόλις κυκλοφόρησε


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πέρασα και εγώ χθες clean install σε pc με 980 9700k 2060 και πάνε σφαίρα. Ήθελε bios update γιατί δεν γίνονταν enable το tpm 2 και σε 3 λεπτά είχαν μπει. Βάλαμε παιχνίδια office και διάφορα προγράμματα για fans rgb afterburner όλα πάνε σφαίρα. Πολύ πιο όμορφα από τα 10 με πολλές διαφορές τουλάχιστον εμφανισιακά. Σήμερα θα τα περάσω και εγώ στον δικό μου 8700k 6700xt A2000 πάνω από τα 10αρια να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έκανα και μια καθαρή εγκατάσταση. Δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά. Προφανώς εξαρτάται από την προηγιυμενη εγκατάσταση των 10 αν ήταν πολυδουλεμενα. Οπότε αν η ργκατ;στάση των 10 δεν είναι πολύδουλεμενη προτείνω αναβάθμιση για να μη στήνεται από την αρχή. Σε χώρο τώρα αν κάνεις εκκαθάριση είναι περίπου το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και το dirt install πανω απο τα windows 10 στο βασικο pc που εχω τα 10αρια πανω απο 1.5 χρονο σε 4 λεπτα ειχαν μπει και ηδη ανοιξαν. Πανε σφαιρα διαγραφω τωρα το παλιο installation 22gb περιπου ολα δειχνουν να κυλανε ομαλα BT/WIFI επαιξαν αμεσως και γενικα δειχνει ολα να δουλευουν οπως πρεπει τα παντα ειναι στη θεση τους οπως και οι ρυθμισεις μου απο τα 10αρια. Δειχνουν οτι ειναι απο το 2021 και εχω απο το μακρινο 2007 που εδειχναν οτι ηταν τα 10αρια βγαζουν μια φρεσκαδα. Επιτελους WDDM 3 για την καρτα γραφικων και αναμενουμε και παιχνιδια με direct storage για μηδενικο loading. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Land-decked είπε

Με clean install USB μπαίνουν σε pc με ιντελ 7μης γενιάς?

ΤΑ περασα σε 4ης γενιας και σε 3ης γενιάς , χωρις καποια δυσκολια. Και τα δυο εχουν uefi , secure boot kai tpm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρα την L3 σε Ryzen 3600 και είναι τραγικό .Στα 10 βγάζει ανάγνωση περίπου 500Gb/s ενώ στα 11 περίπου 80.000 ΜΒ/ s. Περίπου 10 φορές κάτω. Και τριπλάσιο latency από 10 σε 37. Πρακτικά δεν κατάλαβα διαφορα. Επίσης δοκίμασα να κάνω κλωνοποίηση σε ένα 960evo με Samsung data migration αλλά δεν το κάνει με τίποτε. Μήπως θέλει να κάνω το δίσκο δυναμικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγηκε σημερα update αλλα δεν ειδα να διορθώνει τιποτα. Το θεμα με την L3 παραμενει και χαλασε και η εφαρμογη της ζωγραφικης (δουλευει μονο αν ρυθμιστει η γλωσσα των windows στα αγγλικα)

Επεξ/σία από giokspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, giokspy said:

Βγηκε σημερα update αλλα δεν ειδα να διορθώνει τιποτα. Το θεμα με την L3 παραμενει και χαλασε και η εφαρμογη της ζωγραφικης (δουλευει μονο αν ρυθμιστει η γλωσσα των windows στα αγγλικα)

Την επόμενη Τρίτη για τους Ryzen. :(

  

24 minutes ago, privateer said:

https://i.redd.it/gdxc5se9s2t71.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...