Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

#Hype #ΠΡΙΑΠΙΣΜΟΣ

Τελικά δεν ήταν τόσο ' Speculative Titles ' η Geforce Now λίστα που είχε διαρρεύσει με αναμενόμενους και "υποθετικούς" τίτλους για "internal testing". 

Σίγουρη αγορά, μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον το παιχνίδι, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Αν και δεν έχω παίξει κανένα της σειράς. Μάλλον θα πρέπει να αναλάβει δράση το RPCS3 και να παίξω κάποια πριν την κυκλοφορία για να μάθω την ιστορία που λαμβάνει χώρα πριν γα γεγονότα του τίτλου. 

Καλοδεχούμενη η ύπαρξη ελληνικών υποτίτλων, που θέλω να πιστεύω ότι θα μεταφερθούν αυτούσια (μάλλον δεν έχει γίνει η καταχώρηση ακόμα στο Steam Page). Αγγλική γλώσσα για ομιλία και ελληνικούς υπότιτλους θα παιχτεί αλλά γιατί όχι και ένα δεύτερο playthrough με Ελληνική μεταγλώττιση; Μου φάνηκε αρκετά καλή στο ελληνικό τρέιλερ του Ragnarok.

 

@Arkin Και γω θα ήθελα το TLOU 1 (αρχικά γιατί το 2 θα αργήσει σίγουρα) στο PC με ένα μικρό facelift. Αυτό θεωρώ θα βγει μετά απ όταν κυκλοφορήσει η Remake/Remastered έκδοση που ετοιμάζεται εδώ και μήνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

τα the last of us πρέπει να έρθουν και αυτά!!!

Πιστεύω είναι θέμα χρόνου. Έρχεται η σειρά στο HBO και το PS5 remake… μακάρι να παίξει παράλληλη ανακοίνωση και για PC. Αν βιάζεσαι πάντως…. 😜

https://www.wepc.com/news/the-last-of-us-ps4-vs-rpcs3-emulator/

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα έλεγα ότι η σύγκριση με το PS5 είναι λίγο παραπλανητική μιας και το μόνο που έκαναν στην συγκεκριμένη κονσόλα ήταν ότι ξεκλείδωσαν το 30fps quality mode του PS4 Pro στα 60fps... Καμία άλλη βελτίωση πχ σε σκιές, draw distance, AO, AF κλπ. Όσο αναφορά τα γραφικά καθ'αυτά δηλαδή, στο PS5 εξακολουθεί να είναι απλώς ένα PS4 back-compat game (όπως το Days Gone).

Με βάση αυτά, οι PC gamers παίρνουν ένα καλύτερο πακέτο καθώς φαντάζομαι τα παραπάνω που ανέφερα θα βελτιωθούν στο PC. Ελπίζω να γίνει καλή δουλειά επάνω στο port και να ακολουθήσουν και άλλοι PS τίτλοι σύντομα. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Θα έλεγα ότι η σύγκριση με το PS5 είναι λίγο παραπλανητική μιας και το μόνο που έκαναν στην συγκεκριμένη κονσόλα ήταν ότι ξεκλείδωσαν το 30fps quality mode του PS4 Pro στα 60fps... Καμία άλλη βελτίωση πχ σε σκιές, draw distance, AO, AF κλπ. Όσο αναφορά τα γραφικά καθ'αυτά δηλαδή, στο PS5 εξακολουθεί να είναι απλώς ένα PS4 back-compat game (όπως το Days Gone).

Με βάση αυτά, οι PC gamers παίρνουν ένα καλύτερο πακέτο καθώς φαντάζομαι τα παραπάνω που ανέφερα θα βελτιωθούν στο PC. Ελπίζω να γίνει καλή δουλειά επάνω στο port και να ακολουθήσουν και άλλοι PS τίτλοι σύντομα. 

Έτσι ακριβώς θα το δούμε το God of War όταν βγει και είμαι σίγουρος ότι στα γραφικά θα είναι πολύ ανώτερο από τις κονσόλες. Όπως ήταν και το days gone μέρα με τη νύχτα και το Horizon. Το πακέτο που περνει ο PC gamer συνολικά είναι πάντα καλύτερο για οποιοδήποτε παιχνίδι μιλάμε. Πληρώνετε αδρά αυτό όμως δεν βγαίνουν έτσι πολλά frames με τέτοια γραφικά και αναλύσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony Interactive Entertainment in a statement to ArsTechnica has confirmed the PC version of God of War has been outsourced to Jetpack Interactive, while the creators Sony Santa Monica oversaw the development.

Jetpack Interactive is a studio focused on porting games based in Vancouver, British Columbia. This is the first the studio has worked with Sony.

https://arstechnica.com/gaming/2021/10/god-of-wars-2018-reboot-arrives-on-pc-in-january-2022/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...