Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, cpttony είπε

0d63f7bf20497db6b6a35693b5356f8cb9fbf0e6

Here are the official PC system requirements for God of War

έχουμε φτάσει σε σημείο να βγαίνουν παιχνίδια και να μας δείχνουν 8 χρονών κάρτες γραφικών στα minimum γιατί πλέον το έχουν καταλάβει ότι δεν υπάρχει σάλιο, ούτε και stock από πρόσφατες κάρτες. 
(οι επεξεργαστές κρατάνε, δε μασάνε)
Χάρη μας κάνουν, αλλά τα ρίχνουν τα παιχνίδια τους. Να μου πεις εδώ βγήκε για ένα σάπιο σύστημα του ps4 που είναι 8 χρονών το ίδιο.
Όπως και να χει, καλοδεχούμενο είναι και το περιμένουμε!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Here are the official PC system requirements for God of War

έχουμε φτάσει σε σημείο να βγαίνουν παιχνίδια και να μας δείχνουν 8 χρονών κάρτες γραφικών στα minimum γιατί πλέον το έχουν καταλάβει ότι δεν υπάρχει σάλιο, ούτε και stock από πρόσφατες κάρτες. 
(οι επεξεργαστές κρατάνε, δε μασάνε)
Χάρη μας κάνουν, αλλά τα ρίχνουν τα παιχνίδια τους. Να μου πεις εδώ βγήκε για ένα σάπιο σύστημα του ps4 που είναι 8 χρονών το ίδιο.
Όπως και να χει, καλοδεχούμενο είναι και το περιμένουμε!

PS4 port είναι τι περιμένεις? Γιατί να έχει πολύ διαφορετικές απαιτήσεις από ότι είχε το HZD ή το Days Gone?

Εγώ με αυτά που γελάω πολλές φορές είναι με τις διαφοροποιήσεις μεταξύ intel/amd/nvidia spec και το πως σκελάρουν με τις αναλύσεις (αν τα πάρεις όλα τις μετρητίς).

Δηλαδή μου λες ότι το game στο performance τρέχει το ίδιο καλά σε 7700k με 3700x (που σημαίνει ότι δε σκελάρει πάνω από 4 cores επειδή πάνω κάτω το ίδιο STP έχουν αυτά τα cpu), ΑΛΛΑ σε 4k (που το βάρος στη cpu θα είναι ακόμα μικρότερο) χρειάζεσαι τα 32?! threads του 3950x? Πιο marketing πεθαίνεις, το game δεν έχει RT για να χρειάζεται extra cpu power.

Τα ίδια κάναν και παλιότερα που έβλεπα μπουλντόζες μαζί με haswell στα minimum.

Και το ξέρω ότι ο 7700k έχει ανώτερο latency από τα ρύζια, και ότι ο 3950x έχει την διπλή cache από τον 3700x, αλλά μην επεκτείνουμε το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ilos είπε

PS4 port είναι τι περιμένεις? Γιατί να έχει πολύ διαφορετικές απαιτήσεις από ότι είχε το HZD ή το Days Gone?

Εγώ με αυτά που γελάω πολλές φορές είναι με τις διαφοροποιήσεις μεταξύ intel/amd/nvidia spec και το πως σκελάρουν με τις αναλύσεις (αν τα πάρεις όλα τις μετρητίς).

Δηλαδή μου λες ότι το game στο performance τρέχει το ίδιο καλά σε 7700k με 3700x (που σημαίνει ότι δε σκελάρει πάνω από 4 cores επειδή πάνω κάτω το ίδιο STP έχουν αυτά τα cpu), ΑΛΛΑ σε 4k (που το βάρος στη cpu θα είναι ακόμα μικρότερο) χρειάζεσαι τα 32?! threads του 3950x? Πιο marketing πεθαίνεις, το game δεν έχει RT για να χρειάζεται extra cpu power.

Τα ίδια κάναν και παλιότερα που έβλεπα μπουλντόζες μαζί με haswell στα minimum.

Και το ξέρω ότι ο 7700k έχει ανώτερο latency από τα ρύζια, και ότι ο 3950x έχει την διπλή cache από τον 3700x, αλλά μην επεκτείνουμε το offtopic.

Ναι μωρέ σα παραίτηση το πα αφού αναφέρω ότι είναι για το σαπακι αυτό.

Είναι τρομερό πως έβγαιναν παιχνίδια για τις κονσόλες της προηγούμενης γενιάς και έβγαιναν τα ίδια παιχνίδια και στο pc. Και στο pc ήθελαν τα κέρατα τους από απαιτήσεις.. μεγάλη κονομα και αλητεία ο χώρος του gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό, το αντίστοιχο HW στο PC παίζει ακριβώς με τα ίδια settings τα παιχνίδια. Η μοναδική εξαίρεση είναι το Detroit νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν ισχύει αυτό, το αντίστοιχο HW στο PC παίζει ακριβώς με τα ίδια settings τα παιχνίδια. Η μοναδική εξαίρεση είναι το Detroit νομίζω.

Αλλιώς τα είχα στο κεφάλι μου, λάθος τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν ισχύει αυτό, το αντίστοιχο HW στο PC παίζει ακριβώς με τα ίδια settings τα παιχνίδια. Η μοναδική εξαίρεση είναι το Detroit νομίζω.

Καλά πολλές είναι οι εξαιρέσεις αλλά μη το ξεφτιλίσουμε πάλι το θέμα. Δε θεωρώ ότι το GOW θα είναι σάπιο port. Από την στιγμή που στη μία πλατφόρμα είναι coded to the metal και στην άλλη μεσολαβούν high level api's με το όποιο overhead, θα υπάρξουν διαφοροποιήσεις στο performance. Τα ps4 τρέχει 1080p30 (dynamic resolution βέβαια) με jaguar και hd/7850 επιπέδου hardware . Στο pc ζητάνε 6600k και rx580 για να έχεις κάτι ανάλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...