Προς το περιεχόμενο

Αγορά ψυγείου για 1-2 άτομα


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικά χρόνια τρύπησε το ψυγείο μου , παλαιού τύπου. Πήρα no frost και εδώ και τρία χρόνια είναι η μέρα με τη νύχτα. Δοκίμασε stock house γνωστής αλυσίδας (Χαιδάρι και μεταμόρφωση) ίσως πετύχεις κάτι σε καλή τιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, adsl2+ είπε

Η σωστή αγορά είναι no frost με inverter μοτέρ καταναλώνει 1/3 των συμβατικών 

Κολοκυθια των εταιρειών. Τα ψυγεία δεν ειναι κλιματιστικά που δουλεύουν συνηθως 1000+ Watt. Ένας ψυγειοκαταψυκτης έχει συνήθως 150 Watt συμπιεστή. Ανοίγει όταν ανέβει η θερμοκρασία και κλείνει όταν πέσει εκεί που πρέπει. Το inverter απλά δουλεύει σε διαφορετικές "στροφές" αντί να ανοίγει και να κλείνει, μέχρι να πετύχει το ίδιο αποτέλεσμα. Πόση οικονομία να σου κάνει σε τόσο χαμηλες καταναλωσεις. 

Επεξ/σία από gpapadakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nabuko είπε

Το μπάτζετ σου δε μας είπες.

Νομίζω ότι καλύτερα είναι να πάρεις 2πορτο, επειδή συνήθως ανοίγουμε πιο συχνά τη συντήρηση από την κατάψυξη.

γυρω στα 300 ευρω αν ειναι κατι σε προσφορα και αξιζει παω εως 500 αλλα να ειναι κατι εξαιρετικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, michael92 είπε

Βασικά τα συμβατικά χρειάζονται απόψυξη 1-2 φορές το μήνα

Τι είναι αυτά που γράφεται ρε παιδιά;;;; 

Έχετε επαφή με την πραγματικότητα;;; 

Για ρωτήστε στην γειτονιά σας - τους συγγενείς σας, αν χρειάζεται να κάνουν κάθε μήνα απόψυξη.... 

Είπαμε να λέμε για δράκους, αλλά με ένα όριο το ψέμα και την υπερβολή.... 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/10/2021 στις 8:24 ΠΜ, xp-user είπε

Μακρυα απο Pitsos τα περισσοτερα μοντελα τους κανουν κροτους αποψυξης ,Εχω ανεβάσει σχετικό θέμα ποιο παλιά εδω μεσα που τη πατησα εγω search-it

Πολύ μεγάλο θέμα αυτό και πάρα πολύ ενοχλητικό. Νομίζεις ότι σπάνε πλαστικά, με δυνατή ένταση ακόμα και μέσα στη νύχτα, με αποτέλεσμα να ξυπνάνε τα μωρά, στη δική μας περίπτωση. Όποιος είναι γονέας με μωρά, ξέρει ακριβώς πώς μετριέται αυτό σε ξενύχτι. 

14 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ίσως η πιο εύκολη αγορά για συσκευή αφού σπάνια θα σε περιμένουν δυσάρεστες εκπλήξεις. Πιο πολύ κοίτα εσύ αν σου αρέσει η εσωτερική διαρρύθμιση του

Δεν είναι κανόνας αυτό. Πήραμε επώνυμο εντοιχισμένο για το εξοχικό από μεγάλη αλυσίδα, το οποίο δεν δούλεψε ποτέ σωστά. Μόνιμα πολύς πάγος στην κατάψυξη ενώ ασπρίζει τα κρεατικά, και στη συντήρηση δεν κρυώνει ικανοποιητικά ούτε το νερό. Πετάμε τα τρόφιμα μετά από 5-7 μέρες. 550 ευρώ τιμή αγοράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια που αναφέρετε τα hitachi, το δικό μου επίσης hitachi, nofrost, αγορά πριν από 16 χρόνια, δεν έχει κάνει κιχ τόσα χρόνια. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από την μάρκα.

Απόψυξη δεν θυμάμαι να έγινε ποτέ, ένα τυπικό καθάρισμα μια στο τόσο κυρίως τα γυάλινα ράφια, το ενσ. φίλτρο οσμών δουλεύει τόσο καλά που όσες φορές χάλασε κάτι μόνο οπτικά το βρήκα, ενώ με την ενσωματωμένη παγοθήκη, (αρχικά την έβλεπα με μισό μάτι λόγω του όγκου που έπιανε στην κατάψυξη) με μία στροφή 180 μοιρών του διακόπτη,  τα παγάκια πέφτουν στη θήκη-πιάτο που έχει για αυτό το σκοπό. Λόγω nofrost δηλαδή, ακόμα και τα παγάκια δεν κολλούν στις θήκες και μεταξύ τους. Απλά σταδιακά, όσο περνούν οι εβδομάδες, τα χύμα παγάκια συρρικνώνονται.

Επεξ/σία από iml
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Τι είναι αυτά που γράφεται ρε παιδιά;;;; 

Έχετε επαφή με την πραγματικότητα;;; 

Για ρωτήστε στην γειτονιά σας - τους συγγενείς σας, αν χρειάζεται να κάνουν κάθε μήνα απόψυξη.... 

Είπαμε να λέμε για δράκους, αλλά με ένα όριο το ψέμα και την υπερβολή.... 

Τους γονείς μου είχα ρωτήσει καθώς δε μεγάλωσα με συμβατικό ψυγείο. Φαντάζομαι παίζει ρόλο το πόσο ζορίζεις το ψυγείο καθώς και πόση υγρασία έχει η περιοχή που μένεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετο ψαξιμο νομιζω θα παω εδω μου το εβγαλε με παζαρι 430

https://www.kotsovolos.gr/household-appliances/fridges/fridge-freezers/212516-hisense-rb390n4ac2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, michael92 είπε

Τους γονείς μου είχα ρωτήσει καθώς δε μεγάλωσα με συμβατικό ψυγείο. Φαντάζομαι παίζει ρόλο το πόσο ζορίζεις το ψυγείο καθώς και πόση υγρασία έχει η περιοχή που μένεις. 

Τι σχεση εχει η υγρασία της περιοχής;Ανοιχτή θα έχεις την πόρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Μετα απο αρκετο ψαξιμο νομιζω θα παω εδω μου το εβγαλε με παζαρι 430

https://www.kotsovolos.gr/household-appliances/fridges/fridge-freezers/212516-hisense-rb390n4ac2

Δίνεις και το παλιό και παίρνεις και τη δωροεπιταγή των 30 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Μπορει ενα ψυγειο inverter, που το εχω στη θεση 3,5 απο τις 5 κουκιδες του διακοπτη της συντηρησης,
να καψει 40 κιλοβατωρες σε μια μερα;
Δεν ειναι υπερβολικο; Οσο και αν κανει ζέστη αυτές τις ημέρες. Τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...