Προς το περιεχόμενο

P40 Lite 6GB/128GB 129.90€ @germanos [Τέλος]


Phoenix7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IMG_20211029_010752.jpg.57e5bf666e9309a620444c306214d340.jpg

Skroutz ελάχιστη 198€ https://www.skroutz.gr/s/22479278/Huawei-P40-Lite-128GB-Midnight-Black.html

Ιστορικό χαμηλό ήταν τα 147€ τον Ιούλιο του 2021 από μαγαζί στο Σκρουτζ και όχι μεγάλη αλυσίδα

Λινκ Γερμανού: https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile/smartphones-all/huawei-p40-lite/?productId=20392794

Αρνητικό: η έλλειψη Google services 

Επεξ/σία από Phoenix7
Τέλος προσφοράς, προστέθηκε στον τίτλο
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη τιμη πραγματικα. Το κινητο παει σφαιρα εχει 40watt φορτιστη μεσα μπαταρια βγαζει 2 μερες ανετα. Τα google services ειναι θεμα λυνεται καπως με apkpure κτλ αλλα δεν συγχρονιζει με αρκετες εφαρμογες οποτε προσοχη εκει. Η τιμη του ειναι απιστευτη παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Θα το έπαιρνα για συγγενικο πρόσωπο, τώρα που του το ανέφερα μου λέει μην με μπλέξεις χωρίς γκουγκλε και τέτοια... 🤣

Δεν πειράζει, αυτός χάνει αφού δεν μπωρεί να καταλάβει οτι όλα μπωρεί να τα κάνει μεσα απο τον browser... 

Ας πληρώσει διπλάσια χρήματα τότε για να έχει την ίδια εμπειρία χρήσης... 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Δεν πειράζει, αυτός χάνει αφού δεν μπωρεί να καταλάβει οτι όλα μπωρεί να τα κάνει μεσα απο τον browser... 

Ας πληρώσει διπλάσια χρήματα τότε για να έχει την ίδια εμπειρία χρήσης... 

Εντάξει μπορεί να τα κάνει αλλά η εμπειρία χρήσης και η ευκολία δεν είναι η ίδια κακά τα ψέμματα. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, filip123go είπε

Πόσο κρίμα να μην έχει google services. To p20 lite που έχω, ακόμα μια χαρά είναι (εχθές πήρε και security updates από τη μαμά εταιρεία).

Συγνώμη να ρωτήσω κάτι καθώς έχω μείνει πίσω. Αυτό υποθέτω σχετίζεται με τον αποκλεισμό της huawei. Τι σημαίνει στη πράξη? Δεν έχει το κλασσικό Google playstore? Μπορώ να κατεβάζω σοσιαλ εφαρμογές η εφαρμογές τραπεζών η ότι άλλο θέλω λετζιτ?? 

 

Έχω ένα παλιόσκυλο ταμπλετ της huawei και λειτουργεί κανονικά το στορ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να ασχοληθείτε και να βάλετε εφαρμογες με παράπλευρους τρόπους , στο τέλος θα μετανιωσετε που δεν δώσατε λιγα παραπάνω χρήματα οπως έκανα εγώ.

Μόνο και μόνο οι τραπεζικές εφαρμογές που εδω δεν τολμανε αλλοι να τις κατεβασουν από playstore...

google maps εφαρμογη απλα δεν , αν και το petal maps ανεβαίνει

και απλα πολλες εφαρμογές που ειτε δεν λειτουργούν καθολου χωρις τα services βλ. rocket delivery ειτε απλα δεν μπορεις να τις βρεις λειτουργικες ακομα και απο τριτους. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι να αγοράζει κανείς μια συσκευή και να μπορεί να κάνει τα απολύτως αυτονόητα πλέον για android κινητό, χωρίς να χρειάζεται κάτι άλλο, το οποίο μπορεί να μην λειτουργήσει καθόλου. Είναι κρίμα, γιατί είναι μια χαρά συσκευή. Το θέμα είναι όμως, να ξέρουν όλοι κατά την αγορά ότι δεν έχει playstore και services, γιατί δεν είναι όλοι γνώστες.

Επεξ/σία από BritGreek
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Δεν πειράζει, αυτός χάνει αφού δεν μπωρεί να καταλάβει οτι όλα μπωρεί να τα κάνει μεσα απο τον browser... 

Ας πληρώσει διπλάσια χρήματα τότε για να έχει την ίδια εμπειρία χρήσης... 

Δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες. Δεν έχουν όλοι την ευκαιρία να ψαχτούν τόσο. Για εσένα και για εμένα μπορεί να είναι παιχνιδάκι και να έχουμε και την διάθεση. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γνωρίζετε, μην γράφετε ανακρίβειες. Κάτοχος mate 40 pro εδώ και 8 μήνες. Για τράπεζες που είπατε, έχει Εθνική, Alpha, Eurobank κανονικά από Huawei App gallery. Πειραιώς έχει quick app. 

Υπάρχουν εφαρμογές για τα πάντα. Youtube vanced, που παίζει background και χωρίς διαφημίσεις. Google maps παίζουν κανονικά, απλά δεν μπορείς να κάνεις login. Viber, backup όχι μέσω google drive αλλά μέσω huawei. Μόνο το google keep k to drive βλέπω από browser. Εφαρμογές υπάρχουν για όλα όσα χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης πάντως. 

11 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες. Δεν έχουν όλοι την ευκαιρία να ψαχτούν τόσο. Για εσένα και για εμένα μπορεί να είναι παιχνιδάκι και να έχουμε και την διάθεση. 

Υπάρχει ειδική εφαρμογή μέσα η Petal search που σου βγάζει αποτελέσματα για όποια εφαρμογή θέλεις, δεν είναι τίποτα δύσκολο ή χρονοβόρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...