Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, cincgr είπε

Καλησπερίζω το φορουμ, 

θεωρείτε πως είναι δίκαιη τιμή για το σετάκι?
link αγγελίας στο Insomnia

Έτσι κι έτσι...

Με μπερδεύει η σχετικά ακριβή υδρόψυξη που δεν ξέρω πόσο απαραίτητη είναι αλλά και πόσο θα την ήθελε κάποιος συνδυαστικά  σε αυτό το σύστημα.

Ο 8700k έχει πολύ νόημα και ίσως πιάσει αρκετά καλή τιμή αν πωληθεί ξεχωριστά. Ως σύνολο πακέτου δεν είναι τίποτα φοβερό.

Σκέψου κυκλοφορούν τόσο φθηνά κάτι 5600g, εφάμιλλοι σε gaming αλλά πολύ πιο σύγχρονοι και δυνατοί overall στα 115€, μητρικές b450 κομπλέ στα 90-100€ ενώ  16gb ddr4 3200/c16 αγοράζεις στα 40€.

Φυσικά αναφέρομαι σε τιμές καινούργιων όπου όλα θα έχουν εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cincgr είπε

Καλησπερίζω το φορουμ, 

θεωρείτε πως είναι δίκαιη τιμή για το σετάκι?
link αγγελίας στο Insomnia

Πανάκριβο χωρίς κανένα απολύτως νόημα εν έτη 2023.

Με 400€ φίλε μου αγοράζεις καινούριο 5700x b550 pci4.0 32gb 3200c16 και cooler a35 argb.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, konik είπε

Πανάκριβο χωρίς κανένα απολύτως νόημα εν έτη 2023.

Με 400€ φίλε μου αγοράζεις καινούριο 5700x b550 pci4.0 32gb 3200c16 και cooler a35 argb.

 

Έχεις μια τάση να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Με 400 άλλος μπορεί να αγοράζει μεταχειρισμένο παπί και να του είναι πιο χρήσιμο, ποιό όμως το όφελος της σύγκρισης;

Μια από τις καλύτερες υδροψύξεις και την συγκρίνεις με τί; Με cooler που κάνει για μέχρι i5 κλειδωμένο;

Το τι θα προτιμούσες με την αντικειμενική αξία των αντικειμένων δεν συγκρίνεται, τουλάχιστον όχι άμεσα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Το τι θα προτιμούσες με την αντικειμενική αξία των αντικειμένων δεν συγκρίνεται, τουλάχιστον όχι άμεσα

 

Ακριβως.Τα μεταχειρισμενα δεν κοστολογουνται μονο απο τις αντικειμενικες τους αξιες τεχνολογικα αλλα κυριως απο τις τιμες που πουλιουνται παγκοσμια σε σχετικα sites με κυριαρχο το ebay. Οι intel επεξεργαστες παντα κοστιζαν ακριβοτερα και συνεχιζει αυτο και στα μεταχειρισμενα. Η AMD μονη της ερριξε τρομερα τις τιμες της σειρας 5 απο την στιγμη που βγηκαν οι 7 του am5.  Το δε am4 socket ειναι πλεον νεκρo.Αλλοι λοιπον παραγοντες που καθοριζουν τις τιμες,ειναι οι τεχνολογικες εξελιξεις και οι αλλαγες που οι ιδιες οι εταιριες κανουν στην τιμολογηση των προιοντων τους. Οι Ryzen am5 για παραδειγμα,ειναι πανακριβοι αυτη την στιγμη  καθως και οι καλες μητρικες.

Επεξ/σία από benign
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nickol-us είπε

Έτσι κι έτσι...

Με μπερδεύει η σχετικά ακριβή υδρόψυξη που δεν ξέρω πόσο απαραίτητη είναι αλλά και πόσο θα την ήθελε κάποιος συνδυαστικά  σε αυτό το σύστημα.

Ο 8700k έχει πολύ νόημα και ίσως πιάσει αρκετά καλή τιμή αν πωληθεί ξεχωριστά. Ως σύνολο πακέτου δεν είναι τίποτα φοβερό.

Σκέψου κυκλοφορούν τόσο φθηνά κάτι 5600g, εφάμιλλοι σε gaming αλλά πολύ πιο σύγχρονοι και δυνατοί overall στα 115€, μητρικές b450 κομπλέ στα 90-100€ ενώ  16gb ddr4 3200/c16 αγοράζεις στα 40€.

Φυσικά αναφέρομαι σε τιμές καινούργιων όπου όλα θα έχουν εγγύηση.

Σε ευχαριστώ θερμά για το εποικοδομητικό σου σχόλιο. Κοιτάω να τα δώσω πακέτο για να αναβαθμίσω γι'αυτό δεν τα βάζω ξεχωριστά. Η υδρόψυξη σαφώς πωλείται και ξεχωριστά αν και, αν κάποιος πάρει το πακέτο θα έχει αρκετά ευνοϊκότερη τιμή.
Ξέρω σαφώς πως το σύστημα είναι αρκετές, πλέον ,γενιές πίσω, παρόλα αυτά δεν θέλω και να το "χαρίσω" οπότε ψάχνω λίγο μια δίκαιη κοστολόγηση. Θενξ και παλι though!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, cincgr είπε

Σε ευχαριστώ θερμά για το εποικοδομητικό σου σχόλιο. Κοιτάω να τα δώσω πακέτο για να αναβαθμίσω γι'αυτό δεν τα βάζω ξεχωριστά. Η υδρόψυξη σαφώς πωλείται και ξεχωριστά αν και, αν κάποιος πάρει το πακέτο θα έχει αρκετά ευνοϊκότερη τιμή.
Ξέρω σαφώς πως το σύστημα είναι αρκετές, πλέον ,γενιές πίσω, παρόλα αυτά δεν θέλω και να το "χαρίσω" οπότε ψάχνω λίγο μια δίκαιη κοστολόγηση. Θενξ και παλι though!

Πολυ καλο υλικο,με υπερχρονισμο ελαχιστα υπολειπεται και αυτο ειναι υπο αμφισβητηση,απο τις καινουργιες γενιες επεξεργαστων. Μια χαρα το δινεις και αν ισως το πηγαινες μετα απο λιγο χρονο,αν δεν βρισκοταν αγοραστης ευκολα στα 250,θα ηταν πολυ πιο δελεαστικο.Παρακατω δεν θα το εδινα,ουτε σεντ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2023 στις 11:22 ΠΜ, GreeKar98K είπε

Πόσο θα λέγατε για αυτό:

CPU: Ryzen 3 3100

MB: Gigabyte B450M-S2H

GPU: Gigabyte RTX 3060 12GB GDDR6 Gaming OC (x3 fans)

RAM: Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MT/s

Disks: Adata 256GB M.2 Nvme SSD

            Western DigitalBlue 1TB 3.5"

PSU: Be quiet SystemPower 9 - 600W

Case: CoolerMaster MasterBox Q300L

Οθόνη: AOC Q3279VWFD8 IPS Monitor 31.5" QHD 2560x1440 75Ηz

 

Μόνο η κάρτα γραφικών πια εντός εγγύησης, υπάρχουν αποδείξεις/ κουτιά απ' όλα τα pars.

Όλα προσεγμένα, ακόμη με τις ζελατίνες τους, όπου υπήρχαν.

 

333941106_6252075808192406_2981788297308970212_n.jpg

333746220_6266868513365917_8185301712850762879_n.jpg

334692163_6351241264896241_4836377411229122166_n.jpg

333746220_6280014135439029_7300539059845368184_n.jpg

Τελικά καμία άποψη για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, benign είπε

Πολυ καλο υλικο,με υπερχρονισμο ελαχιστα υπολειπεται και αυτο ειναι υπο αμφισβητηση,απο τις καινουργιες γενιες επεξεργαστων. Μια χαρα το δινεις και αν ισως το πηγαινες μετα απο λιγο χρονο,αν δεν βρισκοταν αγοραστης ευκολα στα 250,θα ηταν πολυ πιο δελεαστικο.Παρακατω δεν θα το εδινα,ουτε σεντ.

Σε ευχαριστώ πολύ για το input, το κρατάω υπ'όψην.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Το PC αυτό πόσο μπορεί να πουληθεί;

CPU: AMD Ryzen 5 1600

MB: ASUS ROG STRIX B350-F

RAM: 2 x 8GB DDR4 3200Mhz

SSD: Samsung EVO 850 250GB

HDD: Western Digital Blue 1TB

GPU: Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB WindForce

CASE: NZXT H510i

KB: Corsair K60 Pro RED

MOUSE: Razer Deathadder Essential 

Επεξ/σία από AlienTechGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!

Έχω ένα tablet Samsung Galaxy Tab S7 11'' 128GB / 6GB LTE - Mystic Black αγορασμένο αρχές Μαΐου 2021. Η εγγύηση δηλαδή έληξε μόλις.

Το tablet παίρνει sim και δέχεται κλήσεις και sms 100% σαν ένα κινητό τηλέφωνο και ως τέτοιο το χρησιμοποιούσα.

Η λειτουργικότητά του είναι 100% και η μπαταρία σε άριστη κατάσταση, αλλά έχει τα εξής θέματα:

α) έχει στραβώσει λίγο το σχήμα του επειδή είχα βάλει το βάρος μου κάποτε κατά λάθος στο κρεβάτι, χωρίς να επηρεάζει τη λειτουργία του

β) σχεδόν καμία φθορά πέραν από λίγο ξέβαμμα στο σημείο που πατάς το κουμπί/ fingerprint στο πλάι, καμία γρατσουνιά στην οθόνη

γ) σε κάποια σημεία της οθόνης (σαν την εικόνα παρακάτω από μία μεριά κυρίως/ ενδεικτική εικόνα) και μόνο σε λευκό χρώμα, φαίνονται κάποια λευκά στίγματα, λίγα βέβαια που δεν επηρεάζουν την εμπειρία, είναι κάτι τέτοια:

20220105_150614_LI.jpg.330dd8aac00f32d89a608e1829664a5a.jpg

 

Λέτε να αξίζει να το πουλήσω, κι αν ναι, πόσο;

Επεξ/σία από philos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, philos είπε

Καλησπέρα!

Έχω ένα tablet Samsung Galaxy Tab S7 11'' 128GB / 6GB LTE - Mystic Black αγορασμένο αρχές Μαΐου 2021. Η εγγύηση δηλαδή έληξε μόλις.

Το tablet παίρνει sim και δέχεται κλήσεις και sms 100% σαν ένα κινητό τηλέφωνο και ως τέτοιο το χρησιμοποιούσα.

Η λειτουργικότητά του είναι 100% και η μπαταρία σε άριστη κατάσταση, αλλά έχει τα εξής θέματα:

α) έχει στραβώσει λίγο το σχήμα του επειδή είχα βάλει το βάρος μου κάποτε κατά λάθος στο κρεβάτι, χωρίς να επηρεάζει τη λειτουργία του

β) σχεδόν καμία φθορά πέραν από λίγο ξέβαμμα στο σημείο που πατάς το κουμπί/ fingerprint στο πλάι, καμία γρατσουνιά στην οθόνη

γ) σε κάποια σημεία της οθόνης (σαν την εικόνα παρακάτω από μία μεριά κυρίως/ ενδεικτική εικόνα) και μόνο σε λευκό χρώμα, φαίνονται κάποια λευκά στίγματα, λίγα βέβαια που δεν επηρεάζουν την εμπειρία, είναι κάτι τέτοια:

20220105_150614_LI.jpg.330dd8aac00f32d89a608e1829664a5a.jpg

 

Λέτε να αξίζει να το πουλήσω, κι αν ναι, πόσο;

χρήση άνω της διετίας και εκτός εγγύησης πάει κατευθείαν στο -50% , εκεί είναι το ταβάνι σου στην τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...