Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Μονο αυτα που γραφεις εχεις η ειναι κομπλε με κουτι τροφοδοτικο δισκο κλπ αν ειναι κομπλε κουτι καλο ειναι να τα γραψεις και αυτα.

οχι τα υπολοιπα θα τα κρατησω για αναβαθμιση. γιατι εχω πανω m2 evo , corsair 750 τροφοδοτικο που δεν θα πληρωσει καποιος να τα παρει αυτα τοσο ωστε να αξιζει να τα δωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, kata_tixi είπε

Υπερβάλεις λίγο. Για 250 τα κρατάω δεν τα πουλάω. 

με 70-80 βρισκεις επεξεργαστη ισο ή καλυτερο , με 30 ραμ , με 100 μια μηρικη αρκετη για τον επεξεργαστη , και 140 εχει μια ρχ6400 που ειναι ελαφρως καλυτερη, 

ολα καινουργια και αρκετα νεωτερης γενια απο τα δικα σου (ryzen 5 3600/5500)

καλα ειναι τα 250 και μακαρι να βρεις να τα δωσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταχειρισμενα χανουν πολυ απο τα καινουρια. Παραδειγμα καινουρια μιας ημερας τηλεοραση σφραγισμενη στο κουτι που ειχε 460 και την ειχα βαλει 350 μεχρι 300 μου εδωσαν και τελικα την κρατησα.

Τωρα εχω εναν Projector που εχει δουλεψει μονο 7 ωρες εχει 420 και κανεις δεν μου εχει δωσει πανω απο 200 ευρω.

Τωρα μιλαμε για επεξεργαστη 8ης γενιας που πλεον εχουμε παει στην 13 γενια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kata_tixi είπε

καλημέρα παίδες!!! σύστημα με i7 8700k με 16gb ram 3200hz σε μητρική gigabyte  Z370 AORUS Gaming 5 και έχω και μία asus 1050ti 4gb oc. μπορεί να πουληθεί αυτο το σύστημα; ευχαριστώ όποιον αφιερώσει χρόνο!

ξεκινάς με 2.579 ευρώ και βλέπεις ,αναλόγως την ζήτηση πέφτεις λίγο ,

από 5-29 ευρώ το πολύ.

 

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

250 οροφη και αν δεν πουλιούνται πέφτεις

Δυστυχώς δεν υπεβάλλει.

Αν δεις τι τιμές παίζουν am4 επεξεργαστές σε καινούργιους θα δεις οτι ταιριάζει απόλυτα ότι σου λένε.

Τα πράγματα σου ενδιαφέρουν μεμονομένους αγοραστές που για χψ λόγους δεν θέλουν να αφήσουν την συγκεκριμένη πλατφόρμα-γενιά.

Σαν σετ δεν έχουν καμία τύχη, ούτε στα 250.

Ρίξε μια ματιά εδώ στις αγγελίες αλλά και σε ebay, Προσοχή μόνο να δεις τιμές sold items και όχι πόσο ονειρεύεται ο καθένας που μπορεί να το έχει απούλητο 3 μήνες.

Όλα τα παραπάνω επειδή ρώτησες.

Δεν είσαι αναγκασμένος να ακούσεις κανένα.

Βάζεις αγγελία όσο πιστεύεις οτι αξίζουν και περιμένεις για ενδιαφερόμενους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, konik είπε

Όταν τα έλεγα σε έναν με ίδιο σύστημα με κράζατε για τις τιμές ..

Γιατι εκεινο ηταν συστημα 10ης γενιας και ελεγες να το δωσει ολο 150 ευρω,πηγες στο αλλο ακρο.Παλι καλα που δεν ηθελες να δινει δωρο και καλτσες και εσωρουχα.

Υπαρχουν εδω μεσα μερικοι που για δικους τους λογους πανε στα ακρα,αλλοι ζητωντας υπερβολικα και αλλοι θελουν να τα παρουν τζαμπα για να τα ξαναπωλησουν.

Μου εχει τυχει μερικες φορες να μου κανουν μεγαλο παζαρι,επειδη βιαζομουν τα εδωσα καπως φτηνοτερα απο οσο θα επρεπε και μετα ο τυπος καπακι σε μια δυο μερες το εβαλε για πωληση περισσοτερο απο μενα.

 

5 ώρες πριν, kata_tixi είπε

Υπερβάλεις λίγο. Για 250 τα κρατάω δεν τα πουλάω. 

Φιλε μου,αν θελεις να μεταπουλας σε ικανοποιητικες τιμες,πρεπει να παρακολουθεις τις εξελιξεις ωστε να πουλας εγκαιρα.Οταν μαλιστα οι εξελιξεις ειναι μεγαλες και γρηγορες πρεπει να κινησαι γρηγορα.

Στην συγκεκριμενη περιπτωση,αργησες.

 

Επεξ/σία από benign
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panatha1369 είπε

Amd ryzen 5 1400 με την ψυχτρα του και το κουτι του ποσο θα ηταν μια τιμια τιμη να φυγει??

https://www.skroutz.gr/s/36961410/AMD-Ryzen-5-3600-3-6GHz-Επεξεργαστής-6-Πυρήνων-για-Socket-AM4-σε-Κουτί.html

με τέτοια τιμή ο R3600 πρέπει να τον πληρώσεις αυτόν που θα το πάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, benign είπε

Γιατι εκεινο ηταν συστημα 10ης γενιας και ελεγες να το δωσει ολο 150 ευρω,πηγες στο αλλο ακρο.Παλι καλα που δεν ηθελες να δινει δωρο και καλτσες και εσωρουχα.

Υπαρχουν εδω μεσα μερικοι που για δικους τους λογους πανε στα ακρα,αλλοι ζητωντας υπερβολικα και αλλοι θελουν να τα παρουν τζαμπα για να τα ξαναπωλησουν.

Μου εχει τυχει μερικες φορες να μου κανουν μεγαλο παζαρι,επειδη βιαζομουν τα εδωσα καπως φτηνοτερα απο οσο θα επρεπε και μετα ο τυπος καπακι σε μια δυο μερες το εβαλε για πωληση περισσοτερο απο μενα.

 

Φιλε μου,αν θελεις να μεταπουλας σε ικανοποιητικες τιμες,πρεπει να παρακολουθεις τις εξελιξεις ωστε να πουλας εγκαιρα.Οταν μαλιστα οι εξελιξεις ειναι μεγαλες και γρηγορες πρεπει να κινησαι γρηγορα.

Στην συγκεκριμενη περιπτωση,αργησες.

 

8700k ήταν το σύστημα αυτουνου που την είπα και ήθελε να το δώσει 400€ 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, benign είπε

Γιατι εκεινο ηταν συστημα 10ης γενιας και ελεγες να το δωσει ολο 150 ευρω,πηγες στο αλλο ακρο.Παλι καλα που δεν ηθελες να δινει δωρο και καλτσες και εσωρουχα.

Υπαρχουν εδω μεσα μερικοι που για δικους τους λογους πανε στα ακρα,αλλοι ζητωντας υπερβολικα και αλλοι θελουν να τα παρουν τζαμπα για να τα ξαναπωλησουν.

Μου εχει τυχει μερικες φορες να μου κανουν μεγαλο παζαρι,επειδη βιαζομουν τα εδωσα καπως φτηνοτερα απο οσο θα επρεπε και μετα ο τυπος καπακι σε μια δυο μερες το εβαλε για πωληση περισσοτερο απο μενα.

 

Φιλε μου,αν θελεις να μεταπουλας σε ικανοποιητικες τιμες,πρεπει να παρακολουθεις τις εξελιξεις ωστε να πουλας εγκαιρα.Οταν μαλιστα οι εξελιξεις ειναι μεγαλες και γρηγορες πρεπει να κινησαι γρηγορα.

Στην συγκεκριμενη περιπτωση,αργησες.

 

Δεν με απασχολεί τόσο να πουλήσω για να βγάλω λεφτά . Απλά σκέφτομαι αναβάθμιση. Για 250 δεν τα δίνω γιατί δεν είναι αυτή η αξια τους από θέμα χρήσης και αν ειναι να τα δώσω τόσο λίγο το κρατάω για δεύτερο γιατί ούτε με βοηθάει κάπου σε αναβάθμιση αυτό το ποσο και ο χρονος που θα χαλάσω για να το πουλήσω δεν αξίζει .Πιο πολύ σκεφτόμουν αν όντως έχει μια αξια που έχει νόημα  να το δώσω για να μην κάθεται.ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις και το χρόνο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μέσα στο κουτί τους φίλε μου μια χαρά κάθονται , αν θες να με ακούσεις μη το δίνεις γιατί αν σου φαίνονται λίγα για αυτό το σύστημα ,250 € μόνο από κάνα θύμα αν σου κάτσει καλή ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...