Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Stelios_Rjk είπε

Δε βοηθάς και πολύ.

Φαίνεται οτι δεν συμφωνείς με την λογική μου.

Θεωρείς οτι μια κάρτα 10ετίας, αδύναμο πλέον καβουρντιστίρι αξίζει περισότερο απ'οσο είπα και μοναδικό σου επιχείρημα είναι η v-ram της.

Δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.

Περιμένεις 2ες-3ες γνώμες, δεν χρειάζεται να αφουγκραστείς τη δική μου ούτε είναι απαραίτητα σωστή η κρίση μου.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2012 καρτα , 300watt τροφοδοτικοσκοτώστρα, DX11, unsupoorted απο drivers και πιθανως να χανει απο μια 1650 των 75w . Δεν νομιζω να την αγορασει κανενας αν και "σπανιο" μοντελο. Στο 100ρικο παιζουν 580,1060, 1650 (για μικρα τροφοδοτικα), Βαλτην 80 και βλεπεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα, έχω στην κατοχή μου κάποια κόμικς από την εποχή που ήμουν πιτσιρικάς.

Μιλάμε για κόμικς X-MEN από μαμούθ κόμικς και συγκεκριμένα τα παρακάτω :

X-MEN

4, 5, 8, 17, 18, 22, 23, 25, 31, 38, 40-41-42( τόμος 14), 45-46-47 (τόμος 16), 51, 52, 54-55 (τόμος 20), 58-59 (τόμος 22),

60, 61, 63, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 75, 76 ,80, 81, 82.

Καθώς επίσης και από άνθρωπος αράχνη πάλι από μαμούθ κόμικς τα παρακάτω:

Άνθρωπος αράχνη

4,5,6 7-8-9 (τόμος 2), 10,19,20,22,24.

Όλα ειναι σε πολύ καλή κατάσταση.

Έχει κάνεις σας ιδέα πόσο κοστίζουν σε περίπτωση πώλησης;;;

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από ang3lch1ld
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/06/2023 at 21:45, Stelios_Rjk said:

Δε βοηθάς και πολύ.

Τα 6 gb, εκτος του οτι δεν ειναι 8+, δεν εχουν νοημα οταν η gpu δε μπορει να τα αξιοποιησει.Σκεψου ενα κινητο δεκαετιας να ειχε 8 gb ram, παλι θα σερνοταν σημερα λογω επεξεργαστη.Απλα αναρωτησου αν εσυ εψαχνες μια low budget καρτα, αν θα την αγοραζες, και θα καταλαβεις οτι δεν ειναι παραλογη η τιμη που αναφερθηκε.

On 29/06/2023 at 22:35, Apaleytos80 said:

2012 καρτα , 300watt τροφοδοτικοσκοτώστρα, DX11, unsupoorted απο drivers και πιθανως να χανει απο μια 1650 των 75w . Δεν νομιζω να την αγορασει κανενας αν και "σπανιο" μοντελο. Στο 100ρικο παιζουν 580,1060, 1650 (για μικρα τροφοδοτικα), Βαλτην 80 και βλεπεις.

Σωστα τα ειπες, μεχρι την τιμη. Στα 80-100 βρισκεις 1650 που ειναι 50% πιο γρηγορη με τουλαχιστον 3 φορες μικροτερη καταναλωση, και τα μισα χρονια λειτουργιας.Και τα 50 που ειπε πιο πανω ο φιλος δυσκολα θα τα δωσει καποιος γιατι και για gaming και για χρηση γραφειου βρισκεις καλυτερες περιπτωσεις με λιγα παραπανω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την θυμουνα την 7970 ανωτερη της 1050ti, γιαυτο ειπα κανα 80αρι και πεφτει ( ειδα στραβωσε στο 50αρι που του προταθηκε σαν τιμη). Δεν την αγοραζα εν ετη 2023. Τωρα τα 6gb καλα ειναι απο vram αν το τραβαει η καρτα το game. Δεν επαρκουν τα 4 με τπτ πλεον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκεις RX 580 8GB με 80 ευρώ.

Με 150 αν έχεις άκρη για τιμολόγιο αγοράζεις καινούρια 6600 8GB

Έχει και ένας φίλος μια GTX 260 και νομίζει ότι έχει κάποια αξία αλλά όταν του είπα πως αυτές τις κάρτες θα έπρεπε να τις δίνει δώρο η ΔΕΗ σαν τυράκι στην φάκα νόμιζε ότι τον κοροϊδεύω.

Μόλις είδε ότι το NUC i5 8ης γενιάς που έχω έχει καλύτερα γραφικά με κοιτούσε σαν χαζός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Βρίσκεις RX 580 8GB με 80 ευρώ.

Με 150 αν έχεις άκρη για τιμολόγιο αγοράζεις καινούρια 6600 8GB

Έχει και ένας φίλος μια GTX 260 και νομίζει ότι έχει κάποια αξία αλλά όταν του είπα πως αυτές τις κάρτες θα έπρεπε να τις δίνει δώρο η ΔΕΗ σαν τυράκι στην φάκα νόμιζε ότι τον κοροϊδεύω.

Μόλις είδε ότι το NUC i5 8ης γενιάς που έχω έχει καλύτερα γραφικά με κοιτούσε σαν χαζός.

εχω μια βιντεοκαμερα sony που διαβαζει κασετες 60 λέπτες μικρες ειναι σε τελεια κατασταση ποσο μπορω να την δωσω μαζι με μια βαλιτσα τον φορτιστη και μια καρτα μνημης ?

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Βρίσκεις RX 580 8GB με 80 ευρώ.

Με 150 αν έχεις άκρη για τιμολόγιο αγοράζεις καινούρια 6600 8GB

Έχει και ένας φίλος μια GTX 260 και νομίζει ότι έχει κάποια αξία αλλά όταν του είπα πως αυτές τις κάρτες θα έπρεπε να τις δίνει δώρο η ΔΕΗ σαν τυράκι στην φάκα νόμιζε ότι τον κοροϊδεύω.

Μόλις είδε ότι το NUC i5 8ης γενιάς που έχω έχει καλύτερα γραφικά με κοιτούσε σαν χαζός.

77 ευρα και στην πορτα σου ;) https://www.aliexpress.com/item/1005004700613216.html

ειναι η  2048SP σαν RX 570 8GB αλλα δεν βαριεσαι για τα λεφτα πουκανει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, life is music είπε

εχω μια βιντεοκαμερα sony που διαβαζει κασετες 60 λέπτες μικρες ειναι σε τελεια κατασταση ποσο μπορω να την δωσω μαζι με μια βαλιτσα τον φορτιστη και μια καρτα μνημης ?

Δεν γνωρίζω από κάμερες Σωτήρη αλλά πλέον τα κινητά τραβάνε καλύτερο βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν γνωρίζω από κάμερες Σωτήρη αλλά πλέον τα κινητά τραβάνε καλύτερο βίντεο.

Μια αλλη ερωτηση τοτε μια μητρικη p7p55d-e μαζι με εναν i7 860 ποσο μπορω να τα δωσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, life is music είπε

Μια αλλη ερωτηση τοτε μια μητρικη p7p55d-e μαζι με εναν i7 860 ποσο μπορω να τα δωσω ?

50 περιπου ειναι παρα πολυ παλιο με 100 αγοραζεις καλυτερο σετακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έπειτα από αναβάθμιση λέω να πουλήσω την παλιά μητρική μου, επεξεργαστή και μνήμες.

 

Mobo: MSI 970A sli krait edition (am3+)

CPU:  AMD FX 6350

Ram: 2x8gb Corsair vengeance LP 1600mhz (σύνολο 16gb)

Υδρόψυξη Cryorig a40 με 2 φαν 120 στο ψυγείο και άλλο ένα στο module της cpu το οποίο ψύχει τις μνήμες 

Παίζει να έχω και βάση για σοκετ ιντελ από την υδρόψυξη.

Τι τιμή λέτε για πακέτο;

 

Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...