Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Πόσο πιστεύετε ότι θα μπορούσε να πιάσει το παρακάτω σύστημα

Κουτί: Aerocool 1000 (με ένα μικρό χτύπημα εξωτερικά, όχι από την πλευρά με το τζάμι)

CPU: i7-5820k

Ψύξη: Arctic Liquid Freezer 240

Motherboard: ASRock X99 Extreme4

RAM: Corsair 4x8GB (CMK16GX4M2B3000C15)

GPU: Asus GeForce GTX1070 8GB Dual OC

PSU: Seasonic Power Supply 750W ATX 24 pin Prime Gold SSR-750GD Active-PFC Retail

 

Ιδανικά ως πακέτο. Για το PSU κατά κύριο λόγο έχω μια αμφιβολία γιατί δεν ξέρω αν θα μου έκανε και στο επόμενο build που έχω σκοπό να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Apple MacBook Pro 13" με TouchBar μοντέλο που κυκλοφόρησε 2016 (αγορασμένο 1 έτος μετά, δηλαδή 2017, το αναφέρω γιατί ίσως να έχει σημασία και ο χρόνος χρήσης), από έως μέγιστο, πόσο μπορεί να πουληθεί; Σε εξαιρετική κατάσταση.

Four Thunderbolt 3 Ports

2,9 GHz Dual-Core Intel Core i5

8 GB 2133 MHz LPDDR3

Intel Iris Graphics 550 1536 MB

Επεξ/σία από gousias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, gousias είπε

Apple MacBook Pro 13" με TouchBar μοντέλο που κυκλοφόρησε 2016 (αγορασμένο 1 έτος μετά, δηλαδή 2017, το αναφέρω γιατί ίσως να έχει σημασία και ο χρόνος χρήσης), από έως μέγιστο, πόσο μπορεί να πουληθεί; Σε εξαιρετική κατάσταση.

Four Thunderbolt 3 Ports

2,9 GHz Dual-Core Intel Core i5

8 GB 2133 MHz LPDDR3

Intel Iris Graphics 550 1536 MB

στο 40% της λιανικής ενός βασικού Μ1/8GB σημερινού (ταβάνι) και κατεβαίνεις όσο δεν βρίσκεις αγοραστή.

12 ώρες πριν, AlienTechGR είπε

Καλησπέρα. Πόσο μπορούν να πουληθούν το iPhone και το MacBook της υπογραφής; Άριστη κατάσταση και τα δυο. 

εκτός εγγύησης στα 2/3 της σημερινής τιμής λιανικής τους (ταβάνι) και κατεβαίνεις όσο δεν βρίσκεις αγοραστή

Στις 19/6/2023 στις 10:39 ΠΜ, Sadako είπε

Καλημέρα. Πόσο πιστεύετε ότι θα μπορούσε να πιάσει το παρακάτω σύστημα

Κουτί: Aerocool 1000 (με ένα μικρό χτύπημα εξωτερικά, όχι από την πλευρά με το τζάμι)

CPU: i7-5820k

Ψύξη: Arctic Liquid Freezer 240

Motherboard: ASRock X99 Extreme4

RAM: Corsair 4x8GB (CMK16GX4M2B3000C15)

GPU: Asus GeForce GTX1070 8GB Dual OC

PSU: Seasonic Power Supply 750W ATX 24 pin Prime Gold SSR-750GD Active-PFC Retail

 

Ιδανικά ως πακέτο. Για το PSU κατά κύριο λόγο έχω μια αμφιβολία γιατί δεν ξέρω αν θα μου έκανε και στο επόμενο build που έχω σκοπό να κάνω.

Δύσκολο μηχάνημα (περασμένα μεγαλεία) , τον κτυπάει ένας σημερινός Ι3 για πλάκα οπότε εγώ θα έβγαζα το τροφοδοτικό και θα έβαζα ένα "απλό-φθηνό" 600W/80+ bronze και θα προσπαθούσα στα 400ευρώ (ταβάνι) και θα κατέβαινα όσο δεν έβρισκα αγοραστή.

Στις 14/6/2023 στις 7:58 ΜΜ, GreeKar98K είπε

Έχουμε καμία άποψη για αυτό τελικά; Μείναμε στο ότι είναι μυστήριο build. Τιμή δεν ακούσαμε χαχαχαχαχα.

ο 3100 είναι "ανεπαρκής-απωθητικός" , βάλε αγγελία με R3600 & R5600X , R5800Χ3D και αν βρεις αγοραστή του το αγοράζεις και το κουμπώνεις

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο να δώσω αυτόν τον εξωτερικό? Ειναι εκτός εγγύησης , μια φορά δοκιμάστηκε από φιλο που ειχε thunderbolt 3 

ειναι με το κουτι του και απλά καθομαι και τον κοιτάω. Δεκτος καθε ελεγχος πριν την αγορα. παιζει μονο σε thundebolt 3

https://www.delock.com/produkt/54007/merkmale.html?setLanguage=gr

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2023 στις 10:09 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Τον έχω δώσει

καλησπερα εχω μια τηλεόραση της philips την 32pfl5522d/12 η οποια εχει δουλεψει 5 φορες ...Ποσο μπορω να την δωσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, life is music είπε

καλησπερα εχω μια τηλεόραση της philips την 32pfl5522d/12 η οποια εχει δουλεψει 5 φορες ...Ποσο μπορω να την δωσω ?

Πότε είναι η αγορά της;

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Πότε είναι η αγορά της;

δεν θυμαμαι.... η συγκεκριμενη παιζει με Αποκωδικοποιητη.Αν ομως την βαλω 60 ευρω πιστευεις θα φυγει λευτερη ?

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, life is music είπε

δεν θυμαμαι.... η συγκεκριμενη παιζει με Αποκωδικοποιητη.Αν ομως την βαλω 60 ευρω πιστευεις θα φυγει λευτερη ?

Τόσο παλιά είναι δύσκολο με 60 βρίσκεις με ενσωματωμένο αποκωδικοποιητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Έχω μια  Shaphire HD7970 6GB GDDR5 vapor-x και σκέφτομαι να τη δώσω γιατί δεν πολυασχολούμαι. Μπορείτε να μου πείτε πόσο πιάνουν αυτές τώρα?

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Stelios_Rjk είπε

Γεια σας,

Έχω μια  Shaphire HD7970 6GB GDDR5 vapor-x και σκέφτομαι να τη δώσω γιατί δεν πολυασχολούμαι. Μπορείτε να μου πείτε πόσο πιάνουν αυτές τώρα?

Ευχαριστώ πολύ 

Τις αγοράζει κανείς;

Με γρήγορη ματιά στα χαρακτηριστικά, χρονολογία και τιμές ebay, θα έλεγα κανά 50αρι.

Κάρτα 10ετίας, που καταναλώνει τρελό ρεύμα, κατά συνέπεια πολύ θερμή και το πιθανότερο ταλαιπωρημένη, αν δεν συντρέχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που δε γνωρίζω, δύσκολα να πάρεις παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά παραμένει 6GB GDDR5.

21 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Τις αγοράζει κανείς;

Με γρήγορη ματιά στα χαρακτηριστικά, χρονολογία και τιμές ebay, θα έλεγα κανά 50αρι.

Κάρτα 10ετίας, που καταναλώνει τρελό ρεύμα, κατά συνέπεια πολύ θερμή και το πιθανότερο ταλαιπωρημένη, αν δεν συντρέχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που δε γνωρίζω, δύσκολα να πάρεις παραπάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...