Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Σφραγισμενα;

Οχι οχι. Χρησιμοποιημενα. Δεν ειναι για πουλημα (αν και δεν τα χρειαζομαι). Απλα τα θυμηθηκα οτι υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ!!

 

Σκέφτομαι να φτιάξω νέο σύστημα desktop τώρα έχω το εξής

cpu: Intel i5 2400

motherboard: Gigabyte GA-H61M-D2-B3

RAM: 2x4gb CORSAIR 1333mhz DDR3

PSU: Nitrox SL-650W

HDD: Western Digital 500GB Sata3

 

Επειδή δεν έχω τι να το κάνω ούτε κάπου να το χρησιμοποιήσω πόσο πιστεύετε μπορώ να το δώσω ώστε να φύγει; Η να το κρατήσω για αντίκα λέτε; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LOVExVOTKA είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ!!

 

Σκέφτομαι να φτιάξω νέο σύστημα desktop τώρα έχω το εξής

cpu: Intel i5 2400

motherboard: Gigabyte GA-H61M-D2-B3

RAM: 2x4gb CORSAIR 1333mhz DDR3

PSU: Nitrox SL-650W

HDD: Western Digital 500GB Sata3

 

Επειδή δεν έχω τι να το κάνω ούτε κάπου να το χρησιμοποιήσω πόσο πιστεύετε μπορώ να το δώσω ώστε να φύγει; Η να το κρατήσω για αντίκα λέτε; 😂

Για τιμες ρίξε μια ματια και στις αντοιστοιχες αγγελιες εδω να παρεις μια ιδεα. Δεν ειμαι ειδικος αλλα τι να πω... 100 ευρω?

Επιλογες:

1) Το βαζεις σε αγγελια σε συζητησιμη τιμη και βλεπεις εαν υπαρχει ανταπόκριση

2) Το κρατας και βαζεις μια φιλική Linux διανομη και το δουλευεις σαν backup. Θα μαθεις και το Linux (Πολλές νεες διανομες ειναι πολυ φιλικες για νεους χρηστες σε περιβαλλον σχεδον τυπου Win/Mac).

3) Το χαριζεις για καποιον που οντως θα το χρειαζεται αντι να σκονιζεται και να πιανει χωρο στην αποθηκη.

Το βαζεις εδω:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, LOVExVOTKA said:

Καλησπέρα στο φόρουμ!!

 

Σκέφτομαι να φτιάξω νέο σύστημα desktop τώρα έχω το εξής

cpu: Intel i5 2400

motherboard: Gigabyte GA-H61M-D2-B3

RAM: 2x4gb CORSAIR 1333mhz DDR3

PSU: Nitrox SL-650W

HDD: Western Digital 500GB Sata3

 

Επειδή δεν έχω τι να το κάνω ούτε κάπου να το χρησιμοποιήσω πόσο πιστεύετε μπορώ να το δώσω ώστε να φύγει; Η να το κρατήσω για αντίκα λέτε; 😂

Το τροφοδοτικο ειναι ωρολογιακη βομβα, κυριολεκτικα, δε ξερεις ποτε θα τα καψει ολα και δεν εννοω μονο το desktop.Δισκος αργος hdd.Μητρικη απλη χωρις συστηματα ψυξης κλπ.Εγω δε θα εδινα πανω απο 70 επειδη ειναι απαραιτητο να αλλαχτει το τροφοδοτικο και σχεδον απαραιτητο να προστεθει ενας ssd δισκος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Noreak είπε

Το τροφοδοτικο ειναι ωρολογιακη βομβα, κυριολεκτικα, δε ξερεις ποτε θα τα καψει ολα και δεν εννοω μονο το desktop.Δισκος αργος hdd.Μητρικη απλη χωρις συστηματα ψυξης κλπ.Εγω δε θα εδινα πανω απο 70 επειδη ειναι απαραιτητο να αλλαχτει το τροφοδοτικο και σχεδον απαραιτητο να προστεθει ενας ssd δισκος.

Το Τροφοδοτικό είναι τέρμα κινεζιά και αυτό γιατί είχα ένα της gigabyte πριν λίγο καιρό και κάηκε και επειδή τον χρειάζομαι τον υπολογιστή καθημερινά πήρα ένα φθηνό από τοπικό κατάστημα ώστε τουλάχιστον να δουλεύει.

Ο HDD όντος είναι αισθητά αργός ακόμη και σε απλά αρχεία πχ mp4 ή φόρτωση excel doc κτλ σέρνεται κυριολεκτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, LOVExVOTKA said:

Το Τροφοδοτικό είναι τέρμα κινεζιά και αυτό γιατί είχα ένα της gigabyte πριν λίγο καιρό και κάηκε και επειδή τον χρειάζομαι τον υπολογιστή καθημερινά πήρα ένα φθηνό από τοπικό κατάστημα ώστε τουλάχιστον να δουλεύει.

Ο HDD όντος είναι αισθητά αργός ακόμη και σε απλά αρχεία πχ mp4 ή φόρτωση excel doc κτλ σέρνεται κυριολεκτικά.

Με ενα γρηγορο ψαξιμο, οπως ειπε και ο Λευτερης, βρισκεις i5 4ης γενιας με 80-90 με ssd κιολας.Οποτε και τα 70 που ειπα ισως ειναι πολυ αισιοδοξο.Και οι αγγελιες ειναι γεματες με τετοια συστηματα, απορω ποσα φευγουν.Βαζεις μια τιμη και κρινεις αναλογα με την ανταποκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, όποιος παρακαλώ γνωρίζει να με καθοδηγήσει αναφορικά με την αξία των μηχανημάτων. Είναι διατηρημένα σε καλή κατάσταση και βρίσκονται εκτός λειτουργίας για χρόνια. Ραδιοενισχυτής SANSUI R-70, κασετόφωνο AKAI GX-M10, πικάπ SONY PS-T25 και ηχεία SONY SS-MF315. Ευχαριστώ πολύ !!

AKAI GX-M10.jpg

SANSUI R-70.jpg

SONY PS-T25.jpg

SONY SS-MF315.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...