Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, plr77 είπε

2Κ monitor θα το εχεις για ταινια για game θα ριχνεις FHD.Το μηχανημα δεν αξιζει αν θες ακουσε με.Εχω το παλιο μου το  laptop με 1050ti 4GB και i5 8ης γενιας.Παιζω σχεδον ολα τα παιχνιδια.Αυτο φιλε φαινεται χειροτερο απο το δικο μου και επισης ειναι σταθερο δεν καν λαπτοπ να σε βολεψει με μεταφορα για μια δουλεια κατι.300 ευρω θα σου το πουλουσα και εγω   με 256gb ssd και 1TB HDD  16 ram 2666Μhz.

Εσενα φιλε εχει ραμ 1199MHz i5 7ης γενιας και ναι μεν 1060 αλλα 3Vram μιλαμε για μαπα σορι κιολας.

Οθονη δεν την εψαξα αλλα βρισκεις καινουργια καταρχας δε ξερεις τι μπορει να σου βγαλει μια παλια οθονη και δευτερον δεν ειναι μονο τα 2Κ αν πας στο rtings και δεις ποσα πραγματ απαιζουν ρολο θα δεις πολλες 2Κ που πατανε τις 4Κ.

ΓΙα εμενα παρε εστω ενα laptop αν θες με 2050 3050 εκει στα 600 ευρω και παρε και μια οικονομικη οθονη στην τελικη αργοτερα.

Μη το παρεις!

Από περιέργεια, ποιόν i5 έχεις;

Μπορεί να είσαι μια γενιά μπροστά αλλά μιλάμε για λάπτοπ, πιθανώς να μιλάμε για εφάμμιλες επιδόσεις.

Επίσης το 1199mhz δεν παίζει,  είναι ddr4(Double data rate), πρακτικά σημαίνει 2400mhz.

Σύγκριση στην κάρτα επίσης δεν υφίσταται, 1050ti laptop Με 1030 desktop ακόμα κι αν είναι η 3gb.

Ναι είναι καλύτερα να δώσει λίγα παραπάνω χρήματα και να πάρει ένα αρκετά πιο σύγχρονο και σοβαρό μηχάνημα αλλά μέχρι εκεί.

Μην τα μηδενίζουμε όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά εγώ όπως έχω ξαναγράψει είμαι με 3770K και 1080Ti σε 2K monitor και το μόνο που δεν κατάφερα να παίξω μέχρι στιγμής (απ' όσα με ενδιαφέρουν δηλαδή) είναι το Alan Wake 2.

Κάτι Resident Evil, κάτι RDR 2, κάτι A Plague Tale: Requiem, κάτι Assassins Creed Odyssey τα παίζω για πλάκα.

Δεν εξισώνω τη 1080Ti με τη 1060 προφανώς, απλά μην ξεγράφουμε εντελώς hardware λόγω ηλικίας.

Ξέρω τις δυνατότητες της 1060 και δη, με τα 3GB.

Κυρίως για τα υπόλοιπα ρώτησα συναρτήσει του τι παίζει γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nickol-us είπε

Από περιέργεια, ποιόν i5 έχεις;

Μπορεί να είσαι μια γενιά μπροστά αλλά μιλάμε για λάπτοπ, πιθανώς να μιλάμε για εφάμμιλες επιδόσεις.

Επίσης το 1199mhz δεν παίζει,  είναι ddr4(Double data rate), πρακτικά σημαίνει 2400mhz.

Σύγκριση στην κάρτα επίσης δεν υφίσταται, 1050ti laptop Με 1030 desktop ακόμα κι αν είναι η 3gb.

Ναι είναι καλύτερα να δώσει λίγα παραπάνω χρήματα και να πάρει ένα αρκετά πιο σύγχρονο και σοβαρό μηχάνημα αλλά μέχρι εκεί.

Μην τα μηδενίζουμε όλα...

Δε θυμαμαι ακριβως ποιον γιατι δεν το εχω σε λειτουργια τωρα δε μπορω να δω προς το παρον τουλαχιστον.Οπως και να εχει φιλε στο λαπτοπ εχεις αλλα θετικα τουλαχιστον δε πας να παρεις μεταχειρισμενο τοσο παλιο μηχανημα εκτος αν δωσεις 200 ευρω γιατι θες γενικα να εχεις και υπολογιστη.

5 ώρες πριν, phanispal είπε

Παιδιά εγώ όπως έχω ξαναγράψει είμαι με 3770K και 1080Ti σε 2K monitor και το μόνο που δεν κατάφερα να παίξω μέχρι στιγμής (απ' όσα με ενδιαφέρουν δηλαδή) είναι το Alan Wake 2.

Κάτι Resident Evil, κάτι RDR 2, κάτι A Plague Tale: Requiem, κάτι Assassins Creed Odyssey τα παίζω για πλάκα.

Δεν εξισώνω τη 1080Ti με τη 1060 προφανώς, απλά μην ξεγράφουμε εντελώς hardware λόγω ηλικίας.

Ξέρω τις δυνατότητες της 1060 και δη, με τα 3GB.

Κυρίως για τα υπόλοιπα ρώτησα συναρτήσει του τι παίζει γενικότερα.

Ρε συ και εμενα τα επαιζε σχεδον ολα αλλα αλλη εμπειρια ειναι να παρεις μια καινουργια καρτα και αλλο αυτο.Και στην τελικη δες τα future proof οσο γινεται τουλαχιστον.εχει με 3050 laptop με 600 ευρω και αν θελει βαζει και οθονη εξτρα σε καποια φαση.Και αναφερω laptop γιατι ουτως η αλλως δε θα το παιρνει για τρελες αναβαθμισεις τον σταθερο φανταζομαι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά! 

Θέλω να πουλήσω το εν λόγο σύστημα για να πάω σε νέας γενιάς. 

μπορείτε να μου πέιτε περίπου πόσα θα πιάσει για να κανονίσω για το επόμενο; 

 

Phanteks Enthoo Pro M 					
Corsair RMx 2018 Series RM750x				
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2 (rev. 1.2)		
AMD Ryzen 7 5800X					
G.Skill Ripjaws V 32GB DDR4 (2x16GB) F4-3200C16D-32GVK	
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti 8GB Gaming OC Pro (rev. 3.0)
CoolerMaster MasterLiquid 240				
2x Noctua NF-S12A chromax				
Samsung 960 Evo 250GB	

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manos28684 είπε

καλησπέρα παιδιά! 

Θέλω να πουλήσω το εν λόγο σύστημα για να πάω σε νέας γενιάς. 

μπορείτε να μου πέιτε περίπου πόσα θα πιάσει για να κανονίσω για το επόμενο; 

 

Phanteks Enthoo Pro M 					
Corsair RMx 2018 Series RM750x				
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2 (rev. 1.2)		
AMD Ryzen 7 5800X					
G.Skill Ripjaws V 32GB DDR4 (2x16GB) F4-3200C16D-32GVK	
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti 8GB Gaming OC Pro (rev. 3.0)
CoolerMaster MasterLiquid 240				
2x Noctua NF-S12A chromax				
Samsung 960 Evo 250GB	

 

Ένα 700αρι νομίζω το πιάνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Απο κλήρωση στην εταιρεία που εργάζομαι κέρδισα το Redmi Note 13 5G (Μαύρο, 6GB/128GB).

Αρχική σκέψη ήταν να το δώσω στον πατέρα αλλά δεν το θέλει for some reason οπότε μάλλον θα το κρατήσω για δεύτερο ή θα το πουλήσω.

Πόσο θα λέγατε ότι είναι μία λογική τιμή; Στο σκρουτζ ξεκινάει απο 250 περίπου Να τονίσω ότι έχω τα πάντα στο κουτί του (φορτιστή, θήκη κτλ) έχει μόνο ξεσφραγιστεί για να δώ ότι λειτουργεί. Στο κουτί έχει πάνω αυτοκόλλητο infoquest οπότε υπάρχει και επίσημη κάλυψη απο την αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Sablj είπε

Καλημέρα!

Έχω την LG 27LG UltraGear 27GL83A-BGL πόσο μπορώ να την δώσω ? 

Είναι σε άψογη κατάσταση χωρίς καμμένα/κολλημένα Pixel. 

Εσυ εαν την αγοραζς μεταχειρισμενη ποσα θα ησουν διατεθημενος να δωσεις?

Δεν νομιζω πανω απο 130-150 ευρω

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Georgebek2 said:

Καλησπερα, τωρα ειδα πως υπαρχει τοπικ σχετικο, οποτε ρωταω και εδω:

iPhone 14 pro, 128gb, 93% μπαταρια, αψογο, ποσο λετε;

Δεν εχω ιδεα απο iphone αλλα βλεπω στις αγγελιες σφραγισμενα iphone 15 να ξεκινανε απο 700, ισως και λιγοτερα με καλο ψαξιμο.Αν το 15 ειναι καλυτερο απο το 14 pro και μαλιστα σφραγισμενο με εγγυηση εγω δε θα εδινα περισσοτερα απο 600.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Noreak said:

Δεν εχω ιδεα απο iphone αλλα βλεπω στις αγγελιες σφραγισμενα iphone 15 να ξεκινανε απο 700, ισως και λιγοτερα με καλο ψαξιμο.Αν το 15 ειναι καλυτερο απο το 14 pro και μαλιστα σφραγισμενο με εγγυηση εγω δε θα εδινα περισσοτερα απο 600.

Καλα το αρχισες πως δεν εχεις ιδεα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,
Θα ήθελα να δώσω το παρακάτω PC που με βοηθήσατε να χτίσω από τα τέλη του 2019: NZXT H510 - 3700x - MSI Tomahawk Max - Scythe Fuma 2 - (2x16) 2GB G.Skill Ripjaws V 3200Mhz - BQ Pure power 11 500Watt - MSI GT1030 passive - Samsung 970 evo+ 1TB.

Τον nvme θα μπορούσα να τον κρατήσω/πουλήσω ξεχωριστά (πόσο;)

Το πρόβλημα είναι ότι είμαι εκτός Αθήνας/Θεσσ. και είναι λίγο δύσκολη η πώληση υποθέτω.

Ευχαριστώ για την εκτίμηση της τιμής.

Επεξ/σία από billyg599
corrected drive capacity
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστησα μόλις νέο pc. Στο παλιό από ότι φαίνεται παραδίδει πνεύμα η μητρική και δεν αντικαθίσταται, οπότε δε βλέπω νόημα να το πουλήσω όλο, θα πάει μάλλον για ανακύκλωση. Ίσως να αξίζει μόνο η ASUS Phoenix GeForce GT 1030 OC edition 2GB GDDR5, έχετε καμιά εκτίμηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...