Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Jimis12 είπε

Πόσο θα μπορούσα να δώσω έναν Intel Core i7-4710MQ πλήρως λειτουργικό αλλά μεταχειρισμένο; 

 

46 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Ίσως το έπιανε το 50αρικο

80-100 πάει στο ebay, στα 50 μόνο για να φύγει χτες, θα έλεγα κάτι παραπάνω, 60-70 μάλλον πιο λογική τιμή

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 23/6/2021 στις 10:42 ΜΜ, Nik1239 είπε

Ίσως το έπιανε το 50αρικο

 

23 ώρες πριν, nickol-us είπε

 

80-100 πάει στο ebay, στα 50 μόνο για να φύγει χτες, θα έλεγα κάτι παραπάνω, 60-70 μάλλον πιο λογική τιμή

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laptop HP Omen 17.3" (i7-8750H/12GB/1TB & 128 GB/GTX 1060ti 8GB) 17-AN111NV - Hewlett Packard - Insomnia.gr

Λογική αυτή η τιμή ή τσιμπημένη; Δεδομένου ότι GTX 1070Μ > RTX 2060Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑς παιδες !!  θελω ν αγορασω το κατωθι συστημα κυριως για ανταλακτικα λογω του οτι εχω το ιδιο εκτος της καρτας γραφικων ................ποσο νομιζετε οτι πρπει διαθεσω ? 

CPU : AMD FX-8350 
Cooler : Turbo-X CP-1210 με τέσσερα μπλε LED 
Motherboard : ASUS Sabbertooth 990FX R2.0 
RAM : 16GB (4x 4GB (2 set) DDR3 Mushkin Blackline 997164F 2133MHz/CL10) 
GPU : Gainward GTX 960 2GB. Link.
HDD : Seagate 500GB 100% health with Sentinel.
PSU : Corsair VS450. .
DVD : To DVD δεν είναι λειτουργικό,
Case : Coolermaster RC-692-KWN2 CM690 II Advanced Window.
Το κουτί έχει 4x 120mm ανεμιστήρες.

ευχαριστω!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, aitos είπε

ΓΕΙΑ ΣΑς παιδες !!  θελω ν αγορασω το κατωθι συστημα κυριως για ανταλακτικα λογω του οτι εχω το ιδιο εκτος της καρτας γραφικων ................ποσο νομιζετε οτι πρπει διαθεσω ? 

CPU : AMD FX-8350 
Cooler : Turbo-X CP-1210 με τέσσερα μπλε LED 
Motherboard : ASUS Sabbertooth 990FX R2.0 
RAM : 16GB (4x 4GB (2 set) DDR3 Mushkin Blackline 997164F 2133MHz/CL10) 
GPU : Gainward GTX 960 2GB. Link.
HDD : Seagate 500GB 100% health with Sentinel.
PSU : Corsair VS450. .
DVD : To DVD δεν είναι λειτουργικό,
Case : Coolermaster RC-692-KWN2 CM690 II Advanced Window.
Το κουτί έχει 4x 120mm ανεμιστήρες.

ευχαριστω!!!

 

Χωρίς την κάρτα φυσιολογικά πιάνει 150-200 ευρώ.

Αν δεν κάνω λάθος έχει αρκετά καλή μητρική, οι μνήμες δεν φαίνονται "φτηνιάρες" και ο 8350 είναι από τους πιο δυνατούς της σειράς επεξεργαστές. Τώρα με την τρέλα που επικρατεί στις gpu, δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει μια gtx 960 και αν πραγματικά αξίζει να την πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, aitos είπε

ΓΕΙΑ ΣΑς παιδες !!  θελω ν αγορασω το κατωθι συστημα κυριως για ανταλακτικα λογω του οτι εχω το ιδιο εκτος της καρτας γραφικων ................ποσο νομιζετε οτι πρπει διαθεσω ? 

CPU : AMD FX-8350 
Cooler : Turbo-X CP-1210 με τέσσερα μπλε LED 
Motherboard : ASUS Sabbertooth 990FX R2.0 
RAM : 16GB (4x 4GB (2 set) DDR3 Mushkin Blackline 997164F 2133MHz/CL10) 
GPU : Gainward GTX 960 2GB. Link.
HDD : Seagate 500GB 100% health with Sentinel.
PSU : Corsair VS450. .
DVD : To DVD δεν είναι λειτουργικό,
Case : Coolermaster RC-692-KWN2 CM690 II Advanced Window.
Το κουτί έχει 4x 120mm ανεμιστήρες.

ευχαριστω!!!

 

Πάνω από 300€ να μη δώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδες κι εγω εκει υπολογιζω 250 ευρω αλλα ο φιλος ειναι αμεταπειστος στο τρακοσαρι .............καρτα εχω λιγο καλυτερη την 1030 και εκξηγω οτι το θελω για ανταλακτικα γιατι οντως δεν υπαρζχει ουτε βιδα πλεον  και σκεφτομαι να τα δωσω για να συντηρησω το μηχανημα η να βα΄λω κανα 400 αρι ακομη και να στησω κατι καινουργιο  :) 

η καρτα ειναι καινουργια ,μουκανανε δωρο 750 αρι τροφοδοτικο και δυο dvdrom 

 

Επεξ/σία από aitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aitos είπε

παιδες κι εγω εκει υπολογιζω 250 ευρω αλλα ο φιλος ειναι αμεταπειστος στο τρακοσαρι .............καρτα εχω λιγο καλυτερη την 1030 και εκξηγω οτι το θελω για ανταλακτικα γιατι οντως δεν υπαρζχει ουτε βιδα πλεον  και σκεφτομαι να τα δωσω για να συντηρησω το μηχανημα η να βα΄λω κανα 400 αρι ακομη και να στησω κατι καινουργιο  :) 

 

Μάλλον δεν συμφέρει να το αγοράσεις για ανταλλακτικά.

Αυτό το μηχάνημα είναι να το πάρει κάποιος και να το χαρεί όπως είναι.

Η κάρτα του είναι πολύ καλύτερη της 1030 όμως είναι πιο ενεργοβόρα και παλιά οπότε δεν ξέρεις τι χρόνος ζωής της απομένει που είναι ένα σημαντικό μειονέκτημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aitos είπε

παιδες κι εγω εκει υπολογιζω 250 ευρω αλλα ο φιλος ειναι αμεταπειστος στο τρακοσαρι .............καρτα εχω λιγο καλυτερη την 1030 και εκξηγω οτι το θελω για ανταλακτικα γιατι οντως δεν υπαρζχει ουτε βιδα πλεον  και σκεφτομαι να τα δωσω για να συντηρησω το μηχανημα η να βα΄λω κανα 400 αρι ακομη και να στησω κατι καινουργιο  :) 

 

Αν εννοείς 250+400=650€ για αγορά νέου, ακούγεται σαν καλύτερη επιλογή. Αφήνεις το μηχάνημα σου όσο αντέξει και όταν έρθει η ώρα παίρνεις την 1030 στο νέο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Μάλλον δεν συμφέρει να το αγοράσεις για ανταλλακτικά.

Αυτό το μηχάνημα είναι να το πάρει κάποιος και να το χαρεί όπως είναι.

Η κάρτα του είναι πολύ καλύτερη της 1030 όμως είναι πιο ενεργοβόρα και παλιά οπότε δεν ξέρεις τι χρόνος ζωής της απομένει που είναι ένα σημαντικό μειονέκτημα.

 

toy to επεσημανα και αυτο οτι ειναι παλιο το συστημα και κανεις δεν θα διακινδυνευσει 300 ευρω για να μεινει με το τιποτα.......αν τον πεισω στα 250 καλως αλλιως θα το εγκαταλειψω 

1 λεπτό πριν, GreeKar98K είπε

Αν εννοείς 250+400=650€ για αγορά νέου, ακούγεται σαν καλύτερη επιλογή. Αφήνεις το μηχάνημα σου όσο αντέξει και όταν έρθει η ώρα παίρνεις την 1030 στο νέο σύστημα.

ναι προσ τα εκει κλεινω και η λογικη αυτο λεει δεν ξαιρω τι χρονο ζωης εχει αυτο που πουλαει που δεν θα ειναι προσδιορισιμος .......ξαναγραφω πως μοπυ εχουν κανει δωρο 750 αρι τροφοδοτικο και δυο dvdrom :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aitos είπε

toy to επεσημανα και αυτο οτι ειναι παλιο το συστημα και κανεις δεν θα διακινδυνευσει 300 ευρω για να μεινει με το τιποτα.......αν τον πεισω στα 250 καλως αλλιως θα το εγκαταλειψω 

ναι προσ τα εκει κλεινω και η λογικη αυτο λεει δεν ξαιρω τι χρονο ζωης εχει αυτο που πουλαει που δεν θα ειναι προσδιορισιμος .......ξαναγραφω πως μοπυ εχουν κανει δωρο 750 αρι τροφοδοτικο και δυο dvdrom :)

Καλα τα optical drive εχουν πεθανει κανενας δεν βαζει πλεον στον υπολογιστη συν οτι πολλα κουτια μοντερνα δεν εχουν  θεση πλεον για αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, aitos είπε

Ναι προσ τα εκει κλεινω και η λογικη αυτο λεει δεν ξαιρω τι χρονο ζωης εχει αυτο που πουλαει που δεν θα ειναι προσδιορισιμος .......ξαναγραφω πως μοπυ εχουν κανει δωρο 750 αρι τροφοδοτικο και δυο dvdrom :)

Αν το τροφοδοτικό είναι μάρκα και τύπου 80+, οκ, στήνεις το νέο σύστημα γύρω από αυτό, αν είναι no name: image.png.a4300454668a67e1d1b0071974681eab.png

Τώρα για τα DVD rom, έχω να δω κάποιο σε χρήση πολλά χρόνια τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zalman mega max 80 + το τροφοδοτικο ...νομιζω ειναι καλο !! εγω τα dvd rom τα χρησιμοποιω ακομη απο χομπυ λογω ηλικιας ( 61 χρονων :) οποτε απο τη σθζητηση μαλον παμε για καινουργιο ...χιλια ευχαριστω και παλι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...