Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.backmarket.gr/el-gr/p/iphone-8-plus-64-gb/4f28f0c9-3f45-4541-bb3c-a3c4f6054ccb?shopping=gmc&gclid=CjwKCAjw77WVBhBuEiwAJ-YoJNLddjX9bD1BXXmsf_m5R5O0JKtNTcBzhpkcY6TVDtdx-D0mS_W4LhoCiokQAvD_BwE#?l=12

εδω το βρισκεις στα 225 μαζι με τα μεταφορικα και ενα χρονο εγγύηση 

 

θα σου ελεγα να το βαλεις 200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, Bullrich είπε

Καλημερα στην παρεα.

Εχω ενα iphone 8 plus 64gb, σε πολυ καλη κατασταση (παντα σε θηκες)

Ετος κατασκευης απο οτι ειδα 12/2019.

Ποσο να το πουλησω?

ευχαριστω.

Γύρω στα 220 καλά είναι αν έχει πάνω από 90% υγεία μπαταρίας γνήσια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, BasedStreet said:

Θέλω να πουλήσω αυτά τα παιχνίδια, αλλά είναι η πρώτη φορά που πουλάω κάτι online. Κοίταξα στο skroutz πόσο κάνει το καθένα μόνο του, και τα παιχνίδια κάνουν κάπου στα 260€-265€ καινούργια όλα μαζί και τα πουλάω 200€. Νομίζετε πως είναι καλή η τιμή; Γιατί δεν μου έχει στείλει κανένας μύνημα. Δεν είναι πως βιάζομαι, αφού έχουν βέβαια περάσει μόνο τρεις μέρες, αλλά επειδή είναι η πρώτη μου φορά που πουλάω κάτι online δεν ξέρω πόσο καιρό κάνει να βρεθεί κάποιος.

Θα δυσκολευτείς να τα δώσεις στην καλύτερη περίπτωση. 260 που λες ότι κάνουν, είναι χωρίς προσφορές, και σχεδόν όλοι ψάχνουν να αγοράσουν με προσφορές. 200 που τα δίνεις θεωρώ ότι δεν είναι ελκυστική τιμή. Ένα άλλο θέμα είναι ότι δύσκολα θα δώσει κάποιος 200 για να τα πάρει, διότι μέσα θα υπάρχουν και παιχνίδια που δεν τον ενδιαφέρουν. Καλύτερα να τα σπάσεις(εννοώ να δίνεις και λιγότερα κομμάτια). Έτσι θα μπορέσεις να τα δώσεις σιγά σιγά. Μάλλον θα πρέπει να αποφασίσεις ότι θα πάρεις λιγότερα από αυτά που θέλεις. Μπορείς να διατηρείς την τιμή που έχεις και όταν περνάει κάποιο διάστημα, πχ 2 βδομάδες να χαμηλώνεις την τιμή μέχρι να βρεις ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πουλάς ΜΟΝΟ όλα μαζί 

ΔΕΝ θέλεις συνάντηση από κοντά.

Τα δίνεις 60 ευρώ κάτω από τα καινούρια, κατά μέσο όρο 10 ευρώ δλδ

ΔΕΝ δέχεσαι άλλη τιμή.

Μτφ πληρώνει ο άλλος. 

Και όλα αυτά ενώ έχεις 0 αξιολογήσεις. 

Οπότε θα πρέπει να περιμένεις να βρεθεί κάποιος που

1. Να τύχει να τα θέλει όλα

2. Να σε εμπιστευτεί στα τυφλά

 

 

Επεξ/σία από Nabuko
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, antbyron είπε

Θα δυσκολευτείς να τα δώσεις στην καλύτερη περίπτωση. 260 που λες ότι κάνουν, είναι χωρίς προσφορές, και σχεδόν όλοι ψάχνουν να αγοράσουν με προσφορές. 200 που τα δίνεις θεωρώ ότι δεν είναι ελκυστική τιμή. Ένα άλλο θέμα είναι ότι δύσκολα θα δώσει κάποιος 200 για να τα πάρει, διότι μέσα θα υπάρχουν και παιχνίδια που δεν τον ενδιαφέρουν. Καλύτερα να τα σπάσεις(εννοώ να δίνεις και λιγότερα κομμάτια). Έτσι θα μπορέσεις να τα δώσεις σιγά σιγά. Μάλλον θα πρέπει να αποφασίσεις ότι θα πάρεις λιγότερα από αυτά που θέλεις. Μπορείς να διατηρείς την τιμή που έχεις και όταν περνάει κάποιο διάστημα, πχ 2 βδομάδες να χαμηλώνεις την τιμή μέχρι να βρεις ενδιαφέρον.

 

Επεξ/σία από BasedStreet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, BasedStreet said:

Δεν είναι πως με πειράζει να τα πουλήσω ξεχωριστά, απλός μου τη σπάει ότι αν βρεθεί άλλο άτομο για κάθε ένα από τα 6 παιχνίδια θα πρέπει να πηγαίνω 6 φορές στην ACS

Ναι το κατάλαβα ότι το κάνεις για την ταλαιπωρία. Αλλά όλα μαζί δύσκολα να τα δώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, antbyron είπε

Ναι το κατάλαβα ότι το κάνεις για την ταλαιπωρία. Αλλά όλα μαζί δύσκολα να τα δώσεις.

 

Επεξ/σία από BasedStreet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Nik1239 είπε

Γύρω στα 220 καλά είναι αν έχει πάνω από 90% υγεία μπαταρίας γνήσια 

Σε ευχαριστω πολυ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πουλήσω την 55άρα τηλεόραση μου Samsung 55NU7023. Αγοράστηκε τον Σεπτέμβριο του 2019 οπότε πλέον είναι εκτός εγγύησης. Προφανώς άριστη λειτουργικά μιας και λειτουργεί πολύ λιγότερο από το συνηθσιμένο, κυρίως για ταινίες σειρές κ λίγο gaming (δεν έχει καν συνδεδεμένη κεραία τηλεόρασης). Το κουτί δεν υπάρχει, αλλά υπάρχει περίπτωση να την δώσω σε γνωστό πρόσωπο οπότε θα είναι σχετικά εύκολο να μεταφερθεί. Ποια τιμή νομίζετε πως είναι ικανοποιητική; Βλέπω οι σύγχρονες αντίστοιχες προτάσεις της Samsung που δεν προσφέρουν και κάτι ιδιαίτερα καινούργιο παίζουν στα ~460€ με μεταφορικά από σκρουτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα !!

Έκανα το νέο pc μου και ευχαριστώ για την βοήθεια .

Από το παλιό pc έχω στην κατοχή μου  τα εξής τα οποία δεν ξέρω τι τιμή να τα πουλήσω .....θα ήθελα την βοήθειά σας .

 

1.οθόνη :  LG L1982U-BF 19" TFT 48.3 cm (19") 1280 x 1024 pixels Full HD Black

      https://icecat.biz/en/p/lg/l1982u-bf/computer+monitors-l1982u-bf+19-+tft-654685.html

 2.  Επεξεργαστής  :  Intel® Core™ i7-930 Processor 8M Cache, 2.80 GHz, 4.80 GT/s Intel® QPI

      https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/41447/intel-core-i7930-processor-8m-cache-2-80-ghz-4-80-gts-intel-qpi/specifications.html

 3.  Ψήκτρα   :   Intel E29477-002 CNFN952112 Original Heatsink And Fan

 4.  Μνήμες  : Kingston's hyperx  KHX1600C9D3K3/6GX

      https://www.kingston.com/datasheets/KHX1600C9D3K3_6GX.pdf

 5. LG GSA-H42L SUPER MULTI LIGHTSCRIBE DVD REWRITER BLACK BULK

     https://www.e-shop.gr/lg-gsa-h42l-super-multi-lightscribe-dvd-rewriter-black-bulk-p-PER.330580

6. Τροφοδοτικό : Antec TruePower Quattro TPQ-1000

    https://www.manualslib.com/manual/8063/Antec-Truepower-Quattro-Tpq-1000.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...