Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Κάτι ενδιάμεσο γίνεται. Βλέπει τι του αρέσει και πηγαίνει σε αντιπροσωπείες.

Με τα OPEL τι παίζει γενικά; Νομίζουν ότι έγιναν BMW; 
 

το crossland είναι σε καλή τιμή πάντως και το πλούσιο βγαίνει κάτω από 25000

50 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

@paylidis ωραίο το kamiq, αλλά βλέπω ότι πολλά πράγματα είναι έξτρα στο configurator.

Και το Leon επίσης είναι οριακά στο budget.

Καλό θα ήταν να πάει από αντιπροσωπεία, έχει ετοιμοπαράδοτα κάποια. Γενικά έχουν ελαφρύνει πολύ τις εκδόσεις τους (πχ καποτε ήταν στάνταρ η καμ. Οπισθοπορείας πλέον είναι έξτρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, imr είπε

Για Leon ισως μπορεί να βρει ελαφρώς μεταχειρισμένο? @tsofras

😂

Το κια xceed το έχει δει? Από τα καλύτερα value εκεί που έχουν πάει οι τιμες (το λέω εγώ που κορόιδευα τα 25κ για κια κάποτε) 

Λες να πάρει του tsofra; 😂😂

Ναι το είδαμε το KIA, εξαιρετικό, το έγραψα και πριν, αλλά πάει αρκετά παραπάνω από τα 25k. 

1 ώρα πριν, paylidis είπε

το crossland είναι σε καλή τιμή πάντως και το πλούσιο βγαίνει κάτω από 25000

Καλό θα ήταν να πάει από αντιπροσωπεία, έχει ετοιμοπαράδοτα κάποια. Γενικά έχουν ελαφρύνει πολύ τις εκδόσεις τους (πχ καποτε ήταν στάνταρ η καμ. Οπισθοπορείας πλέον είναι έξτρα)

Ασχημούτσικο το Crossland, αλλά βλέπω στη διαμόρφωση πως βγαίνει μέσα στο budget με τα πάντα. Θα το προτείνω. 

Γενικά το design και οι ζάντες είναι προτεραιότητα. Εγώ θα κοιτούσα και άλλα πράγματα προσωπικά, αλλά ο καθένας έχει τα γούστα του. Πχ δεν κοιτάει καν συστήματα ασφαλείας κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Suzuki θα κοιτούσα το s-cross που το gl+ είναι στα 25 ακριβώς. Δεν ξέρω αν υπάρχει γενικά διαθέσιμο για να είμαι ειλικρινής αλλά σε αυτό το price range θα πήγαινα να το δω από κοντά εφόσον χρειάζεται και τους χώρους που έχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

Λοιπόν όλα κάλα! Ή μάλλον τέλεια! Παρασκευή μεσημέρι το παρέλαβα... και ξεκίνησα δειλά-δειλά  τις πρώτες βολτίτσες, (μυρίζει καινουργίλα)  :D μετά την πρώτη μου γνωριμία μαζί του, ανεβάζω μερικές φωτό για να το γνωρίσετε και 'σείς :D 

(HYUNDAI TUCSON / Premium 1.6T MHEV 180hp 7-DCT 48V 4X4)

Καλοτάξιδο επισήμως! 
@tsofras νομίζω αυτό σηκώνει συνάντηση:P 

Επίσης να σημειωθεί οτι σε πρόλαβαν στις παραλαβές, κανονικά σε αυτο το διάστημα απο την προηγούμενη συνάντηση έπρεπε να εχεις αλλάξει 1-2 οχήματα 😂😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, and_64 είπε

Καλοτάξιδο επισήμως! 
@tsofras νομίζω αυτό σηκώνει συνάντηση:P 

Επίσης να σημειωθεί οτι σε πρόλαβαν στις παραλαβές, κανονικά σε αυτο το διάστημα απο την προηγούμενη συνάντηση έπρεπε να εχεις αλλάξει 1-2 οχήματα 😂😂

Περιμένω να ξανακάνω test drive το Countryman

@NovaLacertae Καλοτάξιδο μαν , μπόμπα το αμάξι

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοτάξιδο φίλε και ασφαλή χλμ, του πάει πολύ το χρώμα. Τιμή; Α, και καμιά φώτο μέσα το βράδυ με τις οθόνες ανοιχτές αν γίνεται.

Επεξ/σία από oykas2001
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/6/2023 στις 7:26 ΜΜ, NovaLacertae είπε

Πήρα 4 προσφορές, οι δύο ήταν περίπου 35.000 €, (σύμφωνα με την τιμή καταλόγου) μία 34.870 (και 3 σερβις δωρεάν)  αλλά βρήκα και μια προσφορά στα 34.400 € (τελική με το χρώμα) όπου και το έκλεισα  27-10-22

Μάλιστα έδιναν και χρηματοδότηση μέσω τραπέζης με έξοδα φακέλου μόνο 50 € και χωρίς παρακράτηση κυριότητας

Κοιτάζω για καλύματα τώρα, μολίς βρω θα κάνω μια πιο πλήρη επαναφωτογράφηση και του εσωτερικού  :D

Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά! 

@tsofras Όπως ειπε και o @and_64  μήπως είναι καιρός να ετοιμάζουμε καμιά συνάντηση; Έχουμε και πολύ μεγάλη μέρα τώρα

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

Λοιπόν όλα κάλα! Ή μάλλον τέλεια! Παρασκευή μεσημέρι το παρέλαβα... και ξεκίνησα δειλά-δειλά  τις πρώτες βολτίτσες, (μυρίζει καινουργίλα)  :D μετά την πρώτη μου γνωριμία μαζί του, ανεβάζω μερικές φωτό για να το γνωρίσετε και 'σείς :D 

(HYUNDAI TUCSON / Premium 1.6T MHEV 180hp 7-DCT 48V 4X4)

atu20230610_-17-12.jpg.b0bd20e044d6ade960174e009c4d9991.jpg

atu20230610(2)-20-10.jpg.67ff18f87e4f577b85d10a81069c8734.jpg

atu20230610(1)-17-7.jpg.2f33d29d071024c07c4f3e14f014b3b3.jpg

atu20230610(3)-17-10.jpg.70d67660be23524003bcc612dc7cb20e.jpg

atu20230611_(5)a96.jpg.0dee381ed14c53cff3af3fcb63c2253b.jpg

Καλορίζικο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NovaLacertae είπε

Κοιτάζω για καλύματα τώρα, μολίς βρω θα κάνω μια πιο πλήρη επαναφωτογράφηση και του εσωτερικού  :D

Ευχαριστώ για τις ευχές παιδιά! 

@tsofras Όπως ειπε και o @and_64  μήπως είναι καιρός να ετοιμάζουμε καμιά συνάντηση; Έχουμε και πολύ μεγάλη μέρα τώρα

Και συνάντηση και φωτογράφιση ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tsofras είπε

Περιμένω να ξανακάνω test drive το Countryman

αν κ δεν ειμαι φαν του συγκεκριμενου, πηρε με baloon φιλος μου, αυτοματο, ετοιμοπαραδοτο, μεσαια εκδοση στα 136PS και , οκ επαθα λιγο πλακα με την πλευση του στον δρομο κ το αυτοματο κιβωτιο. 
το βγαλαμε Α.Οδο κ στα 140χλμ με 2.600 στροφες, βαζει 7η μονο του κ παει 2,100 κ απεξω δεν ακουγες τιποτα, νομιζα πηγαινα με 60χλμ

μου αρεσε πολυ το ρημαδι 

@NovaLacertae αμαξάρα! να το ευχαριστηθείτε! 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JailbrokenDiesel είπε

αν κ δεν ειμαι φαν του συγκεκριμενου, πηρε με baloon φιλος μου, αυτοματο, ετοιμοπαραδοτο, μεσαια εκδοση στα 136PS και , οκ επαθα λιγο πλακα με την πλευση του στον δρομο κ το αυτοματο κιβωτιο. 
το βγαλαμε Α.Οδο κ στα 140χλμ με 2.600 στροφες, βαζει 7η μονο του κ παει 2,100 κ απεξω δεν ακουγες τιποτα, νομιζα πηγαινα με 60χλμ

μου αρεσε πολυ το ρημαδι 

@NovaLacertae αμαξάρα! να το ευχαριστηθείτε! 

Με την πλεύση φαντάζομαι ότι εννοείς ότι δεν πλέει σωστά ? :D

Γιατί για αυτόν τον λόγο το κοιτάω επειδή όταν το έκανα τεστ drive νόμιζες ότι οδηγείς hatchback αλλά δεν το πήγα σε μεγάλες ταχύτητες.

Αν μπορείς ρώτα τον φίλο σου τι λέει απο θόρυβο σε ταξίδια γιατί είναι απο τα μόνα αρνητικά που διαβάζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Με την πλεύση φαντάζομαι ότι εννοείς ότι δεν πλέει σωστά ? :D

Γιατί για αυτόν τον λόγο το κοιτάω επειδή όταν το έκανα τεστ drive νόμιζες ότι οδηγείς hatchback αλλά δεν το πήγα σε μεγάλες ταχύτητες.

Αν μπορείς ρώτα τον φίλο σου τι λέει απο θόρυβο σε ταξίδια γιατί είναι απο τα μόνα αρνητικά που διαβάζω

χαχα οχι ολα καλα! βασικα δεν το δοκιμασα σε στροφες κλπ, το βγαλαμε Α.Οδο 12 το βραδυ, την ημερα που το παρελαβε να το δοκιμασουμε! σε κυκλαδονησια που το εχω πετυχει μπροστα μου, φαινεται να γερνει λιγο βαρκουλα στις στροφες. 

για θορυβο, ολα καλα στην καμπινα με 140 περιπου, αλλα ρε συ βαζει μια 7η κ δεν ακους τιποτα, δεν αισθανθηκα θορυβο στην καμπινα, ενθουσιαστηκα

απο ταξιδι, θα μαθουμε μετα τις εκλογες που θα παει προς τον Καμπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

χαχα οχι ολα καλα! βασικα δεν το δοκιμασα σε στροφες κλπ, το βγαλαμε Α.Οδο 12 το βραδυ, την ημερα που το παρελαβε να το δοκιμασουμε! σε κυκλαδονησια που το εχω πετυχει μπροστα μου, φαινεται να γερνει λιγο βαρκουλα στις στροφες. 

για θορυβο, ολα καλα στην καμπινα με 140 περιπου, αλλα ρε συ βαζει μια 7η κ δεν ακους τιποτα, δεν αισθανθηκα θορυβο στην καμπινα, ενθουσιαστηκα

απο ταξιδι, θα μαθουμε μετα τις εκλογες που θα παει προς τον Καμπο.

Να πάει νωρίτερα να μας πεί 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...