Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, dtk-386 είπε

αυτόματο κινέζικο ούτε στον εχθρό μου.:lol:

Γιατί ρε συ.

Έχω πάει τόσες φορές Κίνα δεν είναι τόσο τραγικά. 10 χρόνια εγγύηση δίνει η mg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, mp123 είπε

Τιμιο. Γιατί δεν το πήρες αυτόματο;

Επειδή είχε 4.500€ πάνω και θεωρήσαμε πως έχανε το σχετικό VFM, βέβαια πέρα από το αυτόματο κιβώτιο έχει και τον 1000ρη τούρμπο κινητήρα και είχε έξτρα την κάμερα 360, κάποια βοηθήματα πχ έλεγχος διασταυρωμένης κυκλοφορίας και διαφορετικού σχεδιασμού ζάντες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρει μάλλον ο αδερφός μου το C3 Aircross Diesel (με την προωθητική ενέργεια της Citroen για μηδενικό επιτόκιο) στα 25.200€. Έχει κάποιος το αντίστοιχο μοντέλο να μας πει θετικά/αρνητικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Θα πάρει μάλλον ο αδερφός μου το C3 Aircross Diesel (με την προωθητική ενέργεια της Citroen για μηδενικό επιτόκιο) στα 25.200€. Έχει κάποιος το αντίστοιχο μοντέλο να μας πει θετικά/αρνητικά;

Να μην πάρει το Diesel με όσα ακούγονται για τα προβλήματα του adblue στον όμιλο PSA

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, tsofras said:

Να μην πάρει το Diesel με όσα ακούγονται για τα προβλήματα του adblue στον όμιλο PSA

Του είπε ο αντιπρόσωπος ότι έχει λυθεί το πρόβλημα και πως αν αντιμετωπίσει κάτι θα φτιαχτεί δωρεάν γιατί το καλύπτει η εγγύηση. Δυστυχώς το έχει κλείσει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Του είπε ο αντιπρόσωπος ότι έχει λυθεί το πρόβλημα και πως αν αντιμετωπίσει κάτι θα φτιαχτεί δωρεάν γιατί το καλύπτει η εγγύηση. Δυστυχώς το έχει κλείσει ήδη.

Διαβάζω κατόχους που είχαν θέμα 2 ή 3 φορές τον χρόνο. Μετά την εγγύηση τι γίνεται είναι το θέμα και αν έχεις όρεξη να τρέχεις συνεργείο.

Το έκλεισε εννοείς ότι υπέγραψε την αποπληρωμή του δανείου ? Αν ναι καλοτάξιδο , αν όχι μπορεί να κάνει πίσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Του είπε ο αντιπρόσωπος ότι έχει λυθεί το πρόβλημα και πως αν αντιμετωπίσει κάτι θα φτιαχτεί δωρεάν γιατί το καλύπτει η εγγύηση. Δυστυχώς το έχει κλείσει ήδη.

Λίγο πριν τα 3 χρόνια (εκτός εγγύησης) έδωσα 520 € σε peugeot boxer για αντλία adblue. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κλασικά μετά έρχεται ο άλλος και κάνει μια διαγραφή του συστήματος και πλέον το euro 6 γίνεται euro 5.

Έχω περίπτωση γνωστού που το έχει κάνει και απλώς άλλαξε μόνο dpf (στο συνεργείο του έλεγαν να καταργήσει και το dpf αλλά δεν ήθελε, ορθώς). Πήρε και καμιά 20αρια ίππους με το πρόγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

είμαι σε αναζήτηση μεσαίου -κάτω από 4.5μ- suv, βενζίνη, με τετρακίνηση. Υπάρχουν άλλες επιλογές πέρα από suzuki; Κάτι διάβασα για υψηλά κόστη στα σέρβις της suzuki -γνωρίζετε κάτι σχετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, iwoof είπε

Καλησπέρα,

είμαι σε αναζήτηση μεσαίου -κάτω από 4.5μ- suv, βενζίνη, με τετρακίνηση. Υπάρχουν άλλες επιλογές πέρα από suzuki; Κάτι διάβασα για υψηλά κόστη στα σέρβις της suzuki -γνωρίζετε κάτι σχετικό;

Toyota Corolla Cross που είναι και υβριδικό

Mazda CX30

Αυτά βέβαια είναι δίλιτρα αν δεν θες δίλιτρο τότε κοιτάς και Dacia Duster

Suzuki δεν ξέρω πως είναι πλέον αλλά απο αυτά που έχουν περάσει απο τα χέρια μου τα ανταλλακτικά έτσουζαν πολύ σε σχέση με ευρωπαϊκά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Toyota Corolla Cross που είναι και υβριδικό

Mazda CX30

Αυτά βέβαια είναι δίλιτρα αν δεν θες δίλιτρο τότε κοιτάς και Dacia Duster

Suzuki δεν ξέρω πως είναι πλέον αλλά απο αυτά που έχουν περάσει απο τα χέρια μου τα ανταλλακτικά έτσουζαν πολύ σε σχέση με ευρωπαϊκά

Θέλω να το αποφύγω τα δίλιτρα. Το προορίζω για χρήση κυρίως εκτός πόλης και το υβριδικό δεν θα κάνει μεγάλη διαφορά, επίσης ξεκινάει από πολύ ψηλά 36-37k. Το CX30 πολύ ωραίο αλλά δίλιτρο κι αυτό.

Το Duster 4Χ4 μόνο σε πετρέλαιο και από σχεδίαση δεν με τρελαίνει. Δε θέλω να μπλέξω με dpf κλπ, βγαίνει περίπου στα ίδια με vitara, scross. Πολύ λίγες επιλογές ακόμα και με τα μεταχειρισμένα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, iwoof said:

Καλησπέρα,

είμαι σε αναζήτηση μεσαίου -κάτω από 4.5μ- suv, βενζίνη, με τετρακίνηση. Υπάρχουν άλλες επιλογές πέρα από suzuki; Κάτι διάβασα για υψηλά κόστη στα σέρβις της suzuki -γνωρίζετε κάτι σχετικό;

Έχω το s-cross, το πρώτο service μου πήγε στα 200 ευρώ. Για το δεύτερο θα σου πω σε κάνα μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...