Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/3/2024 στις 10:43 ΠΜ, paylidis είπε

ναι και καλα προστατευουν το ταμπλώ... στη πραξη εγω που ειχα παρει μια φορα το σιχαθηκα κ δε το κρατησα ουτε μηνα, μου θυμιζε ταξι του 80 το αμαξι...

Γιώργο το πηρα το έβαλα.  Όπως το έβαλα σε μισό λεπτό το έβγαλα.Οκ δεν πειράζει.το δοκίμασα.

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

56 λεπτά πριν, mp123 είπε

Γιώργο το πηρα το έβαλα.  Όπως το έβαλα σε μισό λεπτό το έβγαλα.Οκ δεν πειράζει.το δοκίμασα.

Σα σεμεδακι πάνω σε τηλεόραση 😂

Ε αναμενόμενο 

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση. Έχω παραγγείλει νέο αυτοκίνητο και μου είπε ο έμπορας εντός της εβδομάδας θα πατήσει Πειραιά και θα ξεκινήσει η διαδικασία ταξινόμησης πινακίδες κτλ. Πόσο καιρό μετά πιστεύετε παραλαμβάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, virginkiller είπε
16 λεπτά πριν, zanskou είπε

εξαρτάται τη μάρκα και τον έμπορο :P

Mazda/ Ρέθυμνο (ξέρω σε φωτησα) 🤣

10 με 30 μέρες παίζουν οι ταξινομήσεις από όσο γνωρίζω

Και μην τα πετάς έτσι αυτά, πες λεπτομέρειες τι περιμένεις και φωτό όταν με το καλό παραλάβεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mazda 2 homura 90 ίππων 

Το 3 μου γυαλισε αλλά ανεβαίνει πολύ η τιμή μετά 🤣 όπως και να έχει σίγουρα θα με καλύψει. Στην Κρήτη πάνω απο 100-120 χμ/ώρα δεν... Οικογένεια δεν έχω. Οπότε κομπλε

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2024 στις 5:09 ΜΜ, paylidis είπε

εγω τα εχω ολα τα εξτρα unlimited :P  

το ναβι ουτε εμενα με νοιαζει, εχω καρπλει.... Τα αυτοματα μεγαλα φωτα τα ενεργοποιησα με Obd11.

μπουρδες κατα τα αλλα.... κ στο καινουργιο μπορω να αγορασω μεσω της εφαρμογής το ναβι, ας το φανε δε το θελω... τσαμπα εκαναν κ το κοπο να βαλουν εξοπλισμο στο αμαξι που ισως ενεργοποιησω... 

 

Η αυτόματη μεγάλη σκάλα των φώτων, χρειάζεται τα matrix ή μπορεί να γίνει και στα απλά φανάρια led γνωρίζεις; Έχω Golf 8 την έκδοση life με τα απλά LED, και θα με ενδιέφερε να τα ενεργοποιήσω με το obd11 εφόσον γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thodoris20s είπε

Η αυτόματη μεγάλη σκάλα των φώτων, χρειάζεται τα matrix ή μπορεί να γίνει και στα απλά φανάρια led γνωρίζεις; Έχω Golf 8 την έκδοση life με τα απλά LED, και θα με ενδιέφερε να τα ενεργοποιήσω με το obd11 εφόσον γίνεται.

Και στα απλα γινεται... το εχω κανει ;) ωραιο feature!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Έλα ρε; Τέλεια! Μένει να βρω ένα obd11

+να αγορασεις τα credits! Γινεται και με Long coding αν ειναι η premium/ultimate εκδοση αλλα δε θα το ρισκαρα, εχω δει πολλα προβληματα να δημιουργουνται απο δηθεν "ειδικο" σε γκρουπ συγκεκριμενου μοντελου στο φβ (ο οποιος μονο ειδικος δεν ειναι αλλα εχει βγαλει για πλακα το μισο αμαξι του απο αυτο το εξτραδακι που εκανε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

+να αγορασεις τα credits! Γινεται και με Long coding αν ειναι η premium/ultimate εκδοση αλλα δε θα το ρισκαρα, εχω δει πολλα προβληματα να δημιουργουνται απο δηθεν "ειδικο" σε γκρουπ συγκεκριμενου μοντελου στο φβ (ο οποιος μονο ειδικος δεν ειναι αλλα εχει βγαλει για πλακα το μισο αμαξι του απο αυτο το εξτραδακι που εκανε)

Όχι με Long coding δεν θέλω να μπλέξω, τα φοβάμαι και εγώ αυτά. Τώρα βλέπω στο site της OBDEleven... Καλά χρειάζεται και η συσκευή και κάποια μηνιαία συνδρομή + credits; Έλεος δηλαδή... Παλιά θυμάμαι είχα πάρει από Amazon για το Α3 ένα carista, έκανα τι έκανα και το επέστρεψα και μου γύρισαν όλα τα λεφτά :D 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Όχι με Long coding δεν θέλω να μπλέξω, τα φοβάμαι και εγώ αυτά. Τώρα βλέπω στο site της OBDEleven... Καλά χρειάζεται και η συσκευή και κάποια μηνιαία συνδρομή + credits; Έλεος δηλαδή... Παλιά θυμάμαι είχα πάρει από Amazon για το Α3 ένα carista, έκανα τι έκανα και το επέστρεψα και μου γύρισαν όλα τα λεφτά :D 

οχι το μονο που χρειάζεσαι ειναι η συσκευη + να αγορασεις τα credits που χρειαζεσαι για τις λειτουργίες που θες να ενεργοποιησεις... 

https://obdeleven.com/supported-vehicles?Volkswagen/Golf/2020

τσεκαρε μονο αν οντως εχουν ετοιμασει αυτο που θες μη το παρεις ασκοπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, paylidis είπε

οχι το μονο που χρειάζεσαι ειναι η συσκευη + να αγορασεις τα credits που χρειαζεσαι για τις λειτουργίες που θες να ενεργοποιησεις... 

https://obdeleven.com/supported-vehicles?Volkswagen/Golf/2020

τσεκαρε μονο αν οντως εχουν ετοιμασει αυτο που θες μη το παρεις ασκοπα

Δυστυχώς απ'ότι βλέπω δεν έχουν το High Beam Assistance σαν επιλογή για ενεργοποίηση. Έχει το adaptive lane guidance (σε κρατάει στην μέση της λωρίδας) που με ενδιαφέρει και αυτό, αλλά μόνο για αυτό δεν θέλω να το πάρω. Και το wireless carplay με ενδιαφέρει αλλά πιστεύω δεν θα δουλέψει στο δικό μου που έχει το Composition media (8,25" display)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Δυστυχώς απ'ότι βλέπω δεν έχουν το High Beam Assistance σαν επιλογή για ενεργοποίηση. Έχει το adaptive lane guidance (σε κρατάει στην μέση της λωρίδας) που με ενδιαφέρει και αυτό, αλλά μόνο για αυτό δεν θέλω να το πάρω. Και το wireless carplay με ενδιαφέρει αλλά πιστεύω δεν θα δουλέψει στο δικό μου που έχει το Composition media (8,25" display)

οχι τοτε δεν αξιζει... περιμενε μηπως το βαλουν ομως...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...