Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Όποιος έχει κάνει οτιδήποτε pre-order παίζει από 5 Νοεμβρίου

Οι υπόλοιποι 9 του μήνα

Ναι απλά αντί να περιμένουμε μέχρι τις 12 η αύριο κάνουμε το κολπάκι με νέα ζηλανδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, d_gkal είπε

Πώς θα παίζει στο one X;;;;

(Δε πήρα ακόμη series X)

εγω..αλλά και σε pc

 

63€ βγαίνει η σουπερ ντουπερ πρίμιουμ ντελουξ από Ινδία και 61€ από Βραζιλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το λιώνω, είμαι level 14 προς το παρόν (noob σε σχέση με το level 418 του FH4) αλλά έχω να πω πως το παιχνίδι απλά το καλύτερο open world racing game EVER. Όσα περισσότερα events κάνω τόσο πιο πολλά ξεκλειδώνονται. Έχει κάποιους νέου μηχανισμούς επιβράβευσης (accolades) και μερικά ακόμη πράματα που ανακαλύπτω σιγά σιγά. Την μέρα δεν καταλαβαίνεις το graphic boost που έχει φάει το παιχνίδι αλλά την νύχτα-σούρουπο-Αυγή είναι χάρμα οφθαλμών. Το τρέχω σε performance (60 frames). Αυτά προς το παρόν, πάω να καώ 

έπαιξα και convoy coop events, όλα καλά προς το παρόν. Μεγάλη καυλα με παρεα. Ο χειρισμός πιο στιβαρός, τα αυτοκίνητα κολλημένα στο δρόμο, διαβήτες. 

Επεξ/σία από hexenlord
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Με αλλαγή σε Αυστραλία το παιχνίδι άνοιξε...

Γενικώς, τα παιχνίδια στο οικοσύστημα της microsoft με αλλαγή region σε Νέα Ζηλανδία και χωρις κιόλας vpn, σε κονσόλα και σε πισί, παίζουν απο τη μια το μεσημέρι της προηγούμενης (αν ξεκλειδώνουν στις 12 το ξημέρωμα that is). Το λεω γενικά να το μάθουν οσοι δεν το ξέρουν και για τα επόμενα.. 😜

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχετε καλη οθονη η τιβι με HDR  θα ευχαρηστηθητε .. Εχω μεινει με το τι φωτισμους εχει το παιχνιδι.. χαζευω και ολο στουκαρω χαχαχα ...επισης η οδηγηση μου κανει το λιγοτερο arcade  σε horizon game και γενικα ειναι πιο δυσκολο.. επαιξα πιστα με βροχη και εχανα παρα πολυ ευκολα τον ελεγχο...Ενθουσιασμενος με οτι εχω δει μεχρι τωρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, giorgosmcg said:

Γενικώς, τα παιχνίδια στο οικοσύστημα της microsoft με αλλαγή region σε Νέα Ζηλανδία και χωρις κιόλας vpn, σε κονσόλα και σε πισί, παίζουν απο τη μια το μεσημέρι της προηγούμενης (αν ξεκλειδώνουν στις 12 το ξημέρωμα that is). Το λεω γενικά να το μάθουν οσοι δεν το ξέρουν και για τα επόμενα.. 😜

Άρα Δευτέρα μια το μεσημέρι θα "μπει" gamepass;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι τελικά είναι πάρα πολύ ωραίο σε One X, ο χάρτης δείχνει τεράστιος. Τα γραφικά εξαιρετικά με πολύ λεπτομέρεια σε σχέση με το 4.  Ακόμα και στα 30fps τρέχει χωρίς κανένα σκαμπανέβασμα  για day 1 και δεν είδα τo παραμικρό lag.

Αντανακλάσεις πάνω στο όχημα όπως οδηγείς είναι ακριβώς όπως το διαφήμισαν, αλλά όταν επικεντρώνεσαι στο παιχνίδι το ξεχνάς.  Ο  χειρισμός φαίνεται να είναι καλύτερος γενικά, πχ όταν είναι βρεγμένο κάτω το αμάξι φεύγει πιο εύκολα, οι στροφές  δεν συγχωρούν αν δεν φρενάρεις, το πισωκίνητο σου δημιουργεί την αίσθηση όταν "φεύγει" κλπ

Μοναδικό σημείο που δεν μου άρεσε τόσο είναι ο ήχος, αλλά μπορεί και να μην τον έχω καταλάβει σωστά από την tv. Όταν παίζει μουσική ο ήχος του οχήματος χάνεται όπως και στο horizon 4.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kergaz13 είπε

Επέλεξα Νέα Ζηλανδία αλλά δεν ξεκινάει μου λέει ότι είναι ακόμα πολύ νωρις. Το παιχνίδι το έχω ήδη εγκαταστήσει κανονικά από game pass

Λογικό. Μόνο όσοι έχουν την premium έκδοση μπορούν. Οι υπόλοιποι 9/11

Άστο ετσι και 00:01 9/11 ωρα Ζηλανδίας θα μπεις

9 ώρες πριν, d_gkal είπε

Πώς είναι σε σχέση με το 4; 

Εκεί έχω τα πάντα κλειστά και το πάω πολύ καλά. (Άπειρες ώρες έχω λιώσει)

 

Το δοκίμασα στο highly skilled για αρχή και επαιξα 4 αγώνες με antibrake lock on και βγήκα και στους 4 πρώτος με άνεση χωρίς να έχω πειράξει τίποτα στα αυτοκίνητα. Ο μόνος αγώνας που ας πούμε ζορίστικα είναι o country και πέρασα πρωτος στο 80% (όπως γινόταν και στο horizon 4). Θα το ανεβάσω ένα επίπεδο ακόμα να δω πως πάει, αλλά μεχρι αυτό το επίπεδο μου φανηκε ελάχιστα πιο εύκολο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...