Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρέχω benchmark mode και με πετάει στα windows 

WTF.

17 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Πως παίζετε; Την Δευτέρα δεν ανοίγει για PC;

Premium pre order.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 minutes ago, konstantin79 said:

Λογικό. Μόνο όσοι έχουν την premium έκδοση μπορούν. Οι υπόλοιποι 9/11

Άστο ετσι και 00:01 9/11 ωρα Ζηλανδίας θα μπεις

Το δοκίμασα στο highly skilled για αρχή και επαιξα 4 αγώνες με antibrake lock on και βγήκα και στους 4 πρώτος με άνεση χωρίς να έχω πειράξει τίποτα στα αυτοκίνητα. Ο μόνος αγώνας που ας πούμε ζορίστικα είναι o country και πέρασα πρωτος στο 80% (όπως γινόταν και στο horizon 4). Θα το ανεβάσω ένα επίπεδο ακόμα να δω πως πάει, αλλά μεχρι αυτό το επίπεδο μου φανηκε ελάχιστα πιο εύκολο

Στο 4 παίζω average νομίζω γιατί παίζω για χαβαλε. 

Αν θέλω να το πάρω στα σοβαρά βάζω δυσκολότερο και άλλες φορές ζοριζομαι άλλες κερδίζω άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ολα ultra & μερικες εξαιρεσεις για extreme εμενα τα γραφικα μου θυμιζουν πολυ του 4, ελαχιστες διαφορες σε καποιες αντανακλασεις ή κατι ψιλοδιαφορες στα δεντρα.

επισης, οι δρομοι - διαδρομες - ειναι παρομοιοι με το 4 ξεκαθαρα - οπως και το στησιμο σε αγωνες κλπ.

σιγουρα πινελιες οπως το αεροδρομιο να ειναι σε στυλ εγκαταλειψης ή το συννεφο καπνου που οδηγας μεσα του δεν ξερω αν δικαιολογουν τα 80 ~ 100 ευρω. παιζουμε και βλεπουμε αλλα νομιζω οτι εχουμε επαναληψη οπου και παλι θα γραψω 1500 ωρες αλλα meh...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει photogrammetry πλέον στα περιβάλλοντα. Τα γραφικά είναι αισθητά πάνω από το 4 αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι ένας ακόμα cross-gen τίτλος που τρέχει και στο σάπιο XB1 των 1.3 TFLOPs.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει κάποιο νόημα απλά να οδηγείς συνέχεια;

Οσο ωραία γραφικά και να έχει, φαίνεται ότι δεν έχεις κάποιο σκοπό ή κίνητρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, skiabox είπε

Παιδιά υπάρχει κάποιο νόημα απλά να οδηγείς συνέχεια;

Οσο ωραία γραφικά και να έχει, φαίνεται ότι δεν έχεις κάποιο σκοπό ή κίνητρο.

Επειδή δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι της σειράς αν κάποιος μπορούσε να απαντήσει στο παραπάνω θα το ήθελα και εγώ γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω το παιχνίδι και δεν με τρελάινει η ιδέα απλά να οδηγάω έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το gameplay παραμένει σχεδόν ίδιο σε σχέση με τα 3 και 4 (όχι πως είναι κακό αυτό).

Ο κόσμος δηλαδή είναι ανοιχτός και υπάρχουν κάποιες story missions. Δε θα το χαρακτήριζα campaign.

Παράλληλα, με τα XP και τους πόντους που κερδίζεις, ξεκλειδώνεις νέους αγώνες-αμάξια-skill points κλπ και διάφορα events μέχρι να ανοίξει όλος ο χάρτης. Υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε αγώνες, challenges κλπ που κρατάει το ενδιαφέρον και ο χάρτης είναι επίσης ο πιο μεγάλος στη σειρά.

Ασφαλώς η όλη φάση είναι να οδηγάς και να εξερευνείς (όπως σε όλα τα open-world).

Έχοντας παίξει 2-3 ώρες, η πρώτη εντύπωση είναι θετική. Τεχνικός τομέας παραμένει κορυφαίος για το είδος και στο αρχαίο PC μου τρέχει με σχεδόν σταθερά 60fps στο medium preset.

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειμαι μεταξυ series s και x

Τεινω προς το s καθως δεν με ενδιαφερει το 4k (θα παιζει κυριως σε fhd οθονη) και το s ειναι αρκετα φτηνοτερο.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι η ελλειψη  physical games. Εκτος gamepass υπαρχουν καλες τιμες και προσφορες για αγορα παιχνιδιων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουσιαστικά ο φοβερός κόσμος του game είναι το όλο θέμα και η οδήγηση σε φάση open world. Δεν έχεις κάποιο στόχο per se απλά να ξεκλειδώνεις αμάξια και τέτοια. Και γενικά το να βγεις πρώτος είναι πολύ εύκολο (τουλάχιστον στο 4 που έχω παίξει, δεν ξέρω πόσο πιο δύσκολο είναι στο 5). Αλλά δεν έχει σκηνικά του στυλ να βρεις την ιδανική racing line, τα break zones, το σωστό setup, κτλ, είναι arcade τελείως, οπότε σε όποιον αρέσουν τα sim δεν είναι γι' αυτόν. Ο κόσμος και τα φοβερά γραφικά με κράτησαν για κάποιο διάστημα στο 4 αλλά μετά όταν μάθεις τον κόσμο και γενικά συνειδητοποιήσεις ότι όλα τα races είναι πάνω κάτω τα ίδια, βαριέσαι. Είναι ιδανικό για χαλαρό παίξιμο από τον καναπέ με το controller. Σε αυτό είναι τέλειο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Voziniotis-3 είπε

Επειδή δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι της σειράς αν κάποιος μπορούσε να απαντήσει στο παραπάνω θα το ήθελα και εγώ γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω το παιχνίδι και δεν με τρελάινει η ιδέα απλά να οδηγάω έτσι.

το οτι το παιχνιδι ειναι open world δεν σημαινει οτι το μονο που κανεις ειναι απλα βολτες. Εχει εκατονταδες events, races, drift, challenges και απειρα πραγματα να κανεις. κ φυσικα εχεις να ξεκλειδωσεις 500+ οχήματα, να κανεις παραμετροποιήσεις, skill points για διαφορες βελτιώσεις, να παιζεις online με αλλους, tournaments κλπ.
Τι αλλο να ειχε ενα arcade racing game, οτι μπορουσε να εχει, το εχει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Voziniotis-3 είπε

Επειδή δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι της σειράς αν κάποιος μπορούσε να απαντήσει στο παραπάνω θα το ήθελα και εγώ γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω το παιχνίδι και δεν με τρελάινει η ιδέα απλά να οδηγάω έτσι.

Το παιχνίδι είναι διαθέσιμο στο gamepass. Το δοκιμάζεις από εκει και αν δεν σου αρέσει/βαρεθείς κλπ,το διαγράφεις και κοιτάς σε άλλο παιχνίδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, imr είπε

Gamepass το χρησιμοποιώ ήδη για το pc και είναι ο λόγος που σκέφτομαι γι xbox

 

Εκτός από το disk drive και την ανάλυση τι άλλη ουσιαστική διαφορά έχει το x? (το μέγεθος το θεωρώ επίσης αρνητικό)

To gamepass είναι το απόλυτο vfm και μόνο καλύτερο θα γίνεται απο δω και πέρα. Συμφωνώ και γω για το series X, π.χ. το Guardians of the Galaxy στο S δεν έχει επιλογή για 60fps όπως στο Χ. Δεν είναι η νόρμα αυτή, (μάλλον η εξαίρεση είναι) αλλά είναι αρνητικό όπως και να το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Skyrim AA - FAQ     EDIT: 20 ευρώ για αναβάθμιση απο Special edition, 55 ευρώ για την ΑΑ.

https://elderscrolls.bethesda.net/en/article/5esC91g2ABY1jQ97uq39zW/skyrim-anniversary-edition-faq

Επεξ/σία από gr8effect
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...