Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy s20fe 429


imr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, Skywalker21 είπε

Δεν ξέρω που το βλέπεις αυτό αλλά είναι ο snapdragon. 

Απλά ο Γερμανός έχει και τις δύο εκδόσεις. 

Αν πας και στα χαρακτηριστικά και στην βασική περιγραφή είναι σαφές. 

https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile/smartphones-all/samsung-galaxy-s20-fe-2021-dual-4g-128gb-smartphone/?productId=20405972&fname=skuColor&fvalue=-127995151113479408&commerceItem=&isComingSoon=

Το λέει κάτω κάτω στις επιδόσεις. Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου πουν με σιγουριά τι επεξεργαστή φοράει. Αύριο που θα πάω από μαγαζί να το δω θα είμαι σίγουρος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, th3rul3r είπε

Το λέει κάτω κάτω στις επιδόσεις. Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου πουν με σιγουριά τι επεξεργαστή φοράει. Αύριο που θα πάω από μαγαζί να το δω θα είμαι σίγουρος 

Αυτή είναι η γενική περιγραφή που έχει η samsung για το κινητό γιατί στην αρχή τον έβγαλε με αυτό τον επεξεργαστή το 4G μοντέλο. 

Όμως στα αναλυτικά χαρακτηριστικά του κινητού όπως επίσης και στον κωδικό του μοντέλου που εμπεριέχεται στο κουτί λεει: 

Smartphone

Πληροφορίες επεξεργαστή

Qualcomm SM8250

 ΚΑΙ

Περιεχομένα συσκευασίας

Samsung SM-G780G

 

Και όπως σου είπα ο Γερμανός έχει και τα δύο οπότε αν το παραγγείλεις online παραγγέλνεις αυτό το μοντέλο και δεν μπορεί να σου φέρουν άλλο. 

Για τον άλλον επεξεργαστή άμα το ψάξεις στο site είναι άλλη καταχώρηση και άλλος κωδικός. 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/229456-null

Καλησπέρα, για εμάς που θέλουμε κωτσοβολο αυτό εδώ είναι το μοντέλο με τον snapdragon? Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος που γνωρίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Το γράφει και από κάτω Qualcomm 8250 ,απλά αυτός είναι ο 4G Snap865 αν δεν κάνω λάθος.

Σίγουρα; Γιατί στον Kotsovolo λέει Octa Core 2.8GHz & 2.4GHz & 1.8GHz Qualcomm 8250

και διαβάζω στο ίντερνετ (χωρίς πραγματικά να έχω ιδέα όμως) πως

Coming to the main differences, Exynos chips are usually Octa-core whereas Snapdragon chips are Quad-Core chips. 

Επαναλαμβάνω, δεν έχω ιδέα, μη με βρίσετε πλιζ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, arkoudos είπε

Σίγουρα;

Το Πλαισιο που έχει το ίδιο κινητό σε προσφορά το λέει από κάτω ότι είναι ο snap865 και σε δίκτυο αναφέρει 4G

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/tilefona/smartphones/samsung-galaxy-s20fe-128gb-4g-blue_3735346?qId=7a10391abe9f271eaca483f7f6d68384&qIx=products 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christaras1990 είπε

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/229456-null

Καλησπέρα, για εμάς που θέλουμε κωτσοβολο αυτό εδώ είναι το μοντέλο με τον snapdragon? Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος που γνωρίζει;

Ο Qualcomm SM8250 είναι ο Snapdragon 865 δύο διαφορετικές περιγραφές για ακριβώς το ίδιο πράγμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PaNtErAz είπε

Όταν υπάρχει το 11Τ στα 399 αυτό πραγματικά δεν...

Μπορείς να δικαιολογήσεις την γνώμη σου;

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2021 στις 12:20 ΠΜ, kgian είπε

Τελικά έριξα παραγγελία για το poco f3 8/256 sta 317€. Νομίζω αξίζει καλύτερα. Άνοιξα και θέμα στις προσφορές. 

Καλή τύχη. Το είχα 20 μέρες και το έστειλα πίσω. Δεν μπορείς να κάνεις βασικά πράγματα σωστά όπως να μιλάς στο τηλέφωνο. Άνοιγε η οθόνη συνεχώς λόγω proximity sensor και πατιοντουσαν κουμπιά, πολλά παράπονα από συνομιλητές ότι δεν με ακούνε καλά. Ειδοποιήσεις ερχόντουσαν όποτε θυμόταν μπορεί και μετά από 2-3 ώρες. Η χειρότερη εμπειρία που είχα ποτέ από κινητό ως προς την λειτουργία βασικών πραγμάτων.

7 ώρες πριν, PaNtErAz είπε

Όταν υπάρχει το 11Τ στα 399 αυτό πραγματικά δεν...

Αν εξαιρέσουμε το λογισμικό της Xiaomi που είναι ότι χειρότερο το συγκεκριμένο κινητό φοράει mediatek. Εννοείτε ότι προτιμάς τον Snapdragon σε 2 κινητά με παρόμοιες τιμές και ειδικά όταν αυτό με τον Snapdragon έχει και πολύ καλύτερο λογισμικό και θα έχεις καλύτερη εμπειρία χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό το εχω από το σαββατο το πρωι από το πλαίσιο και επιβεβαιώνω ότι είναι το μοντέλο με τον snapdragon πάνω.

Spoiler

 

Τωρα στα του τηλεφώνου είμαι πραγματικα εντυπωσιασμενος ερχόμενος από s9+. Η 120hz οθόνη είναι κάτι που το θες αλλά δεν ξερεις ότι το θες μέχρι να το πιάσεις στα χέρια σου και να το δουλέψεις. Άψογη οθόνη άψογη κάμερα. Το ui πραγματικα ταχύτατο και κάνει την όλη εμπειρία χρήσης μαζί με την 120hz  οθόνη ευχάριστη οσο δεν πάει.

Στο πιο σημαντικό τωρα για μενα που ειναι το θεμα της αυτονομίας το έβγαλα από την φόρτιση Κυριακή πρωί και το ξανα εβαλα Δευτέρα βράδυ με χρήση οθόνης 8 ώρες και 20 λεπτά.

Για μενα ειδικά που το πήρα με αποφορολόγηση και βγήκε γύρω στα 345 δεν νομίζω να έχει αντίπαλο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Leonidas v είπε

Μόνο με το OnePlus 8t στα 400€ από αμαζον μπορεί να γίνει σύγκριση. 

το ζαχαρώνω. Με τις ενδοκοινοτικές το παίρνω 332. Απλά ήθελα κάτι κάτω απο 300. Δεν κανω και τρελη χρηση του κινητου άλλωστε. Μόνο η κάμερα του με ενδιαφέρει 

Επεξ/σία από Telumetar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...