Προς το περιεχόμενο

Yellowjackets [Showtime; 2021]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έμαθα για το Yellowjackets. Έχουν παιχτεί τα πρώτα 2 επεισόδια και μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον. Δεν έχει δει πουθενά συζήτηση γιαυτό οπότε είπα να το μοιραστώ!

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μολισ ειδα το πρωτο επ γιατι τωρα την ανακαλυψα λολ.ειναι αρκετα υποσχομενη σειρα και αν και λοστιζει και αυτη με τη σειρα τησ σε κανει να θεσ να δεισ το 2 καπακι.

η τζουλιετ λιουσ απολαυστικη για μια αλλη φορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Την εντοπισα την προηγούμενη εβδομαδα και την ελιωσα. Φοβερη σειρα, μου αρεσει εν τω μεταξύ η επιλογή των ηθοποιων, νομίζω πως μοιάζουν και οι εφηβες/ενήλικες version

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ξεκίνησα κι εγώ χθες. Αρκετά ενδιαφέρουσα με πλοκή και δομή που όντως θυμίζει κάτι από lost. Σε ορισμένα σημεία δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια το ύφος που επιδιώκει να έχει . Μου δίνεται η εντύπωση ότι προσπαθεί να δώσει μια κωμική και πιο ανάλαφρη χροιά; Δίνω παράδειγμα να μου πείτε γνώμη....

Spoiler

Στο σημείο που εντοπίζουν τον πατέρα του Travis πάνω στο δέντρο , ορισμένοι χαρακτήρες λένε κάποιες ατάκες που μου φάνηκαν αρκετά κωμικές και δεν συνάδουν, για τα δικά μου γούστα, στην υπόλοιπη ατμόσφαιρα της σειράς. Ομοίως και όταν ξεκαρδίζονται γύρω από τη φωτιά με την ατάκα της θρησκόληπτης κοπέλας. Από την άλλη βέβαια, ίσως η σειρά στοχεύει να αναδείξει τον ανάλαφρο και αφελή τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζει η συγκεκριμένη παρέα -η οποία μάλιστα ανήκει στη δεδομένη ηλικιακή ομάδα-  την όλη κατάσταση. Ίσως δεν έχουν εκτιμήσει τη σοβαρότητα της όλης κατάστασης;; Θα μου πειτε, βέβαια, βλέπουν νεκρούς δίπλα τους... Δεν ξέρω θα δω πως θα κινηθεί και η συνέχεια .  Θετικές πάντως οι πρώτες εντυπώσεις!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειχνει πολυ ενδιαφερον σειρα. Εχει ανεβει μεχρι το επεισοδιο 9 στον ΟΤΕ κανονικα με ελληνικους υποτιτλους και σημερα βλεπω παιχτηκε το τελευταιο της πρωτης σεζον οποτε σε 2-3 μερες θα ανεβει και στον ΟΤΕ οποτε το ξεκιναω για να δουμε με εχετε ανεβασει αρκετα τις προσδοκιες μου με τα σχολια σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...