Προς το περιεχόμενο

Miele Complete C3 Comfort EcoLine Ηλεκτρική Σκούπα 99€ (ΤΕΛΟΣ)


TasosRS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 hour ago, JohnnyX said:

Αν δεις όμως δεν είναι πλέον "ίδια", αλλά βελτιωμένη. Αυτή στον Κώτσο είναι 550W ενώ αυτή πριν από 5 χρόνια 800W.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω η 800αρα του skroutz ειναι δηλωμενα λανθασμενα...δεν ειναι 1η φορα , τα χαρακτηριστικα που δινει το skroutz δεν ειναι σωστα παντα

πρεπει να ειναι το τοτε μοντελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, JohnnyX said:

νομιζω η 800αρα του skroutz ειναι δηλωμενα λανθασμενα...δεν ειναι 1η φορα , τα χαρακτηριστικα που δινει το skroutz δεν ειναι σωστα παντα

πρεπει να ειναι το τοτε μοντελο

Σε 2 από τα μαγαζιά θα δεις ότι στον τίτλο του URL γράφει 800w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Σε 2 από τα μαγαζιά θα δεις ότι στον τίτλο του URL γράφει 800w.

ποιος ξερει , μπορει στο παλιο σασι να βαλαν το μηχανισμο των νεων ecoline

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη αγορά που έκανα απο φετινό Black friday 10:01 έκανα την πληρωμή και την δέχτηκαν 10:02 μπήκε κολλητός και έγραφε εξαντλημένο.

Το απόγευμα δέχτηκα κλήση απο την εταιρεία και μου ζήτησε συγνώμη αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και ανταυτου μου έκαναν προσφορά σε αυτά τα χρήματα την bosch Pro 8 που την είχε 179 απο 320 και την δέχτηκα. 

Με λίγα λόγια οι ηλεκτρικές συσκευές έχουν γίνει σαν τον ρουχισμό με 600% κέρδος και πάνω, φωτιά να πέσει να μας κάψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kotronas είπε

Η μόνη αγορά που έκανα απο φετινό Black friday 10:01 έκανα την πληρωμή και την δέχτηκαν 10:02 μπήκε κολλητός και έγραφε εξαντλημένο.

Το απόγευμα δέχτηκα κλήση απο την εταιρεία και μου ζήτησε συγνώμη αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και ανταυτου μου έκαναν προσφορά σε αυτά τα χρήματα την bosch Pro 8 που την είχε 179 απο 320 και την δέχτηκα. 

Με λίγα λόγια οι ηλεκτρικές συσκευές έχουν γίνει σαν τον ρουχισμό με 600% κέρδος και πάνω, φωτιά να πέσει να μας κάψει.

Άστα να πάνε. Με γειες πάντως. Κερδισμένος βγήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 8pins είπε

Από ότι διαβάζω συμπεραίνω οτι τις λουφάρανε οι υπάλληλοι.

10:03 είχα βάλει ηδη παραγγελία, 10:07 ήρθε μήνυμα οτι μπορώ να περάσω να παραλάβω.

Περίπου μια ώρα αργότερα μας καλούν στο κινητό για να μας πουν οτι έγινε λάθος με την διαθεσιμότητα και οτι δεν υπάρχει.

Για να "καλύψουν" το λάθος πρότειναν στα ίδια χρήματα να μας δώσουν μια bosch η οποία είχε 179€ στο σαιτ και θα μας την έδιναν στα 99€.

Μας διαβεβαίωσε η κυρία στο τηλέφωνο οτι τα τακτοποίησε όλα η ίδια και είναι κομπλε.

Πάμε 17:30 στο quick point (45 λεπτα πανω στην Πατησιων στο περιμενε δεν το λες και quick) , μας λεει η υπάλληλος εκεί οτι η παραγγελία δεν έχει εκτελεστεί γιατί δεν υπάρχει η σκούπα, της λέμε το στόρι και εκεί άρχισε η ταλαιπωρία.

short story: μετά από πολύ πέρα δώθε και 3 ώρες στο κατάστημα, φτάνουμε ταμείο για να ολοκληρώσουμε την νέα παραγγελία, εκεί μας ζήτησε να πληρώσουμε την σκούπα στα 179€ και όταν την φέρουν (ναι δεν υπήρχε διαθέσιμη και δεν ήξεραν πότε θα την φέρουν) να μας δώσουν μια δωροεπιταγη 80€

Όλο το μαγαζί μας άκουσε, αλλά σκούπα γιοκ

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάπου ηλεκτρονικά καταγγελία για την περίπτωση αυτή?

Στην ουσία είναι παραπλάνηση, μου πούλησε Χ ποσό ένα προϊόν και μου ζητούσε παραπάνω χρήματα για μα μου δώσει άλλο.

Το ίδιο έπαθα και το έγραψα αλλά την περιμένω η τελευταία ενημέρωση είναι ότι έχει αποσταλεί η σκούπα εάν μου πούνε τα ίδια την ξέρω την λύση.

Μπουρλώτο και χάλαλι τα 99 εάν ειναι να το κάνεις το megastore στάχτι και μπούπμπερι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
44 λεπτά πριν, kotronas είπε

Η μόνη αγορά που έκανα απο φετινό Black friday 10:01 έκανα την πληρωμή και την δέχτηκαν 10:02 μπήκε κολλητός και έγραφε εξαντλημένο.

Το απόγευμα δέχτηκα κλήση απο την εταιρεία και μου ζήτησε συγνώμη αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και ανταυτου μου έκαναν προσφορά σε αυτά τα χρήματα την bosch Pro 8 που την είχε 179 απο 320 και την δέχτηκα. 

Αυτα ειναι...

Εγω φετος δεν εκανα καμια αγορα BF! Μονο ενα πολυπριζακι πηρα στο t=BF-8days στο επικο "GR BlackWeek" or "Month/2". Ποσο χαιρομαι που τελειωσε αυτο το "μαρτυριο" φετος, που ομοιο του δεν εχουμε νομιζω ξαναδει. Καθε χρονο και χειροτερα. Καλη λευτερια...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω εδώ και 4 χρόνια. Είναι άψογη. Αν κάποιοι την πήραν σε αυτήν την τιμή αξίζει με τα χίλια. Την είχα πάρει 200€ κατά καιρούς την βάζει τόσο ο κωτσος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
25 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Αυτα ειναι...

Εγω φετος δεν εκανα καμια αγορα BF! Μονο ενα πολυπριζακι πηρα στο t=BF-8days στο επικο "GR BlackWeek" or "Month/2". Ποσο χαιρομαι που τελειωσε αυτο το "μαρτυριο" φετος, που ομοιο του δεν εχουμε νομιζω ξαναδει. Καθε χρονο και χειροτερα. Καλη λευτερια...

 

LG 50NANO886PB - Τηλεoράσεις - Insomnia.gr

Πρόλαβα αυτή πριν 10 μέρες. Δεν την έριξαν ούτε 1 ευρώ όλη τη βδομάδα, ευτυχώς που δεν κρατήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, kotronas είπε

Η μόνη αγορά που έκανα απο φετινό Black friday 10:01 έκανα την πληρωμή και την δέχτηκαν 10:02 μπήκε κολλητός και έγραφε εξαντλημένο.

Το απόγευμα δέχτηκα κλήση απο την εταιρεία και μου ζήτησε συγνώμη αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και ανταυτου μου έκαναν προσφορά σε αυτά τα χρήματα την bosch Pro 8 που την είχε 179 απο 320 και την δέχτηκα. 

Με λίγα λόγια οι ηλεκτρικές συσκευές έχουν γίνει σαν τον ρουχισμό με 600% κέρδος και πάνω, φωτιά να πέσει να μας κάψει.

199 έχει η bosch τώρα.

 

https://www.plaisio.gr/frontida-spitiou/kathariotita/ilektrikes-skoupes/bosch-skoupa-me-sakoula-bgl8pow2-pro-power-serie8_3344711

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω έπαιξε μεγάλη κοροϊδία με την σκούπα. την παρήγγειλα 10.01 και εγώ από River west με επιβεβαιωμένη πληρωμή καθώς και μια φίλη μου 10.02 στο κατάστημα της Νέας Σμύρνης. Εμένα με πήραν κατά τις 12 και την φίλη μου κατά τις 4 να μας να πουν ότι έγινε λάθος και κάτι χαζομαρες και αντιπροτεινουν την Bosch αλλιώς δωροεπιταγή 30 ευρώ.

Διαβαζοντας στο φόρουμ ότι αυτό έγινε και σε πολλούς άλλους.. κάνω κάποιες σκέψεις περίεργες και πιστέψτε με δεν είμαι συνομοσιολογος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, 8pins είπε

Από ότι διαβάζω συμπεραίνω οτι τις λουφάρανε οι υπάλληλοι.

10:03 είχα βάλει ηδη παραγγελία, 10:07 ήρθε μήνυμα οτι μπορώ να περάσω να παραλάβω.

Περίπου μια ώρα αργότερα μας καλούν στο κινητό για να μας πουν οτι έγινε λάθος με την διαθεσιμότητα και οτι δεν υπάρχει.

Για να "καλύψουν" το λάθος πρότειναν στα ίδια χρήματα να μας δώσουν μια bosch η οποία είχε 179€ στο σαιτ και θα μας την έδιναν στα 99€.

Μας διαβεβαίωσε η κυρία στο τηλέφωνο οτι τα τακτοποίησε όλα η ίδια και είναι κομπλε.

Πάμε 17:30 στο quick point (45 λεπτα πανω στην Πατησιων στο περιμενε δεν το λες και quick) , μας λεει η υπάλληλος εκεί οτι η παραγγελία δεν έχει εκτελεστεί γιατί δεν υπάρχει η σκούπα, της λέμε το στόρι και εκεί άρχισε η ταλαιπωρία.

short story: μετά από πολύ πέρα δώθε και 3 ώρες στο κατάστημα, φτάνουμε ταμείο για να ολοκληρώσουμε την νέα παραγγελία, εκεί μας ζήτησε να πληρώσουμε την σκούπα στα 179€ και όταν την φέρουν (ναι δεν υπήρχε διαθέσιμη και δεν ήξεραν πότε θα την φέρουν) να μας δώσουν μια δωροεπιταγη 80€

Όλο το μαγαζί μας άκουσε, αλλά σκούπα γιοκ

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάπου ηλεκτρονικά καταγγελία για την περίπτωση αυτή?

Στην ουσία είναι παραπλάνηση, μου πούλησε Χ ποσό ένα προϊόν και μου ζητούσε παραπάνω χρήματα για μα μου δώσει άλλο.

Επειδή γνωρίζω, όντως πρώην υπάλληλος, και με πολλούς γνωστούς στα καταστήματα, το παραπάνω που λες είναι ανακρίβεια. 

Επεξ/σία από Snoo2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Snoo2 είπε

Επειδή γνωρίζω, όντως πρώην υπάλληλος, και με πολλούς γνωστούς στα καταστήματα, το παραπάνω που λες είναι ανακρίβεια. 


Δηλαδή 10:01 είχαν στα καταστήματα «βουνά» από σκούπες και οι πελάτες που έμπαιναν και δεν έβρισκαν τίποτα είναι κακοπροαίρετοι και ανακριβείς.

Ξέρεις φίλε μου δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να διαφημίζεις «super προσφορά» η οποία μάλιστα ξεκινάει και συγκεκριμένη ώρα , να κουβαλάς τον κόσμο με αυτή σαν κράχτη στα καταστήματα και να μην έχεις στοκ για να καλύψεις ούτε αυτούς που μπήκαν ΠΡΩΤΟΙ στο κατάστημα…

Μάλλον θεωρείς τους πελάτες κορόιδα που θα κάθονται στο κρύο περιμένοντας να ανοίξει το κατάστημα για ανακαλύψουν ότι τους ΕΞΑΠΑΤΗΣΕΣ!

Η χειρότερη Black Friday που έχω δει , πραγματικά ΝΤΡΟΠΗ!

Επεξ/σία από Looter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Looter είπε


Δηλαδή 10:01 είχαν στα καταστήματα «βουνά» από σκούπες και οι πελάτες που έμπαιναν και δεν έβρισκαν τίποτα είναι κακοπροαίρετοι και ανακριβείς.

Ξέρεις φίλε μου δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να διαφημίζεις «super προσφορά» η οποία μάλιστα ξεκινάει και συγκεκριμένη ώρα , να κουβαλάς τον κόσμο με αυτή σαν κράχτη στα καταστήματα και να μην έχεις στοκ για να καλύψεις ούτε αυτούς που μπήκαν ΠΡΩΤΟΙ στο κατάστημα…

Μάλλον θεωρείς τους πελάτες κορόιδα που θα κάθονται στο κρύο περιμένοντας να ανοίξει το κατάστημα για ανακαλύψουν ότι τους ΕΞΑΠΑΤΗΣΕΣ!

Η χειρότερη Black Friday που έχω δει , πραγματικά ΝΤΡΟΠΗ!

Δεν θα συνεχίσω την αντιπαράθεση. Δεν έχω σκοπό άλλωστε. Είναι κρίμα και μόνο να κατηγορούμε υπάλληλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...