Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, sveel είπε

Εντάξει καταλαβαίνω,

Puredry Sofia PD2419 για αυτόν εδώ έχεις κάποια άποψη? 

θεούληδες... Έφαγα κανένα 10λεπτο να ψάχνω να βρω πως βγαίνει 24άρης σε 235W που δηλώνουν και μετά είδα ότι είναι σε 20C / RH60% (!!!!!)

image.png.0d656ef75749a740917e8b8aec61daac.png

Στην πράξη τον βρήκα αλλού δηλωμένο 280W rated και 43dB(A) θόρυβο. Τι ειναι, τι δεν είναι, δεν έχω συσκευή στα χέρια μου να μετρήσω και να σου πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, waveparticle είπε

340m³/h 

πολυ δυνατη ανακυκλωση αερα!!!

βεβαια δεν εχει ιονιστη.

ο καθαρισμος αερα λειτουργει ταυτοχρονα με την αφυγρανση?

΄φίλε μου, με την και καμία όμως αυτό!! Ο Atmosphere που πετάει ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ 220~230κμ στην υψηλή ταχύτητα κάνει περί τα 48~50db θόρυβο!! Εκτός και αν μιλάμε για συσκευή τεραστίων διαστάσεων (και άρα με ΠΟΛΥ μεγάλο ανεμιστήρα για να γυρνάει αέρα σε πολύ χαμηλές στροφές), θα έπρεπε να απογειώνεται κιόλας!

 

6 λεπτά πριν, waveparticle είπε

τα  340m³/h  πως τα επιτυγχανουν? ο 24400 morris εχει τα μισα.... 176

Παίζει και να είναι η κάλυψη χώρου σαν όγκος! Εντάξει έρχεται κοντά η μέρα που θα δω να ανεβαίνει καταχώρηση και για "πυρηνικό αφυγραντήρα". Το μόνο που δεν έχω δει ακόμα είναι "μηδενική κατανάλωση όταν είναι σβηστός" 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, He1senberg είπε

Τι λες να κοιτάξω??Διάβασα ότι είναι για μέχρι 150m² ο συγκεκριμένος αφυγραντήρας.

με μια συσκευή και αν έχεις σοβαρό θέμα υγρασίας δύσκολα τα πράγματα. Ασε τι γράφουν για τα τ.μ. ΟΛΟΙ! Κόντρα ποιός το έχει μεγαλύτερο έχει καταντήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yositosi είπε

με μια συσκευή και αν έχεις σοβαρό θέμα υγρασίας δύσκολα τα πράγματα. Ασε τι γράφουν για τα τ.μ. ΟΛΟΙ! Κόντρα ποιός το έχει μεγαλύτερο έχει καταντήσει

Για τον συγκεκριμένο,που δεν έχει ιονίστη βέβαια, αλλά ανακακυκλώνει 340m³ αέρα/h

https://www.climacheap.gr/afugrantiras-puredry-sofia-pd-2419-design-low-energy-I3723.html?ref=sk&skr_prm=WyIxZDljYzA4MS0zNjM1LTQxYzItOWFmYS0zYjJkOTk1MThiZjEiLDE1NzQ4NTE2NTcyNTkseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, waveparticle είπε

Πιθανο αντι για 240 να εγραψαν 340.

Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω... Και για 240 να βγουν θέλεις ανεμιστήρα θανάτου, επίσης βαβούρα θανάτου και αν έχεις σοβαρή υλοποίηση ΔΕΝ χρειάζεται, γιατί τα κυβικά ανεβαίνουν για να ξεχειλώσει μια "φτωχή" εσωτερική υλοποίηση (από ένα σημείο και μετά πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως μετα απο αυτη την πολυημερη ενασχοληση, μαλλον καταληγω στο να παρω αυτον (οχι ακομη σιγουρα)

https://puredryhellas.com/puredry-pd20l-design-low-energy/

επειδη εκτος απο τα καλα χαρακτηριστικα του, εχει διπλη εισαγωγη αερα, το οποιο σημαινει πιθανοτατα καλυτερη αφυγρανση σε σχεση με εναν που εχει μονη, διοτι δημιουργει ροη κινησης αερα μεσω 2 διευθυνσεων. Οποτε αν ας πουμε τον εχεις στο κεντρο θα δημιουργει ροη και απο τα 2 αντιθετα ακρα του χωρου, αυτο θεωρητικα τουλαχιστον, αλλα πιστευω ειναι μια εξυπνη υλοποιηση.

Επισης με βολευει που τον κολλας στον τοιχο, οποτε εξοικονομεις χωρο.

Μετα αλλη επιλογη juro pro, μιας και ο Morris εξαντληθηκε οπως φαινεται.

ΥΓ. μιλαω για χωρους >100τ.μ.

Επεξ/σία από waveparticle
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ιδεα σχετικα με την παροχη αερα του https://www.tclgreece.gr/product/tcl-25-e/. Μου φαινεται υπερβολικα φουσκωμενη οπως και η υπερβολικα χαμηλη τιμη των 150 ευρω στο σκρουτζ για εναν 25αρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχετε να προτεινεται αφυγραντηρα στα 150 ευρω 20L για 75 τετραγωνικα?Δεν εχω ιδεα απο αυτα και ελεγα να τσιμπησω εναν απο blackfriday αν υπαρχει.ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...