Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά αγόρασα κι εγώ τον Morris MDP24400iw . Ενώ από θέμα λειτουργίας κατάφερα να το συνδέσω με wifi και δουλεύει κανονικά δεν μπορώ με τίποτα να δώ τα χρώματα στην πρόσοψη που καθορίζουν το επίπεδο υγρασίας. Υπάχει κάποια ρύθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, liakjim είπε

Αυτό με τους σκληρούς είναι γνωστός περιορισμός της τεχνολογίας ( bits και bytes).

Αυτό όχι. Είναι κοροϊδία.

Πάντως όντως είπαν για refund.

Δεν θέλω να την επιστρέψω, αλλά θα μου άρεσε να δω στα στοιχεία που δίνουν , 3 αντί για 4 ή παρένθεση 3 ωφέλιμο ή κάτι τέτοιο.

Δεν το βλέπω βέβαια.

Παντως η απαντηση που εδωσαν ηταν για γελια.

Δηλαδη αντε το ωφελιμο ειναι 4......το θεμα ειναι σε τι ωφελει αυτο?

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα και γω σήμερα τον 24400. Αψογες εντυπωσεις μεχρι τωρα. Κατεβασε τη σχετική υγρασία απο 79% με 20°c σε 60% στην πρωτη ώρα λειτουργίας. Το φίλτρο ενεργού άνθρακα που ειχε μέσα στη συσκευασία που μπαίνει; Έχει ήδη πανω ο αφυγραντήρας τέτοιο και αυτό είναι για αντικατάσταση; Γιατί δεν βρηκα κάτι στις οδηγίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, theodoreroulis είπε

Αγορασα και γω σήμερα τον 24400. Αψογες εντυπωσεις μεχρι τωρα. Κατεβασε τη σχετική υγρασία απο 79% με 20°c σε 60% στην πρωτη ώρα λειτουργίας. Το φίλτρο ενεργού άνθρακα που ειχε μέσα στη συσκευασία που μπαίνει; Έχει ήδη πανω ο αφυγραντήρας τέτοιο και αυτό είναι για αντικατάσταση; Γιατί δεν βρηκα κάτι στις οδηγίες.

Το βγάζεις το φίλτρο που έχει και θα δεις στην μέση περίπου 4 εγκοπες εκεί μπαίνει

Επεξ/σία από Dimitrischr629
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Belial είπε

Τελικά αγόρασα κι εγώ τον Morris MDP24400iw . Ενώ από θέμα λειτουργίας κατάφερα να το συνδέσω με wifi και δουλεύει κανονικά δεν μπορώ με τίποτα να δώ τα χρώματα στην πρόσοψη που καθορίζουν το επίπεδο υγρασίας. Υπάχει κάποια ρύθμιση;

Τα υπόλοιπα φωτάκια στο touch είναι ενεργοποιημένα? Μήπως το έχεις σε Sleep mode?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Belial είπε

δεν είναι σε sleep mode το δοκίμασα και το ενεργοποίησα πάλι.

Δοκίμασε και από την εφαρμογή το humidity indicator. Αλλά μάλλον κάποιο θέμα πρέπει να έχει ο δικός σου. Πάρε το support να το αναφέρεις μήπως και υπάρχει κάτι που δεν ξέρουμε και μετά στο μαγαζί που το πήρες για αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μέτρησα την κατανάλωση σε λειτουργία smart του Morris MDP-24400IW, είναι 270W. Όταν κλείσει ο συμπιεστής, με τον ανεμιστήρα +ΙΟΝ +UV είναι στα 27W!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει είναι πρώτη ημέρα λειτουργίας του mdp-24400iw ξεκίνησε με 72% υγρασία σε 3 ώρες είχε πέσει στο 60% και το τελευταίο δίωρο παίζει από 62% μέχρι 59% είναι λογικό;

Επεξ/σία από Dimitrischr629
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και απο μένα!

Η ερώτηση μου είναι για τον Inventor EVA II PRO EP3-WiFi 20L. Τον βρίσκω στο σκρουτζ 230 χονδρικα μαζι με μεταφορικα για Χανια και στο amazon.de 160 με δωρεαν μεταφορικα...κατι μου βρωμαει, ειναι διαφορετικο μοντελο;

 

Για να δειτε και σεις τι λεω:

 

https://www.amazon.de/Inventor-Luftentfeuchter-Wäschetrockner-intelligenter-Energieverbrauch/dp/B07SR9F56P/ref=sr_1_1?language=de_DE&m=ACW3IF4KTVO3F&marketplaceID=A1PA6795UKMFR9&qid=1574769703&s=merchant-items&sr=1-1

 

https://www.skroutz.gr/s/12641395/Inventor-EVA-II-PRO-EP3-WiFi-20L.html?from=account_notifications#specs

 

Σε φαση γλιτώνεις 70 ευρωπουλα δεν ειναι λιγο για να τα φαω σε σουβλακια! :P

 

 

Edit:

Το λεπον ακυρο!!! Δεν ειχα λογκαρει και μου εβγαζε τζαμπα μεταφορικα Λογκαρα στο amazon.de και μου εριξε σφαλιαρα 80 ευρω μεταφορικα...

Επεξ/σία από nikosstv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Belial είπε

Δέν φτιάχνει ούτε από εκεί. θα καλέσω αύριο γιατί είναι μέχρι τις 17:00  ευχαριστώ για τις προτάσεις.  Ισχύει αντικατάσταση;

Πάτα συνεχόμενα το sleep

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Πάτα συνεχόμενα το sleep

Είσαι φοβερός! τελικά αυτό ήταν, το πάτησα 5-6 φορές αλλά από 1-2 δευτερόλεπτα. ήθελε παρατεταμένο πάτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισοτεροι αφυγραντηρες εχουν την εισοδο του αερα στην πλατη. Ποσο πρεπει να απεχει η πλατη απο εναν τοιχο ωστε να λειτουργησει σωστα?

Θεωρητικα για να γινεται αφυγρανση σε ολοκληρο το διαμερισμα ο αφυγραντηρας πρεπει να μπει καπου στην μεση του χωρου? Αν μπει προς το ακρο του διαμερισματος, θα γινεται αφυγρανση παντου ή δυσκολο? (απο πρακτικης αποψης ρωταω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bagdask είπε

Το ξέρω για την εγγύηση της juro απλά σαν μηχανήματα ποιο είναι καλύτερο..Όχι για όλο το σπίτι το θέλω απλά ο μεγαλύτερος που πρέπει να καλύψει είναι το σαλόνι..

Βασικά συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα . Ο Inventor 16 λίτρα είναι και ο juro pro 23 λίτρα . 

Όπως σου είπα :  Για 90 τ.μ πήγαινε σε μεγαλύτερο απο 20Lt . Αν τον θες όμως μόνο για τα 50 τ.μ του σαλονιού τότε ένας 20 λιτρος ίσως και 16λιτρος είναι καλά . 
Δεν έχω καταλάβει αν θες να καλύψεις όλο το σπίτι ή μόνο τα 50 τ.μ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...