Προς το περιεχόμενο

Poco f3 καθόλου σήμα !!!


ASERTON

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 Poco F1 και μετα Poco F3 από τους πρώτους, κανένα θέμα μέχρι τώρα.

Σίγουρα έχουν βγει κάποια θέματα, αλλά μην βγάλουμε και προβληματικό το τηλέφωνο γενικά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/12/2021 στις 9:17 ΠΜ, GATE123 είπε

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι υπάρχουν και μερικές εξαιρέσεις ,όπως καλή ώρα η δική σας.

Βέβαια αυτό θα φανεί στην πορεία.

Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα poco δεν είναι προβληματικά στο μεγαλύτερο μέρος των περιπτώσεων.

Αδερφέ να σε ρωτήσω. Τα xiaomi είναι το ίδιο προβληματικά με τα poco ή εκεί αλλάζει το πράγμα προς το καλό; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2021 στις 8:10 ΜΜ, ASERTON είπε

Καλησπέρα σε όλους

Τον Αύγουστο που μας πέρασε αγόρασα από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων το κινητό Poco f3 6/128 . Η σύνδεση μου είναι Cosmote What's up και μένω στην Θεσσαλονίκη. Στην αρχή δεν το διαπίστωσα μέχρι που με είπε ένας φίλος πως με καλούσε και το είχα κλειστό το κινητό. Υπέθεσα ότι έφταιγε η περιοχή . Μετά νόμιζα ότι έφταιγε η Cosmote . Τέλος μια μέρα εκεί που ήμουν στο κέντρο της πόλης είδα ότι ενώ ξαφνικά είχα 5g σήμα πλήρες χάθηκε ξαφνικά στο πουθενά. Τί βάλε βγάλε τη κάρτα SIM τί επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων τί αλλαγή σε 4g ,3g προτιμώμενο σήμα καμία αλλαγή . Έψαξα λίγο στο διαδίκτυο και βρήκα πως το πρόβλημα αυτό είναι συχνό στο εν λόγο κινητό. Η μόνη λύση που διάβασα και λειτουργεί είναι να βάζεις σε λειτουργία πτήσης το κινητό για τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα και μετά να το επαναφέρεις. Αλλά και πάλι μετά από λίγο ξανά χάνει το σήμα. Επικοινώνησα με email το support της Poco δεν έλαβα απάντηση. Στην infoquest μου είπαν δεν υπάρχει κάποια οδηγία από την εταιρεία. Θα πρέπει να στείλω το κινητό μου στην εταιρεία για έλεγχο... Θα ήθελα τις απόψεις σας στο θέμα αυτό . Ευχαριστώ

να σε ρωτησω . εχεις την miui 12.5? η' την 12.0 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, mpeliaris είπε

Αδερφέ να σε ρωτήσω. Τα xiaomi είναι το ίδιο προβληματικά με τα poco ή εκεί αλλάζει το πράγμα προς το καλό; 

Μέχρι στιγμής στα Xiaomi πάνε καλύτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, GATE123 είπε

Κάνε έναν κόπο και ψάξε λίγο στο Forums να δεις για τα Poco.

Xiaomi έχω/είχα (δες υπογραφή μου) και δεν έχω πρόβλημα με την Miui 

Ένας όμως λόγος που δεν έχω πάρει Poco είναι ότι από την αρχή κάτι δεν μου κολλούσε με τα συγκεκριμένα κινητά.

Εντάξει για τα λεφτά του και για τις δυνατότητες του είναι ότι καλύτερο αλλά μέχρι εκεί.

 

Εγω τουλάχιστον έχω poco και μάλιστα 2 και έχω άποψη και όχι μόνο από γνώμες άλλων, σου καταθέτω την προσωπική μου προφανώς.

Γενικευσες ένα κινητό που όντως είναι vfm, τώρα  τα Poco της Xiaomi είναι,  όσα κινητά έχω μπορώ να σου πω πχ ότι το Poco f1 ακόμα τρέχει με χίλια. Του πετάς και ένα pure Android 12, είχα κομπλέ.

Και μιλάμε για αναβάθμιση το Poco f3, όταν το πιάσεις στα χέρια σου θα καταλάβεις.

Οπότε κατ εμέ, η άποψη σου δεν είναι τεκμηριωμένη, καλά κάνεις και την έχεις, αλλά εδώ είμαστε για να διαφωνούμε πολιτισμένα.

1 ώρα πριν, mpeliaris είπε

Αδερφέ να σε ρωτήσω. Τα xiaomi είναι το ίδιο προβληματικά με τα poco ή εκεί αλλάζει το πράγμα προς το καλό; 

Ορίστε τώρα, ένας άνθρωπος που δεν έχει poco τα βγάζει σκάρτα και συμβουλεύει. 

Καλύτερα να απευθυνθείς σε φόρουμ με poco, δλδ να το έχουν στα χεράκια τους ή αλλιως το YouTube είναι μέγας βοηθός, να δείτε τι κινητό αξίζει και τι όχι.

Υπάρχουν άπειρα reviews.

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zaf_4 είπε

Εγω τουλάχιστον έχω poco και μάλιστα 2 και έχω άποψη και όχι μόνο από γνώμες άλλων, σου καταθέτω την προσωπική μου προφανώς.

Γενικευσες ένα κινητό που όντως είναι vfm, τώρα  τα Poco της Xiaomi είναι,  όσα κινητά έχω μπορώ να σου πω πχ ότι το Poco f1 ακόμα τρέχει με χίλια. Του πετάς και ένα pure Android 12, είχα κομπλέ.

Και μιλάμε για αναβάθμιση το Poco f3, όταν το πιάσεις στα χέρια σου θα καταλάβεις.

Οπότε κατ εμέ, η άποψη σου δεν είναι τεκμηριωμένη, καλά κάνεις και την έχεις, αλλά εδώ είμαστε για να διαφωνούμε πολιτισμένα.

Ορίστε τώρα, ένας άνθρωπος που δεν έχει poco τα βγάζει σκάρτα και συμβουλεύει. 

Καλύτερα να απευθυνθείς σε φόρουμ με poco, δλδ να το έχουν στα χεράκια τους ή αλλιως το YouTube είναι μέγας βοηθός, να δείτε τι κινητό αξίζει και τι όχι.

Υπάρχουν άπειρα reviews.

 

Σιγουρα τα χαρακτηριστικά τους είναι φοβερα αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψουμε ότι έχει βγάλει θέματα με υπερθέρμανσεις κλπ και ειδικά στα 300€ θες κάτι απτοβληματιστο.. όπως και δεν θα δώσω 300€ για realme  που να θέλει gcam  για καλή φωτό αν και σε λειτουργικό μίλια μπροστά από Xiaomi..ίσως πάω σε OnePlus 8 5G..Και στα λέω και γράφω με κινητό Xiaomi mi a3 stock είχε βγάλει σε κάποιους θέματα και αυτό εγώ από τους τυχερούς τπτ αλλά το έχω 1.5 χρόνο το είχα πάρει μεταχειρισμένο 90€ στη πένα δεν μπορώ να έχω απαιτήσει σε αυτά τα λεφτά...!Αλλά επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι δεν μπορώ να δίνω το μισό μηνιατικο και να σκαλισω για gcam και υπερθέρμανσεις κλπ. Και στα λέω εγώ που αν βρω iphone 8  με 100€ ίσως το δοκιμάσω γιατί έχει Καμεράτα σε αυτά τα λεφτά μεταχειρισμένο δεν είχα ποτέ να δω και το λειτουργικό του.Αλλα αν δίνω λεφτά δεν θέλω να έχω το άγχος αν θα μου κάτσει..!Και δεν χρειάζεται να έχεις όλα τα μοντέλα για να έχεις άποψη γιατί υπάρχουν φόρουμ στο YouTube όπως λες έχουν ειπωθεί θέματα σε σειρά poco pro ,και λιγότερα σε f3 θέματα δεν είχαν τόσο σε F1.Αν και το λειτουργικό της χιαομι κακό είχα και κανονικό Xiaomi  τώρα με το στοκ ο Θεός να το κάνει κάπως παλεύετε.. !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kp1 είπε

Σιγουρα τα χαρακτηριστικά τους είναι φοβερα αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψουμε ότι έχει βγάλει θέματα με υπερθέρμανσεις κλπ και ειδικά στα 300€ θες κάτι απτοβληματιστο.. όπως και δεν θα δώσω 300€ για realme  που να θέλει gcam  για καλή φωτό αν και σε λειτουργικό μίλια μπροστά από Xiaomi..ίσως πάω σε OnePlus 8 5G..Και στα λέω και γράφω με κινητό Xiaomi mi a3 stock είχε βγάλει σε κάποιους θέματα και αυτό εγώ από τους τυχερούς τπτ αλλά το έχω 1.5 χρόνο το είχα πάρει μεταχειρισμένο 90€ στη πένα δεν μπορώ να έχω απαιτήσει σε αυτά τα λεφτά...!Αλλά επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι δεν μπορώ να δίνω το μισό μηνιατικο και να σκαλισω για gcam και υπερθέρμανσεις κλπ. Και στα λέω εγώ που αν βρω iphone 8  με 100€ ίσως το δοκιμάσω γιατί έχει Καμεράτα σε αυτά τα λεφτά μεταχειρισμένο δεν είχα ποτέ να δω και το λειτουργικό του.Αλλα αν δίνω λεφτά δεν θέλω να έχω το άγχος αν θα μου κάτσει..!Και δεν χρειάζεται να έχεις όλα τα μοντέλα για να έχεις άποψη γιατί υπάρχουν φόρουμ στο YouTube όπως λες έχουν ειπωθεί θέματα σε σειρά poco pro ,και λιγότερα σε f3 θέματα δεν είχαν τόσο σε F1.Αν και το λειτουργικό της χιαομι κακό είχα και κανονικό Xiaomi  τώρα με το στοκ ο Θεός να το κάνει κάπως παλεύετε.. !

Συμφωνώ ότι διαφωνούμε. Μην πάρεις Poco, δεν σου κάνει καλώς. Αλλά άχρηστα μη τα βγάζεις γιατί μιλάμε για εξαιρετικά κινητά. Και αν τύχει να πιάσεις ένα Poco f3, θα το καταλάβεις.

Θα πρόδιδα την σιαομι ας πούμε, μόνο για ένα one plus.

Εγώ στα 250€ που το πήρα, δεν θα βρεις κανένα άλλο κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά να αξίζει περισσότερο.

Γούστα είναι αυτά, αλλά μόνο σάπιο δεν είναι το κινητό.

Poco f1 3 χρόνια, του έβαλα ότι θες και εκεί ακόμα θηρίο. Πήγα στο f3 για  NFC,5g και amoled. Καλύτερο σε καινούργιο δεν θα βρείς.

Real me το ακούω, αλλά θέλει λίγο καιρό ακόμη για να φθάσει την σιαομι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, zaf_4 είπε

Συμφωνώ ότι διαφωνούμε. Μην πάρεις Poco, δεν σου κάνει καλώς. Αλλά άχρηστα μη τα βγάζεις γιατί μιλάμε για εξαιρετικά κινητά. Και αν τύχει να πιάσεις ένα Poco f3, θα το καταλάβεις.

Θα πρόδιδα την σιαομι ας πούμε, μόνο για ένα one plus.

Εγώ στα 250€ που το πήρα, δεν θα βρεις κανένα άλλο κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά να αξίζει περισσότερο.

Γούστα είναι αυτά, αλλά μόνο σάπιο δεν είναι το κινητό.

Poco f1 3 χρόνια, του έβαλα ότι θες και εκεί ακόμα θηρίο. Πήγα στο f3 για  NFC,5g και amoled. Καλύτερο σε καινούργιο δεν θα βρείς.

Real me το ακούω, αλλά θέλει λίγο καιρό ακόμη για να φθάσει την σιαομι.

Φίλε δεν τα έβγαλα άχρηστα δίνουν πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά είπα όταν έκανε το oneplus 8 5G 300€ το θεωρώ πιο vfm ειδικά από θέμα λειτουργικού...!Δεν είπα ότι δεν είναι καλό είπα ότι έβγαλε κάποια θέματα με την υπερθέρμανση του f3 δηλαδή το αρνείσαι αυτό;Και το poco x3 pro έβγαλε επίσης μερικά άλλα θέματα...Ότι λέω αυτό που το έχουν πει πολλοί κάτοχοι αυτών των μοντέλων δεν είναι κακό νομίζω.Και λέμε όλοι από ότι γνώσεις έχουμε δεν είναι εύκολο να έχουμε όλοι όλα τα κινητά δοκιμασμένα φίλε Όπως θεωρώ το λειτουργικό το miui πιο πολλά bugs από OnePlus , pixel, iphone ,realme..Για λειτουργικό μιλάω..Και φυσικά οι κάμερες στο realme θέλουν δουλειά ακόμα αλλά δείχνουν καλά δείγματα..Όπως είδες είπα και για realme στα 300€ χωρίς ois και όχι με τόσο καλές κάμερες είπα όχι..!Και είπα πιο πάνω τι F1 το poco σκυλί πολύ καλό μοντέλο βγήκε .Δεν έχω κάτι με κάποια μάρκα συγκεκριμένη.

Επεξ/σία από kp1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα είχε πολλά θέματα το Poco. Proximity sensor, φωτεινότητα που αρκετές φορές έπεφτε μόνη της στο μηδέν και δεν έβλεπα τίποτα. Κακή ποιότητα κλήσης δεν με άκουγαν καλά οι συνομιλητές. Μου στελναν μήνυμα σε Messenger , Viber και ερχόταν ειδοποίηση μετά από κάνα 2ωρο. Και αρκετές φορές μου λέγαν ότι σε παίρνανε τηλέφωνο πιο πριν άλλα έλεγε δεν είναι διαθέσιμο ενώ δεν μιλούσα με κάποιον. Πάλι καλά που το είχα πάρει από αμαζον και το γύρισα πίσω και έγινε άμεσα refund.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, zaf_4 είπε

Εγω τουλάχιστον έχω poco και μάλιστα 2 και έχω άποψη και όχι μόνο από γνώμες άλλων, σου καταθέτω την προσωπική μου προφανώς.

Γενικευσες ένα κινητό που όντως είναι vfm, τώρα  τα Poco της Xiaomi είναι,  όσα κινητά έχω μπορώ να σου πω πχ ότι το Poco f1 ακόμα τρέχει με χίλια. Του πετάς και ένα pure Android 12, είχα κομπλέ.

Και μιλάμε για αναβάθμιση το Poco f3, όταν το πιάσεις στα χέρια σου θα καταλάβεις.

Οπότε κατ εμέ, η άποψη σου δεν είναι τεκμηριωμένη, καλά κάνεις και την έχεις, αλλά εδώ είμαστε για να διαφωνούμε πολιτισμένα.

Ορίστε τώρα, ένας άνθρωπος που δεν έχει poco τα βγάζει σκάρτα και συμβουλεύει. 

Καλύτερα να απευθυνθείς σε φόρουμ με poco, δλδ να το έχουν στα χεράκια τους ή αλλιως το YouTube είναι μέγας βοηθός, να δείτε τι κινητό αξίζει και τι όχι.

Υπάρχουν άπειρα reviews.

 

Επειδή δεν έχω poco δεν σημαίνει ότι δεν έχω πιάσει και δεν έχω δουλέψει.

Όπως είπα και πιο πάνω για τα λεφτά του και τις επιδόσεις του είναι ότι καλύτερο αλλά μέχρι εκεί.

Γιατί μέχρι εκει? 

Γιατί μετα από κάποιο χρονικό διάστημα αρχίζουν τα προβλήματα.

Ναι σε άλλους δεν έχουν τύχει προβλήματα ,αυτό δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό που βλέπω έχουν θέματα.

Καλά κάνεις και υποστηρίζεις το κινητό σου επειδή κιόλας δεν έχεις προβλήματα αλλά κοίτα και λίγο το σύνολο.

Το YouTube μην το εμπιστεύεσαι γιατί πλασάρουν τα κινητά των κάθε εταιρειών επειδή τα "παίρνουν".

 

 

9 ώρες πριν, kp1 είπε

Φίλε δεν τα έβγαλα άχρηστα δίνουν πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά είπα όταν έκανε το oneplus 8 5G 300€ το θεωρώ πιο vfm ειδικά από θέμα λειτουργικού...!Δεν είπα ότι δεν είναι καλό είπα ότι έβγαλε κάποια θέματα με την υπερθέρμανση του f3 δηλαδή το αρνείσαι αυτό;Και το poco x3 pro έβγαλε επίσης μερικά άλλα θέματα...Ότι λέω αυτό που το έχουν πει πολλοί κάτοχοι αυτών των μοντέλων δεν είναι κακό νομίζω.Και λέμε όλοι από ότι γνώσεις έχουμε δεν είναι εύκολο να έχουμε όλοι όλα τα κινητά δοκιμασμένα φίλε Όπως θεωρώ το λειτουργικό το miui πιο πολλά bugs από OnePlus , pixel, iphone ,realme..Για λειτουργικό μιλάω..Και φυσικά οι κάμερες στο realme θέλουν δουλειά ακόμα αλλά δείχνουν καλά δείγματα..Όπως είδες είπα και για realme στα 300€ χωρίς ois και όχι με τόσο καλές κάμερες είπα όχι..!Και είπα πιο πάνω τι F1 το poco σκυλί πολύ καλό μοντέλο βγήκε .Δεν έχω κάτι με κάποια μάρκα συγκεκριμένη.

Και τα Xiaomi με την Gcam κάνουν την δουλειά τους γιατί με την Stock είναι και αυτά άστα να πάνε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kp1 είπε

Φίλε δεν τα έβγαλα άχρηστα δίνουν πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά είπα όταν έκανε το oneplus 8 5G 300€ το θεωρώ πιο vfm ειδικά από θέμα λειτουργικού...!Δεν είπα ότι δεν είναι καλό είπα ότι έβγαλε κάποια θέματα με την υπερθέρμανση του f3 δηλαδή το αρνείσαι αυτό;Και το poco x3 pro έβγαλε επίσης μερικά άλλα θέματα...Ότι λέω αυτό που το έχουν πει πολλοί κάτοχοι αυτών των μοντέλων δεν είναι κακό νομίζω.Και λέμε όλοι από ότι γνώσεις έχουμε δεν είναι εύκολο να έχουμε όλοι όλα τα κινητά δοκιμασμένα φίλε Όπως θεωρώ το λειτουργικό το miui πιο πολλά bugs από OnePlus , pixel, iphone ,realme..Για λειτουργικό μιλάω..Και φυσικά οι κάμερες στο realme θέλουν δουλειά ακόμα αλλά δείχνουν καλά δείγματα..Όπως είδες είπα και για realme στα 300€ χωρίς ois και όχι με τόσο καλές κάμερες είπα όχι..!Και είπα πιο πάνω τι F1 το poco σκυλί πολύ καλό μοντέλο βγήκε .Δεν έχω κάτι με κάποια μάρκα συγκεκριμένη.

Καταρχάς, φίλη μπορείς να με αποκαλέσεις, όχι ότι έχει σημασία απλά για να είμαστε πιο ακριβείς. Απλά διαφωνώ με τις γενικότητες. Μου συγκρίνεις το One Plus 8 που είναι κινητό του 2020 και παλαιότερο επεξεργαστή. Οπότε από εμένα είναι όχι. Δεν διαφωνώ ότι το λειτουργικό miui δεν είναι και το καλύτερο. Είναι τι θέλεις, πόσα δίνεις και πως μπορείς να αξιοποιήσεις το κινητό σου. Εδώ ναυαρχίδες έχουν θέματα με υπερθέρμανση, μιλάμε για ένα τίμιο κινητό με εξαιρετικά χαρακτηριστικά.

Εγώ π.χ. που έχω κόλλημα με το "πείραγμα" θα του βάλω αργότερα και ένα lineage OS από XDA και είμαι μια χαρά. Δεν υπάρχει λογισμικό πέρα απ' το pixel που έχει pure android, να μην κάνει το παραμικρό θέμα, γι' αυτό και υπάρχουν τα updates.

Οκ  για μένα θέλουν καιρό ακόμα για να με κερδίσει ένα Real me, δεν με απασχολεί να το συγκρίνω με άλλες μάρκες. Αλλά το σχόλιο μου εξ αρχής ήταν, επειδή είπες ότι είναι μειονότητα τα 2 παιδιά που είπαν ότι δεν έχουν θέμα. Μειονότητα είναι οι συσκευές που είχαν θέματα. Αυτό ήθελα να τονίσω.

Επί του παρόντος, το παιδί που έχει θέμα, εγώ θα δοκίμαζα να περάσω ξανά μια stable rom για να μην μπλέκει με πολλά για να δούμε εάν είναι όντως θέμα software ή hardware.

Δεν έχω να πω τίποτε άλλο, πάνω στο θέμα.. Να' σαι καλά, καλή συνέχεια.

47 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Επειδή δεν έχω poco δεν σημαίνει ότι δεν έχω πιάσει και δεν έχω δουλέψει.

Όπως είπα και πιο πάνω για τα λεφτά του και τις επιδόσεις του είναι ότι καλύτερο αλλά μέχρι εκεί.

Γιατί μέχρι εκει? 

Γιατί μετα από κάποιο χρονικό διάστημα αρχίζουν τα προβλήματα.

Ναι σε άλλους δεν έχουν τύχει προβλήματα ,αυτό δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό που βλέπω έχουν θέματα.

Καλά κάνεις και υποστηρίζεις το κινητό σου επειδή κιόλας δεν έχεις προβλήματα αλλά κοίτα και λίγο το σύνολο.

Το YouTube μην το εμπιστεύεσαι γιατί πλασάρουν τα κινητά των κάθε εταιρειών επειδή τα "παίρνουν".

 

 

Και τα Xiaomi με την Gcam κάνουν την δουλειά τους γιατί με την Stock είναι και αυτά άστα να πάνε. 

"Γιατί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, αρχίζουν τα προβλήματα". Πολύ γενικευμένο, για κάποιον που δεν έχει την συσκευή. Εμένα το θέμα μου είναι όχι να σε πείσω, αλλά να μην λέμε ανακρίβειες. Επειδή και εγώ διαβάζω φόρουμ και ξένα και ελληνικά, έχω μια εμπεριστατωμένη άποψη. Δεν θέλω κανέναν να πείσω να πάρει το poco f3, αλλά μιλάμε για μια συσκευή εξαιρετική.

Και για να σου απαντήσω, το θέμα που ξεκινά με ΟΛΕΣ τις συσκευές είναι γιατί το android γίνεται όλο και πιο απαιτητικό... αυτό το δέχομαι αλλά για οποιαδήποτε μάρκα και όχι συγκεκριμένα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zaf_4 είπε

"Γιατί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, αρχίζουν τα προβλήματα". Πολύ γενικευμένο, για κάποιον που δεν έχει την συσκευή. Εμένα το θέμα μου είναι όχι να σε πείσω, αλλά να μην λέμε ανακρίβειες. Επειδή και εγώ διαβάζω φόρουμ και ξένα και ελληνικά, έχω μια εμπεριστατωμένη άποψη. Δεν θέλω κανέναν να πείσω να πάρει το poco f3, αλλά μιλάμε για μια συσκευή εξαιρετική.

Και για να σου απαντήσω, το θέμα που ξεκινά με ΟΛΕΣ τις συσκευές είναι γιατί το android γίνεται όλο και πιο απαιτητικό... αυτό το δέχομαι αλλά για οποιαδήποτε μάρκα και όχι συγκεκριμένα.

 

Έχεις κολλήσει ότι δεν έχω την συσκευή ενώ σου έχω τονίσει ότι την έχω δουλέψει για κάποιο χρονικό διάστημα.

Ανακρίβειες δεν λέμε αλλά το λένε αρκετοί που έχουν προβλήματα.

Εδώ η ίδια η Xiaomi παραδέχτηκε ότι υπάρχουν προβλήματα (στα Poco)και μάλιστα ζήτησε την βοήθεια των χρηστών.

Εμένα δεν μπορείς να με πείσεις και ούτε πρόκειται γιατί είμαι μέσα στα πράγματα εδώ και 20 χρόνια γιατί έχω και γνωστούς συντάκτες σε site με κινητά και γιουτιουμπερ. Γι'αυτό σου είπα ότι έχω δουλέψει κινητά γιατί έχω πρόσβαση......

Σίγουρα το Android είναι και θα γίνει ποιο απαιτητικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, SOAD1981 είπε

να σε ρωτησω . εχεις την miui 12.5? η' την 12.0 ?

Καλησπέρα την τελευταία stable 12.5.6 έχω ευρωπαϊκή miui

Σήμερα θα παραδώσω τη συσκευή στην infoquest για έλεγχο . Όπως και να έχει θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, zaf_4 είπε

Καταρχάς, φίλη μπορείς να με αποκαλέσεις, όχι ότι έχει σημασία απλά για να είμαστε πιο ακριβείς. Απλά διαφωνώ με τις γενικότητες. Μου συγκρίνεις το One Plus 8 που είναι κινητό του 2020 και παλαιότερο επεξεργαστή. Οπότε από εμένα είναι όχι. Δεν διαφωνώ ότι το λειτουργικό miui δεν είναι και το καλύτερο. Είναι τι θέλεις, πόσα δίνεις και πως μπορείς να αξιοποιήσεις το κινητό σου. Εδώ ναυαρχίδες έχουν θέματα με υπερθέρμανση, μιλάμε για ένα τίμιο κινητό με εξαιρετικά χαρακτηριστικά.

Εγώ π.χ. που έχω κόλλημα με το "πείραγμα" θα του βάλω αργότερα και ένα lineage OS από XDA και είμαι μια χαρά. Δεν υπάρχει λογισμικό πέρα απ' το pixel που έχει pure android, να μην κάνει το παραμικρό θέμα, γι' αυτό και υπάρχουν τα updates.

Οκ  για μένα θέλουν καιρό ακόμα για να με κερδίσει ένα Real me, δεν με απασχολεί να το συγκρίνω με άλλες μάρκες. Αλλά το σχόλιο μου εξ αρχής ήταν, επειδή είπες ότι είναι μειονότητα τα 2 παιδιά που είπαν ότι δεν έχουν θέμα. Μειονότητα είναι οι συσκευές που είχαν θέματα. Αυτό ήθελα να τονίσω.

Επί του παρόντος, το παιδί που έχει θέμα, εγώ θα δοκίμαζα να περάσω ξανά μια stable rom για να μην μπλέκει με πολλά για να δούμε εάν είναι όντως θέμα software ή hardware.

Δεν έχω να πω τίποτε άλλο, πάνω στο θέμα.. Να' σαι καλά, καλή συνέχεια.

"Γιατί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, αρχίζουν τα προβλήματα". Πολύ γενικευμένο, για κάποιον που δεν έχει την συσκευή. Εμένα το θέμα μου είναι όχι να σε πείσω, αλλά να μην λέμε ανακρίβειες. Επειδή και εγώ διαβάζω φόρουμ και ξένα και ελληνικά, έχω μια εμπεριστατωμένη άποψη. Δεν θέλω κανέναν να πείσω να πάρει το poco f3, αλλά μιλάμε για μια συσκευή εξαιρετική.

Και για να σου απαντήσω, το θέμα που ξεκινά με ΟΛΕΣ τις συσκευές είναι γιατί το android γίνεται όλο και πιο απαιτητικό... αυτό το δέχομαι αλλά για οποιαδήποτε μάρκα και όχι συγκεκριμένα.

 

Ο περισσότερος κόσμος δεν ασχολειτε με custom roms κτλ κτλ. Θέλουν ένα κινητό να το βγάζουν από το κουτί να το ανοίγουν και να δουλεύει ρολόι. Στον τομέα αυτό εκτός του pixel   νομίζω Samsung και OnePlus έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά με το λογισμικό τους και τα κινητά στην πλειοψηφία δουλεύουν απροβληματιστα χωρίς εκνευριστικα bugs. 

Βάλε και τα iPhone μέσα ως προς το απροβληματιστο λογισμικό.

 

Επίσης το OnePlus 8 σαφώς είναι καλύτερη επιλογή στα ίδια λεφτά σε σχέση με το Poco F3 και ας είναι πιο παλιό. Snapdragon 865 με Snapdragon 870 μηδαμινές διάφορες σε απόδοση

Επεξ/σία από sakks80
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...