Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία MacBook Pro 16" M1 Max και παραλαβή του αγίου ποτέ...


Stavrialena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/9/2022 στις 1:47 ΠΜ, enlightened είπε

Ρώτησες τα άλλα service, Document και iSystem μήπως κάνουν λιγότερο; Πολύ πιο αξιόπιστοι, γενικά μακρυά από iStorm..

Τελικά το πήγα iSystem μετά από παρότρυνση ενός φίλου μέσω τηλεφωνικού Apple Support. Το πήγα την προηγούμενη Δευτέρα και ενώ υπολόγιζα να κάνει καμιά βδομάδα (λαμβάνοντας υπόψη παλαιότερη εμπειρία μου με Apple Service - Document και επειδή πρόκειται για ενα MacBook που καλά καλά δεν ήρθε ούτε στα χέρια μου στην ώρα του). Παρόλ'αυτά, παιδιά μέσα σε μιαμιση εργάσιμη ήταν έτοιμο 🫢. Σοκ και δέος! Δεν ξέρω τι φάση με το ανταλλακτικό και ήρθε τόσο νωρίς αλλά ήταν εξαιρετικό σαν γεγονός.

Από εκεί και πέρα, βλέποντας το κόστος το κανονικό της αντικατάστασης της οθόνης - εκτός εγγύησης - μαααααλλον θα με κάνει να αγοράσω Apple Care ή γενικά ρε παιδί μου να επεκτείνω την εγγύησή του... 👀


image.jpeg.35e78b627dad7b315213d1b391497d99.jpeg 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 22/1/2022 στις 6:44 ΜΜ, iCyd είπε

Και 'γώ γενικά πάντα ήμουν του σκούρου χρώματος σε όλες τις συσκευές μου. Η αλήθεια είναι πως όταν πήρα το silver, το πήρα γιατί τότε έδινε παράδοση 8-15 μέρες ενώ στο space grey έλεγε κατόπιν παραγγελίας. Αφού έκανα την παραγγελία άρχισα να ψάχνω και να λέω "μήπως έκανα βλακεία; μήπως έπρεπε να πάρω το space grey; " , είδα ότι βιντεο υπήρχε σχετικά με silver vs space grey. Σε όλα τα βιντεο το silver μου καθόταν πιο καλά στο μάτι γιά καποιο λόγο και λεω μένω οπως έχω, old time classic silver. Στην τελική το silver ήρθε όταν έγινε διαθέσιμο και το space grey αλλά και πάλι αν μου έλεγες πάλι να διαλέξω, το silver θα έπαιρνα. Mου έκατσε πολύ στο μάτι ;) 

Εγώ έβαλα και αυτό το cover, γιατί όσο το κοίταζα τόσο φοβόμουν μην το χτυπήσω μιας και το έχω μαζί μου κάθε μέρα. Αν και έχω λίγο τους ενδοιασμούς μου για αυτά τα cover μην γρατζουνήσουν το MacBook στα σημεία που κλιπάρουν.

ΚΑΝΑ ΣΕ ΣΤΙΛ καουτσούκ δεν έχουν βγάλει; Δεν μ'αρέσει η πλαστικούρα. και δεν θέλω και πολύ όγκο. Ίσα ίσα για τις απλές επαφές και γρατζουνιές να υπάρχει κάτι. 16άρι έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα στα παιδιά και καλή χρονιά.

ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΧΑΘΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.

ΜΠΗΚΕ ΤΕΛΕΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ και βρηκα και εγώ Καμμένο πιξελ.

Να υποθέσω οτι τα σερβις εδώ θα ξεχάσουν μέσα τα εργαλεία και να μην το τολμήσω σωστα?

 

IMG_5734.HEICimage.png.5cc902e71e977aa6e8e859f36a31f966.png

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, stavrosv1 είπε

Καλησπέρα στα παιδιά και καλή χρονιά.

ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΧΑΘΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.

ΜΠΗΚΕ ΤΕΛΕΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ και βρηκα και εγώ Καμμένο πιξελ.

Να υποθέσω οτι τα σερβις εδώ θα ξεχάσουν μέσα τα εργαλεία και να μην το τολμήσω σωστα?

 

IMG_5734.HEIC 1.12 MB · 1 download image.png.5cc902e71e977aa6e8e859f36a31f966.png

 

Kάνε ένα backup μέσω time machine και πήγαινέ το στην Τσιμισκή να σου αλλάξουν οθόνη. Αν είναι όντως καμμένο πίξελ και δεν έχει γίνει από χτύπημα, μέσα σε κάποιες μέρες θα στο έχουν αλλάξει. Είσαι εντός εγγύησης ελπίζω, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, enlightened είπε

 

Kάνε ένα backup μέσω time machine και πήγαινέ το στην Τσιμισκή να σου αλλάξουν οθόνη. Αν είναι όντως καμμένο πίξελ και δεν έχει γίνει από χτύπημα, μέσα σε κάποιες μέρες θα στο έχουν αλλάξει. Είσαι εντός εγγύησης ελπίζω, έτσι;

ιουνιο ληγει. Ποιο χτυπημα ρε σα τα ματια μου το προσεχω. δε θελω καν αιστορμ ομως ειναι χασαπηδες φοβαμαι πολυυυυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stavrosv1 είπε

ιουνιο ληγει. Ποιο χτυπημα ρε σα τα ματια μου το προσεχω. δε θελω καν αιστορμ ομως ειναι χασαπηδες φοβαμαι πολυυυυ

Ε τι να σου πω δεν εχεις και αλλη επιλογη στη θεσσαλονικη… εκτος κι αν πας ταξιδι εξωτερικο και μεινεις τουλαχιστον μια βδομαδα να το αφησεις εκει. Η να το στειλεις με κουριερ αθηνα που κι εκει νομιζω ταλαιπωρια ειναι για το μηχανημα μπορει να χαθει κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, enlightened είπε

Ε τι να σου πω δεν εχεις και αλλη επιλογη στη θεσσαλονικη… εκτος κι αν πας ταξιδι εξωτερικο και μεινεις τουλαχιστον μια βδομαδα να το αφησεις εκει. Η να το στειλεις με κουριερ αθηνα που κι εκει νομιζω ταλαιπωρια ειναι για το μηχανημα μπορει να χαθει κλπ

Το ιστορμ με ειπε μου το αλλαζει τζαμπε απευθειας. Ναι αυτο σκεφτομαι και εξωτερικα μεταφορες πανω κατω χειροτερα θα ναι. ΑΧΧΧΧ ΔΡΑΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

19 Γενάρη το πήρα απο το σέρβις. 

Σήμερα βλέπω καμένο πιξελ σε άλλο σημείο 19 Φλεβάρη. 

Καλα Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΕ ΜΕ ΗΘΕΛΕ

57C47B4C-5F5F-4856-B236-F999D7511150.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Είπα να μην δημιουργήσω ολόκληρο θέμα για μια ερώτηση.

Μιας και περιμένω Macbook pro 16 M2 από Γερμανία μήπως έχετε καμια πρόταση για ποιοτική θήκη μεταφοράς/sleeve;

Αν χωράει και καλώδιο/φορτιστή χωρίς να παχαίνει πάρα πολύ ακόμα καλύτερα. Προς δέρμα ή ύφασμα και βασικό να προστατεύει το μακ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2023 στις 12:24 ΜΜ, CarbonFibre είπε

Καλημέρα σε όλους. Είπα να μην δημιουργήσω ολόκληρο θέμα για μια ερώτηση.

Μιας και περιμένω Macbook pro 16 M2 από Γερμανία μήπως έχετε καμια πρόταση για ποιοτική θήκη μεταφοράς/sleeve;

Αν χωράει και καλώδιο/φορτιστή χωρίς να παχαίνει πάρα πολύ ακόμα καλύτερα. Προς δέρμα ή ύφασμα και βασικό να προστατεύει το μακ.

Εγώ έχω μία TomToc που ερχόταν μαζί με πουγκάκι για τα συμπράκαλα και δουλεύει μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...