Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία MacBook Pro 16" M1 Max και παραλαβή του αγίου ποτέ...


Stavrialena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, kostakiss είπε

δε διευκρινιζει καπου για το πληκτρολογιο , εκτος αν μου διαφευγει.

Το αναφέρει στις ερωτήσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, bioentre said:

Το αναφέρει στις ερωτήσεις.

μοιάζει άρα η ιδανική επιλογή για αγορά χωρίς φπα , περιμενω απάντηση και απο qube

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stavrosv1 είπε

Τα ακουω ολα αυτα οποτε λογικα μου λενε οτι εκανα παραγγελια αλλα δεν ασχοληθηκαν ποτε γιατι δεν εχω εξοφλησει; 

Βασικό μοντέλο δεν έχεις παραγγείλει? Που κολλάς πάντως, αν το θες τόσο πολύ και έχει τα χρήματα που θέλει το μαξ πετάξου Πολωνία και πάρε με +200 το πιο  τούρμπο που υπάρχει (αν και όπως έγραψα στέλνουν και με DHL Ελλάδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bioentre είπε

Βασικό μοντέλο δεν έχεις παραγγείλει? Που κολλάς πάντως, αν το θες τόσο πολύ και έχει τα χρήματα που θέλει το μαξ πετάξου Πολωνία και πάρε με +200 το πιο  τούρμπο που υπάρχει (αν και όπως έγραψα στέλνουν και με DHL Ελλάδα)

το μπακαπ ειναι να το παρει φιλος στη γερμανια κ να το φερει η να παω οταν ερθει γτ κανει κ κει κανα μηνα κριμα που δε το κανα τοσο καιρο δε περιμενα θα φτασω 6μηνο. Ισως το κανω στον Μ2 να το παρω αμεσως απο γερμανια του χρονου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, kostakiss είπε

μοιάζει άρα η ιδανική επιλογή για αγορά χωρίς φπα , περιμενω απάντηση και απο qube

και στο qube φέρνουν χωρίς ΦΠΑ, αλλά οκ άμαζον είναι "πιο official" ας πούμε.

Δες τι θα σου πούνε και από qube, μιας και στο qube θα μπορούσαν να σου φέρον και ΒΤΟ με 16 ram αν το επιθυμείς. Και έχεις και το άμαζον σαν μπούσουλα για να παζαρέψεις για ακόμα καλύτερη τιμή, αν τους προτιμήσεις και υπάρχουν περιθώρια και για αυτούς.

Επεξ/σία από bioentre
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2022 στις 12:33 ΜΜ, bioentre είπε

Δεν νομίζω ότι όλα τα υπόλοιπα παρήγγειλαν και δεν ήρθαν. Μάλλον δεν παρήγγειλαν και για αυτό δεν ήρθαν. ΒΤΟ αν πάρεις από istorm θα σου έρθει κανονικά στην ώρα του με βάση apple Ireland. Τώρα βασικά μοντέλα όποιος προλάβει και σιγά δεν καίγονται να παραγγείλουν φαντάζομαι, ας πάρουν σου λέει BTO (μέχρι να τους εμφανιστώ εγώ που τους το έχω χρεώσει 2 μήνες αποθήκη)

Η isystem λογικά παραγγέλνει και αυτή κάποια configurations που πιστεύει ότι θα πουλήσουν (εξού και το μαύρο χρώμα)

Αλλά ποια isystem, ποιο istorm, και ποια isquare???? Με +180 παίρνεις το θηρίο 2ΤΒ/64RAM άμεσα διαθέσιμο.
https://idream.pl/mac/macbook-pro/apple-macbook-pro-16-m1-max-10-core-cpu-32-core-gpu-32gb-2tb-ssd-2021-srebrny.html

Και σε ασημί και στέλνει και Ελλάδα με ένα 20ρικο και αντε γεια με τα ψιλικατζίδικα εδώ πέρα και τον κάθε assistant manager της συμφοράς που μυρίζει και η ανάσα του...

Σόρρυ, αλλά με 4,222€ παίρνεις το 64αρι/2tb από εδώ, με απαλλαγή. Δεν βρίσκω το λόγο να αγοράσω από το iDream.PL. 
Επίσης τα BTO (silver), φαίνονται out of stock από παντού. Το SG, έχει διαθεσιμότητα μόνο online και πουθενά αλλού, σε κανένα κατάστημα. Απίθανο το θεωρώ, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει η διαθεσιμότητα τους. Για παραγγελία το κόβω και αντίστοιχη αναμονή με όλους τους υπόλοιπους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Σόρρυ, αλλά με 4,222€ παίρνεις το 64αρι/2tb από εδώ, με απαλλαγή. Δεν βρίσκω το λόγο να αγοράσω από το iDream.PL. 
Επίσης τα BTO (silver), φαίνονται out of stock από παντού. Το SG, έχει διαθεσιμότητα μόνο online και πουθενά αλλού, σε κανένα κατάστημα. Απίθανο το θεωρώ, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει η διαθεσιμότητα τους. Για παραγγελία το κόβω και αντίστοιχη αναμονή με όλους τους υπόλοιπους. 

Το παιδί περιμένει εδώ και 6 μήνες να του το φέρουν από το istorm, οπότε υπάρχουν σίγουρα πολλοί λόγοι να μην το πάρει από εδώ, σε συνδιασμό με το πόσο άσχημα του έχουν μιλήσει.

Άλλο να μιλάμε για αναμονή 1-2 μήνες και ομαλή επίκοινωνία τόσο με τις πωλήσεις όσο και με το service και άλλο για αυτά τα εκτρώματα που γίνονται στο istorm και την αντιπροσωπεία τους.

Εδώ πάντως ίσως το βρίσκεις και πιο φτηνά αν πας στο Qube ή στο emac eu, οπότε δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις καν με τα ψιλικατζίδικα της infoquest/isquare/acs,.

Και η @Stavrialena είχαν παραγγείλει 2 από την αντιπροσωπεία που δεν ήρθαν ποτέ και απλά τα πήραν από mg manager όμορφα και ωραία χωρίς προκαταβολές και παρατράγουδα.

Επεξ/σία από bioentre
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, bioentre είπε

Το παιδί περιμένει εδώ και 6 μήνες να του το φέρουν από το istorm, οπότε υπάρχουν σίγουρα πολλοί λόγοι να μην το πάρει από εδώ, σε συνδιασμό με το πόσο άσχημα του έχουν μιλήσει.

Άλλο να μιλάμε για αναμονή 1-2 μήνες και ομαλή επίκοινωνία τόσο με τις πωλήσεις όσο και με το service και άλλο για αυτά τα εκτρώματα που γίνονται στο istorm και την αντιπροσωπεία τους.

Εδώ πάντως ίσως το βρίσκεις και πιο φτηνά αν πας στο Qube ή στο emac eu, οπότε δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις καν με τα ψιλικατζίδικα της infoquest/isquare/acs,.

Και η @Stavrialena είχαν παραγγείλει 2 από την αντιπροσωπεία που δεν ήρθαν ποτέ και απλά τα πήραν από mg manager όμορφα και ωραία χωρίς προκαταβολές και παρατράγουδα.

στο Document πάντως μου ξηγήθηκε πολύ σπαθί ο ιδιοκτήτης κ ας μην ήρθε ποτέ το λάτποπ. Καμια σχεση με το υφάκι του αιστορμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, bioentre είπε

Το παιδί περιμένει εδώ και 6 μήνες να του το φέρουν από το istorm, οπότε υπάρχουν σίγουρα πολλοί λόγοι να μην το πάρει από εδώ, σε συνδιασμό με το πόσο άσχημα του έχουν μιλήσει.

Άλλο να μιλάμε για αναμονή 1-2 μήνες και ομαλή επίκοινωνία τόσο με τις πωλήσεις όσο και με το service και άλλο για αυτά τα εκτρώματα που γίνονται στο istorm και την αντιπροσωπεία τους.

Εδώ πάντως ίσως το βρίσκεις και πιο φτηνά αν πας στο Qube ή στο emac eu, οπότε δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις καν με τα ψιλικατζίδικα της infoquest/isquare/acs,.

Και η @Stavrialena είχαν παραγγείλει 2 από την αντιπροσωπεία που δεν ήρθαν ποτέ και απλά τα πήραν από mg manager όμορφα και ωραία χωρίς προκαταβολές και παρατράγουδα.

Τι να πω, δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα μαζί τους, πόσο μάλλον τις αναμονές που βλέπω εδώ. Ίσως στο μέλλον αφού την πάθω και εγώ, να αναθεωρήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Τι να πω, δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα μαζί τους, πόσο μάλλον τις αναμονές που βλέπω εδώ. Ίσως στο μέλλον αφού την πάθω και εγώ, να αναθεωρήσω.

Δεν ειναι μωρε η αναμονη μονο που ισως ειναι το μονο που δε φταίνε. Είναι το ολο υφος τους. Η αδιαφορια στο ματι, η χαλια εξυπηρετηση, ο τονος της φωνης το υφακι η αγενεια απο μανατζερ. Απο μενα ειναι οχι πλεον.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με συγχωρειτε για το οφφ τοπικ , αλλα ισως βοηθηθουν και αλλοι χρηστες.

 

ποια ειναι το must have accesories εκτος απο το type c hub και ίσως και θηκη προστασίας για ενα macbook νεας γενιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/4/2022 στις 5:49 ΜΜ, kostakiss είπε

με συγχωρειτε για το οφφ τοπικ , αλλα ισως βοηθηθουν και αλλοι χρηστες.

 

ποια ειναι το must have accesories εκτος απο το type c hub και ίσως και θηκη προστασίας για ενα macbook νεας γενιας?

Δεν είναι σωστό topic για να γίνουν τέτοιες προτάσεις εδώ. Άνοιξε νέο. 
Επίσης τίποτα από αυτά δεν είναι must have

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2022 στις 5:31 ΜΜ, M A T R I X είπε

Σόρρυ, αλλά με 4,222€ παίρνεις το 64αρι/2tb από εδώ, με απαλλαγή. Δεν βρίσκω το λόγο να αγοράσω από το iDream.PL. 
Επίσης τα BTO (silver), φαίνονται out of stock από παντού. Το SG, έχει διαθεσιμότητα μόνο online και πουθενά αλλού, σε κανένα κατάστημα. Απίθανο το θεωρώ, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει η διαθεσιμότητα τους. Για παραγγελία το κόβω και αντίστοιχη αναμονή με όλους τους υπόλοιπους. 

Και από κει μπορείς να το πάρεις με απαλλαγή... Οπότε δεν είναι σωστή η σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...