Προς το περιεχόμενο

Αξεσουάρ για τις κονσόλες. Μπαταρίες/κάρτες μνήμης/θήκες/καλώδια κλπ.


Mr_Terror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

1)Για μπαταρίες για xbox controller μιλάμε,αρα το παράδειγμα σου των αυτοκινήτων είναι τέρμα άστοχο.

2)Το ρητό που αναφέρεις έχει μια δόση αλήθειας,αλλά δεν ισχύει παντού.

Και επειδή είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχεις ψάξει τι ρόλο βαράνε οι μπαταρίες από Ikea,ίσως θα ήταν καλό να αναθεωρήσεις εσύ και πολλοί άλλοι για τα χρήματα που δίνετε ενώ δεν χρειάζεται,ειδικά όσοι προτείνουν τις γνωστές eneloop λες και δεν υπάρχουν άλλες εναλλακτικές

 

η μια μπαταρια με την άλλη απλα δεν συγκρίνεται.  η εφαρμογη ειναι όντως απλή αλλα ενδέχεται να υπάρχουν καποια σημαντικα πλεονεκτήματα οπως το οτι οι λιθιου θα έχει καλυτερη διατήρηση χωρητικότητας απο τις νικελίου. π.χ. το άφησα και δεν έπαιξα για 1-2 εβδομάδες και το επίπεδο φόρτισης έπεσε μονο 1 με 2%.

δεν εμπιστεύομαι την ποιότητα ikea ειδικά στις μπαταρίες οταν η ιδια η ikea δεν ειναι ο κατασκευαστής και δεν μπορεί να διασφαλίσει οτι η ποιότητα θα ειναι σταθερη όπως π.χ. των μπαταριών του test που έβαλες.

Επεξ/σία από beez
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το test που έβαλα δείχνει ότι όλες οι μπαταρίες made in japan αποδίδουν overall πολύ καλα,και made in japan είναι και του ikea και της Amazon. Και έστω ότι σε βάθος χρόνου χάσουν λίγο παρααπάνω την απόδοση τους,για μπαταρίες των 4ευρώ μιλάμε δηλαδή 5φορές φθηνότερα από αυτές που ανέφερες,που άσε που δεν είναι καθόλου πρακτική η φόρτιση με καλώδιο.

Κοινώς στα ίδια λεφτά με τις πιο πίσω μπαταρίες,αγοράζεις σε βάθος χρόνου 5 4άδες,που φυσικά μιλάμε για τεράστια διαφορά υπέρ σε σχέση με τις πιο πίσω baseus.

Για χρήση xbox controller συγκεκριμένα ή για ρολόγια/τηλεκοντρολ κλπ μιλάμε, αρα η χαμηλότερη τιμή/value μας ενδιαφέρει πάνω από όλα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μπαταριες που ειχε μεσα το Xbox ηταν κατι αλκαλικες Duracell.Με 3-4 ωρες την μερα Just Cause 4 κρατησαν 6-7 μερες.Επειδη δεν φανταστηκα οτι θα κραταγαν τοσο λιγο (το controller του 360 που εχω για το pc με τις μπαταριες του Lidl περναω 20 μερες ανετα,αυτο ειναι μπαταριορουφηχτρα) δεν παρηγγειλα τις Eneloop και πηγα στο σoυπερμαρκετ εδω στο χωριο και πηρα απλες αλκαλικες Panasonic να κανω την δουλεια μου μεχρι να ερθουν οι επαναφορτιζομενες.Απο το Σαββατο με 5+ ωρες τη μερα παιχνιδι,πριν λιγο που το εκλεισα εχουν πεσει ελαχιστα.Ψιλομαπα μου φανηκαν οι Duracell που εχουν και τεραστιο ονομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα αυτά εδώ τα ακουστικά για το xbox series s.

https://www.public.gr/product/akoystika-kefalis-steelseries-arctis-1-mayra/prod10804962pp/

Πολύ καλά.

Να δοκιμάσω και κάποιο άλλο setting στα headset settings του xbox πέρα από το uncompressed stereo;

Εχει άλλα 3 αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, skiabox είπε

Πήρα αυτά εδώ τα ακουστικά για το xbox series s.

https://www.public.gr/product/akoystika-kefalis-steelseries-arctis-1-mayra/prod10804962pp/

Πολύ καλά.

Να δοκιμάσω και κάποιο άλλο setting στα headset settings του xbox πέρα από το uncompressed stereo;

Εχει άλλα 3 αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

Αγοραζεις dolby atmos χτες η καλυτερη τεχνολογια που εχει το χβοχ αυτη τη στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tesla22 είπε

Αγοραζεις dolby atmos χτες η καλυτερη τεχνολογια που εχει το χβοχ αυτη τη στιγμη

Το υποστηρίζουν τα ακουστικά αυτά που αγόρασα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Πήρα αυτά εδώ τα ακουστικά για το xbox series s.

https://www.public.gr/product/akoystika-kefalis-steelseries-arctis-1-mayra/prod10804962pp/

Πολύ καλά.

Να δοκιμάσω και κάποιο άλλο setting στα headset settings του xbox πέρα από το uncompressed stereo;

Εχει άλλα 3 αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

Εδωσες τοσα λεφτα για ακουστικα,δεν επαιρνες τα official για το XBOX που ειναι και φθηνοτερα,εχουν υποστηριξη για Dolby Atmos και DTS Headphone:X και ηταν και φθηνοτερα?Ειναι compatible με την τεχνολογια ηχου του PS5,οχι με τα seiries.Πολυ καλα ακουστικα απλα οχι η καλυτερη επιλογη για το xbox.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Εδωσες τοσα λεφτα για ακουστικα,δεν επαιρνες τα official για το XBOX που ειναι και φθηνοτερα,εχουν υποστηριξη για Dolby Atmos και DTS Headphone:X και ηταν και φθηνοτερα?Ειναι compatible με την τεχνολογια ηχου του PS5,οχι με τα seiries.Πολυ καλα ακουστικα απλα οχι η καλυτερη επιλογη για το xbox.

Φίλε έτσι όπως είναι η αγορά απλά παίρνεις ότι βρεις μπροστά σου.

Οποιαδήποτε άλλη επιλογή μπορεί να πάρει μήνες να φθάσει σπίτι σου.

Ειδικά τα microsoft σε ράφι μαγαζιού έχουν να μπουν τουλάχιστον ένα χρόνο και πάμε για τον δεύτερο.

Update: Όλα κομπλέ

spacer.png

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skiabox είπε

Φίλε έτσι όπως είναι η αγορά απλά παίρνεις ότι βρεις μπροστά σου.

Οποιαδήποτε άλλη επιλογή μπορεί να πάρει μήνες να φθάσει σπίτι σου.

Ειδικά τα microsoft σε ράφι μαγαζιού έχουν να μπουν τουλάχιστον ένα χρόνο και πάμε για τον δεύτερο.

Κωτσος και Πλαισιο τα εχουν για αμεσα διαθεσιμα,δεν ειμαι σιγουρος βεβαια.Τεσπα,δικιο εχεις,ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα οτι βρισκεις παιρνεις,απλα επειδη ειναι πολλα τα λεφτα για ακουστικα,καλο ειναι να το εψαχνες λιγο.Τωρα οτι και να λεμε δεν εχει νοημα απο την στιγμη που τα εχεις ηδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Κωτσος και Πλαισιο τα εχουν για αμεσα διαθεσιμα,δεν ειμαι σιγουρος βεβαια.Τεσπα,δικιο εχεις,ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα οτι βρισκεις παιρνεις,απλα επειδη ειναι πολλα τα λεφτα για ακουστικα,καλο ειναι να το εψαχνες λιγο.Τωρα οτι και να λεμε δεν εχει νοημα απο την στιγμη που τα εχεις ηδη.

Επίσης μιλάμε για 20 ευρώ διαφορά όχι για κανένα μηνιάτικο.

ΛΟΛ

btw είμαι και casual player οπότε σιγά μην κάνω και έρευνα αγοράς για τα ακουστικά.

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοω την μεταξυ τους διαφορα,εδωσες 100+ € και πηρες ακουστικα που δεν υποστηριζουν τις τεχνολογιες ηχου της κονσολας.Υποστηριζουν ομως Tempest 3D AudioTech,τεχνολογια ηχου που υποστιριζει το PS5 ενω εσυ εχεις Series S,LOL

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LouCi4er είπε

Δεν εννοω την μεταξυ τους διαφορα,εδωσες 100+ € και πηρες ακουστικα που δεν υποστηριζουν τις τεχνολογιες ηχου της κονσολας.Υποστηριζουν ομως Tempest 3D AudioTech,τεχνολογια ηχου που υποστιριζει το PS5 ενω εσυ εχεις Series S,LOL

 

Τα updates τα βλέπεις;

Μια χαρά υποστηρίζει dolby atmos.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτον τα ακουστικα του παιδιου ειναι μια χαρα πολυ καλυτερα απο φτηνοκατασκευες pulse kai xbox  και δευτερον το ατμος υποστηριζει τα παντα ακομα και ψειρες του μισου ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/12/2021 στις 12:48 ΠΜ, tesla22 είπε

πρωτον τα ακουστικα του παιδιου ειναι μια χαρα πολυ καλυτερα απο φτηνοκατασκευες pulse kai xbox  και δευτερον το ατμος υποστηριζει τα παντα ακομα και ψειρες του μισου ευρω

αυτό δεν το κατάλαβα, δεν χρειάζεται υποστήριξη μέσω hardware το ατμος? 

εγω έχω μια ηχομπαρα που υποστηρίζει απλό Dolby, dts θα μπορώ να εχω και ατμος στο Xbox?

 

edit: τώρα που το έψαξα λίγο βλέπω ότι το λογισμικό είναι μόνο για ακουστικα και δουλεύει σε ολα τα ακουστικά.

οπότε για ηχεία , ηχομπαρα κλπ δεν γίνεται κατι παρόμοιο έτσι;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...