Προς το περιεχόμενο

Αξεσουάρ για τις κονσόλες. Μπαταρίες/κάρτες μνήμης/θήκες/καλώδια κλπ.


Mr_Terror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα πρόσφατα ένα 8Bitdo Mobile Gaming Clip for Xbox controller, πιο πολύ για να το δοκιμάσω εγώ και τα παιδιά για streaming του xbox στο κινητό ή και για retro gaming. Πρώτη φορά ασχολούμαι με κάτι τέτοιο και η αλήθεια είναι η εμπειρία δεν με βόλεψε καθόλου.

Εννοείται ότι δεν έχω σκοπό να δώσω χρήματα για to kishi ή άλλο επώνυμο ενσύρματο ή ασυρματο gamepad γιατί η χρήση θα είναι ελάχιστη, ψάχνοντας όμως έπεσα πάνω σε κάτι post στο reddit που έκαναν αναφορά σε ένα bt gamepad με το όνομα BSP D3, D6, D7 και τώρα βλέπω ότι υπάρχει και D8 με Hall Effect. Τα σχόλια στο reddit και το youtube είναι θετικά ειδικά για την τιμή τους που λένε ότι είναι κάτω απο 20$. Τα links που βρίσκω κυρίως από ali και ελάχιστα από amazon δεν οδηγούν πουθενά, και με αναζήτηση BSP δεν βγαίνει κάτι. Καταλαβαίνω ότι πρόκειται για κάποιο OEM προιόν που κυκλοφορεί με διαφορετικά ονόματα , κάνω λάθος?

έχει ασχοληθεί κανείς? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/1/2024 στις 1:58 ΜΜ, BillT είπε

Τα links που βρίσκω κυρίως από ali και ελάχιστα από amazon δεν οδηγούν πουθενά, και με αναζήτηση BSP δεν βγαίνει κάτι. Καταλαβαίνω ότι πρόκειται για κάποιο OEM προιόν που κυκλοφορεί με διαφορετικά ονόματα , κάνω λάθος?

έχει ασχοληθεί κανείς? 

Δεν έχω ιδέα από τα συγκεκριμένα, αλλά μάλλον αναφέρεσαι σε αυτό???

image.png.c200e31eaab070f8d717e9867bca7e4d.png

Και σε skroutz/bestprice εμφανίζει αυτά

https://www.skroutz.gr/s/39872043/BSP-D5-Asyrmato-Gamepad-gia-Android-Mayro.html

https://www.bestprice.gr/item/2158149606/oem-bsp-d5-wireless-controller-black.html?qo=bsp+controller&from=search-single

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου πραγματικά δεν ξέρω πως γίνεται αυτό, αλλά μέχρι τη μέρα που πόσταρα εδώ ήταν σαν να έμπαινα στο ali με vpn Βόρειας Κορέας. Δεν έβγαινε τίποτα ή για να ακριβολογώ δεν έβγαινε κάτι που να γράφει στην περιγραφή BSP. Έβρισκα κάτι D3 αλλά χωρίς brand και τιμές αρκετά υψηλότερες. Όσο για το skroutz, σε αναζήτηση "bsp" επειδή δεν έβγαινε κάτι στις προτεινόμενες κατηγορίες, δεν έψαξα στο δέντρο αριστερά. Σήμερα όλα μια χαρά.

Και τώρα που τα βρήκαμε, τι λέτε αξίζει τα 25 ευρώ το D8 ή τα 13 το D3 + τον 1 μήνα αναμονής από aliexpress? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν πρεπει να ρωτησω εδω, αλλα η tv μου έχουν η μια 1 θύρα hdmi 2.1 και του δωματίου 2 θύρες hdmi 2.1, έχουμε υπ'οψιν κανένα αξιόπιστο και αν γίνεται οικονομικό switch για hdmi 2.1.Να βάλω το ps5 και το xbox δηλαδή και να είναι και τα 2 σε 1 θύρα και να παίζουν 4k 120fps (λέμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, παρέλαβα σήμερα 10 μέρες νωρίτερα απ΄ότι το περίμενα το BSP D8 από Ali Express. Μια χαρά προσεγμένη συσκευασία και ευτυχώς καθόλου ταλαιπωρημένη από τη μεταφορά. Το controller δείχνει πραγματικά μια χαρά, ειδικά για την χαλαρή χρήση που το θέλω εγώ και ειδικά για τα 23,50 που μου στοίχισε. Θέλει βέβαια να το συνηθίσω λίγο γιατί δεν έχω ξαναπιάσει τέτοιου τύπου controller στα χέρια μου, αλλά λίγο που δοκίμασα να κάνω stream το xbox ήταν μια χαρά.

Δεν θα πω περισσότερα, εξάλλου έχει κάνει παρουσίαση ο ETA Prime που όσο να ναι είναι πιο ειδικός από μένα

Βάζω και μερικές φωτό ενδεικτικά

https://imgur.com/a/wUfN52S

Φυσικά έχει βγει ήδη το D9 που που έχει και πλήκτρα πίσω, θυμίζει λίγο εμφανισιακά το ps5 portal και έχει μεγαλύτερο άνοιγμα για ακόμα μεγαλύτερα tablet...

https://www.aliexpress.com/item/1005006413366609.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.55fd6ca9957ilN&algo_pvid=a1d2f82f-2b71-44fe-9338-9632ee512481&algo_exp_id=a1d2f82f-2b71-44fe-9338-9632ee512481-0&pdp_npi=4%40dis!EUR!47.41!45.04!!!359.70!341.71!%402103010c17081017145864080e2132!12000037076955962!sea!GR!791630642!&curPageLogUid=Noh5RghGXHDM&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

Επεξ/σία από BillT
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Φιλος που εχει series X και ps5 θελει να παρει ηχομπαρα.Επειδη δεν κατεχω πολυ το θεμα ηχου εχετε να προτεινετε τι αξιζει να παρει μεχρι 250 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα δοκιμάσει παλιά 1 προέκταση usb και την είχα συνδέσει στο γνήσιο καλώδιο και με το χειριστήριο του PS4, λειτουργούσε και φόρτιζε κανονικά, αλλά σε κάποιο σημείο χάλασε και σταμάτησε να κάνει επαφή.Ισχύει ακόμα;Δηλαδή είναι συμβατό;

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...