Προς το περιεχόμενο

Αξεσουάρ για τις κονσόλες. Μπαταρίες/κάρτες μνήμης/θήκες/καλώδια κλπ.


Mr_Terror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, privateer είπε

Ενσωματωμένη σημαίνει πως κάποια στιγμή θα τα φτύσει η μπαταρία και πάει για πέταμα όλο το χειριστήριο. Κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει με αυτά του χβοχ. Έτσι εκμεταλλεύεται και την συμβατότητα με τα πάλια χειριστήρια του χβοχ ονε τα οποία αν ήταν με ενσωματωμένη μάλλον τώρα θα ήταν για πέταμα. 

Εμπειρικά μιλώντας, τα μοχλουδάκια/κουμπιά χαλάνε πολύ πριν τα φτύσει η μπαταρία (με normal χρήση). Τουλάχιστον στο DS4. Μακάρι να κρατήσουν περισσότερο αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, privateer είπε

Ενσωματωμένη σημαίνει πως κάποια στιγμή θα τα φτύσει η μπαταρία και πάει για πέταμα όλο το χειριστήριο. Κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει με αυτά του χβοχ. Έτσι εκμεταλλεύεται και την συμβατότητα με τα πάλια χειριστήρια του χβοχ ονε τα οποία αν ήταν με ενσωματωμένη μάλλον τώρα θα ήταν για πέταμα. 

Η μπαταρία αλλάζει,κουμπωτο με φις στην πλακέτα είναι,δεν είναι πρόβλημα αυτό, συνεπώς δεν πετάς το χειριστήριο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Εμπειρικά μιλώντας, τα μοχλουδάκια/κουμπιά χαλάνε πολύ πριν τα φτύσει η μπαταρία (με normal χρήση). Τουλάχιστον στο DS4. Μακάρι να κρατήσουν περισσότερο αυτά!

μην ανχωνεσαι δεν χαλάνε τόσο εύκολα μόνο τα Elite controller βγάζουν προβλήματα συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mikele13- said:

Η μπαταρία αλλάζει,κουμπωτο με φις στην πλακέτα είναι,δεν είναι πρόβλημα αυτό, συνεπώς δεν πετάς το χειριστήριο.

ενας λογος που παιρνουμε την κονσολα ειναι και για τα plug and play χαρακτηριστικα της. Τωρα αν ειναι να μπω στην διαδικασια να ανοιγω χειριστηριο καπου δεν μου καθετε καλα. Ιδιως οταν μιλαμε για μια μπαταρια οπως αυτη του dualsense που κραταει σχετικα λιγο.

 

1 hour ago, DiAvOl said:

Εμπειρικά μιλώντας, τα μοχλουδάκια/κουμπιά χαλάνε πολύ πριν τα φτύσει η μπαταρία (με normal χρήση). Τουλάχιστον στο DS4. Μακάρι να κρατήσουν περισσότερο αυτά!

Εχω δυο χειριστηρια απο το χβοχ ονε (5 χρονια) ακομη μια χαρα ειναι. Και ειναι τα βασικα που χρησιμοποιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια πρόταση για wireless headphones συγκεκριμένα για το Xbox (series X) ; Αυτά κάνουν δουλειά λέτε;

https://www.razer.com/console-headsets/razer-kaira-for-xbox/RZ04-03480100-R3U1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, DiAvOl said:

Κάποια πρόταση για wireless headphones συγκεκριμένα για το Xbox (series X) ; Αυτά κάνουν δουλειά λέτε;

https://www.razer.com/console-headsets/razer-kaira-for-xbox/RZ04-03480100-R3U1

μπα μακρια απο razer/turtle beach.

δες αυτο που πηρα πριν κανα μηνα.

https://www.skroutz.gr/s/25437514/Corsair-HS75-XB-Ασύρματο-Over-Ear-Gaming-Headset-USB.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, privateer είπε

ενας λογος που παιρνουμε την κονσολα ειναι και για τα plug and play χαρακτηριστικα της. Τωρα αν ειναι να μπω στην διαδικασια να ανοιγω χειριστηριο καπου δεν μου καθετε καλα. Ιδιως οταν μιλαμε για μια μπαταρια οπως αυτη του dualsense που κραταει σχετικα λιγο.

 

Εχω δυο χειριστηρια απο το χβοχ ονε (5 χρονια) ακομη μια χαρα ειναι. Και ειναι τα βασικα που χρησιμοποιω.

Τόσα χρόνια από εποχής ps4,μην πω και ps3, σπάνια έχει επιχειρήσει κάποιος να αλλάξει μπαταρία γιατί έχει χαλάσει... Άντε να πω ένα 10% που την έχει αλλάξει.

Δεν νομίζω ότι είναι λόγος αυτός να μην πάρει κάποιος PS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, music_lover είπε

Σχετικά με τις μπαταρίες. Έχεις 2 dualsense. Ένα παίζεις, ένα φορτισμένο στην βάση του. Τελειώνει το πρώτο, το βάζεις στην βάση, παίρνεις το δεύτερο. Problem solved.

Για το ποιο κάθεται καλύτερα στο χέρι είναι προσωπική προτίμηση. Έχοντας και τα δύο, προτιμώ σαν αίσθηση στο χέρι το dualsense. Εργονομικά όμως προτιμώ του Xbox γιατί έχει τους αναλογικούς μοχλούς ασύμμετρα.

Ναι αλλα αν εχεις ενα κοντρολερ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, malias4 είπε

Ναι αλλα αν εχεις ενα κοντρολερ; 

Την έκατσες.. πρέπει να φροντίζεις να είναι πάντα φορτισμένο και να μην παίζεις πολλές ώρες. Πόσες ώρες την ημέρα παίζεις εσύ? Εγώ 1, το πολύ 1 μισή, παρόλαυτα έχω 3 χειριστήρια Series X και 2 PS5..λεφτά υπάρχουν χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Την έκατσες.. πρέπει να φροντίζεις να είναι πάντα φορτισμένο και να μην παίζεις πολλές ώρες. Πόσες ώρες την ημέρα παίζεις εσύ? Εγώ 1, το πολύ 1 μισή, παρόλαυτα έχω 3 χειριστήρια Series X και 2 PS5..λεφτά υπάρχουν χαχα

Βρε 2 εχω εγω στο sX αλλα λεμε αν εχεις δεν βολευει με τις βασεις φορτισης. Γιαυτο προτεινω φορτιστη με επαναφορτιζομενες ! Πολυ πιο ευκολη κ φτηνη λυση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα ετσι μου φαινεται,επαναφορτιζομενες μπαταριες και φορτιστη ειναι πιο βολικο.Εγω πηρα 8 LADDA και εναν φορτιστη και ξεμπερδεψα για παντα.Μερα νυχτα να παιζω δεν υπαρχει περιπτωση να μεινω ουτε δευτερολεπτο.Βασικα την μια τετραδα δεν την ανοιξα καν,δεν χρειαστηκε.Με 3 ωρες την μερα κρατανε περιπου μια εβδομαδα.Πραγματικα δεν τελειωνουν με τιποτα.Εχω ενα χειριστηριο οποτε βασεις φορτισης δεν θα με βολευαν πιστευω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Κάποια πρόταση για wireless headphones συγκεκριμένα για το Xbox (series X) ; Αυτά κάνουν δουλειά λέτε;

https://www.razer.com/console-headsets/razer-kaira-for-xbox/RZ04-03480100-R3U1

βλέπω ότι έχεις ανχωθει με το controller, νομίζω φαίνεται περισσότερο επειδή λειτουργεί μέσω Bluetooth 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ICE-T είπε

βλέπω ότι έχεις ανχωθει με το controller, νομίζω φαίνεται περισσότερο επειδή λειτουργεί μέσω Bluetooth 

ναι δυστυχώς μου έβγαλε ένα πρόβλημα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

ναι δυστυχώς μου έβγαλε ένα πρόβλημα 

 

ναι το διάβασα, έχει λίγο χαμηλότερο τον μηχανισμό μάλλον και φαίνεται δεν κάνει άμεσα register μαζί με το Bluetooth φαίνεται περισσότερο άλλοι έχουν στο Y ,δεν χρησιμοποιώ ασύρματο ούτε Bluetooth εδώ και πολλά χρόνια γιατί αντιλαμβάνεσαι την καθυστέρηση ακόμη και στα ps controller γενικώς,το quality control στα χειριστήρια και στις 2 κονσόλες δεν ήταν το καλύτερο .

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...