Προς το περιεχόμενο

Halo TV Series [2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 260
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Judge Dredd, Iron Man, Spider-Man, Batman. Ειναι σαν να υπαρχει ενας αορατος κανονας στο HW, οτι ο ηθοποιος πρεπει να δειξει το προσωπο του στην πρωτη ευκαιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετα καλυτερο απο οτι το περιμενα. αξιοπρεπες, αλλα θα πρεπει να αρχιζει να προχωραει την ιστορια του πιο γρηγορα.

κομματια των επεισοδιων αφηνουν την αισθηση του filler.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Τουλάχιστον εδώ είχαμε και τον Urban που δεν το έβγαζε.

Μην ξεχνάς τον Hardy, ότι ρόλος υπάρχει που δείχνει ελάχιστα το πρόσωπο του τον θέλει. :P Btw δεν είμαι fan του game και η σειρά δεν βλέπετε. Δεν μπορώ καν να φανταστώ για αυτούς που έχουν παίξει και διαβάσει Halo. Νομίζω το hollywood έχει βάλει στοίχημα αν μπορεί να αγοράσει όλα τα δικαιώματα από τα games ώστε να κάνει κάκιστες ταινίες και σειρές.

Δεκαετίες μετά το Mortal Kombat, Super Mario και Street Fighter και ακόμα μια ταινία η μια σειρά που να είναι παρα πολύ καλή δεν υπάρχει (πέρα από Arcane/Invicible). Δηλαδή...fo hollywood.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειναι μονο τα παιχνιδια. γενικα οτι προερχεται απο αλλες πηγες, το εχουν χαντακωσει, δες Star Trek, Bobba Fett, Witcher, HE-MAN, λιαν συντομως LOTR και Sandman.

εχτες το youtube ετυχε και μου βγαλε σκηνες απο το Preacher, το οποιο δεν εχω δει, διοτι το κομιξ ειναι απο τα αγαπημενα μου και ηξερα οτι το ειχανε μπασταρδεψει. τις ειδα απο περιεργεια, μηπως ειχα αδικησει την σειρα. εφριξα. Kαλα για το The Boys, παλι απο τους ιδιους παραγωγους, δεν σχολιαζω καν.

that being said, οσο κακες προσαρμογες και να ειναι οι σειρες/ταινιες βασισμενες σε παιχνιδια, ελπιζω να συνεχισουν να ειναι επιτυχημενες, ωστε το HW να εξακολουθει να επενδυει σε αυτα. οποτε καποια στιγμη, θα βγει και κατι πολυ δυατο, το οποιο θα ευχαριστησει και φανς, και το ασχετο κοινο και κριτικους.

υγ. ξεχασα την Arcane που εκανε ηδη αυτο που λεω, αλλα εκεινο ηταν animation. 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, KilliK είπε

Kαλα για το The Boys, παλι απο τους ιδιους παραγωγους, δεν σχολιαζω καν.

Κάτσε το the Boys, τουλάχιστον η πρώτη season ήταν παρα πολύ καλή, βασικά δεν είχα ιδέα ότι ήταν comic. Το μοναδικό πράγμα από comic/games που μου έκανε εντύπωση πρόσφατα ήταν το Invincible και το Arcane. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι είναι τα μοναδικά ever που θα πρότεινα σε κάποιον να δει. Και τα δυο ήταν καταπληκτικά imho οποτε λάθος και το σχόλιο μου παραπάνω, αλλα μιλάμε για anime.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Τουλάχιστον εδώ είχαμε και τον Urban που δεν το έβγαζε.

Υποτιμημένη ταινία με έναν εκπληκτικό Urban που έλεγε πολλά χωρίς να φαίνεται το πρόσωπο ολόκληρο.

Επίσης φοβερή στολή. Κρίμα να μην είχαμε μια συνέχεια έστω και με τη μορφή μιας τηλεοπτικής σειράς. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου αρεσε ο Urban ως Dredd. μορφαζε λες και επασχε απο δυσκοιλιοτητα. και η ταινια δε ελεγε πολλα. το ιδιας θεματικης RAID που βγηκε την ιδια περιοδο, ηταν απειρως ανωτερο. γενικα ο Dredd ειναι δυσκολο κομιξ να γινει σειρα/ταινια, επειδη ο πρωταγωνιστης ειναι ενας απαθης φασιστας που υπηρετει και προστατευει ενα απολυταρχικο συστημα. Λιγο δυσκολο το κοινα να συσχετιστει με καποιον που δικαζει, καταδικαζει και εκτελει εν ψυχρω καποιον επειδη περασε το φαναρι με κοκκινο.

Η 2000AD εχει φοβερα IPs, Strontium Dog, Rogue Trooper, Kingdom, κτλ. που θα μπορουσαν να δωσουν εξαιρετικες σειρες, που ξεφευγουν απο τα πλεον συντηρητικα πλαισια του superhero ειδους. Σε αυτα πρεπει να  εστιασει για τηλεοτπικη μεταφορα, και οχι στην σειρα Dredd που  επιδιωκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ήταν  το Dredd του Urban, αλλά το ξέσκισαν με τις slow motion σκηνές. ΟΚ, υπήρχε λόγος για τις σκηνές αυτές, αλλά όχι, ήταν υπερβολικά μεγάλες(από ότι θυμάμαι) και κάπου εκεί που είχε ένα ρυθμό η ταινία σου έλεγε "διάλειμμα για καφέ, προλαβαίνεις".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2022 στις 5:35 ΜΜ, KilliK είπε

δεν ειναι μονο τα παιχνιδια. γενικα οτι προερχεται απο αλλες πηγες, το εχουν χαντακωσει, δες Star Trek, Bobba Fett, Witcher, HE-MAN, λιαν συντομως LOTR και Sandman.

εχτες το youtube ετυχε και μου βγαλε σκηνες απο το Preacher, το οποιο δεν εχω δει, διοτι το κομιξ ειναι απο τα αγαπημενα μου και ηξερα οτι το ειχανε μπασταρδεψει. τις ειδα απο περιεργεια, μηπως ειχα αδικησει την σειρα. εφριξα. Kαλα για το The Boys, παλι απο τους ιδιους παραγωγους, δεν σχολιαζω καν.

that being said, οσο κακες προσαρμογες και να ειναι οι σειρες/ταινιες βασισμενες σε παιχνιδια, ελπιζω να συνεχισουν να ειναι επιτυχημενες, ωστε το HW να εξακολουθει να επενδυει σε αυτα. οποτε καποια στιγμη, θα βγει και κατι πολυ δυατο, το οποιο θα ευχαριστησει και φανς, και το ασχετο κοινο και κριτικους.

υγ. ξεχασα την Arcane που εκανε ηδη αυτο που λεω, αλλα εκεινο ηταν animation. 

Εμένα το Preacher μου άρεσε. Βέβαια ενώ ήξερα ότι ήταν από comic, δεν έχω ιδέα πως είναι γραμμένο εκεί. Έχει τόσο μεγάλη διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, golden33 είπε

Εμένα το Preacher μου άρεσε. Βέβαια ενώ ήξερα ότι ήταν από comic, δεν έχω ιδέα πως είναι γραμμένο εκεί. Έχει τόσο μεγάλη διαφορά?

τεραστια. το κομικ εχει γραφτει σαν ενα road trip της 90s americana και της αμερικανικης ιστοριας γενικοτερα, συνοδευομενο απο το καφρικο χιουμορ του δημιουργου και την διακωμωδηση του της χριστιανικης θρησκειας. Ειναι προιον της εποχης του through and through. Και ειναι ενα πραγματικο αριστουργημα, ενα εντυπωσιακο επιτευγμα αφου οι δυο ιδιοι συνδημιουργοι το εγραφαν/σχεδιαζαν επι χρονια.

το Hollywood το μονο που εκανε ειναι να παρει τις ιδεες του και να φτιαξει το δικο μοντερνο ευπεπτο προιον for shits and giggles, χανοντας ομως ετσι το πνευμα και την ουσια του αρχυκου υλικου. Ειναι ακριβως αυτο που φοβαμαι οτι θα συμβει και με τον Sandman, το οποιο ειναι και εκεινο προιον των late 80s/early 90s. H σειρα οσο καλοφτιαγμενη και να ειναι, θα παρουσιαστει σαν μια ιστορια με χαρακτηρες και γεγονοτα απο το κομικ, αλλα χωρις ομως την ονειρικη και μυθικη ατμοσφαιρα του.

Γενικα αυτα τα κομιξ ειναι πραγματικα εργα τεχνης, τα οποια να τα δεις στην αυθεντικη τους μορφη, για να καταλαβεις την αξια τους. Το Preacher ειδικα αν καποιος comic fan μεγαλωσε το 90, πρεπει να το διαβασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KilliK είπε

τεραστια. το κομικ εχει γραφτει σαν ενα road trip της 90s americana και της αμερικανικης ιστοριας γενικοτερα, συνοδευομενο απο το καφρικο χιουμορ του δημιουργου και την διακωμωδηση του της χριστιανικης θρησκειας. Ειναι προιον της εποχης του through and through. Και ειναι ενα πραγματικο αριστουργημα, ενα εντυπωσιακο επιτευγμα αφου οι δυο ιδιοι συνδημιουργοι το εγραφαν/σχεδιαζαν επι χρονια.

το Hollywood το μονο που εκανε ειναι να παρει τις ιδεες του και να φτιαξει το δικο μοντερνο ευπεπτο προιον for shits and giggles, χανοντας ομως ετσι το πνευμα και την ουσια του αρχυκου υλικου. Ειναι ακριβως αυτο που φοβαμαι οτι θα συμβει και με τον Sandman, το οποιο ειναι και εκεινο προιον των late 80s/early 90s. H σειρα οσο καλοφτιαγμενη και να ειναι, θα παρουσιαστει σαν μια ιστορια με χαρακτηρες και γεγονοτα απο το κομικ, αλλα χωρις ομως την ονειρικη και μυθικη ατμοσφαιρα του.

Γενικα αυτα τα κομιξ ειναι πραγματικα εργα τεχνης, τα οποια να τα δεις στην αυθεντικη τους μορφη, για να καταλαβεις την αξια τους. Το Preacher ειδικα αν καποιος comic fan μεγαλωσε το 90, πρεπει να το διαβασει.

Άψογος. Μου έδωσες και κατάλαβα. Σε ευχαριστώ πολύ. Έχεις δίκιο, έτσι όπως το περιγράφεις δεν έχει καμία σχέση με τη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...