Προς το περιεχόμενο

Η νέα έκδοση Xiaomi TV Stick υποστηρίζει ανάλυση 4K και διαθέτει Android 11


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, xampo_s είπε

Ένα no name με s905X4 2GB ram και android 10 θα κάνει δουλειά λες; Ή παίζει περισσότερο ρόλο η έκδοση του λογισμικού που έχει περάσει ο κατασκευαστής;

Συνήθως τα no name δεν υποστηρίζουν widevine l1 οπότε τα steaming apps θα παίζουν σε sd, αν παίζουν καθόλου. Είναι εξαιρετικά όμως για coreelec με kodi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, skskre είπε

Έβαλα ένα τέτοιο στο πεθερό μου - 79ετών- για να βλέπει COSMOTE TV  και IPTV και κάνει τη δουλειά του μια χαρά. Θεωρώ οτι και το KODI θα το τρέχει ικανοποιητικά, ενώ κάνει και smart  όλες τις  παλιές τηλεοράσεις για cast. Αν κάποιος θέλει πολλά παραπάνω ας κοιτάξει αλλού..

Φυσικά το SHIELD είναι ο βασιλιάς, το παίρνεις και καθαρίζεις μια για πάντα

Μια ερωτηση. Το nvidia shield τρέχει κανονικό android ή android tv?  Γιατι πήρα το mi box και απο το play store δεν μπορούσα να κατεβάσω όλες τις εφαρμογές που εχει ας πούμε στο κινητό (stremio, greek tv κτλ.) παρά κάποιες λιγες μονο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, koutsis είπε

Μια ερωτηση. Το nvidia shield τρέχει κανονικό android ή android tv?  Γιατι πήρα το mi box και απο το play store δεν μπορούσα να κατεβάσω όλες τις εφαρμογές που εχει ας πούμε στο κινητό (stremio, greek tv κτλ.) παρά κάποιες λιγες μονο ...

Μπορείς να κατέβασεις ότι θέλεις (στο mi box) με side loading χωρίς φόβο και πάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cmak είπε

Μπορείς να κατέβασεις ότι θέλεις (στο mi box) με side loading χωρίς φόβο και πάθος

Μπορεις να που εξηγήσεις τι εννοείς με το "side loading?" Μέσω άλλου store εννοείς? Μέσω browser ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, koutsis είπε

Μπορεις να που εξηγήσεις τι εννοείς με το "side loading?" Μέσω άλλου store εννοείς? Μέσω browser ?

Θα κατεβάσεις από το play store sto xiaomi ένα File manager (πχ FX File Explorer, X-plore File Manager κτλ) θα το συνδέσεις με τον υπολογιστή σου μέσω WiFi και θα περνάς ότι apk θέλεις στο boxaki και θα το κάνεις εγκατάσταση. 

Επεξ/σία από cmak
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφημίσεις θα έχει?Μετά από τα 3 τελευταία μου κινητά να είναι Xiaomi δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτές. Επίσης location για να συνδέεται με το τηλεχειριστήριο θα θέλει ανοιχτό η θα το βρίσκει χωρίς αυτό?

Και της Άμαζον είναι μια χαρά αν δεν θες κάτι παραπάνω από κλασικό streaming από Netflix etc και τουλάχιστον ξέρεις και ποιος σε παρακολουθεί.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Superuser είπε

Το πρόβλημα δεν είναι η ram του

Στριμινγκ συσκευή είναι φτάνουν τα 2gb

Το πρόβλημα είναι η rom που είναι μόνο 8gb

Κάποια στιγμή θα γεμίσει και δεν θα φτάνει

Έχω το fire stick 4k και με λίγες και βασικές έχει φτάσει ήδη στα 7gb πληρότητα

Γιατί έχει επικρατήσει ο όρος ROM δεν καταλαβαίνω. ROM = read only memory.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την ακριβως προηγουμενη εκδοση μετα 1080p σε τv κρεβατοκαμαρας που δεν  ειναι smart.Για netflix και Υoutube χρηση τρεχει απροβληματιστα και σημειωτέον υπάρχει μεγάλη απόσταση απο το ρουτερακι στο σαλονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Τηλεόραση κρεβατοκάμαρας στο τοίχο.

εγώ έχω σε τηλεόραση κρεβατοκάμαρας στον τοίχο το mi box το οποίο είναι πολύ ελαφρύ και κρέμεται κυριολεκτικά από το hdmi του και μια χαρά στέκεται και είναι σούπερ κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το FHD οπως και το mibox

μαγκες αξιζει 1000%

δεν χρειαζεται εξτρα τροφοδοσια όπως το mi box και ειναι ΑΨΟΓΟ για τηλεοραση τοιχου

και εγω στην αρχη το θεωρουσα χαζο που ειναι με 2GB RAM αλλα και τα αλλα που εχω δεν εχουν καποιο θεμα

youtube,netflix,spotify,ertflix πανε σφαιρα

και ειδικα για την τιμη τους ειναι μια χαρα

τωρα το σημαντικο

ποια 4Κ τηλεοραση δεν ειναι ηδη smart tv ?

στην 32αρα που εχω στο δωματιο και ειναι 10ετιας ειναι τρελη αναβαθμιση

αλλα γιατι να βαλω στην 55'  4Κ  HDR+  αυτο ενω μπορω να μπω στις παραπανω εφαρμογες μεσω της τηλεορασης?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, socratis23 είπε

αλλα γιατι να βαλω στην 55'  4Κ  HDR+  αυτο ενω μπορω να μπω στις παραπανω εφαρμογες μεσω της τηλεορασης?

 

 

Γιατί κάποιοι μπορεί να θέλουν παραπάνω πράγματα από το android λειτουργικό που παρέχει το Mi, συγκριτικά με τα λειτουργικά της LG & SAMSUNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, jimmisk1974 είπε

Tο πιο σημαντικο  ξαχασατε να πειτε !!   Οτι εχει ram  2GB !!

2GB RAM για TV Stick είναι μια χαρά. Τα 8GB σαν χώρος αποθήκευσης είναι μ@λ@κία!

42 λεπτά πριν, socratis23 είπε

αλλα γιατι να βαλω στην 55'  4Κ  HDR+  αυτο ενω μπορω να μπω στις παραπανω εφαρμογες μεσω της τηλεορασης?

Για Stremio και Kodi. Εγώ τρέχω και το app του Steam με ασύρματα controller από XBox στο Mibox και το έχω κάνει παιχνιδοκονσόλα για τις μικρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά.εχω στη κραβατοκαμαρα μια 32αρα turbox το χειριστήριο χαλασε και δε βρίσκω πουθενά.βρηκα από τα jumbo αλλά δουλεύει μόνο το on_off.πισω έχει ένα κουμπί που διαλέγεις μονο θύρα τηλεόρασης.usb,tv,HDMI κοκ.αν βάλω το stick και διαλέξω την ανάλογη θύρα μέσω του κουμπιού της τηλεόρασης από πισω φωνή μπορώ να δυναμώσω από το χειριστήριο του Xiaomi?κανάλια διαδικτυακά μπορώ να δω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...