Προς το περιεχόμενο

Το TikTok ξεπέρασε τη Google ως την ιστοσελίδα με τις περισσότερες επισκέψεις το 2021


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Neural_handshake είπε

δεν μιλησα πουθενα για επανασταση

το μονο που ειπα ειναι οτι η ποιοτητα περιεχομενου κ χρηστων ειναι συνεχως πτωτικη

Θέλεις να θυμηθείς σε τι ηλικία ήταν όλοι αυτοί που σήμερα θαυμάζεις για την ποιότητα τους και τι λέγανε οι μεγαλύτεροι τότε για αυτούς?

Θέλεις να ψάξεις και να δεις ότι η αναλογία σκουπιδιών και μη, και να συνηδειτοποιήσεις ότι ενώ πολλαπλασιάστικέ ως ποσότητα και προβολή, η αναλογία είναι ακριβώς η ίδια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Θέλεις να θυμηθείς σε τι ηλικία ήταν όλοι αυτοί που σήμερα θαυμάζεις για την ποιότητα τους και τι λέγανε οι μεγαλύτεροι τότε για αυτούς?

Θέλεις να ψάξεις και να δεις ότι η αναλογία σκουπιδιών και μη, και να συνηδειτοποιήσεις ότι ενώ πολλαπλασιάστικέ ως ποσότητα και προβολή, η αναλογία είναι ακριβώς η ίδια?

 

να το κανω τατουαζ?

δεν βγαζω την γενια μου ουτε τον εαυτο μου απεξω ,δεν θεωρω οτι ειμαστε ,ειμαι καλυτερος

γραφω συνεχως

συνεχης πτωτικη πορεια ,διαχρονικα που πιανει κ εμενα κ την γενια μου

διαφωνω ,θεωρω η αναλογια σκουπιδιων προς ποιοτικο η σχετικα οκ περιεχομενο εχει αυξηθει 

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

να το κανω τατουαζ?

δεν βγαζω την γενια μου ουτε τον εαυτο μου απεξω ,δεν θεωρω οτι ειμαστε ,ειμαι καλυτερος

γραφω συνεχως

συνεχης πτωτικη πορεια ,διαχρονικα που πιανει κ εμενα κ την γενια μου

διαφωνω ,θεωρω η αναλογια σκουπιδιων προς ποιοτικο η σχετικα οκ περιεχομενο εχει αυξηθει 

Μα δεν υπάρχει καμία έρευνα που να το αποδεικνύει αυτό? Δεν ξέρω αν έχεις συνειδητοποιήσει ότι ακριβώς τα ίδια λέγανε και οι παππούδες μας για εμάς…

δες τι προσέφεραν οι νέοι στα 60s, στα 70s, στα 80s, στα 90s, στα 00s ή στα 10s και αν μου βρεις μια “γενιά” που να προσέφερε λιγότερη ποιότητα και περισσότερα σκουπίδια από μια άλλη εδώ είμαι να το αναλύσουμε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsarouc είπε

Χμμμ...περίεργη σύγκριση. Το ένα είναι βίντεο πλατφόρμα και το άλλο μηχανή αναζήτησης. Θα έλεγα η σύγκριση να γινόταν με άλλο προιόν της Google αντίστοιχο. Το YouTube δηλαδή. Που εκεί παγκόσμια κατέχει ακόμη την πρωτιά εννοείται (Αμερική και Αγγλία πέρασε μπροστά το τικ τοκ αλλά αυτό δεν λέει κάτι). Δεν κατηγορώ το τικτοκ αλλά δεν έχει επουδενή λόγο την χρηστικότητα και χρησιμότητα του Youtube. Άλλη τεχνολογία το ένα (μικρούλι και χαβαλές) και άλλη τεχνολογία το άλλο (γίγαντας). Καμία σύγκριση. 

Απορώ προς τι το άρθρο...

Βασικά τώρα πρόσεξα καλύτερα που χαρακτηρίζει το τικτοκ "ιστοσελίδα". Πραγματικά αναρωτιέμαι αν μπένει κανείς από webrowser στο τικτοκ... η ακόμη μεγαλύτερη απορία κάθε φορά που ανοίγει η εφαρμογή στο κινητό μετράει σαν κλικ στην σελίδα ? Πλάκα κάνουμε?

και με το Youtube εγινε η συγκριση, το οποιο βρισκεται στην 8η θεση.

απο το ιδιο αρθρο, το οποιο δεν διαβασες:

https://blog.cloudflare.com/popular-domains-year-in-review-2021/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταλαίπωρα πλάσματα με ψυχολογικά, ψάχνουν την επιβεβαίωση και την αποδοχή επιδεικνύοντας στον κάθε άρρωστο (σαν εμένα) τα κάλλη τους. Η καλύτερη εφεύρεση της εποχής μας εν ολίγοις, 2-3 ώρες την ημέρα σκρολάρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JcD είπε

Ταλαίπωρα πλάσματα με ψυχολογικά, ψάχνουν την επιβεβαίωση και την αποδοχή επιδεικνύοντας στον κάθε άρρωστο (σαν εμένα) τα κάλλη τους. Η καλύτερη εφεύρεση της εποχής μας εν ολίγοις, 2-3 ώρες την ημέρα σκρολάρο!

^^^ Give this man a medal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Από κάτω τα κλασσικά σχόλια από ανθρώπους που ανοίγουν browser μόνο για να μπούνε σε σελίδες κβαντικής φυσικής 

Ρωτάει ο άλλος, πως βλέπετε την γυναικεία ομοφυλοφιλία? 

-Σε HD 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίστα με τις 10 ιστοσελίδες που είχαν τις περισσότερες επισκέψεις και κατάφερε να βρεθεί στην 7η θέση, μόλις πίσω από Google, Facebook, Microsoft, Apple, Netflix και Amazon. 

 

Μα καλα ειναι δυνατον να εχει υψηλη επισκεψιμοτητα το site της apple; δεν βγαζει νοημα. 

Google ή Facebook ναι.Ή Tiktok και Youtube. Αντε amazon. Αντε και ebay.

Να δεχτω στης microsoft επειδη ισως τοσα windows το εχουν default αν και τι μεριδιο να εχει ο edge; Αλλα εστω το msn ειναι portal με ειδησεις κλπ

Αλλα στο apple.com να μπαινει κοσμος να κανει τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsifotis είπε

λίστα με τις 10 ιστοσελίδες που είχαν τις περισσότερες επισκέψεις και κατάφερε να βρεθεί στην 7η θέση, μόλις πίσω από Google, Facebook, Microsoft, Apple, Netflix και Amazon. 

 

Μα καλα ειναι δυνατον να εχει υψηλη επισκεψιμοτητα το site της apple; δεν βγαζει νοημα. 

Google ή Facebook ναι.Ή Tiktok και Youtube. Αντε amazon. Αντε και ebay.

Να δεχτω στης microsoft επειδη ισως τοσα windows το εχουν default αν και τι μεριδιο να εχει ο edge; Αλλα εστω το msn ειναι portal με ειδησεις κλπ

Αλλα στο apple.com να μπαινει κοσμος να κανει τι;

Ανοίγουν safari και τους πετάει εκει σαν αρχική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...