Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Popcorn Time, τη δημοφιλή υπηρεσία streaming


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Δεν συμβαίνουν αυτά που λές, εδώ υπάρχουν Rip 4Κ πλέον, καμια διαφορα δεν εχουν

Τα συμπιεσμενα 4κ δεν εχουν καμια διαφορα απο το stream οντως.. αν τα βλεπεις στο κινητο σου ή σε καμια οθονη pc 1080p.

Επειδη εγω βλεπω σε 4κ 65αρα, ασε με να βλεπω το συμπιεσμενο και να γελαω με την τραγικη ποιοτητα.

Δεν κρινω, ο καθενας βλεπει οπου θελει, οπου μπορει και οπου του αρεσει.

Αλλα να λες οτι το συμπιεσμενο ειναι ισαξιο με το stream, οχι δεν το δεχομαι γιατι το βλεπω με τα ματια μου και δεν ισχυει.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, adamv123 said:

 Εγω που ειμαι μικρος σε ηλικια για παραδειγμα πως θα εβλεπα τοσες παλιες ταινιες των 90s, 80s,70s, ακομη και απο πιο πισω αμα δεν τις εβλεπα πειρατικά??

 

11 minutes ago, adamv123 said:

Σιγα μην πληρωνω 20 και 30 ευρω καθε φορα που θελω να δω μια ταινια

Αρα ο λόγος δεν είναι η ηλικία όπως έγραψες, αλλά το ότι δεν θες να πληρώσεις. Επίσης κανένας δεν το παίζει λεφτάς αλλά να μην δουλευόμαστε μεταξύ μας. Ολοι κατεβάζουμε για να βλέπουμε τσάμπα, απλά ορισμένοι προσπαθουν να το δικαιολογήσουν.

Τέλος, τα ποσά που γράφεις πιο πάνω απλά δεν ισχύουν δεν ξέρω που τα βρήκες.

5 minutes ago, Radiatedsoul said:

Αλλα να λες οτι το συμπιεσμενο ειναι ισαξιο με το stream, οχι δεν το δεχομαι γιατι το βλεπω με τα ματια μου και δεν ισχυει.

Εξαρτάται τι rip θα πετύχεις, υπάρχουν και εκδόσεις που πράγματι σε μεγάλες οθόνες φαίνεται η διαφορά και υπάρχουν άλλες που είναι πολύ καλές.

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostasspil είπε

 

Αρα ο λόγος δεν είναι η ηλικία όπως έγραψες, αλλά το ότι δεν θες να πληρώσεις. Επίσης κανένας δεν το παίζει λεφτάς αλλά να μην δουλευόμαστε μεταξύ μας. Ολοι κατεβάζουμε για να βλέπουμε τσάμπα, απλά ορισμένοι προσπαθουν να το δικαιολογήσουν.

Τέλος, τα ποσά που γράφεις πιο πάνω απλά δεν ισχύουν δεν ξέρω που τα βρήκες.

Ψαξε στο skroutz 4k blu ray. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Για online αγορά έγραψα, όχι για το skroutz

Εγω παντως τωρα που εψαξα σε καποια μαγαζια online απο 20 ευρω και πανω τα βρισκω. . Αν εβγαινε το criterion collection στην ελλαδα που ειναι φουλ του γουστου μου για ταινιες και την πειρατια θα παρατουσα και ολα. Αλλα δυστυχως δεν ειμαι σε ηλικια που μπορω να βγαλω δικα μου λεφτα, οποτε δεν εχω και πολλα περιθωρια, αλλιως θα προσπαθουσα να το κανω νομιμα.

Επεξ/σία από adamv123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην με τρελενετε με το Netflix οτι ποιος ο λογος αφου υπαρχει αυτό

Για σειράκια σωστο (βλέπε greektvsubs.gr στις εποχες του) θελουν να βλεπουν το επεισοιο την επομενη μερα, και καινουριες σειρες που παιζονται τωρα, το trakt ειναι γεμάτο απο queue και αν περιμενεις το netflix αστα να πανε, οποτε μην συγκρινετε εαν δεν ξερετε. Εαν εχετε συνηθισει στο Lupin να είναι ή καλυτερη σειρα του 2020 τοτε δειτε NETFLIX.

Και ναι stremio ειναι για τους "απλους", οι hardcore παιζουν με seedboxes, newsgroups (torrent is dead and awful)  και sonarr/radarr/bazarr. Και δεν κανεις τιποτα, απλα περιμενεις να εμφανιστει στο Kodi/Plex το επεισόδιο ετοιμο.

Ταινιες με τοσα επεισοδια εχω να δω 3 χρονια , αντε μια καθε 4 μηνες και αν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, adamv123 είπε

Δεν καταλαβαινω γιατι η πειρατεια θεωρειται κατι κακο.

16 ώρες πριν, adamv123 είπε

Εγω που ειμαι μικρος σε ηλικια 

 

Όταν μεγαλώσεις μπορείς να γυρίσεις σε αυτό το post και να απαντήσεις μόνος σου. 

Όπως κάναμε οι περισσότεροι όταν μεγαλώσαμε. 

Δεν λέω ότι δεν εξακολουθούμε να μην πειρατεύουμε, αλλά τουλάχιστον ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ το γιατί θεωρείται (και είναι), κάτι κακό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, ii_die_4 είπε

XAXAXA Streamio kai Popcorn λένε οι άσχετοι. < 2010 έχουμε και δεν το κατάλαβα?

Private trackets, Remux, 1Gbps γραμμή, Sonarr/Radarr/Bazarr/Qbittorent VPN/Jackett όλα κάτω από Proxmox se docker και Traefik/LetsEncrypt SSL

το θεμα μου ειναι αυτο! Με 50αρα δεν μπορει να παιξει, θες upload (ποσο έχεις?).

To docker που το τρεχεις ? σε δικό σου server ? Γιατι αν ειναι δικό σου γιατι δεν εβαλες απευθειας το ProxMox ή άλλο hypervisor περιβάλλον ?

3 λεπτά πριν, Bullrich είπε

Ωραια ολα αυτα.

Χρονο που βρισκετε να δειτε ταινιες.

Ζηλευω

για αυτο ειπα, δεν εχουμε.

σειρες, το 40λεπτο την ωρα που τρως ειναι οτι πρεπει. Πολυ πιο ευκολα βλεπεις σειρες παρα ταινίες.

Επεξ/σία από great
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Να υποθεσω οτι στο popcorn εβλεπες δηλαδη εργα νεκρων συντελεστων για να μην μπληρωνεις αυτους που τους εκμεταλλευονται; Ειπαμε κι εμεις κατεβαζουμε, αλλα δεν το παιζουμε κι επαναστατες

Android εχεις;

Το σχόλιο ήταν περί νεκρών μουσικών και όχι συντελεστών ταινιών και σειρών, για αυτούς κάτι έγραψα για μερικές πισίνες και βίλες που έμεινε (σκόπιμα?) ασχολίαστο, έχω συνηθίσει τα λογικά άλματα που κάνουν άνθρωποι σαν και εσένα και τις γελοιότητες περί επανάστασης με τα όμορφα "μπληρώνεις" ώστε να κατατάξεις κόσμο μέσα στο μυαλό σου σε ταμπελίτσες που είναι ευκολοχώνευτες αλλά το μόνο που καταφέρνεις είναι να γελοιοποιείς τον εαυτό σου και να συντηρείς την αλαζονεία των πολιτικών που λατρεύεις.

Η βιομηχανία του θεάματος είναι σάπια και όσο υπάρχουν άνθρωποι σαν και εσένα οι αλλαγές θα αργήσουν να έρθουν, η εκμετάλλευση έργων νεκρών μουσικών στην μουσική βιομηχανία, η ενιαία  τιμολόγηση τίτλων παιχνιδιών σε κάθε χώρα δίχως να λαμβάνονται υπόψη τα εισοδήματα των πολιτών κάθε κράτους και τέλος οι άθλιες στρατηγικές των εταιριών διανομής οπτικοακουστικού περιεχομένου που μοιράζουν παραγωγές σε όσο το δυνατόν περισσότερες υπηρεσίες με σκοπό τα περισσότερα κέρδη είναι ο λόγος που ακόμη και εσύ βλέπεις πειρατικά. Σου αρέσει όχι, εσύ, εγώ και ένα τεράστιο ποσοστό ανθρώπων αντιδρούν σε όλα αυτά μέσω της πειρατείας.

Πέρα των παραπάνω και άσχετα με τα πρόχειρα και άκυρα συμπεράσματα που έβγαλες να σου επισημάνω λοιπόν ότι κατά ένα ποσοστό ΖΩ από τα πνευματικά δικαιώματα, πουλάω κώδικα εδώ και χρόνια και έχω σημαντικό εισόδημα από αυτό, ποτέ μου όμως δεν πούλησα copy/paste κώδικα μου, πληρώνομαι για την προσαρμογή στα γούστα του πελάτη και όχι για κάτι που έγραψα 10 χρόνια πριν και το πουλάω ίδιο και απαράλλακτο 10 χρόνια μετά. Άλλωστε σήμερα έχεις android για να τρέχεις το stremio που λατρεύεις γιατί κάποιος δεν πούλησε τον κώδικα του σαν ζεστό ψωμάκι αλλά τον ανέβασε ΔΩΡΕΑΝ. για τον ίδιο λόγο έχεις chrome, firefox και σχεδόν κάθε τι μεγάλο σήμερα.

Και ναι για να σου λύσω την μεγάλη απορία, ο Torvalds ήταν για την εποχή του επαναστάτης και όσο και αν δυσκολεύεσαι να το χωνέψεις τρέχοντας τον kernel του στα χέρια σου τόσο με κάνεις να πέφτω από τα γέλια στο πάτωμα.

Επεξ/σία από orgixmh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, orgixmh said:

Το σχόλιο ήταν περί νεκρών μουσικών και όχι συντελεστών ταινιών και σειρών, για αυτούς κάτι έγραψα για μερικές πισίνες και βίλες που έμεινε (σκόπιμα?) ασχολίαστο, έχω συνηθίσει τα λογικά άλματα που κάνουν άνθρωποι σαν και εσένα και τις γελοιότητες περί επανάστασης με τα όμορφα "μπληρώνεις" ώστε να κατατάξεις κόσμο μέσα στο μυαλό σου σε ταμπελίτσες που είναι ευκολοχώνευτες αλλά το μόνο που καταφέρνεις είναι να γελοιοποιείς τον εαυτό σου και να συντηρείς την αλαζονεία των πολιτικών που λατρεύεις.

Η βιομηχανία του θεάματος είναι σάπια και όσο υπάρχουν άνθρωποι σαν και εσένα οι αλλαγές θα αργήσουν να έρθουν, η εκμετάλλευση έργων νεκρών μουσικών στην μουσική βιομηχανία, η ενιαία  τιμολόγηση τίτλων παιχνιδιών σε κάθε χώρα δίχως να λαμβάνονται υπόψη τα εισοδήματα των πολιτών κάθε κράτους και τέλος οι άθλιες στρατηγικές των εταιριών διανομής οπτικοακουστικού περιεχομένου που μοιράζουν παραγωγές σε όσο το δυνατόν περισσότερες υπηρεσίες με σκοπό τα περισσότερα κέρδη είναι ο λόγος που ακόμη και εσύ βλέπεις πειρατικά. Σου αρέσει όχι, εσύ, εγώ και ένα τεράστιο ποσοστό ανθρώπων αντιδρούν σε όλα αυτά μέσω της πειρατείας.

Πέρα των παραπάνω και άσχετα με τα πρόχειρα και άκυρα συμπεράσματα που έβγαλες να σου επισημάνω λοιπόν ότι κατά ένα ποσοστό ΖΩ από τα πνευματικά δικαιώματα, πουλάω κώδικα εδώ και χρόνια και έχω σημαντικό εισόδημα από αυτό, ποτέ μου όμως δεν πούλησα copy/paste κώδικα μου, πληρώνομαι για την προσαρμογή στα γούστα του πελάτη και όχι για κάτι που έγραψα 10 χρόνια πριν και το πουλάω ίδιο και απαράλλακτο 10 χρόνια μετά. Άλλωστε σήμερα έχεις android για να τρέχεις το stremio που λατρεύεις γιατί κάποιος δεν πούλησε τον κώδικα του σαν ζεστό ψωμάκι αλλά τον ανέβασε ΔΩΡΕΑΝ. για τον ίδιο λόγο έχεις chrome, firefox και σχεδόν κάθε τι μεγάλο σήμερα.

Και ναι για να σου λύσω την μεγάλη απορία, ο Torvalds ήταν για την εποχή του επαναστάτης και όσο και αν δυσκολεύεσαι να το χωνέψεις τρέχοντας τον kernel του στα χέρια σου τόσο με κάνεις να πέφτω από τα γέλια στο πάτωμα.

Έγραψες ένα κατεβατό γεμάτο ασυναρτησίες και προσβολές, ανακατεύοντας τους πολιτικούς που λατρεύω (???)  τη σαπίλα της βιομηχανίας του θεάματος για την οποία ευθύνομαι εγώ (???) και με κατηγορείς για άκυρα συμπεράσματα και λογικά άλματα. Ό,τι να ναι. Μην μου απαντήσεις πάλι σε παρακαλώ. 

Η πλάκα είναι ότι σχεδόν πάντα όσοι γράφετε εδώ μέσα όλο μαγκιά και υφακι, είστε οι ίδιοι που μας κάνετε υποδείξεις για τον τρόπο που συζητάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Έγραψες ένα κατεβατό γεμάτο ασυναρτησίες και προσβολές, ανακατεύοντας τους πολιτικούς που λατρεύω (???)  τη σαπίλα της βιομηχανίας του θεάματος για την οποία ευθύνομαι εγώ (???) και με κατηγορείς για άκυρα συμπεράσματα και λογικά άλματα. Ό,τι να ναι. Μην μου απαντήσεις πάλι σε παρακαλώ. 

Η πλάκα είναι ότι σχεδόν πάντα όσοι γράφετε εδώ μέσα όλο μαγκιά και υφακι, είστε οι ίδιοι που μας κάνετε υποδείξεις για τον τρόπο που συζητάμε

Μόνος κατάφερες να προσβάλεις τον εαυτό σου όταν έγραφες "μπληρώνεις" και το "παίζεις επαναστάτης".
Εγώ απλός σχολίασα τις δικές σου προσβολές δίχως να σε προσβάλω, το σχόλιο περί πολιτικών δεν έχει χρώμα όπως θα ήθελες, όλοι οι πολιτικοί ανεξάρτητα με το "χρώμα" τους εκφράζονται με τον ίδιο τρόπο που εκφράστηκες και εσύ, βάζοντας ταμπέλες στους "αντιπάλους" τους και αυτό ήταν το point που δεν έπιασες ή δεν ήθελες να πιάσεις.

Αν δεν σου αρέσει να κρίνουν τον λόγο σου και μάλιστα κόσμια όπως το έκανα και δίχως εξυπνάδες και ειρωνείες όπως και έκανες τότε μην μπαίνεις στον κόπο για δημόσιο διάλογο. Αν πάλι υπάρχει κάτι στον γραπτό μου λόγο που σε ενοχλεί "ταμάλα" μπορώ να το αλλάξω ώστε να μην νιώθεις άσχημα, αναρωτιέμαι όμως τι είναι αυτό; Μπορείς να με διαφωτίσεις;

Επίσης αδυνατώ να καταλάβω την λογική ανάμεσα στο "Μην μου απαντήσεις πάλι σε παρακαλώ" και στο "είστε οι ίδιοι που μας κάνετε υποδείξεις", καθώς στο πρώτο κομμάτι μου κάνεις υποδείξεις και στο δεύτερο με κατηγορείς ότι εγώ κάνω υποδείξεις. Ζόρικος ο γραπτός λόγος ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "μπληρωνεις" εν τ μεταξύ ήταν typo, αλλά άμα ψάχνεσαι να πουλήσεις μαγκιά, πιάνεσαι απ όπου να ναι. Επίσης το "μην μου ξαναπαντησεις σε παρακαλώ" δεν είναι υπόδειξη. Όντως ο γραπτός λόγος είναι ζόρικος, οπότε από δω και πέρα είσαι στην ignore list μιας και δεν έχω καμία όρεξη για εξυπνάδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, vasilisbasil είπε

ναι ομως δεν λειτουργει , δεν μπορεις να δεις ταινια .. μπορεις μονο να το χρησιμοποιήσεις σαν media player 

Bittorent χρησιμοποιει για να δεις ταινια, δεν ειναι hosted καπου συγκεκριμενα, μια χαρα λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Τα συμπιεσμενα 4κ δεν εχουν καμια διαφορα απο το stream οντως.. αν τα βλεπεις στο κινητο σου ή σε καμια οθονη pc 1080p.

Επειδη εγω βλεπω σε 4κ 65αρα, ασε με να βλεπω το συμπιεσμενο και να γελαω με την τραγικη ποιοτητα.

Δεν κρινω, ο καθενας βλεπει οπου θελει, οπου μπορει και οπου του αρεσει.

Αλλα να λες οτι το συμπιεσμενο ειναι ισαξιο με το stream, οχι δεν το δεχομαι γιατι το βλεπω με τα ματια μου και δεν ισχυει.

Να το δεχτείς γιατί τα WEB που βγαίνουν από scene είναι 1:1 αντίγραφα των stream Netflix, HBO Max, Amazon κτλ, εξ ου και όχι Webrip. Σαν ποιότητα είτε πειρατικά είτε αγορασμένα βλέπετε την ακριβώς ίδια ποιότητα

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...