Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Popcorn Time, τη δημοφιλή υπηρεσία streaming


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/1/2022 στις 12:03 ΜΜ, Radiatedsoul είπε

Τα συμπιεσμενα 4κ δεν εχουν καμια διαφορα απο το stream οντως.. αν τα βλεπεις στο κινητο σου ή σε καμια οθονη pc 1080p.

Επειδη εγω βλεπω σε 4κ 65αρα, ασε με να βλεπω το συμπιεσμενο και να γελαω με την τραγικη ποιοτητα.

Δεν κρινω, ο καθενας βλεπει οπου θελει, οπου μπορει και οπου του αρεσει.

Αλλα να λες οτι το συμπιεσμενο ειναι ισαξιο με το stream, οχι δεν το δεχομαι γιατι το βλεπω με τα ματια μου και δεν ισχυει.

Σου παραθέτω ξανά απάντηση που σου έδωσα στο προηγούμενο σου μήνυμα αλλά αδιαφορήσες να απαντήσεις η ακόμα και να το διαβάσεις:

Είσαι σίγουρος ότι έχεις δει πειρατικά έργα; Αυτά που περιγράφεις απλά δεν υπάρχουν εκτός και αν μπαίνεις όπου να ναι και φυσικά δεν έχεις τις κατάλληλες πηγές.

Δεν μιλάνε για CAM/TS. 

Στην πειρατεία μπορείς να κάνεις ακριβώς ότι περιγράφεις με τα official. Βασικά λάθος. Στην πειρατεία μπορείς να έχεις και ακόμα καλύτερα αποτελέσματα. 

Βάλε να δεις online (αν βρεις) ένα 2160p UHD Remux 80GB, 70Mbps Bitare και αν καταφέρεις να το δεις στα σωστά Bitrate με τις ελληνικές ταχύτητας εγώ είμαι αστροναύτης. 

Στο κατεβασμένο αρχείο θα έχεις το 100% της ποιότητας και μιλάω πάντα για REMUX BD. 

NF releases την ίδια ώρα σκάνε έξω με 2160p και σε Atmos παρακαλώ.. 

Τεσπα μεγάλη κουβέντα... 

Εσύ εξακολουθείς να επιμένεις σε κάτι που προφανώς ΔΕΝ έχεις γνώση. Αυτό μας τρώει γενικά τους Ελληνες, ότι εμείς τα ξέρουμε όλα και επιμένουμε. 

Καλέ μου φίλε ούτε στο κινητό βλέπω 4K releases ούτε σε 1080p Monitors αλλά στην 55" OLED που έχω. Αν διαβάσεις το παραπάνω μήνυμα μου θα δεις ότι σου αναφέρω ξεκάθαρα ότι μιλάμε για REMUX BD που ούτε κάνα διάνοια δεν είναι συμπιεσμένα αρχεία. 

Δεν έχει να κάνει αν είναι Scene η P2P εκδόσεις όπως αναφέρει ο καλός φίλος @Hacker?pcs (κάποτε είχε, διότι τα Scenes Releases έχουν κανόνες, οπότε πρέπει να τηρηθούν πριν κάτι βγει έξω και όταν λέμε έξω δεν εννοούμε για εμάς, αλλά στα κλειστά groups) 

Πλέον υπάρχουν δεκάδες αξιόλογα Groups που διαθέτουν ελεύθερα τις μαμά κυκλοφορίες. 

Φιλικά πάντα ότι και να σου πούμε μάλλον φαίνεται ότι θα επιμείνεις στην δική σου εκδοχή. 

Με την ταχύτητα VDSL της Vodafone, ποτέ δεν κατάφερα να δω max Bitrates στο Netflix. Για να καταφέρω να δω Max Bitrates στο Netflix είδα μόνο όταν ενεργοποίησα το Unlimited Data της Cosmote. 

Επεξ/σία από ThanosR92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThanosR92 είπε

Σου παραθέτω ξανά απάντηση που σου έδωσα στο προηγούμενο σου μήνυμα αλλά αδιαφορήσες να απαντήσεις η ακόμα και να το διαβάσεις: 

Διαβαζω ολες τις απαντησεις, απανταω οπου κρινω οτι εχει νοημα.

1) Μιλας για ενα νεο φορματ remux db (δεν το γνωριζω), δεν αμφιβαλω οτι ειναι καλο, ΑΛΛΑ εχει βγει cobra kai , dont look up, witcher etc, σε αυτο το φορματ ή πρεπει να περιμενω; Και αν βγηκαν που θα ψαξω να τα βρω και ποση ωρα θα μου παρει να τα βρω, και με υποτιτλους. Θα πρεπει να ετοιμασω κατι για να τα δω ή παταω το κουμπι και τα βλεπω?

2) Εχε υποψη σου οτι υπαρχει κοσμος γυρω σου, που με μια ωρα δουλειας εχουν πληρωσει συνδρομες για 2 χρονια, στα παντα. Απλα το λεω για να βαλουμε την κουβεντα σε μια βαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Radiatedsoul είπε

Διαβαζω ολες τις απαντησεις, απανταω οπου κρινω οτι εχει νοημα.

1) Μιλας για ενα νεο φορματ remux db (δεν το γνωριζω), δεν αμφιβαλω οτι ειναι καλο, ΑΛΛΑ εχει βγει cobra kai , dont look up, witcher etc, σε αυτο το φορματ ή πρεπει να περιμενω; Και αν βγηκαν που θα ψαξω να τα βρω και ποση ωρα θα μου παρει να τα βρω, και με υποτιτλους. Θα πρεπει να ετοιμασω κατι για να τα δω ή παταω το κουμπι και τα βλεπω?

2) Εχε υποψη σου οτι υπαρχει κοσμος γυρω σου, που με μια ωρα δουλειας εχουν πληρωσει συνδρομες για 2 χρονια, στα παντα. Απλα το λεω για να βαλουμε την κουβεντα σε μια βαση.

1) Ναι υπάρχει ότι μπορείς να φανταστείς.. Βασικά ότι υπάρχει στο NF και γενικά σε οποιαδήποτε πλατφόρμα. Φαντάσου το μέγιστο Bitrate για 2160p στο Netflix είναι 15.5Mbps. Το ίδιο Bitrate έχει και η έκδοση όπου θα κατεβάσεις περιλαμβάνοντας όλους τους υπότιτλους που έχει και το Netflix διαθέσιμο στην πλατφόρμα του. Δεν χρειάζεται να τους ψάξεις εσύ, είναι ήδη μέσα. 

Αν γνωρίζεις τα βρίσκεις σε ένα λεπτό και σου λέω πολύ. Μια αναζήτηση κάνεις εκεί που πρέπει και έχεις το αποτέλεσμα. Φυσικά αυτά δεν αναφέρονται έχω. 

Εφόσον το έχεις κάνει Download το περνάς σε ένα USB / HDD / SSD και παίζει στην TV σου. 

2) Ξέρω κόσμο γύρω μου που με 10$ έχει ετήσιο NF. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι λύση έχω για να παίξει stremio σε Samsung TV (65RU7172) χωρίς να χρειαστεί να αγοράσω android TV box? Το έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι δυστυχώς.

Επεξ/σία από spinmaths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νεα εκδοση για το popcorntime χτες, που ολοι το εχετε για πεθαμενο, η πρωτη για το 2022. Εδω σας χρειαζεται ενα καλο τρολλαρισμα σαν αυτο του Μπεου με τα κολυβα :D

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2022 στις 12:03 ΜΜ, Radiatedsoul είπε

Τα συμπιεσμενα 4κ δεν εχουν καμια διαφορα απο το stream οντως.. αν τα βλεπεις στο κινητο σου ή σε καμια οθονη pc 1080p.

Επειδη εγω βλεπω σε 4κ 65αρα, ασε με να βλεπω το συμπιεσμενο και να γελαω με την τραγικη ποιοτητα.

Δεν κρινω, ο καθενας βλεπει οπου θελει, οπου μπορει και οπου του αρεσει.

Αλλα να λες οτι το συμπιεσμενο ειναι ισαξιο με το stream, οχι δεν το δεχομαι γιατι το βλεπω με τα ματια μου και δεν ισχυει.

??? Έχω netflix εδώ και 3 χρόνια και το παράπονο μου είναι ότι η ποιότητα είναι τραγική σε σχέση με πειρατικό περιέχομενο. Δεν ξέρω εσύ που βλέπεις το αντίθετο, πειρατικά τι κατεβάζεις, 200mb το επεισόδιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος...

Κατεβασα το stremio στν υπολογιστή σε windows και προσπαθώ να κάνω cast ταινίες σε panasonic HX800 smart tv.

Όλα μα όλα τα αρχεία μόλις σταλούν στην TV μέσω είτε δικτύου είτε wifi μου βγάζει μήνυμα πως δεν υποστηρίζεται αυτή η μορφή αρχείου...

Μου ξεφεύγει κάτι ? 

Επεξ/σία από Antman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Antman είπε

Καλησπέρα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος...

Κατεβασα το stremio στν υπολογιστή σε windows και προσπαθώ να κάνω cast ταινίες σε panasonic HX800 smart tv.

Όλα μα όλα τα αρχεία μόλις σταλούν στην TV μέσω είτε δικτύου είτε wifi μου βγάζει μήνυμα πως δεν υποστηρίζεται αυτή η μορφή αρχείου...

Μου ξεφεύγει κάτι ?

κανε format to pc σου

δεν ειναι το stremio αυτο που κατεβασες, δεν στελνει κανενα αρχειο σε καμια TV και πουθενα. stream κανει και display.

Εαν οντως τα λες σωστα και οχι "τι νομιζεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...