Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Popcorn Time, τη δημοφιλή υπηρεσία streaming


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Stremio, Popcorn Time, Media Station X, Kodi και το καλύτερο Torrserve (made in Russia) αλλά θέλει Google translate για εγκατάσταση 5-10 λεπτά (για κινητό, tv, media tv box όλα android).

Επεξ/σία από timos81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, polaki είπε

Αλήθεια τα 37 διαφορετικά site που υπήρχαν και για να κατεβάσεις το οτιδήποτε ήθελε να κανεις εγγραφή κάπου, τί ρόλο βαραγαν;

για να ανοιγει καθε βδομαδα ενα θρεντ καποιος τυπος "παιδια κατι κόλλησα ετσι στα ξαφνικα και τα αρχεια μου εγιναν encrypted και μου ζητανε λεφτά, Τι να κάνω !!!1111!1!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Private torrent + seedbox και αντε γειά 

XAXAXA Streamio kai Popcorn λένε οι άσχετοι. < 2010 έχουμε και δεν το κατάλαβα?

Private trackets, Remux, 1Gbps γραμμή, Sonarr/Radarr/Bazarr/Qbittorent VPN/Jackett όλα κάτω από Proxmox se docker και Traefik/LetsEncrypt SSL

Επεξ/σία από ii_die_4
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ii_die_4 είπε

Private trackets, Remux, 1Gbps γραμμή, Sonarr/Radarr/Bazarr/Qbittorent VPN/Jackett όλα κάτω από Proxmox se docker και Traefik/LetsEncrypt SSL

Πάω για Google translate το 90% από αυτά που έγραψες 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άσχετη τυρόπιτα ήταν αυτη; Κάπου εστριψες λάθος.

7 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Μαζί με το τέλος του popcorn time, έσβησε και ο 24χρονος αστυνομικός, θύμα κουκουλοφόρων το 2007

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsakonass είπε

Τι άσχετη τυρόπιτα ήταν αυτη; Κάπου εστριψες λάθος.

 

Είναι γνωστό fake news που αναμασάται ανά μερικά χρόνια

https://www.ellinikahoaxes.gr/2014/01/17/εσβησε-χτεσ-αθορυβα-24χρονοσ-αστυνομικ/

Όπως και το τέλος εποχής για το popcorn time :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xristos97 είπε

Αφου ακομη υπαρχει: https://github.com/popcorn-official/popcorn-desktop

ναι ομως δεν λειτουργει , δεν μπορεις να δεις ταινια .. μπορεις μονο να το χρησιμοποιήσεις σαν media player 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατι η πειρατεια θεωρειται κατι κακο. Καθε αλλο για εμενα ειναι σημαντικη για την διατηρηση της τεχνης σε οποιοδηποτε επιπεδο ( μουσικη, κινηματογραφος). Εγω που ειμαι μικρος σε ηλικια για παραδειγμα πως θα εβλεπα τοσες παλιες ταινιες των 90s, 80s,70s, ακομη και απο πιο πισω αμα δεν τις εβλεπα πειρατικά?? Το netflix στην ελλαδα εχει ανεπαρκη καταλογο για τα γουστα μου, γιατι δεν βλεπω δικο του περιεχομενο. Κυριως ταινιες και σειρες που δεν ειναι netflix originals βλεπω. Ενταξει δεν λεω εχει καποιες καλες σειρουλες, αλλα τα 14 ευρω που πληρωνω δεν τα αξιζει. Απο οτι βλεπω το hbo max εχει καλυτερο καταλογο και ειναι πιο φθηνο οποτε το περιμενω σιγουρα να ερθει εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα λειτουργει παντως το Popcorn.Χρησιμοποιω και stremio παραλληλα.Καμια αλλη εφαρμογη ξερετε να μου προτεινετε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, adamv123 είπε

Δεν καταλαβαινω γιατι η πειρατεια θεωρειται κατι κακο. Καθε αλλο για εμενα ειναι σημαντικη για την διατηρηση της τεχνης σε οποιοδηποτε επιπεδο ( μουσικη, κινηματογραφος). Εγω που ειμαι μικρος σε ηλικια για παραδειγμα πως θα εβλεπα τοσες παλιες ταινιες των 90s, 80s,70s, ακομη και απο πιο πισω αμα δεν τις εβλεπα πειρατικά?? Το netflix στην ελλαδα εχει ανεπαρκη καταλογο για τα γουστα μου, γιατι δεν βλεπω δικο του περιεχομενο. Κυριως ταινιες και σειρες που δεν ειναι netflix originals βλεπω. Ενταξει δεν λεω εχει καποιες καλες σειρουλες, αλλα τα 14 ευρω που πληρωνω δεν τα αξιζει. Απο οτι βλεπω το hbo max εχει καλυτερο καταλογο και ειναι πιο φθηνο οποτε το περιμενω σιγουρα να ερθει εδω.

Το πιο δύσκολο για εμένα είναι τα Games..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, timos81 είπε

Stremio, Popcorn Time, Media Station X, Kodi και το καλύτερο Torrserve (made in Russia) αλλά θέλει Google translate για εγκατάσταση 5-10 λεπτά (για κινητό, tv, media tv box όλα android).

Φίλε έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει την 1.1.1, τρέχει η υπηρεσία αλλά δεν καταλαβαίνω. Από που ψάχνω περιεχόμενο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, neoxrated είπε

Αλήθεια τώρα, επειδή βλέπω ότι κάποιοι είναι κατά της πειρατείας, αναρωτιέμαι αν πραγματικά υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος στον πλανήτη που να μην έχει τίποτα πειρατικό... 

Ελαχιστοι ειναι κατα της πειρατειας, οι περισσοτεροι εχουμε παθει κατι αλλο.

Τυχαινει να εχουμε δοκιμασει και πειρατικο και official και βλεπουμε οτι δεν συγκρινονται. Στο πειρατικο θα ταλαιπωρηθεις, ειτε για υποτιτλους ειτε θα κοψει πανω στο καλυτερο, ειτε θα ειναι χαλια ποιοτητα κτλ. με αποτελεσμα εκεινη τη στιγμη που θες να δεις ταινια, να καταληγεις να μην βλεπεις, επειδη λυπασαι να δωσεις 15 λεπτα/ μερα.

Απο την αλλη με το official (netflix π.χ) εκτος που θα δεις ταινια την στιγμη που θελεις να δεις εχει και πολλα quality of life που δεν τα εχει το πειρατικο. Εχει να κανεις skip intro οποτε βλεπεις ολη τη σειρα χωρις να καθεσαι με το χερι να παιρνας το intro σε καθε επεισοδιο. Εχει απλα με το πατημα ενος κουμπιου να το δεις μεταγλωτισμενο ή οχι (βολευει στα παιδικα). Εχει την επιλογη στις σειρες να παιζει αυτοματα το επομενο επεισοδιο , κοβοντας το intro. 

Το σημαντικοτερο ομως για μενα του official vs πειρατικο ειναι οτι βλεπω τις κορεατικες, ισπανικες σειρες στα αγγλικα. Δε μπορω να ακουω ισπανους, κορεατες να μιλανε σε ταινιες, προτιμω να μη το δω καθολου.

  • Like 1
  • Confused 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...