Προς το περιεχόμενο

i7 4770 VS i7 4790K διαφορά FPS 1080P μέ GTX 1060 OC 6GB


Kiriakos-GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Sitios είπε

Ε κανε και ενα run στα 2133 με CL9 να δουμε συγκριτικο... 

Αυριο απογευμα λογικα θα μπορω να τρεξω κι εγω το software στο pc

Θα σε περιμένω ...   🙂   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2022 στις 6:59 ΜΜ, nickol-us είπε

Παρακολουθώ το νήμα και βλέπω ο ts έχει μια απάντηση για τα πάντα(ακόμα και για τον επεξεργαστή που ρωτάει) , αλήθεια ο λόγος ύπαρξης του νήματος, ποιος είναι;

Και εγω δεν καταλαβα, χαχα...  Το κανει για την φαση του overclock hobbyστικα ή θελει πισι για gaming?

Εφαγε τη ζωη του να τα ψαχνει ολα αυτα για ενα cpu του 2013-14. Αν αξιοποιουσε το χρονο που εχασε για να βγαλει  λεφτα, θα ειχε παρει ryzen 3800x.

Το να προτιμησεις ενα παλιο τετοιο σεταπ το 2022 για gaming ειναι παραλογο και ατοπο πιστευω.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giorgos85thess είπε

Και εγω δεν καταλαβα, χαχα...  Το κανει για την φαση του overclock hobbyστικα ή θελει πισι για gaming?

 

Η τεχνολογία προχωράει, αλλά όσοι δίνουν βάση σε αυτά τα ψευτο-βιντεο παραγωγής μοντάζ από την Αφρική , είναι άξιοι των επιλογών τους. 

Φρέσκα κουλούρια .... ψωνίσαμε μνήμη. Τεχνολογία 2015, τελευταίο σημείο διάθεσης Γερμανία 1/2020.  Από σήμερα είναι Ελληνίδα. 🤩 

Το θέμα, παραμένει για μια τελευταία σύγκριση πλατφόρμας Ζ77 vs  Z87,  όποιος κάνει κέφι το παρακολουθεί η το αγνοεί.    

 

Mushkin Blackline 997123F_1.jpg

RAM-MUSHKIN-997123F-16GB-MA.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Kiriakos-GR είπε

Η τεχνολογία προχωράει, αλλά όσοι δίνουν βάση σε αυτά τα ψευτο-βιντεο παραγωγής μοντάζ από την Αφρική , είναι άξιοι των επιλογών τους. 

Φρέσκα κουλούρια .... ψωνίσαμε μνήμη. Τεχνολογία 2015, τελευταίο σημείο διάθεσης Γερμανία 1/2020.  Από σήμερα είναι Ελληνίδα. 🤩 

Το θέμα, παραμένει για μια τελευταία σύγκριση πλατφόρμας Ζ77 vs  Z87,  όποιος κάνει κέφι το παρακολουθεί η το αγνοεί.    

 

Mushkin Blackline 997123F_1.jpg

RAM-MUSHKIN-997123F-16GB-MA.jpg

Στο επόμενο επεισόδιο, τηλέγραφος vs ταχυδρομείο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως τρολαρεις... Διαφορετικα βγαλε φωτο οταν τα παραλαβεις ολα μαζι να κανουμε meme "εδωσα 200+ ευρω το 2022 για 4ης γενιας gaming"

Καλη τυχη κιολας οταν θα τραβας 100+ watt οταν ο αλλος με 10100 θα ειναι στα 40watt και μαμα ψυκτρα!

 

test.jpg

Επεξ/σία από Giorgos85thess
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Kiriakos-GR είπε

Θείο κάτι δεν πάει καλά.  Βάλε CPU clock μαμά ...

Δεν κατεβαζω μαμα το CPU με τιποτα... Εχει συνηθισει να δουλευει εκει εδω και χρονια... Αστο μην ξεσυνηθισει και εχω αλλα μετα... Αν θες ανεβασε εσυ στα 4.6... 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sitios είπε

Δεν κατεβαζω μαμα το CPU με τιποτα... Εχει συνηθισει να δουλευει εκει εδω και χρονια... Αστο μην ξεσυνηθισει και εχω αλλα μετα... Αν θες ανεβασε εσυ στα 4.6... 😜

Το ήξερααααα ότι είσαι καμικάζι κοντράκιας 🙃  ... μόλις  έρθει με το καλό θα τα ξαναπούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sitios είπε

 σε έχω! :P

Κέρνα μια ρακί τον Saloufas, στην έριξε στα GBytes/s  ... αυτά μετράμε εδώ...  και ετοίμασε άλλη μια ρακί για έμενα.  😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μνήμες δεν έχω κάτσει να κατεβάσω timings βαριέμαι να δω πόσο μπορούν να σφήξουν. Αφού σκέφτομαι όταν αλλάξω πλατφόρμα να μην πάω σε καινούργια αλλά μεταχειρισμένη για να έχει ο προηγούμενος έτοιμα overclock profile, να μην κάθομαι να ψάχνω. Βέβαια όλοι στις αγγελίες που έχουν "K" cpu λένε ότι δεν έκαναν overclock ποτέ! καλό ε? Εγώ όταν έρθει η ώρα να τον βάλω αγγελία θα γράψω 10 χρόνια παίζει στα κόκκινα τον έχω ξ@@λιάσει στο overclock!

Spider Man Lol GIF

Επεξ/σία από Saloufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει ένα υπέροχο τεχνικό άρθρο για DDR3 υψηλών επιδόσεων, το έγραψε ένας Γερμανός σε ένα μικρο Blog,  εκεί έμαθα πολλά για τις τελευταίας παραγωγής DDR3 2400 και τις διαφορές μονής - διπλής επίστρωσης Chip.  Το 2015  η Hynix έβγαλε μια τελευταία παρτίδα  υψηλής απόδοσής DDR3 2400 ( Όσα ΚΙΤ την φοράνε κερδίζουν το κάτι παραπάνω) .  Μην σφίγγετε και μην ξεσφίγγετε τίποτα, όλο το μαγικό είναι μέσα στο Chip.    

Επεξ/σία από Kiriakos-GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...