Προς το περιεχόμενο

αγορα απο caseking.de


valantis40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτομαι να αγορασω μια καρτα γραφικων απο caseking.de.στο τελικο ποσο μου βγαζει 617 την καρτα και 148 φορο 24% συνολο 765.ομως απο κατω λεει

Διαφορετικός φορολογικός συντελεστής. Άλλα κόστη (π.χ. φόροι, τελωνειακοί δασμοί, τέλη) ενδέχεται να προκύψουν σε σχέση με την παραγγελία σας, τα οποία δεν τιμολογούνται ούτε πληρώνονται από εμάς. Αυτά τα έξοδα πρέπει να καταβληθούν απευθείας από εσάς στην αντίστοιχη τελωνειακή αρχή, πάροχο εφοδιαστικής ή φορολογική αρχή.

αν την παραγγειλω οταν θα ερθει εδω θα πληρωσω τιποτα εξτρα η οχι?ξερει κανεις?

Screenshot 2022-01-15 at 23-52-17 PC Systeme Komponenten online kaufen CASEKING.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από ΕΕ είναι η αγορά δεν έχει καμία σχέση με τελωνείο. Αυτό το λέει για τρίτες χώρες εκτός ΕΕ. Τα μεταφορικά όμως είναι πέρα από κάθε λογική!!! 99.99 ευρώ??? Τα έχει τριπλασιάσει σε σχέση με παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως εχει ξεφυγει πολυ στα μεταφορικα για αυτο το σκεφτομαι ακομα και δεν εχω προχωρησει

4 hours ago, 3DJIN said:

δεν αξιζει πλεον το caseking με αυτα τα μεταφορικα,δες computeruniverse,mindfactory,alter,notebillinger

στο notebillinger στελνει ελλαδα μονο αν εισαι εταιρια θα δοκιμασω στα αλλα να δω τι γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ανέφερε ο φίλος εγώ από Γερμανία ψωνίζα παλιότερα από caseking αλλά σταμάτησα όταν έκανε παράλογα τα μεταφορικά. Τώρα ψωνίζω από computeruniverse και cyberport. Και τα δύο κορυφαίο επίπεδο εξυπηρέτησης και τιμές είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το δεύτερο (cyberport) δεν στέλνει διεθνώς αλλά έχω διεύθυνση στη Γερμανία που χρησιμοποιώ τα τελευταία 3 χρόνια από εταιρεία forwarding με κόστος μόλις 30 ευρώ η αποστολή (η οποία μπορεί να περιλαμβάνει παραπάνω από ένα πακέτα).

Πάντως πλέον ακόμα και σε αυτά τα καταστήματα έχω δει τρελά καπέλα στις κάρτες γραφικών...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, valantis40 said:

σκεφτομαι να αγορασω μια καρτα γραφικων απο caseking.de.στο τελικο ποσο μου βγαζει 617 την καρτα και 148 φορο 24% συνολο 765.ομως απο κατω λεει

Διαφορετικός φορολογικός συντελεστής. Άλλα κόστη (π.χ. φόροι, τελωνειακοί δασμοί, τέλη) ενδέχεται να προκύψουν σε σχέση με την παραγγελία σας, τα οποία δεν τιμολογούνται ούτε πληρώνονται από εμάς. Αυτά τα έξοδα πρέπει να καταβληθούν απευθείας από εσάς στην αντίστοιχη τελωνειακή αρχή, πάροχο εφοδιαστικής ή φορολογική αρχή.

αν την παραγγειλω οταν θα ερθει εδω θα πληρωσω τιποτα εξτρα η οχι?ξερει κανεις?

 

 

η μονη χωρα που χρεωνει 99 ευρω ειμαστε εμεις. Ε μονο γιαυτο τον λογο δεν ξαναγοραζω απο αυτους. Να παν να γαμηθ@ν

Αγορασε το απο σκρουτζ.

Επεξ/σία από Land-decked
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

37 minutes ago, Land-decked said:

η μονη χωρα που χρεωνει 99 ευρω ειμαστε εμεις. Ε μονο γιαυτο τον λογο δεν ξαναγοραζω απο αυτους. Να παν να γαμηθ@ν

Αγορασε το απο σκρουτζ.

ετσι οπως παει το πραγμα θα καταληξω να την παρω απο εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Land-decked said:

η μονη χωρα που χρεωνει 99 ευρω ειμαστε εμεις. Ε μονο γιαυτο τον λογο δεν ξαναγοραζω απο αυτους. Να παν να γαμηθ@ν

Αγορασε το απο σκρουτζ.

Ξέρουμε για ποιό λόγο έκαναν  αυτή την αύξηση ειδικά για την Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λογω covid λεγανε . οτι οι διεθνεις τους αποστολες ειχαν καπελο 100ε..

κ γω ειχα παρει απο εκει πραγματα αρκετα , οχι μονο gpu και ημουν απολυτα ικανοποιημενος, αλλα με αυτο το καπελο ΔΕΝ..

νομιζω ωστοσο οτι σταματησε να ισχυει πια εδω κ μερικες μερες

Επεξ/σία από demmian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι πως με τα ίδια 99,99 ευρώ, μπορείς να φέρεις έναν 12700Κ... ή 99 ultra wide 49" οθόνες.

Γιατί αυτό ουσιαστικά χρειάζονται,να μαζευτούν 10~20 καλόπαιδα και να τους τρολλάρουν δίχως αύριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, conqueror06 είπε

Ξέρουμε για ποιό λόγο έκαναν  αυτή την αύξηση ειδικά για την Ελλάδα?

Προφανώς θεώρησαν ότι τους παίρνει
Ψώνισα από equippr.de με 40 ευρώ μεταφορικά - έφτασε εδώ σε 4 εργάσιμες (και πολύ καλύτερες τιμές)

Επεξ/σία από hln3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, demmian είπε

λογω covid λεγανε . οτι οι διεθνεις τους αποστολες ειχαν καπελο 100ε..

κ γω ειχα παρει απο εκει πραγματα αρκετα , οχι μονο gpu και ημουν απολυτα ικανοποιημενος, αλλα με αυτο το καπελο ΔΕΝ..

νομιζω ωστοσο οτι σταματησε να ισχυει πια εδω κ μερικες μερες

Από περιέργεια μπήκα χθες πάλι και η εξωφρενική χρέωση παραμένει 99.99 ευρώ!!! Χαχα έχουν πλάκα οι τύποι με τις δικαιολογίες που λένε, πήρα 15 κιλά αποστολή από Γερμανία DHL Paket (μια μεγάλη συλλογή με βαριά περιοδικά) πριν κάποιες εβδομάδες και μου στοίχισε 32 ευρώ... και με UPS παρόμοια τιμή ήταν η προσφορά. Και ήταν και απο μικρή εταιρεία που σημαίνει χωρίς σύμβαση μαζικών αποστολών με κούριερ που μειώνει το κόστος.....

1 ώρα πριν, Tenshi είπε

Η πλάκα είναι πως με τα ίδια 99,99 ευρώ, μπορείς να φέρεις έναν 12700Κ... ή 99 ultra wide 49" οθόνες.

Γιατί αυτό ουσιαστικά χρειάζονται,να μαζευτούν 10~20 καλόπαιδα και να τους τρολλάρουν δίχως αύριο.

Σωστός!!! Αυτό τους αξίζει χαχαχα. Οι τύποι είναι για τρελό γέλιο με την πολιτική που έχουν βάλει...

23 λεπτά πριν, hln3 είπε

Προφανώς θεώρησαν ότι τους παίρνει
Ψώνισα από equippr.de με 40 ευρώ μεταφορικά - έφτασε εδώ σε 4 εργάσιμες (και πολύ καλύτερες τιμές)

Ποιά κούριερ χρησιμοποιούν αυτοί? Το έχω ακουστά αλλά δεν έχει τύχει να ψωνισω από το συγκεκριμένο. Με ενδιαφέρει να το δοκιμάσω. Επίσης πολύ καλές τιμές μεταφορικών έχω βρει στο Alphacool, εξειδικευμένο κατάστημα βέβαια, που ψώνισα παλιότερα custom water cooling εξαρτήματα. 15 ευρώ σχεδόν 7 κιλά με DHL Paket, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει

1 ώρα πριν, Herald είπε

Alternatede πάρε, έχει και καλύτερες τιμές από caseking

Ναι και το alternate ειναι καλό μαγαζί, έχω ψωνίσει 2-3 φορές και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος και με τις τιμές και με την εξυπηρέτηση

Επεξ/σία από conqueror06
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...