Προς το περιεχόμενο

NordVPN Review – Κορυφαία πρόταση για VPN ανάγκες


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, gakost είπε

 Όσο για τα ανοιχτά και δημόσια ασύρματα δίκτυα απλά μην τα χρησιμοποιείτε. Ανοίγουν άπειρες επιλογές για παραβίαση και υποκλοπή δεδομενων. 

Για τα ανοιχτα και δημοσια δικτυα εγω κανω VPN σπιτι μου και βγαινω οπως λες απο τον παροχο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τι στιγμη εχω το seed4me  δωρεαν για 6 μηνες μεσω προσφορας κουπονι ειναι μια χαρα κ απο τα καλυτερα οπως κ το exprees vpn που ειχα πριν.......κ φυσικα το nord  το εχω  δοκιμασει.....αλλα αν χρειαζεσαι να βλεπεις ταινιες κτλ ειμαστε στη εποχη real debrid......ολα με κρυπτογραφηση κ 4κ...παντως ειναι απο τα κορυφαια tο nord

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, tosser said:

Κορυφαίες διαρροές η Nord.

 

Expressvpn ή Mullvad μόνο, ανάλογα με το  τι θέλετε.

Έχω δουλέψει και με τα τρία. Έχω ενεργή συνδρομή με τα δύο (Expressvpn & Mullvad) Το μόνο αξιοπρεπές που δεν δουλεύει με affiliations είναι βέβαια το Mullvad. Οι γύφτοι από τα Εμιράτα είχαν φυτευτό υπάλληλο στην expressvpn για να παρακολουθούν αντιφρονούντες που χρησιμοποιούσαν την υπηρεσία. Η Nord πέρα από την διαρροή που είχε στη διετία, έχει δώσει στεγνά στοιχεία πελατών ( και για downloading) ενώ κρατάει και log files.

Το Expressvpn είναι πολύ καλό και για αμερικάνικο Νέτφλιξ , ζητήστε τους μια δοκιμαστική. Χρησιμοποιεί και Virtual servers αλλά ξέρεις υπεύθυνα ότι δεν είναι το 90% από τους 500.000 servers virtual και να μη στο λέει κιόλας.

Έχεις στοιχεία για αυτό που λες για το Nord (αλλά και για το express?)

 

Προσωπικά έχω Nord και PIA. Παλιά είχα πληρώσει κανονικά για PIA. Τώρα με cashback Καλύτερα. Για mullvad έχω ακούσει τα καλύτερα από άποψη σοβαρότερης προστασίας. ΤΟ PIA επίσης παλιά ήταν κορυφή. Νομίζω πλέον έχει πουληθεί σε μια Ισραηλίτικη

7 hours ago, infamousjohn said:

Δεν βλάπτει να ανοίξετε τα μάτια σας και να προσέξετε που πηγαίνετε κα οι δίνετε τα λεφτά σας... 1ον) ότι πακέτο και να αγοράσετε θα βρεθείτε να έχετε συμφωνήσει σε συνεχόμενες πληρωμές. Δεν έχει one-off πακέτο που το αγοράζεις και τέλος. Σε δεσμεύει μέχρι να στείλεις μέιλ και να παρακαλέσεις να στο διακόψουν, αν γίνει και αφού σε κάνουν να στείλεις στα πατώματα. Δεν έχει καν επιλογή να το αγοράσεις χωρίς δέσμευση. Όσοι λοιπόν πήρατε τριετές πακέτο, μόλις λήξει (που θα ξεχάσετε ότι το είχατε), θα σας έρθει ένα ωραίο φυστίκι 400-500 ευρώ στο λογαριασμό. Περαστικά σας. 2ον) η ίδια ακριβώς πολιτική πληρωμής με παρόμοια τιμολόγια εμφανίζεται και στις άλλες VPN υπηρεσίες. Όλα ελέγχονται από μία τσέπη αν δεν το πήρατε γραμμή, με την ψευδαίσθηση ότι έχετε επιλογή. 3ον) όταν μπήκα να τα δω ένα βράδυ μου έλεγε ότι αν δεν πάρω την τριετή προσφορά λ, θα λήξει σε 15 λεπτά (είχα μπει 23:45). Αφού διάβασα τους όρους και απογοητεύτηκα, διαπίστωσα ότι μετά τις 12 τα μεσάνυχτα η προσφορά άρχισε να ξανακοιλα ανάποδα. Μόνο που τώρα μου έδωσε 23 ώρες και 50 λεπτά μέχρι την άλλη μέρα .... Πόσο πρόστυχη κίνηση για πείσεις έναν αγοραστή. Για πιο λόγο να τα κάνεις όλα αυτά;  Ας μπει λοιπόν κάποιος στον κόπο να απαντήσει ειδικά για το 1 και το 3. Το 2 είναι longshot.

Ανοιχτε λοιπόν τα μάτια σας και μείνετε μακριά. Εκτός αν τόσο πολύ "πεθαίνετε να δείτε αμερικανικό Netflix". Λες και δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι. 

 

Εν τω μεταξύ έχουν τεμεκ ένα βίντεο που λένε πως να κάνεις cancel την δέσμευση, που είναι κοντά 4 λεπτά και τελικά δεν λένε τίποτα!!!! Έκλαιγα από τα γέλια 

Από τις λίγες λογικές φωνές εδώ μέσα.

Θα ήθελα να σε ξέρω και να γίνουμε φίλοι.

Εγώ πάντως μια χαρά το έκανα cancel αμέσως. Δεν υπήρχε κάποιο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι συνδορμη και να έχω αγοράσει είναι με paypal. Σου βάζουν αυτόματη πληρωμή όταν λήξει? Μπιγκ φακιν ντηλ, τα ίδια κάνει και η Cosmote (και άλλες "σοβαρές" εταιρείες) κάθε φορά που ανανεωνω το καρτοτηλέφωνο του πατέρα μου και χωρις να έχω και καμια απολύτως επιλογή για opt out.

Το οποίο προφανώς δεν είναι προβλημα γιατι σε μερικά δευτερόλπτα μέσα απο τον λογαριασμό του paypal, κάνεις cancel το automatic payment και κανείς δεν μπορεί να σου πάρει ούτε cent.

Και επειδή βλέπω οτι το NordVPN δεν έχει πληρωμή με paypal (πλέον? εχουν περάσει σχεδον 4 χρονια απο τότε που το πληρωσα),  θυμάμαι οτι και απο το account σου μπορουσες να βγάλεις το future payment οπως και τα στοιχεία πληρωμής. Χωρίς αυτά πληρωμή δεν γινεται ουτως ή αλλως και η οποια "ανανέωση" (στο Nord μεχρι και πέρισυ δεν υπηρχε η εννοια της ανανεωσης, απλά με τα ιδια στοιχεια αγόραζες νεο πακέτο) αποτυγχανει.

 

Επεξ/σία από fommof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, infamousjohn είπε

Δεν βλάπτει να ανοίξετε τα μάτια σας και να προσέξετε που πηγαίνετε κα οι δίνετε τα λεφτά σας... 1ον) ότι πακέτο και να αγοράσετε θα βρεθείτε να έχετε συμφωνήσει σε συνεχόμενες πληρωμές. Δεν έχει one-off πακέτο που το αγοράζεις και τέλος. Σε δεσμεύει μέχρι να στείλεις μέιλ και να παρακαλέσεις να στο διακόψουν, αν γίνει και αφού σε κάνουν να στείλεις στα πατώματα. Δεν έχει καν επιλογή να το αγοράσεις χωρίς δέσμευση. Όσοι λοιπόν πήρατε τριετές πακέτο, μόλις λήξει (που θα ξεχάσετε ότι το είχατε), θα σας έρθει ένα ωραίο φυστίκι 400-500 ευρώ στο λογαριασμό. Περαστικά σας. 2ον) η ίδια ακριβώς πολιτική πληρωμής με παρόμοια τιμολόγια εμφανίζεται και στις άλλες VPN υπηρεσίες. Όλα ελέγχονται από μία τσέπη αν δεν το πήρατε γραμμή, με την ψευδαίσθηση ότι έχετε επιλογή. 3ον) όταν μπήκα να τα δω ένα βράδυ μου έλεγε ότι αν δεν πάρω την τριετή προσφορά λ, θα λήξει σε 15 λεπτά (είχα μπει 23:45). Αφού διάβασα τους όρους και απογοητεύτηκα, διαπίστωσα ότι μετά τις 12 τα μεσάνυχτα η προσφορά άρχισε να ξανακοιλα ανάποδα. Μόνο που τώρα μου έδωσε 23 ώρες και 50 λεπτά μέχρι την άλλη μέρα .... Πόσο πρόστυχη κίνηση για πείσεις έναν αγοραστή. Για πιο λόγο να τα κάνεις όλα αυτά;  Ας μπει λοιπόν κάποιος στον κόπο να απαντήσει ειδικά για το 1 και το 3. Το 2 είναι longshot.

Ανοιχτε λοιπόν τα μάτια σας και μείνετε μακριά. Εκτός αν τόσο πολύ "πεθαίνετε να δείτε αμερικανικό Netflix". Λες και δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι. 

 

Εν τω μεταξύ έχουν τεμεκ ένα βίντεο που λένε πως να κάνεις cancel την δέσμευση, που είναι κοντά 4 λεπτά και τελικά δεν λένε τίποτα!!!! Έκλαιγα από τα γέλια 

Από τις λίγες λογικές φωνές εδώ μέσα.

Θα ήθελα να σε ξέρω και να γίνουμε φίλοι.

αυτή τη τακτική τη χρησιμοποιούν πολλές υπηρεσίες για να διακόψουν τη συνδρομή όπως σωστά είπες αλλά λύση υπάρχει

 χρησιμοποιεις μια προπληρωμένη για μια πληρωμή και την κόβεις.......ας έρθουν μετα να σε χρεώσουν και από μόνοι τους θα διακόψουν τη συνδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απορία μου με όλα τα vpn είναι η εξής . 

Αν κάποιος χρήστης που επί χρόνια ολόκληρα ανέβαζε διαφορά και χρησιμοποιήσε το διαδίκτυο χωρίς την χρήση κάποιου vpn διαρρέοντας έτσι όλα τα προσωπικά του δεδομένα αβερτα πέρα από το ξεκλείδωμα κάποιον υπηρεσιών που δεν είναι διαθέσιμων στην χώρα μας τι άλλο μπορεί να σου προσφέρει ένα vpn ? 🧐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως κάποιος που είχα Mullvad μέχρι πρόσφατα αλλά έκανα migrate σε SurfShark, θεωρώ το Mullvad αρκετά καλό αλλά προτείνω το δεύτερο για τους εξής λόγους: 

 

1. Συνεργάζεται με το Netflix (που σημαίνει ότι μπορείς να βλέπεις regional versions του Netflix όπως πχ USA, ενώ με τους servers του Mullvad δεν μπορείς) 

2. Μεγαλύτερη ποικιλία servers και λιγότερα captcha

3. Αρκετά πιο responsive customer support κατά την εμπειρία μου 

4. Ability να δώσεις αναλυτικό feedback/problem reporting για τους servers που συνδέεσαι

5. Μεγαλύτερο πλήθος μηχανημάτων που μπορείς να συνδέσεις με το ίδιο account 

6. Πιο αξιόπιστο app για σύνδεση σε android μηχανήματα (android TV)

Επεξ/σία από Mandurang
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

για χρηστες linux ποιο προτεινετε ?

no logs .

Δεν έχω εμπειρία με Linux, αλλά ρίξε μια ματιά εδώ: https://surfshark.com/download/linux

Το surfshark είναι φτιαγμένο για Debian, υποστηρίζει όλα τα Debian-based distros και είναι no logs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Το Meshnet, η νέα αυτή δυνατότητα του NordVpn, υποστηρίζεται σε όλα τα Plans? Δηλαδή ακόμα και στο πιο οικονομικό ? (Standard Plan με 69,36Ε για 2 χρόνια τρέχουσα τιμή 2.8.22)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους θέλουν να το ψάξουν λίγο παραπάνω ή έχουν μεγαλύτερες απαιτήσεις:
VPN company relationships
https://embed.kumu.io/9ced55e897e74fd807be51990b26b415#vpn-company-relationships/
https://embed.kumu.io/9ced55e897e74fd807be51990b26b415#vpn-company-relationships/nord-vpn

Αναφορά σε κείμενο

Needless to say, NordVPN along with Surfshark and ExpressVPN sponsor thousands of YouTubers (incentivised by high affiliate commissions), own VPN review sites, use Twitter / Reddit bots to incentivise spam.
NordVPN literally sponsors football teams.

Επεξ/σία από 9-11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς για streaming υπηρεσίες όπως disney + αρκεί απλά να κάνεις login με αμερικάνικο server. Μετά μπορείς να αποσυνδεθείς από το sever και να μπεις με ελληνικό. Το περιεχόμενο θα συνεχίσει να είναι το αμερικάνικο, αρκεί να μη βγεις από την εφαρμογή . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...