Προς το περιεχόμενο

Αγορά τάμπλετ με επιδότηση για εκπαιδευτικούς


theoilia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 minutes ago, louben said:

To πήρες εκτος ή εντός προγράμματος? Σε περίπτωση που ισχύει το 2ο από που? Και πέραν τούτου overall εντυπώσεις?

Εκτός. 

350€ το πακέτο!

 

Δε το λειτουργησα πολύ αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. 

Πολύ γρήγορο, χορταστική οθόνη, το πενάκι και το πληκτρολόγιο είναι must! 

Θέλω να το δοκιμάσω (αύριο ελπίζω) streaming απ' το xbox one x! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο ( γιατι τα μεγαλα καταστηματα θελουν να ξεστοκαρουν συν οτι οσοι το εχουν δεν δινουν το πληκτρολογιο και το εχουν ακριβοτερα ) το πηρα απο εδω  https://etd.gr/shop/huawei-matepad-11-53012fcw-109-qualcom-snapdrafon-865-8gb-128gb-android-tabl/

Τελικα . Απλα το γνωστο θεμα με τα google services δεν μπορω να λυσω....Οχι οτι μου ειναι απαραιτητο αλλα θα το ηθελα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας υπάρχει κάποια αντίστοιχη τιμή για το ipad 9 δηλαδή κάτω από 400 με ψηφιακή μέριμνα?? Όσο έχω ψάξει δεν εχω βρει κάτι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, home07 είπε

Τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο ( γιατι τα μεγαλα καταστηματα θελουν να ξεστοκαρουν συν οτι οσοι το εχουν δεν δινουν το πληκτρολογιο και το εχουν ακριβοτερα ) το πηρα απο εδω  https://etd.gr/shop/huawei-matepad-11-53012fcw-109-qualcom-snapdrafon-865-8gb-128gb-android-tabl/

Τελικα . Απλα το γνωστο θεμα με τα google services δεν μπορω να λυσω....Οχι οτι μου ειναι απαραιτητο αλλα θα το ηθελα..

Μόλις το παρήγγειλα και εγώ το ίδιο πακέτο απο το ίδιο κατάστημα.Όσο και ανείχα ψάξει δεν το είχα βρει πακέτο με πληκτρολόγιο. Απλα το φάουλ του καταστήματος είναι ότι ενω με την μέριμνα αναφερουν 175 ευρω όταν πας να πληρώσεις  προσθέτουν και την τιμη του zone alarm και βγαινει 185.Συμβατο Πενάκι από ότι είδα βρίσκω πολύ φθηνό (γυρω στα 10 ευρώ από Αμαζον) και είμαι κομπλε.  Ελπίζω και εγώ να έκανα καλή επιλογη .Μένει μόνο να παραγγείλω την οθόνη και να δώ και κατα πόσο η παρουσία gs επηρεάζει την τελική εμπειρία χρήστη.

Επεξ/σία από louben
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, louben said:

Μόλις το παρήγγειλα και εγώ το ίδιο πακέτο απο το ίδιο κατάστημα.Όσο και ανείχα ψάξει δεν το είχα βρει πακέτο με πληκτρολόγιο. Απλα το φάουλ του καταστήματος είναι ότι ενω με την μέριμνα αναφερουν 175 ευρω όταν πας να πληρώσεις  προσθέτουν και την τιμη του zone alarm και βγαινει 185.Συμβατο Πενάκι από ότι είδα βρίσκω πολύ φθηνό (γυρω στα 10 ευρώ από Αμαζον) και είμαι κομπλε.  Ελπίζω και εγώ να έκανα καλή επιλογη .Μένει μόνο να παραγγείλω την οθόνη και να δώ και κατα πόσο η παρουσία gs επηρεάζει την τελική εμπειρία χρήστη.

Δε ξέρω κατά πόσο θα μου λείψουν οι gms... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, home07 είπε

Τελικα . Απλα το γνωστο θεμα με τα google services δεν μπορω να λυσω....Οχι οτι μου ειναι απαραιτητο αλλα θα το ηθελα..

Tι λειπει δήλαδη για να ενημερωσω γνωστο αγοραστη;

3 ώρες πριν, louben είπε

Μένει μόνο να παραγγείλω την οθόνη και να δώ και κατα πόσο η παρουσία gs επηρεάζει την τελική εμπειρία χρήστη.

Ποια οθόνη; Δεν σε πιανω, ρωταω γιατι ψαχνουν 1-2 γνωστοι.

Επεξ/σία από Greengreen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 μαλλον :

 

  • Xiaomi Pad 5 11" Tablet με WiFi και Μνήμη 128GB Cosmic Gray

  • Apple iPad 9th Gen 64Gb WiFi 10.2 Space Gray

Αυτη τη στιγμη εχω κινητο samsung - android και επισης με προβληματιζουν οπως ειπα και σε αλλο ποστ τα 64gb του ipad, που αρκετοι λενε οτι λυνεται με το cloud

Καμια γνωμη-βοηθεια? Εχει δει κανεις απο κοντα το xiaomi για να μου πει τουλαχιστον γνωμη για οθονη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το ipad για να έχεις  tablet είναι τουλάχιστον 2 κατηγοριες καλύτερο δε συγκρίνεται με το xiaomi τα 64gb είναι ικανοποιητικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, andreas-d είπε

Πάρε το ipad για να έχεις  tablet είναι τουλάχιστον 2 κατηγοριες καλύτερο δε συγκρίνεται με το xiaomi τα 64gb είναι ικανοποιητικα.

πενακι μπορω να βρω σε οικονομικη τιμη και συμβατο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο voutcher το δικό μου κ της συζύγου. Παρακολουθώ εδώ κ μέρες ένα tablet που μπαινοβγαίνει στη ψηφιακή μέριμνα στο you.gr. Η τιμή του είναι περίπου 40 ευρώ κάτω από τις αλυσίδες στο you.gr. Πριν μέρες που πήρα τηλ μου είπαν να κάνω τη διαδικασία μόνος μου μέσω του site. Το πρωί ήταν αλλά δεν είχα χρόνο. Το μεσημέρι δεν ήταν. Απόψε το βλέπω πάλι στην ψηφιακή μέριμνα κ λέω τώρα θα το πάρω. Βάζω στη φόρμα τον αριθμό του 1ου voutcher κ η επόμενη κίνηση είναι η δέσμευση του. Θα με αφήσει μετά να προσθέσω κ το 2ο voutcher? ή θα με υποχρεώσει να το αγοράσω με ένα voutcher βάζοντας από την τσέπη μας επιπλέον 200 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2022 στις 9:47 ΜΜ, Arch11 είπε

Τελικα ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 μαλλον :

 

  • Xiaomi Pad 5 11" Tablet με WiFi και Μνήμη 128GB Cosmic Gray

  • Apple iPad 9th Gen 64Gb WiFi 10.2 Space Gray

Αυτη τη στιγμη εχω κινητο samsung - android και επισης με προβληματιζουν οπως ειπα και σε αλλο ποστ τα 64gb του ipad, που αρκετοι λενε οτι λυνεται με το cloud

Καμια γνωμη-βοηθεια? Εχει δει κανεις απο κοντα το xiaomi για να μου πει τουλαχιστον γνωμη για οθονη?

Κάτοχος του Xiaomi, απόλυτα ικανοποιημένος από όλα. Για την οθόνη του δεν έχω να πω πολλά γιατί δεν ξέρω, αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι αρνητικό. Τα χρώματα είναι ζωντανά, η ευκρίνεια δεν επηρεάζεται ακόμη και αν το κοιτάω υπό γωνία, γενικά δεν βρίσκω κάτι αρνητικό. Αυτό που πρόσεξα είναι η διαφορά που κάνουν τα 120Hz, πράγματι κάνουν το scrolling πολύ ομαλό, μάλιστα στο tablet η ομαλότητα μου φάνηκε πολύ πιο έντονα σε σχέση με το κινητό μου, που επίσης υποστηρίζει 120Hz.

Τα 64Gb μου φαίνονται λίγα. Με το που τελειώσαμε τις εγκαταστάσεις όλων των εφαρμογών και των παιχνιδιών, γεμίσαμε 47Gb. Ακόμη και αν θεωρήσω ότι όλα τα αρχεία που θα δημιουργήσουμε εμείς από εδώ και πέρα θα τα ανεβάζουμε στο cloud, θα ένιωθα ανασφαλής με 13Gb ελεύθερα.

Μέχρι στιγμής δεν έχω πετύχει ούτε ένα κολληματάκι, ούτε έναν διασταγμό. Με το που ανοίγω το cover ξυπνάει αμέσως, περιστρέφει ακαριαία την οθόνη  και όλα είναι πολύ ομαλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους you.gr σήμερα αλλά το τηλ κέντρο είναι κλειστό το Σ/Κ. Το tablet είναι το tab s7 FE / 4GB-64GB / Wi-Fi. Αν το βρειτε κάπου με κάτω από 499 σας παρακαλώ ανεβάστε το εδώ. Ευχαριστώ!

7 ώρες πριν, swan2020 είπε

Έχω δύο voutcher το δικό μου κ της συζύγου. Παρακολουθώ εδώ κ μέρες ένα tablet που μπαινοβγαίνει στη ψηφιακή μέριμνα στο you.gr. Η τιμή του είναι περίπου 40 ευρώ κάτω από τις αλυσίδες στο you.gr. Πριν μέρες που πήρα τηλ μου είπαν να κάνω τη διαδικασία μόνος μου μέσω του site. Το πρωί ήταν αλλά δεν είχα χρόνο. Το μεσημέρι δεν ήταν. Απόψε το βλέπω πάλι στην ψηφιακή μέριμνα κ λέω τώρα θα το πάρω. Βάζω στη φόρμα τον αριθμό του 1ου voutcher κ η επόμενη κίνηση είναι η δέσμευση του. Θα με αφήσει μετά να προσθέσω κ το 2ο voutcher? ή θα με υποχρεώσει να το αγοράσω με ένα voutcher βάζοντας από την τσέπη μας επιπλέον 200 ευρώ?

Προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους you.gr σήμερα αλλά το τηλ κέντρο είναι κλειστό το Σ/Κ. Το tablet είναι το tab s7 FE / 4GB-64GB / Wi-Fi. Αν το βρειτε κάπου με κάτω από 499 σας παρακαλώ ανεβάστε το εδώ. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, swan2020 είπε

Προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους you.gr σήμερα αλλά το τηλ κέντρο είναι κλειστό το Σ/Κ. Το tablet είναι το tab s7 FE / 4GB-64GB / Wi-Fi. Αν το βρειτε κάπου με κάτω από 499 σας παρακαλώ ανεβάστε το εδώ. Ευχαριστώ!

Γιατι δεν δοκιμαζεις να προσθεσεις και δευτερο αν σε αφηνει η εραρμογη; Σε αφηνει; Δοκιμασε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...