Προς το περιεχόμενο

Reacher - Prime Video


Gogotsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, BadBoy είπε

Έφτασα μέχρι το τέταρτο επεισόδιο, όπου μια υπερβολικά κακή σκηνή με έκανε να το σταματήσω.
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Πρώτον σε προηγούμενο επεισόδιο τους παίρνει μια άγνωστη από τις μυστικές υπηρεσίες, όπου αφού της λένε ότι ο Joe πέθανε, χωρίς να διασταυρώσει τίποτα τους δίνει ότι πληροφορίες ζητάνε και μάλιστα συμφωνεί να τους στείλει και έξτρα κάτω από το τραπέζι. Ήμαρτον.
Το χειρότερο όμως είναι στο τέταρτο. Έχει κάνει η σειρά σαφές ότι ο τύπος είναι τραμπούκος και χρησιμοποιεί το ξύλο για να πετύχει τους στόχους του. ΟΚ, δεκτό ότι η αστυνομία κάνει τα στραβά μάτια σε αυτό, ειδικά σε μια πόλη στη μέση του πουθενά. Οι άλλοι δύο συμπρωταγωνιστές όμως του τη λένε συνέχεια για αυτό, σε σημείο που η αστυνομικίνα τον ακολουθεί για να τον ελέγχει, άρα καταλαβαίνω ότι είναι κάτι που δεν τους αρέσει. Έπειτα όμως αυτός στήνει πρακτικά ενέδρα στους νοτιοαμερικάνους που τον ακολουθούσαν και τους εκτελεί εν ψυχρώ. Οπότε έχει γίνει δολοφόνος από απλός γορίλας.
Το ομολογεί στους άλλους δύο, λέγοντας ψέματα ότι του την έπεσαν. Και αντί να τον συλλάβουν άμεσα και να διασταυρώσουν τι έγινε, απλώς ανεβάζουν το μετρητή στα πτώματα, ότι τώρα έχουν 7 αντί για 5. Τι είδους γκάνγκστερ αστυνομία είναι αυτή;
Έπειτα αυτός ομολογεί στην τύπισα ότι τους σκότωσε εν ψυχρώ και είπε ψέματα πρηγουμένως, εκείνη τον ρωτάει για μια ιστορία από όταν ήταν στον πόλεμο, αντί να τον συλλάβει επιτόπου ή να καλέσει ενισχύσεις. Και η ιστορία είναι ότι στον πόλεμο αυτός σκότωσε μόνος του, πάλι με ενέδρα, πόσα άτομα, αλλά επειδή αυτοί ήταν εγκληματίες, όλα καλά. Και μάλιστα αυτή συμφωνεί μαζί του ότι καλά έκανε, χωρίς να έχει τρόπο να διαπιστώσει αν εκείνος λέει την αλήθεια, ενώ μόλις πριν 1 λεπτό της ξεκαθάρισε ότι είπε ψέμματα στον άλλον για να καλύψει τη δολοφονία αυτών που τον ακολουθούσαν. Και φυσικά μετά τον βοηθάει να κρύψουν τα πτώματα. Τον βοηθάει η αστυνομικός να κρύψουν τα πτώματα....

Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία για να γνωρίζω τι είναι πιο πιστό, οι ταινίες ή η σειρά. Στις ταινίες όμως τόσο χαζή σκηνή δεν είχε. Δυσκολεύομαι να συνεχίσω, ίσως αν περάσει κάποιο διάστημα.

Dude κάπου το έχασες. :D "This is not a movie" λέει μετά το σκηνικό, ότι στην πραγματικότητα είναι "kill or be killed". Αυτούς που καθάρισε τον ψάχναν και φυσικά ήταν scumbags αφού είχαν σκοτώσει και βασανίσει πόσους και για αυτό και οι small time cops κάνανε τα στραβά ματια. Aλλη σειρά βλέπεις έλα πες αλήθεια. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude κάπου το έχασες. :D "This is not a movie" λέει μετά το σκηνικό, ότι στην πραγματικότητα είναι "kill or be killed". Αυτούς που καθάρισε τον ψάχναν και φυσικά ήταν scumbags αφού είχαν σκοτώσει και βασανίσει πόσους και για αυτό και οι small time cops κάνανε τα στραβά ματια. Aλλη σειρά βλέπεις έλα πες αλήθεια. :P

Το ιδιο  γινεται και στην πρωτη ταινια με τον Τομ Κρουζ, στο τέλος πυροβολεί εν ψυχρω τον κακο της ταινίας γιατι κατάλαβε οτι θα την γλίτωνε απο την δικαιοσύνη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, epicouros είπε

Το ιδιο  γινεται και στην πρωτη ταινια με τον Τομ Κρουζ, στο τέλος πυροβολεί εν ψυχρω τον κακο της ταινίας γιατι κατάλαβε οτι θα την γλίτωνε απο την δικαιοσύνη.

Καλά εννοείτε ότι εκτελεί ο Reacher και γενικά δεν αφήνει άλλους την πρώτη κίνηση. Για αυτό και σε εκείνη την σκηνή τους καθαρίζει από πίσω χωρίς καν να τους δώσει την ευκαιρία να κάνουν κάτι.

Δεν τα έχω διαβάσει όλα τα βιβλία αλλα από αυτά που έχω διαβάσει νομίζω κάνανε πολύ καλή δουλειά με τον χαρακτήρα. Δεν θα μου φαινόταν περίεργο άμα κιόλας διάβασε τα βιβλία πριν παίξει τον ρολο.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, epicouros είπε

Το ιδιο  γινεται και στην πρωτη ταινια με τον Τομ Κρουζ, στο τέλος πυροβολεί εν ψυχρω τον κακο της ταινίας γιατι κατάλαβε οτι θα την γλίτωνε απο την δικαιοσύνη.

Το πρόβλημά μου δεν είναι με το τι κάνει ο ίδιος, αλλά με την αντίδραση των άλλων που είναι και αστυνομικοί. Τώρα εντάξει άμα το τραβάμε από τα μαλλιά για να βγάλουμε λογική όπως ο άλλος φίλος από πάνω, ίσως κάτι να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BadBoy είπε

Το πρόβλημά μου δεν είναι με το τι κάνει ο ίδιος, αλλά με την αντίδραση των άλλων που είναι και αστυνομικοί. Τώρα εντάξει άμα το τραβάμε από τα μαλλιά για να βγάλουμε λογική όπως ο άλλος φίλος από πάνω, ίσως κάτι να γίνεται.

Οι αστυνομικοί καταλαβαίνουν οτι λογο του μεγέθους της συνωμοσίας δεν μπορούν να πανε by the book και για αυτο ακολουθούν τον τρόπο του Reacher.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα τη σειρά πριν μερικές ημέρες, μετά από τα πολύ θετικά reviews που διάβασα και με εξέπληξε ευχάριστα.

Ό,τι πρέπει για suspense μετά τη δουλειά. Τα πρώτα τέσσερα επεισόδια που έχω δει μέχρι τώρα έχουν αμείωτο ενδιαφέρον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μ αρεσε πολυ.

Αρκετα απροβλεπτο σεναριο και αρκετα αστεια.

Γελασα πολυ οταν πηγε να παρει το κουστουμι και λεει στον αλλον "i dont have time for jokes"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας τελειώσει την πρώτη σεζόν, μπορώ να πω πως ήταν από τις πιο ευχάριστες σειρές που είδα τελευταία. 

Ο ρόλος ταίριαξε γάντι στον Alan Ritchson. Πείθει και με το παραπάνω σαν το badass γομάρι που πρώτα μοιράζει φάπες και μετά ρωτάει, αν και ο χαρακτήρας αποκτά βάθος όσο περνούν τα επεισόδια. Μου άρεσε η χημεία που είχε με Fitzgerald (Λατρεία) και Goodwin. 

Γενικά μια σειρά που λίγοι θα μετανιώσουν για το χρόνο που θα αφιερώσουν. Δεν είναι η σειρά που ήρθε να κλονίσει τα θεμέλια του χώρου, αλλά είναι τίμια, αξιοπρεπής και όλοι οι συντελεστές φαίνεται πως προσπάθησαν να βγει κάτι καλό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Απόλαυση τεστοστερόνης 😁

Alpha male, ντούκι, με μυαλό, με φονικές ικανότητες, συνεργάζεται με ξεχωριστούς και ενδιαφέροντες χαρακτήρες με δικό τους background, προσπαθώντας να λύσει αστυνομική υπόθεση ακολουθώντας στοιχεία.

Δώστε 2η σεζόν τώρα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...
33 λεπτά πριν, Millennium είπε

‘Reacher’ Rounds Out Season 2 Cast With Serinda Swan, Ferdinand Kingsley, Rory Cochrane, More

https://deadline.com/2022/09/reacher-season-2-cast-serinda-swan-ferdinand-kingsley-rory-cochrane-1235123778/

Να μια σειρά που χωράει άνετα και 2ο κύκλο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...