Προς το περιεχόμενο

Severance [Apple TV; 2022]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, totalius είπε

Δε το άντεξα αυτο το σκηνικό το ιδιο συνέχεια με τους ίδιους κ τους ίδιους . Ουτε η ιστορία που υπαρχει απο πίσω μου εκανε κάποιο ιδιαιτερο κλικ . 3ο επ έφτασα κ αντίο .

Εδώ αντέξαμε 1 και βάλε σεζόν του BB, σε 2-3 επεισόδια θα κολλήσουμε; Συνέχισέ το. "Ανοίγει" σιγά-σιγά από όλες τις απόψεις και βέβαια το τέλος είναι κορυφαίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, totalius είπε

Δε το άντεξα αυτο το σκηνικό το ιδιο συνέχεια με τους ίδιους κ τους ίδιους . Ουτε η ιστορία που υπαρχει απο πίσω μου εκανε κάποιο ιδιαιτερο κλικ . 3ο επ έφτασα κ αντίο .

Και εγώ τα ίδια με σένα, στο 4 το παράτησα... Αλλά εγώ δεν έχω και ιδιαίτερη υπομονή στις σειρές πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς το κατάλληλο setup, δεν γίνεται να ειναι ποιοτική μια σειρά. Η συγκεκριμένη πάντως αξίζει όλη την υπομονή που μπορεί να της δώσει κανεις καθώς αποζημιώνει τον θεατή (αν και προφανώς το θέμα γουστου παραμένει υποκειμενικο)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Μην βλέπετε σειρές αν δεν έχετε υπομονή. 

Τι να κάνουμε φίλος, δεν έχουμε όλοι την ίδια υπομονή ούτε τον χρόνο για να δίνουμε ευκαιρίες σε όλες τις σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kirileman είπε

Εδώ αντέξαμε 1 και βάλε σεζόν του BB, σε 2-3 επεισόδια θα κολλήσουμε; Συνέχισέ το. "Ανοίγει" σιγά-σιγά από όλες τις απόψεις και βέβαια το τέλος είναι κορυφαίο.

Ναι αλλά στο Breaking bad υπήρχε κ μια ιστορία κ χαρακτηρεσ που για εμένα τουλάχιστον είχαν πολύ ενδιαφέρον . Ενώ στο Severance ούτε η ιστορία ούτε οι χαρακτήρες μου λένε κάτι . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, totalius είπε

Ναι αλλά στο Breaking bad υπήρχε κ μια ιστορία κ χαρακτηρεσ που για εμένα τουλάχιστον είχαν πολύ ενδιαφέρον . Ενώ στο Severance ούτε η ιστορία ούτε οι χαρακτήρες μου λένε κάτι . 

Οκ, το αφήνεις τότε. Και γω διαβάζω εδώ και αλλού τα καλύτερα για το Andor και μετά από 3 προσπάθειες, ακόμα να ολοκληρώσω το 1ο επεισόδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kirileman είπε

Οκ, το αφήνεις τότε. Και γω διαβάζω εδώ και αλλού τα καλύτερα για το Andor και μετά από 3 προσπάθειες, ακόμα να ολοκληρώσω το 1ο επεισόδιο.

Κι εμένα δε μου έκανε αίσθηση στο 2ο-3ο επεισόδιο το Andor. Μετά (καρα)δείχνει...

Για το Severance το αρνητικό που του βρίσκω δεν αφορά ουσιαστικά το ίδιο.

Φοβάμαι Lostιά 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kirileman είπε

Οκ, το αφήνεις τότε. Και γω διαβάζω εδώ και αλλού τα καλύτερα για το Andor και μετά από 3 προσπάθειες, ακόμα να ολοκληρώσω το 1ο επεισόδιο.

Τα 3 πρώτα είναι ψιλοβαρετά, μετά γίνεται ο κακός χαμός

 

11 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Κι εμένα δε μου έκανε αίσθηση στο 2ο-3ο επεισόδιο το Andor. Μετά (καρα)δείχνει...

Για το Severance το αρνητικό που του βρίσκω δεν αφορά ουσιαστικά το ίδιο.

Φοβάμαι Lostιά 😅

Είναι σοβαρή σειρά το Severance, μη σε φοβίζει ότι θα γίνει Lost, λίγο που διάβασα για το σενάριο κλπ στο reddit και πώς θα το πάνε δε μπορούν να κάνουν λάθος, εκτός αν γίνει κάτι τρελό και απρόοπτο θα πάει ακόμα καλύτερα από ότι η πρώτη σεζόν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πολυ καλη , απο τις σειρες που το ενα επεισοδιο καλυτερο απο το αλλο. Αλλα τα πρωτα σιγουρα "ξενιζουν"..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απίστευτη σειρά, την ξεπέταξα και εγώ. Ειδικά το τελευταίο επεισόδιο είναι διαμάντι και το cliffhanger δυνατό. Οι επιρροές απ' το LOST είναι σαφείς, κάποιες στιγμές νόμιζα ότι έβλεπα The Constant.

Εξαιρετική σκηνοθεσία απο τον Στιλερ, παρόλο που δεν είναι και η μεγάλη μου συμπάθεια, εδώ είναι εξαιρετικός. Ίσως επειδή απλά περιορίζεται πίσω απ' τις κάμερες :P

Αναμένω με ανυπομονησία τη 2η, ελπίζω ότι θα βγει μέσα στο 2023.

Επεξ/σία από yanis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...