Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, George6633 είπε

Το κακό είναι ότι υπέγραψες για 54€ το καλό είναι ότι υπάρχουν ηχογραφήσεις κλπ και ο υπάλληλος που λέει ότι κακώς υπέγραψες τόσο... Οπότε,επιμένεις και τους στέλνεις στη φόρμα επικοινωνίας ότι κινήσεις έχεις κάνει αν δεις ότι δεν βγάζεις άκρη τους γράφεις για ΕΕΤΤ και θα ασχοληθούν πιο σοβαρά.. Αν και θεωρώ ότι θα τη βρεις πιο νωρίς την άκρη,η Cosmote είναι λίγο αργή σε κάποια θέματα αλλά στα φτιάχνει.. Εννοείται όταν πρόκειται για χρήματα δεν χωράει καθυστέρηση αλλά πιστεύω ότι θα αφαιρεθούν από τους επόμενους λογαριασμους 

Για τα πανηγύρια είναι. Μιλήσα και εγω στο περίφημο app, για αλλο λογο. Μου φάγανε τα data που μαζεύα ενω εκανα ανανέωση (σε κάρτα). Περιμένετε να το ψάξουμε λεει, και καταλήγει, λάθος στο app, δε θα χαθούν τα data. 1 μερα μετά χάθηκαν. Οτι ναναι λένε, δεν ξέρουν τίποτα και απλα δε βγάζεις άκρη. Παίζει να αλλαξω εταιρεία μετά απο 10ετιες γι αυτό. Το δημόσιο μπροστά τους είναι τέλειο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πήγα την Παρασκευή στον Γερμανό της περιοχής μου και πήρα την εξτρα σιμ με τα απεριόριστα δεδομένα. 

Την βάζω σήμερα σε ένα δεύτερο κινητό που έχω δεν έχει δεδομένα. 

Αντε 20 λεπτά αναμονή στην εξυπηρέτηση και δεν το σήκωσαν ποτέ.

Εχει σταματήσει η προσφορά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, oldnew είπε

Για τα πανηγύρια είναι. Μιλήσα και εγω στο περίφημο app, για αλλο λογο. Μου φάγανε τα data που μαζεύα ενω εκανα ανανέωση (σε κάρτα). Περιμένετε να το ψάξουμε λεει, και καταλήγει, λάθος στο app, δε θα χαθούν τα data. 1 μερα μετά χάθηκαν. Οτι ναναι λένε, δεν ξέρουν τίποτα και απλα δε βγάζεις άκρη. Παίζει να αλλαξω εταιρεία μετά απο 10ετιες γι αυτό. Το δημόσιο μπροστά τους είναι τέλειο.. 

Και γω που έχω μια ζωή Cosmote το γνωρίζω ότι η Vodafone έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών... Το θέμα μου είναι να μην χρειάζομαι την εξυπηρέτηση πελατών και να έχω υπηρεσίες αντίστοιχες με αυτό που πληρώνω.Τωρα όταν τους χρειάζομαι δεν έχω πρόβλημα και την βρίσκεις την άκρη...πίεση θέλουν,τώρα σχετικά με το θέμα σου δεν καταλάβει εν τέλει τι ακριβώς θέμα υπήρξε και έχασες τα data

Μόλις τώρα, nikopoup είπε

Πήγα την Παρασκευή στον Γερμανό της περιοχής μου και πήρα την εξτρα σιμ με τα απεριόριστα δεδομένα. 

Την βάζω σήμερα σε ένα δεύτερο κινητό που έχω δεν έχει δεδομένα. 

Αντε 20 λεπτά αναμονή στην εξυπηρέτηση και δεν το σήκωσαν ποτέ.

Εχει σταματήσει η προσφορά? 

Αν έχεις το πρόγραμμα έχεις και την κάρτα sim οποιαδήποτε στιγμή.. Η προσφορα των 37€ σταμάτησε,το πακέτο υπάρχει όμως κανονικά σε ακριβότερη τιμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, katsikoula είπε

Το πρόγραμμα ισχύει. Η προσφορά όχι. Δες πόσο κοστίζει σήμερα στο site της Cosmote ;)

Που το βρήκες και σε τι τιμή; Εγώ δε μπορώ να το βρω πουθενά! Ακόμα και στο Official site της TP-Link λέει "Coming Soon"...

σε Ευρώπη τον αλλο μηνα  και θα ειναι πολύ τσουχτερή η τιμή του περιπου 800-900ε ισπανια, σχεδόν ασύμφορο στην αρχή,,

https://www.ciudadwireless.com/tp-link_x80-5g_ax6000_whole_wi-fi_router-_build-in_5gbps_modem_speed-_4804mbps_1148mbps-p-25545.html

στη new zeland το δίνουν δωρεάν με vodafon για το σπιτι.

 

Επεξ/σία από sharke
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, George6633 είπε

Και γω που έχω μια ζωή Cosmote το γνωρίζω ότι η Vodafone έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών... Το θέμα μου είναι να μην χρειάζομαι την εξυπηρέτηση πελατών και να έχω υπηρεσίες αντίστοιχες με αυτό που πληρώνω.Τωρα όταν τους χρειάζομαι δεν έχω πρόβλημα και την βρίσκεις την άκρη...πίεση θέλουν,τώρα σχετικά με το θέμα σου δεν καταλάβει εν τέλει τι ακριβώς θέμα υπήρξε και έχασες τα data

Αν έχεις το πρόγραμμα έχεις και την κάρτα sim οποιαδήποτε στιγμή.. Η προσφορα των 37€ σταμάτησε,το πακέτο υπάρχει όμως κανονικά σε ακριβότερη τιμή. 

Δεν το εγραψα σωστα.

Εχω ηδη το Unlimited (και αν σας πω τιμη δεν θα το πιστευετε).

Για την εξτρα σιμ μονο για δεδομενα λεω. Την πηρα και δεν εχει διαθεσιμα δεδομενα.

Δεν θα επρεπε να εχει απεριοριστα λογω του unlimited?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, George6633 είπε

Το κακό είναι ότι υπέγραψες για 54€ το καλό είναι ότι υπάρχουν ηχογραφήσεις κλπ και ο υπάλληλος που λέει ότι κακώς υπέγραψες τόσο... Οπότε,επιμένεις και τους στέλνεις στη φόρμα επικοινωνίας ότι κινήσεις έχεις κάνει αν δεις ότι δεν βγάζεις άκρη τους γράφεις για ΕΕΤΤ και θα ασχοληθούν πιο σοβαρά.. Αν και θεωρώ ότι θα τη βρεις πιο νωρίς την άκρη,η Cosmote είναι λίγο αργή σε κάποια θέματα αλλά στα φτιάχνει.. Εννοείται όταν πρόκειται για χρήματα δεν χωράει καθυστέρηση αλλά πιστεύω ότι θα αφαιρεθούν από τους επόμενους λογαριασμους 

Μη με παρεξηγήσεις,απλά επειδή δεν έχω καταλάβει αν τα έκανες τηλεφωνικά η από κατάστημα, ότι είναι να τα κάνεις πάντα από μαγαζί..ότι και να γίνει θα έχεις κάτι γραπτό!!

Μακάρι τώρα να βρεις λύση!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα τους εκραξα στο 13888 διοτι οταν εχεις 3 κινητα + σταθερο + cosmote tv και πληρωνεις συνολικα 150€ το μήνα δεν γίνετε να μου δίνεις το ιδιο προγραμμα για ανανεωση συμβολαιου 24μηνο που εχω με 2€ μειωση απο οτι πληρωνα.... Περιμενω απο το αρμοδιο τμημα τηλεφωνο να με καλεσουν για αντι προσφορα  ειδαλλως διακόπη ολα και φορητοτητα σε αλλη εταιρια.

 

Screenshot 2022-05-17 at 16.43.50.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε να κανεις τη φορητοτητα οταν ετρεχε ακομα η προσφορα.ακομα και τωρα κανε φορητοτητα.αν δεν αλλαξεις παροχο εστω για μια μερα δεν καταλαβαινουν τιποτα δυστυχως ....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, billstrong είπε

Είναι 37€ και μείον 10% η κάθε έκπτωση (σταθερό cosmote,ανεργία,απαλλαγή τελών)
Συν + 3.02€ πάγιο κάθε μήνα,για κάθε επιπλέον extra data SIM.

Καλημέρα , εάν στείλω το λογαριασμό μου μπορεί κάποιος να βγάλει άκρη γιατί είναι πολύ μπερδεμένος . Το σύνολο είναι 117,55 ευρώ . Δεν είναι πολλά σε σχέση με τα 37 ευρώ συν δύο έτρα sim ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2022 στις 12:06 ΜΜ, zmichalakis είπε

Το ζήτημα είναι πως έχω κουμπώσει 3 5g router στις extra sim τα οποία δουλεύουν κανονικά σε 3 διαφορετικά σημεία. Όχι ασταμάτητη χρήση αλλά υπαρκτή. Για αυτό και ρώτησα.

Και οι ταχύτητες που πιάνω είναι αρκετά υψηλές. Αν υπάρχει περίπτωση φραγής, καλύτερα να βάλω κάποιο limit στη ταχύτητα για αυτό το ρωτάω. Για παν ενδεχόμενο.

Ρουτερ και εντυπώσεις παρακαλώ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, lordbandito είπε

Εγώ πάλι έκλεισα το συμβόλαιο την τελευταία μέρα της προσφοράς (Τρίτη 10 Μαίου), την έκλεισα με 37 από το τηλέφωνο, αλλά το συμβόλαιο ήρθε με 54. Λέω οκ, θα περαστεί σε 2ο χρόνο η έκπτωση της προσφορας.

Ενεργοποιείται η σύνδεση με 54€. Παίρνω τηλέφωνο σε αυτόν που το έκλεισα και λεει, "εγω το βλέπω οτι η συνδεση σας ειναι στα 37 αλλά εχετε δίκιο, δεν περαστηκε στο συστημα με 37. Περιμενετε τον 1ο λογαριασμό μηπως και ενημερωθει τοτε το πάγιο."

Βγαίνει πρώτος λογαριασμός την περασμενη εβδομαδα με 54€. Από το τηλέφωνο μου λέει πάλι "κακώς είναι στα 54 έπρεπε να είναι στα 37". Σώπα.. Με λίγα λόγια ακόμα στα 54 είναι και κάθε φορά που παίρνω μου λέει (αυτος με τον οποιο το έκλεισα) "μην ανησυχείτε, θα ζητήσω (έχω ζητήσει) να το διορθώσουν."

Πώς να το χειριστώ τώρα; Θεωρητικα μέχρι την Παρασκευή μπορω να κάνω υπαναχώρηση, αλλα δεν θέλω. Την χρειαζομαι την υπηρεσία.

Να ζητησω προϊστάμενο και να τους πιέσω;

Να απειλεισω για καταγγελία σε συνήγορο + ΕΕΤ;

Να περιμένω με καλή πίστη;

υπέγραψες συμβόλαιο με 54 ευρώ και περιμένεις να στο πάνε 37?

ότι υπογράφουμε μετράει. αυτός τι θα σου έλεγε; την προμήθεια θέλει να πάρει από το συμβόλαιο που έκλεισε.

Δεν θα στο φτιάξουν ποτέ θεωρώ, εκτός αν κάνεις φορητότητα. Από την πρώτη στιγμή φορητότητα έπρεπε να κανεις για να στο ρίξουν στα 37.

Επεξ/σία από valadsk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, valadsk είπε

υπέγραψες συμβόλαιο με 54 ευρώ και περιμένεις να στο πάνε 37?

ότι υπογράφουμε μετράει. αυτός τι θα σου έλεγε; την προμήθεια θέλει να πάρει από το συμβόλαιο που έκλεισε.

Δεν θα στο φτιάξουν ποτέ θεωρώ, εκτός αν κάνεις φορητότητα. Από την πρώτη στιγμή φορητότητα έπρεπε να κανεις για να στο ρίξουν στα 37.

Αυτο που περιγράφεις είναι το λάθος του. Οταν είδε οτι το συμβόλαιο έγραφε 54, έπρεπε να πάρει τηλέφωνο και να μη το υπογράψει. Αλλά από τι στιγμή που τηλεφωνικά του είπαν 37, εχει δίκιο. Εγω θα έστελνα ηδη μυνημα στην cosmote, αναφέροντας ολο το ιστορικό, οτι του είπαν 37 και ότι δεν διορθώθηκε παρα τις επίμονες οχλήσεις του και ότι θα στραφεί σε συνήγορο πολιτη κλπ. Και στη συνέχεια να στείλει οντως email σε συνήγορο κλπ, αναφέροντας οτι η κόσμοτε συνεχίζει να τον χρεώνει παραπάνω. (εκτός απο τηλεφωνική, οπωσδήποτε και γραπτώς με την αναφορά ότι το παρόν θα αποσταλεί σε συνήγορο πολίτη, κλπ - αναλυτικά ολες οι υπηρεσίες που θα αποστείλει με τα email τους. Τα γραπτά μένουν. Παίζει ρολο αυτό που γράφω. Εχω δικαιώνει πολλές φορές ετσι. Βασικά πάντα. ) Υπάρχει καταγεγραμενη τηλεφωνικά η επικοινωνία τους, που καλύπτει νομικά ΚΑΙ τον πελάτη, οχι μονο την εταιρεία και εχει ισχύ υπογραφής. Θα δικαιωθεί 100% απλα θα ταλαιπωρηθεί λιγο (αν διορθώσει την τιμή σύντομα η cosmote) ή περισσότερο. Να μην το αφήσει ο φίλος. Εχει 100% δίκιο και το γεγονός οτι υπέγραψε συμβόλαιο με 54€ περιπλέκει τα πράγματα, αλλα ΔΕΝ χανει το. Δίκιο του διότι θα επικαλείστε την αλήθεια, οτι περίμενε οτι θα διορθωθεί. ΜΗΝ το αφήνεις. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2022 στις 8:21 ΜΜ, Red_Phantom είπε

Εντυπώσεις απο Online- Gaming? (League of Legends, Dota, CS go)

Παίζω LoL χωρίς κανένα θέμα. Με την ADSL είχα γύρω στο 80 ping, τώρα με την Extra Sim σε MR-6400 έχω γύρω στο 70ρι μαζί με youtube να παίζει και σε κλήση discord. Επίσης δοκίμασα να κάνω stream απο το disc σε εναν φίλο μου και δούλευε πολύ κομπλέ (το ρουτερ πιανει 40 upload) και χωρίς επίπτωση στο ping.

2 ώρες πριν, Buxesas79 είπε

Μη με παρεξηγήσεις,απλά επειδή δεν έχω καταλάβει αν τα έκανες τηλεφωνικά η από κατάστημα, ότι είναι να τα κάνεις πάντα από μαγαζί..ότι και να γίνει θα έχεις κάτι γραπτό!!

Μακάρι τώρα να βρεις λύση!!!

 

Εγώ το έκανα τηλεφωνικά αλλά κράτησα τον κούριερ ενα 20λεπτο να κάτσω να διαβάσω όλο το συμβόλαιο μην παιχτεί καμια βλακεία. Μιλάγαμε με τον κούριερ και μου λέει σε κάποια φάση επειδή ηθελε καμια 10αρα υπογραφές "Σπίτι Παίρνεις;". Του λεω το σπίτι λιγότερες ήθελε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrismas είπε

Καλημέρα , εάν στείλω το λογαριασμό μου μπορεί κάποιος να βγάλει άκρη γιατί είναι πολύ μπερδεμένος . Το σύνολο είναι 117,55 ευρώ . Δεν είναι πολλά σε σχέση με τα 37 ευρώ συν δύο έτρα sim ; 

Εγώ με τον δικό μου έβγαλα άκρη πάντως , όπως έγραψα και νωρίτερα . Στείλε εδώ ή σε pm .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikopoup είπε

Δεν το εγραψα σωστα.

Εχω ηδη το Unlimited (και αν σας πω τιμη δεν θα το πιστευετε).

Για την εξτρα σιμ μονο για δεδομενα λεω. Την πηρα και δεν εχει διαθεσιμα δεδομενα.

Δεν θα επρεπε να εχει απεριοριστα λογω του unlimited?

Στείλε μια στο chat της εφαρμογής μήπως δεν έγινε σωστά η ενεργοποίηση ή μήπως θέλει από την εξυπηρέτηση ενεργοποίηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...