Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, George6633 είπε

Στείλε μια στο chat της εφαρμογής μήπως δεν έγινε σωστά η ενεργοποίηση ή μήπως θέλει από την εξυπηρέτηση ενεργοποίηση.. 

Μίλησα τελικά στο 13888. Δεν μου το συνδεσαν με το gigamax μου.

Για αυτό πήγα και δεν μου το έκαναν. 

Μία δουλειά ήταν. 

Μετά την κλήση μου κάπως έβαλα το 13888 στην block list. Με πήρε 8 φορές μέχρι να το δω και να το βγάλω. Και εκεί που λέω αντε να ξαναπάρω και να την πετύχω, με κάλεσε. 

Πραγματικά της βγάζω το καπέλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, alekout είπε

Εγώ με τον δικό μου έβγαλα άκρη πάντως , όπως έγραψα και νωρίτερα . Στείλε εδώ ή σε pm .

Τελικά έβγαλα άκρη . Η έκπτωση δεν εφαρμόζεται και στις αναλογικές ημέρες μέχρι την έκδοση του λογαριασμού . Δεν το γνώριζα με αποτέλεσμα έψαχνα να βρώ τι ποσοστό ανήκει και κάπου δεν μου έβγαινε σωστά . Η cosmote δεν είδε , δεν ακούσε τίποτα και έκανε τον κινέζο . Αυτό το παραπάνω θα ήταν μια επιπλέον έκπτωση γύρω στα 22 ευρώ που η cosmote τα βάζει στο παντελόνι της . Σας ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chrismas είπε

Τελικά έβγαλα άκρη . Η έκπτωση δεν εφαρμόζεται και στις αναλογικές ημέρες μέχρι την έκδοση του λογαριασμού . Δεν το γνώριζα με αποτέλεσμα έψαχνα να βρώ τι ποσοστό ανήκει και κάπου δεν μου έβγαινε σωστά . Η cosmote δεν είδε , δεν ακούσε τίποτα και έκανε τον κινέζο . Αυτό το παραπάνω θα ήταν μια επιπλέον έκπτωση γύρω στα 22 ευρώ που η cosmote τα βάζει στο παντελόνι της . Σας ευχαριστώ .

Το αναφέρει αυτό το πράγμα στους όρους; Το έχουν γράψει και άλλοι σε προηγούμενα μηνύματα δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, nikopoup είπε

Μίλησα τελικά στο 13888. Δεν μου το συνδεσαν με το gigamax μου.

Για αυτό πήγα και δεν μου το έκαναν. 

Μία δουλειά ήταν. 

Μετά την κλήση μου κάπως έβαλα το 13888 στην block list. Με πήρε 8 φορές μέχρι να το δω και να το βγάλω. Και εκεί που λέω αντε να ξαναπάρω και να την πετύχω, με κάλεσε. 

Πραγματικά της βγάζω το καπέλο 

Γενικά με το 13888 πάντα ασχολούνται και όταν είχα πάρει κάποια στιγμή και είχα πολύ κόσμο ζήτησα να με πάρουν αυτοί χωρίς να χάσω τη σειρά μου και πράγματι μετά από λίγη ώρα με κάλεσαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχει λήξει η προσφορά, από περιέργεια, αν διακόψετε στον 1 χρόνο ποιο είναι τα τέλη διακοπής; 

Αν έχετε και όλο τον πίνακα που έχει ανά το μήνα ακόμα καλύτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, prefuse είπε

 

6 λεπτά πριν, prefuse είπε

Αν και έχει λήξει η προσφορά, από περιέργεια, αν διακόψετε στον 1 χρόνο ποιο είναι τα τέλη διακοπής; 

Αν έχετε και όλο τον πίνακα που έχει ανά το μήνα ακόμα καλύτερα.

 

Εγώ το πήρα με 28€ μαζί με την έκπτωση του ONE και απαλλαγή τελών,συν 2 πάγια δώρο (τα πρώτα 2).. Όλα αυτά αφού είχα πάει σε άλλη εταιρία και γύρισα ξανά.Στο δικό μου συμβόλαιο δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά το πινακάκι γράφει τους 2 πρώτους μήνες 0€ και τους υπόλοιπους 8.55€(ναι ακριβώς τόσο) για κάθε μήνα μέχρι το τέλος...Δεν ασχολούμαι καθόλου,μπορεί να έγινε κάποιο λάθος αλλά εγώ αυτό έχω επίσημα γραμμένο. 

IMG_20220518_161510.jpg

Επεξ/σία από George6633
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, George6633 είπε

Εγώ το πήρα με 28€ μαζί με την έκπτωση του ONE και απαλλαγή τελών,συν 2 πάγια δώρο (τα πρώτα 2).. Όλα αυτά αφού είχα πάει σε άλλη εταιρία και γύρισα ξανά.Στο δικό μου συμβόλαιο δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά το πινακάκι γράφει τους 2 πρώτους μήνες 0€ και τους υπόλοιπους 8.55€(ναι ακριβώς τόσο) για κάθε μήνα μέχρι το τέλος...Δεν ασχολούμαι καθόλου,μπορεί να έγινε κάποιο λάθος αλλά εγώ αυτό έχω επίσημα γραμμένο. 

Σίγουρα έχει γίνει κάποιο λάθος. Συνήθως είναι πολύ υψηλό 100€-140€ και όσο φτάνει προς το τέλος του συμβολαίου πέφτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, prefuse είπε

Σίγουρα έχει γίνει κάποιο λάθος. Συνήθως είναι πολύ υψηλό 100€-140€ και όσο φτάνει προς το τέλος του συμβολαίου πέφτει.

Το ξέρω και τα προηγούμενα χρόνια που είχα πιο απλά συμβόλαια πάλι ήταν ψηλά τα ποσά.. Τωρα τι φάση είναι αυτό δεν ξέρω αλλά το κραταω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί οι εταιρείες να ζητάνε το ποσό εγγύησης που έχουν αναφέρει κάποιοι για να μειώσουν τον κίνδυνο πρόωρης υπαναχώρησης από κάποιους  συνδρομητές. Οι κανονικές ποινές για πρόωρη αποχώρηση πριν την λήξη του συμβολαίου είναι οι παρακάτω. Είναι θετικό πάντως πως στους πρώτους 2 μήνες έχει ένα πολύ λογικό ποσό ποινής το οποίο σου επιτρέπει να φύγεις από την υπηρεσία αν δεν σε ικανοποιεί. Μετά την παρέλευση πάντως των 18 μηνών που είναι το συμβόλαιο αναφέρει ξεκάθαρα πως το πάγιο γίνεται 91.83 ευρώ. Ας ελπίσουμε εκείνη την εποχή να τρέχει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα με έκπτωση γιατί 92 ευρώ τον μήνα είναι κακόγουστο αστείο...

IMG_20220518_162510.jpg.545157d0a0f1fd69745aef17487709a3.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Το αναφέρει αυτό το πράγμα στους όρους; Το έχουν γράψει και άλλοι σε προηγούμενα μηνύματα δυστυχώς.

Όχι , βέβαια . Αλλά σε παρόμοια καταστασή στην ΔΕΗ και μετά από καταγγελία στο συνήγορο του διαβόλου όπως τον λέω εγώ με έγραψε κανονικά και έφαγα τα μούτρα μου . Δεν το ξανά κάνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2022 στις 11:06 ΠΜ, zmichalakis είπε

Το ζήτημα είναι πως έχω κουμπώσει 3 5g router στις extra sim τα οποία δουλεύουν κανονικά σε 3 διαφορετικά σημεία. Όχι ασταμάτητη χρήση αλλά υπαρκτή. Για αυτό και ρώτησα.

Και οι ταχύτητες που πιάνω είναι αρκετά υψηλές. Αν υπάρχει περίπτωση φραγής, καλύτερα να βάλω κάποιο limit στη ταχύτητα για αυτό το ρωτάω. Για παν ενδεχόμενο.

ποιο router χρησιμοποιεις; εισαι ευχαριστημενος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, djuan1988 είπε

Το αναφέρει αυτό το πράγμα στους όρους; Το έχουν γράψει και άλλοι σε προηγούμενα μηνύματα δυστυχώς.

Όχι φυσικά...έχω κάνει ολόκληρο τσατ με την εξυπηρέτηση και το παραδέχθηκαν. Στον 2ο μήνα μου έκαναν τη σχετική έκπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikangel είπε

Μπορεί οι εταιρείες να ζητάνε το ποσό εγγύησης που έχουν αναφέρει κάποιοι για να μειώσουν τον κίνδυνο πρόωρης υπαναχώρησης από κάποιους  συνδρομητές. Οι κανονικές ποινές για πρόωρη αποχώρηση πριν την λήξη του συμβολαίου είναι οι παρακάτω. Είναι θετικό πάντως πως στους πρώτους 2 μήνες έχει ένα πολύ λογικό ποσό ποινής το οποίο σου επιτρέπει να φύγεις από την υπηρεσία αν δεν σε ικανοποιεί. Μετά την παρέλευση πάντως των 18 μηνών που είναι το συμβόλαιο αναφέρει ξεκάθαρα πως το πάγιο γίνεται 91.83 ευρώ. Ας ελπίσουμε εκείνη την εποχή να τρέχει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα με έκπτωση γιατί 92 ευρώ τον μήνα είναι κακόγουστο αστείο...

IMG_20220518_162510.jpg.545157d0a0f1fd69745aef17487709a3.jpg

Από όσο γνωρίζω είναι υποχρέωση από την ΕΕΤΤ για κάθε εταιρία στους 2 πρώτους μήνες να πληρώνεις σαν ρήτρα τα πάγια 2 μηνών. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Όχι φυσικά...έχω κάνει ολόκληρο τσατ με την εξυπηρέτηση και το παραδέχθηκαν. Στον 2ο μήνα μου έκαναν τη σχετική έκπτωση...

Φίλε βρήκες άκρη με το τσατ ή τους πήρες τηλέφωνο ; Βλέπω οι απαντήσεις είναι τυποποιημένες και άλλα αντ' άλλων εννοείται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2022 στις 1:02 ΜΜ, oldnew είπε

Αυτο που περιγράφεις είναι το λάθος του. Οταν είδε οτι το συμβόλαιο έγραφε 54, έπρεπε να πάρει τηλέφωνο και να μη το υπογράψει. Αλλά από τι στιγμή που τηλεφωνικά του είπαν 37, εχει δίκιο. Εγω θα έστελνα ηδη μυνημα στην cosmote, αναφέροντας ολο το ιστορικό, οτι του είπαν 37 και ότι δεν διορθώθηκε παρα τις επίμονες οχλήσεις του και ότι θα στραφεί σε συνήγορο πολιτη κλπ. Και στη συνέχεια να στείλει οντως email σε συνήγορο κλπ, αναφέροντας οτι η κόσμοτε συνεχίζει να τον χρεώνει παραπάνω. (εκτός απο τηλεφωνική, οπωσδήποτε και γραπτώς με την αναφορά ότι το παρόν θα αποσταλεί σε συνήγορο πολίτη, κλπ - αναλυτικά ολες οι υπηρεσίες που θα αποστείλει με τα email τους. Τα γραπτά μένουν. Παίζει ρολο αυτό που γράφω. Εχω δικαιώνει πολλές φορές ετσι. Βασικά πάντα. ) Υπάρχει καταγεγραμενη τηλεφωνικά η επικοινωνία τους, που καλύπτει νομικά ΚΑΙ τον πελάτη, οχι μονο την εταιρεία και εχει ισχύ υπογραφής. Θα δικαιωθεί 100% απλα θα ταλαιπωρηθεί λιγο (αν διορθώσει την τιμή σύντομα η cosmote) ή περισσότερο. Να μην το αφήσει ο φίλος. Εχει 100% δίκιο και το γεγονός οτι υπέγραψε συμβόλαιο με 54€ περιπλέκει τα πράγματα, αλλα ΔΕΝ χανει το. Δίκιο του διότι θα επικαλείστε την αλήθεια, οτι περίμενε οτι θα διορθωθεί. ΜΗΝ το αφήνεις. 

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις παιδιά!

Οι λόγοι που υπέγραψα με τα 54 ήταν 2.

Πρώτον, είχε γίνει ξεκάθαρη συμφωνία, επανηλειμμένα, για 37€ τελική τιμή με το τμήμα προσφορών, και δεν είχα εικόνα ότι σε άλλους είχε έρθει συμβόλαιο 37€. Μάλιστα διαβασα κάπου στο thread ότι παίζει να γράφει άλλα το συμβόλαιο και να μπουν εκπτώσεις αργότερα.

Δευτερον, σε αντίστοιχη φάση του μπατζανάκη μου προσφοράς από ΔΕΗ, έστειλε πίσω το συμβόλαιο που έγραφε λάθος (κανονική) τιμή, και μετά από τηλεφωνική επικοινωνία του είπαν ότι δεν μπορουν να εκδώσουν συμβόλαιο με προσφορά και έτρεχε να φέρει πίσω το συμβόλαιο για να το υπογραψει. Και τελικά πήρε την προσφορά, ενώ υπέγραψε χωρίς.

Γενικά ειναι ακόμα Φαρ Ουέστ η κατάσταση και μάλλον έτσι θα μείνει, Ελλάδα είσαι.

Αλλά άρχισα και εγώ το πιστολίδι σήμερα, έστειλα μια περιποιημένη φόρμα επικοινωνίας και ξέρω ότι από αύριο θα αρχίσουν να με παίρνουν τηλέφωνα. Χε χε, το είχα ξανακάνει και σε γνωστή courier κάποτε και μόνο ο CEO δε με πήρε τότε.. Θα ενημερώσω για εξελίξεις, και τους το ξεκαθάρισα ότι σκοπεύω να το κάνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...