Προς το περιεχόμενο

Vodafone Giga Unlimited Ultra με 34,80€ και 60,70€ για 2 συνδέσεις


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι εισερχομενες δεν χρεωνονται
οι εξερχομενες γινονται πχ σε μενα απο το Unlimited κινητο μου

καπως ετσι ειχα double play plus wind με δωρεαν εκτροπη απο το σταθερο στο κινητο
πηγε το κινητο vodafone οποτε χαθηκε η δωρεαν εκτροπη (εκτος αν ειχα απεριοριστα κινητα απο το σταθερο)
οποτε το καλυτερο εβερ που μπορουσα να κανω ειναι voip το σταθερο μου νουμερο και να χτυπαει στο κινητο μου και σε αλλες 2 συσκευες
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρωτος λογαριασμος κινητου
5/30 του 35 + 30/30 του 35
παραπονα απο μενα γιατι δε χρεωθηκε ο μηνας 28,20 εφοσον ειχε ενεργοποιηθει η σταθερη
εν τελη κοψαν ενα πιστωτικο

πρωτος λογαριασμος σταθερου
9/30 του 18,60 + 30/30 του 18,60
παραπονα απο μενα γιατι συμφωνησα με 2 παγια δωρο
αρα ζηταω να πληρωσω μονο τα 9/30 του 18,60
και τα ΠΡΩΤΑ 2x18,60 οχι, οτι δηλαδη συμφωνησα
ειμαι σε αναμονη απαντησης και ψαχνω ΓΡΑΠΤΟ τροπο επικοινωνιας με την εταιρεια, οχι τσατ

mifi παρελαβα vodafone r219t (alcatel)
-δουλευει χωρις μπαταρια συνδεμενο με το pc!
-εχει 2200 mah μπαταρια
-κατεβαζει με 40/40 (cat4 = 150/50) οποτε εφοσον το up ειναι τοσο κοντα στο max περιμενα το down παραπανω
-μαυρο
-υπεροχο web interface πολλες ρυθμισεις

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2022 στις 4:26 ΜΜ, akaloith είπε

πρωτος λογαριασμος κινητου
5/30 του 35 + 30/30 του 35
παραπονα απο μενα γιατι δε χρεωθηκε ο μηνας 28,20 εφοσον ειχε ενεργοποιηθει η σταθερη
εν τελη κοψαν ενα πιστωτικο

πρωτος λογαριασμος σταθερου
9/30 του 18,60 + 30/30 του 18,60
παραπονα απο μενα γιατι συμφωνησα με 2 παγια δωρο
αρα ζηταω να πληρωσω μονο τα 9/30 του 18,60
και τα ΠΡΩΤΑ 2x18,60 οχι, οτι δηλαδη συμφωνησα
ειμαι σε αναμονη απαντησης και ψαχνω ΓΡΑΠΤΟ τροπο επικοινωνιας με την εταιρεια, οχι τσατ

mifi παρελαβα vodafone r219t (alcatel)
-δουλευει χωρις μπαταρια συνδεμενο με το pc!
-εχει 2200 mah μπαταρια
-κατεβαζει με 40/40 (cat4 = 150/50) οποτε εφοσον το up ειναι τοσο κοντα στο max περιμενα το down παραπανω
-μαυρο
-υπεροχο web interface πολλες ρυθμισεις

τα δωρεάν πάγια μπαίνουν σχεδόν πάντα μετά τον 1ο λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hln3 είπε

τα δωρεάν πάγια μπαίνουν σχεδόν πάντα μετά τον 1ο λογαριασμό

να κατι που δεν ηξερα
ομως τους ειχα ξεκαθαρισει οτι εχω ρητρα στο προηγουμενο παροχο και δε σκοπευω να πληρωνω διπλα παγια για να τα παρω καποτε πισω
anyway λυθηκε το θεμα μου επιστρεφουν και το πρωτο λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έλυσε κάνεις το πρόβλημα με το streaming? 

Speedtest.net πιάνω 180mbps κ fast.com πιάνω 3.5mbps k καμία φορά 9.5mbps... 

Στο ίδιο σημείο πάντα... 

Κάνω tethering από z fold 3  κ κολλάνε τα video όταν είναι πολύ υψηλή ανάλυση... 

Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Vodafone νέα προσφορα με απεριόριστα όλα. https://www.vodafone.gr/symvolaio-kinitis-offer-nea-prosfora#clicktocall

1 σύνδεση: 27€ με Vodafone σταθερη (29,90€ χωρις σταθερο)

2 συνδέσεις: 52,93€ με Vodafone σταθερη (55,83€ χωρις σταθερη)

 

και -10% φόρου κινητής, αν έχετε απαλλαγή έως 29 ετών δηλαδή υπολογίζω 47,64€ 2 συνδέσεις που σημαίνει 23,80€/μήνα η καθεμία ..και ίσως επιπλέον έκπτωση στο σταθερό ~1.50€/μήνα.

 

Επεξ/σία από Jason13
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσο χάλια σήμα και ταχύτητες που έχει η Vodafone όχι 30€ αλλά τζάμπα να μου την έδιναν την σύνδεση δεν θα την έπαιρνα. Ήρθα διακοπές στο εξοχικό και είχα πάρει μια κάρτα cu για να δουλέψω τα απεριόριστα και μόνο δουλειά δεν έκανα. Πέρα του ότι οι ταχύτητες ήταν πολύ μικρές το σήμα άλλαζε από 4g σε h+ και edge μόνο του χωρίς να μετακινήσω το κινητό που έκανα Hotspot. Το αποτέλεσμα ήταν να μην έχω ίντερνετ και να μου σπάσει τα νεύρα. Πήρα μια what's up όπου και ενεργοποίησα τα απεριόριστα εκεί και έκανα την δουλειά μου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως ήρθα Ελλάδα για δυο βδομαδες και ευτυχώς είχα κοσμοτε σαν δεύτερη κάρτα αλλιώς δεν . Το  σημα χάλια περιοχή αμαλιαδα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/7/2022 στις 9:58 ΠΜ, likos_de είπε

Με τόσο χάλια σήμα και ταχύτητες που έχει η Vodafone όχι 30€ αλλά τζάμπα να μου την έδιναν την σύνδεση δεν θα την έπαιρνα. Ήρθα διακοπές στο εξοχικό και είχα πάρει μια κάρτα cu για να δουλέψω τα απεριόριστα και μόνο δουλειά δεν έκανα. Πέρα του ότι οι ταχύτητες ήταν πολύ μικρές το σήμα άλλαζε από 4g σε h+ και edge μόνο του χωρίς να μετακινήσω το κινητό που έκανα Hotspot. Το αποτέλεσμα ήταν να μην έχω ίντερνετ και να μου σπάσει τα νεύρα. Πήρα μια what's up όπου και ενεργοποίησα τα απεριόριστα εκεί και έκανα την δουλειά μου. 

Και εγω απέκτησα μια κάρτα απεριόριστο ίντερνετ απο Vodafone (σχεδόν τσάμπα από φίλο που είχε 2 και βασικά την είχε για πέταμα επειδή δεν έπιανε. Πηγε και εκανε αλλη κόσμοτε μετά), και αρχικά κόντεψα να του τη δώσω πίσω. Έπιανε ταχύτητές  2 συνήθως, ουτε σελίδα δεν άνοιγε (αντίθετα η κοσμοκαρτα βαραγε 100+).  Βρήκα όμως ενα σημείο στο δωμάτιο οπου έπιανε αναλόγως την ωρα απο 15-70.  Καλα τα 70ρια τα βλέπω ξημερώματα που είναι άδειο το δυκτιο.  Οπότε την έβαλα σε ενα παλαιο κινητό που ουσιαστικά το εκανα ρουτερ και είναι σαν να εχω μίνι vdsl..  Με εχει σωσει γιατί το σταθερό adls πιάνει 4..  Οπότε ψαχτε κάθε σημείο να δείτε που πιάνει. Να καταβάλεις σε ολο το δωμάτιο σέρνεται και ανάμεσα στις φέτες ενός καλοριφέρ πιάνει 30ρια σχεδόν πάντα.  Οταν συμβαίνει αυτό είναι επειδή συνδέεται σε μια συγκεκριμένη κεραια,  επειδή το εχω ψαξει με διάφορες εφαρμογές, βλέπω που συνδέεται. 

 

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...